Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) killerjohn


killerjohn
addikt

hiánypótló...

(#2) t72killer válasza killerjohn (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értem miért nem elég a megfelelő sebességű (150-200MB/sec) SDXC? Ebbe még a 4k3D@120Hz rögzítése is beleférne normális kodekkel kódolva...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Dexxion


Dexxion
csendes tag

vki mesélje már el, hogy mire megy ki ez a fényképezőgépes memóriás játék, azon kivül h gyorsabban menti le a képeket, mint az sd kártyára mentette 5 éve...

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jöhetne mellé a 4k is má'.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) vlevi válasza Dexxion (#3) üzenetére


vlevi
nagyúr

"azon kivül h gyorsabban menti le a képeket, mint az sd kártyára mentette 5 "
Az, hogy nem csak fényképezőgépről van szó. Itt már a Videókamerákkal van baj, és nem is a FullHD-val, hanem a várható 4K, 8K felbontásokkal, mert azt az írási sebességet nem bírja kiszolgálni. Persze kérdezhetnénk, hogy ki a bánatnak kell 8K felbontású amatőr videókamera? Na, erre már nem tudom a választ. Akinek meg profi kamerája van, az dugjon fel rá egy 128G-s SSD-t, és száz évig nem lesz gondja az írási sebességgel...

(#6) Just a Danee


Just a Danee
csendes tag

ProRes, DPX, DNXhd, ezek pontosan mik is?

(#7) MLaca válasza Just a Danee (#6) üzenetére


MLaca
őstag

google a barátod.
[link]
[link]
[link]

http://mlzphoto.hu/

(#8) PRO-peller válasza Just a Danee (#6) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Val'szeg az átlag User-nek tök érdektelen. A fele halva született.

(#9) liksoft válasza MLaca (#7) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy a barátom. De nem mindenkinek egyértelmű. Én még az első generációról sem hallottam, holott adatmentésben utazom. :P :B Ha valami újról jön ki cikk, szerintem illene beletenni a "mazsoláknak" valami magyarázatot. Legalább link szinten. Ugyanis a mai felgyorsult életben ha nem értem, nem fogok rákeresni, legfeljebb a következő cikket a szerzőtől már el sem olvasom, mert érthetetlenre számítok már előre. Ez meg nem jó. Nem bírálatnak, hanem segítő ötletnek szántam.

Szerk: Ja, megyek a barátomhoz, hogy megnézzem mi az alap aminek az új szabványa jön ki. ;)

Megtaláltam. FLASH kártya, PCI Express csatolási felülettel. (Na így már értem.) :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) t72killer válasza vlevi (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

UHS-II, max 312 MBájt/s (bitrate=2.4GBit/sec, a mostani 3Dblurayek kb 40-80x-osa). Most ez miarákhoz nem elég?? 8k@120Hz-hez is elég, ha jól saccolom... Ráadásul az SDXC révén kompatibilis az legtöbb 2011 óta kiadott fotógéppel, videokamerával. (tárhelynek meg a 2 tera talán csak elég lesz...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) MLaca válasza t72killer (#10) üzenetére


MLaca
őstag

ha valaki gonosz akarna lenni, akkor azt is írhatná, hogy "egy cégnek" kell a pénz, mert az "előző generációs" - szintén saját - memóriakártyái nem mennek, nem fogynak olyan jól, mint szeretné és valami újjal szeretne fölözni :)

http://mlzphoto.hu/

(#12) t72killer válasza MLaca (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze. Én egyáltalán azon vagyok meglepődve, hogy a piac kb 90%-ával kompatibilis az SD(HC, XC, stb) szabvány. Még a sony se kötelezi a vevőt a saját memorystickjeinek használatára.

Nagyon remélem, hogy győz az ép ész (leginkább a vásárlóknál), és egyféle kártya lesz a szabvány, remélhetőleg SDXC...

Apropó - ha lenne értelme a kérdésnek - mennyivel is "megy" majd az új xqd? Az 1.0 kb UHS-I-nek felelt meg (legalábbis az eddigi valóságban legyártott modelleket tekintve).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) kromatika


kromatika
veterán

na ez már nagyon jól fog jönni.

(#14) liksoft válasza t72killer (#10) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ki erőlteti? A SONY. Ki az aki a szerzői jogok miatt a felhasználhatóság határára (még épp használható) teszi a védelmet? A SONY. Ki az aki minőségi cuccot gyárt? A SONY. Kinek a berendezései voltak mindig jók? A SONY. Kinek a cucca volt régen sokáig használható, a mai meg a garancia várható 1-2-szereséig? A SONY. Ki szív miatta? A SONY és mi.

Hiába gyárt megkérdőjelezhetetlenül kiváló terméket, ha a kompatibilitás, a másolás miatt a kezem meg van kötve, és várhatóan nem tudom 10-15 évig használni, nem fogom megvenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15) dabadab válasza t72killer (#10) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az SD Card Association is tehetne valahova mondjuk az SDHC szabvanyt meg az SDXC exFAT-jat. :(((

(#14) liksoft: Pontosan. A Minidiscet gyakorlatilag a masolasvedelmi maniajukkal csinaltak ki, pedig az a maga idejeben remek dolog volt (illetve lehetett volna).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) janos1988


janos1988
addikt

Pazarlás. Be sem tud futni az új sorozat, de már piacon az újabb.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#17) liksoft válasza dabadab (#15) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyszerűen nem értem, miért nem lehet a SATA(1/2/3) csatlakozót rátenni. FAT32, NTFS, EXT2. Amit kap, arra tessék dolgozni. Minőségi kamera esetén nem érdekel a forrás hogyan kerül ki. De az igen, hogy 32/64 bites codec legyen Win, MAC és Linux alá a kamera melletti DVD-n. :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) djculture válasza liksoft (#17) üzenetére


djculture
félisten

Most a húszezer féle szabvány húszezer féle csatival a divat mindenben...SSD ügyben is kitalálták hogy az ssd-nek legyen saját csatija mert akkor mindenki dobhatja a mostani ssd-t a kukába ha új gép alap kell neki. Csak hát ebbe szrik mindenki főleg mostanában, kb ez az xqd is ilyen történet. Perpillanat semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#19) aram01 válasza lezso6 (#4) üzenetére


aram01
nagyúr

jaja, kíváncsi leszek meddig várat magára

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) Sanya válasza MLaca (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha így gondolod, akkor az egész cikk felesleges, megtalálható máshol is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) MaUser válasza dabadab (#15) üzenetére


MaUser
addikt

Pontosan. A Minidiscet gyakorlatilag a masolasvedelmi maniajukkal csinaltak ki, pedig az a maga idejeben remek dolog volt (illetve lehetett volna).

Ha ezt arra érted, hogy nem voltak hajlandóak támogatni az mp3-at és gépről való vezérlést/szerkesztés idejében, akkor igen.

Egyébként a következők nyírták ki:
- kezdetekkor sem volt egyeduralkodó, ugyanis ott volt a DCC
- elején mostohagyerek volt, DAT-ot nyomta a Sony, az alá pozícionálta az MD-t
- a RIAA már kezdetektől ki akarta tiltani mind az MD-t, mind a DAT-ot USA-ból, DAT-ra volt is talán valami törvény, ezért a bevezetés késett az amerikai piacon. A másolásvédelem nem a Sony mániája volt ekkor még...
- elejétől kezdve baromi drága volt a lemez és a lejátszók
- MD-Data-t külön kezelték sokáig, alig volt meghajtó és lemez hozzá
- mire lenyomta a DCC-t, már elérhető árúak lettek az írható CD-k, majd a 90'-es évek végére filléres tétel lett az CD író is, így már esélye sem maradt
- mire kijöttek a HiMD-vel (végre egy újraírható formátum lehetett adattároló vagy zenei hordozó, ahogy a CD-RW-k is) már a CD/mp3 kombó letarolt mindent.

Ha a Sony nem töketlenkedi el és az elején egyből egységes adat/zene tárolóként mutatja be az MD-t ma már rég nem lenne CD/DVD csak valami MD szerűség.

A másodszori direkt másolás tiltása (azaz, hogy CD-ről MD-re készíthetsz digitálisan másolat, de arról már tovább nem) nem zavart sok vizet. Hi-fi használatra úgyis megoldottad az eredeti forrásról másolást, hordozható eszközre átvételnél meg 10. analóg másolásra sem vettél észre különbséget a fülhallgatón.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) vinibali


vinibali
őstag

már a betűkből éreztem, hogy a Sonynak benne van a keze :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#23) dabadab válasza MaUser (#21) üzenetére


dabadab
titán

Nekem ugy tunt, hogy az adathordozo es a hanghordozo szetvalasztasa is a masolasvedelem miatt volt, pedig - szereny velemenyem szerint - ott tudott volna igazan lenduletet kapni a MD.

DRM is theft

(#24) t72killer válasza liksoft (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ntfs microsoft tulajdon ha jól tévedek, de ext (2-3-4) tényleg elkelne, nevetséges a 4gb-os határ a 3DfullHD tartalmak korában.

#14: A sony egy a jó fotós/videós dolgokat gyártó cégek közül. Azért a canon/nikon is letett pár dolgot az asztalra (saját CMOS-okat is gyártanak, a csúcsgépekben canon-nikon cmos van, igaz, mocsok drágák).

A SATA (mSATA) jó 5let, bár fogyasztói szemszögből elvagyok az SDHC-vel, olcsó és sok eszközzel kompatibilis.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) MaUser válasza dabadab (#23) üzenetére


MaUser
addikt

Ha jól tudom a RIAA-val történt DAT-os fiaskó kényszerítette/kergette bele a Sony-t, hogy külön legyen a két rendszer. A RIAA szívfájdalma az volt, hogy ha együtt van a két lemez, akkor korlátlanul lehetett volna másolni számítógéppel a digitális tartalmat.

Egy újabb jó példa, hogy az élősködő "jogvédők" hogyan vetik vissza a fejlődést kb. 10 évvel... :((

A legszörnyűbb az egészben, hogy a CD-R/torrent/mp3 szentháromság teljesen értelmetlenné tette a RIAA céljait, csak cserébe lett tíz évre rá egy háromszor nagyobb hordozónk és egy valamivel rosszabb codec-ünk...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) quarros válasza t72killer (#10) üzenetére


quarros
tag

"UHS-II, max 312 MBájt/s (bitrate=2.4GBit/sec, a mostani 3Dblurayek kb 40-80x-osa). Most ez miarákhoz nem elég?? 8k@120Hz-hez is elég, ha jól saccolom... Ráadásul az SDXC révén kompatibilis az legtöbb 2011 óta kiadott fotógéppel, videokamerával. (tárhelynek meg a 2 tera talán csak elég lesz...)"

Például egy 22Mp -s kamerával gyors sorozatképek készitésére. Plusz mivel itt direktben olvasod ki a ccd tartalmát és gyorsan kell tegyed, ezért bármilyen menetközbeni kódolás kizárt.

(#27) liksoft válasza t72killer (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel a saját pecsenyéjüket sütögetik a cégek, így csak elméleti az okfejtésünk.

1. Nem érdekel melyik formátum kié, a felhasználóknak lenne szüksége rá!
2. A szegmentált felvétel jó, hiba esetén csak a hibás szegmens megy a levesbe! A VirtualDub is tud ilyent, frame dobás nélkül.
3. Miért kelljen USB-vel vacakolni, ha minden gépben van SATA?

Ez az egész mizéria csak azért van, nehogy a termékek között lehetőség legyen átjárásra, mert akkor kevesebb termék is jobban lefedné a piacot. Sőt, akkor valóban minőségi cuccot kéne gyártani, mert a gyenge hamar kihullana a piacról.

Ha viszont egy kamerában van két kártyahely, akkor szerintem elvárás a felhasználói oldalról, hogy többféle konfigurációban lehessen használni!

1. Dupla kapacitás -> egyik után a másik használata (menet közbeni cserével is).
2. RAID1 -> biztonsági (tükör) beállítási lehetőség. (Mint tudjuk, a FLASH sérülékeny. Mivel több adatmentés is befutott ilyen kártyával, lenne rá igény, tudom. Egy esküvő, születés, előadás, kaszkadőr felvétel, stb... sokszor nem megismételhető. Ma csak a több kamerás megoldás működik, pedig sokszor egy használata is nehezen oldható meg.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28) t72killer válasza liksoft (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dupla kapacitás, RAID1: a d7k-m tudja mind2-t. Tipikus felállás: 32GB-os SDHC a nyersképeknek az 1-es slotban, a másikban meg egy 8 vagy 16 gigás, jpg-nek.

#26: hja. Ma a legtöbb kamera a pufferébe halmozza a sorozatképeket, és úgy írja a kártyára közben, ahogy győzi. SzVSz olcsóbb megoldás lenne, ha a kameragyártók beraknának egy 8GB-os DDR3L modult puffernek, erre bőven sok képkocka elfér (pl 100+db 14bites uncompressed .nef a 36MP-eles D800-ból). Ráadásul a RAM mindigis gyorsabb lesz a flashnél...

Ha a d800 sorozatlövését 10FPS-re akarnák emelni +realtime menteni is akarnák a cuccot a karira, akkor tényleg többre lenne szükség. (744MB/sec kéne, 14bites uncompressed RAW esetén). Nem tudom, hogy más gyártók hogy csinálják, de pl a nikonnál igenis a kamera procija végzi a .nef-ek (lossy v lossless) tömörítését, épp ezért nem működik a D70 óta a mode 3.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

vegre...mar hianyoltam egy ujabb szabvanyt

(#30) liksoft válasza t72killer (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én nem csak egy egyszerű fényképezőgépre mondom, hanem a profi kamerákra! Ott a RAID tükörrel még nem találkoztam. Onnan jött mentés! :Y

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.