Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "performance efficiency" felső sarkában lévő pici 3-aska mögött megbúvó valós tartalomra lennék kíváncsi :)).

Tény, az előző note józanabb SoC-t kapott mint az akkor aktuális S10+, illetve az utána jövő S20-ak, de bőven van mit felkötnie a samunak energiahatékonyság terén.

Egyelőre látatlanban, sokkal jobban megbíznék egy mezei sanpi 765G-vel(!) szerelt note20-ban, minthogy egy akármilyen csilivili exynos legyen benne. A nyers SoC erő a note userek max 0.01%-ának kell, akksit viszont mindenki használ, sokan két SIM-mel is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) #95462144 válasza t72killer (#1) üzenetére


#95462144
törölt tag

Szerintem pont a Note userek akarják a magukénak tudni az egyik legerősebb soc-t és ott a multitask szerintem a felhasználásból adódóan sokkal relevánsabb, mint más modelleknél, hiszen mégiscsak a csúcs és az S széria felett van pozicionálva. Egy Note sosem fog ebből adódóan 7** snapit kapni, maximum majd egy lite verzió és ez teljesen logikus is.

(#3) t72killer válasza #95462144 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért megnézném mi az a való életbeni multitask, ami egy 765-öst konkrétan megfektetne... Nekem eléggé multitaskol a 4éves(!) telefonom, de a szoftverhibák miatti akadáson kívül mást nem vettem észre rajta.

A lite-tal az a bajom, hogy az egy A-sorozatú csamu tollal. Vízállóság nuku, ráadásul nem modern közép, hanem régebbi csúcs soc-t tesznek bele, ami ugyanúgy/méginkább zabál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) #24536576


#24536576
törölt tag

Mire mindenki kisírja magának a Snapi verziót, eljutunk oda, hogy az Exynos jobb lesz(AMD, már nem saját magok). :D

(#5) Diokhan válasza t72killer (#1) üzenetére


Diokhan
addikt

Note 8 használóként mondom, hogy fontos a multitask, a több ablakos mód és a proci ereje.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#6) #95462144 válasza t72killer (#3) üzenetére


#95462144
törölt tag

Akkor szerinted a Note 10 szériánál gyengébb soc-t tegyenek a Note 20-ba? :F
Ilyen biztosan nem fog megtörténni. A Samsung egyébként is lefed minden szegmenst lehet válogatni, de a felvetést, hogy legyen benne gyengébb soc, mint a tavalyiban tényleg nem tudom hová tenni, és ilyen biztosan nem lesz ez garantált, de egy gyártó csúcsmodelljénél sem. Cimborám tervezőként a Note 10-et is meg tudja fektetni simán. De nem váltana mert más gyártó nem tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#7) t72killer válasza #95462144 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyen olyan, ami hozza egy P30 pro akksiidejét. Dupla SIM-mel is. MOBIL telefonról beszélünk tudomásom szerint :U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) hunluigi válasza #24536576 (#4) üzenetére


hunluigi
senior tag

Pont ez jutott nekem is eszembe... :DDD utána meg majd újra indul a sírás az exikért!

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#9) kutyek válasza t72killer (#7) üzenetére


kutyek
senior tag

Szép dolog a fejlettebb CPU + GPU, de a rosszabb modem (ergo standby is) fogyasztáson ez nem segít... :(

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

"Egyes források szerint a Samsung idén kizárólag a hazai (mármint a koreai) piacon fogja bevetni a saját gyártású szettet, nemzetközi forgalomba pedig a Qualcomm megoldása kerülne"

Hiszem, ha látom.

(#11) t72killer válasza Fred23 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez fantasztikus lenne - viszont a koreaiak felgyújtanák a céget...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) doooo válasza kutyek (#9) üzenetére


doooo
veterán

Nem rosszabb maga a modem, csak a sugárzás csökkentése miatt vissza van szorítva a hatótávja... valamit valamiért. De legalább végre van, aki felfogja, hogy nagyrészt más tényezők befolyásolják az akkuidőt... és ebben az esetben még csak nem is része az SoC-nek a modem (együtt dolgoznak, de nincs integrálva).

(#13) doooo válasza t72killer (#11) üzenetére


doooo
veterán

Túlzásba viszed... Egy dolog a jogos(nak vélt), de reálisabb mértékű felháborodás; meg másik dolog az irracionális, irreális mértékű, megszállott utálat. Az elmúlt napok számos megnyilvánulása alapján valamiért utóbbit követed (pedig egy héttel ezelőttig sehol nem voltak az ilyen exynos-haterkedéseid, pedig az S20 jó ideje piacon van). Sok értelme végképp nincs. Ha Samsungra váltanád az S7 Edge-edet, de most elbizonytalanodtál, akkor vagy vársz Note20/S21-ig, vagy veszel mást időközben. Így vagy úgy, de nem befolyásolod a Samsung döntéseit, vagy a jövőt, és az unalmas, gyújtogatós poénokon kívül a topicokhoz sem teszel sokat (holott máskor azért szofisztikáltabb szoktál lenni). Szíved joga utálni amit akarsz, de nyilvánosan unalmaskodni (trollkodni?) már nem az.

(#14) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nekem igazán nem világos a dolgok állása. Akkor ősszel lesz Samsung 5nm gyartásán A78 magos proci, és lesz a világ többi részének s865? Mert akkor pofára esés van, még ha nem is lesz a legjobb a Samsung 5nm-e. Így megszűnik a legnagyobb probléma az exynos custom processzormagja. Ha csak a s865-el vetjük össze akkor meg fogja verni valószínűleg, hisz generációs ugrás.

(#15) t72killer válasza doooo (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy-két héttel ezelőtt hótt hidegen hagyott, milyen telefonok vannak a piacon, uis akkor konkretizálódott, hogy tényleg cserélnem kell a 4éves telót ami egy átmeneti para után úgy tűnik, mégiscsak tudja a kb 6 óra SOT-ot. Nyilvánvalóan előrelépést szeretnék ha már beleölök a projectbe egy halom pénzt.
A hisztim tesztek illetve az idevágó topikok olvasgatása után pattant ki, hogy nem hiszem el, 4 generáció alatt nem voltak képesek egy olyan paraméterben jobbat csinálni, ami nálam életbevágó... És hiába szeretem a samu telókat, emiatt váltanom kell.

Persze, én csak 1db vásárló vagyok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) babkukta válasza ctvagyok (#14) üzenetére


babkukta
senior tag

Kétlem, hogy ameddig a Samsung fejleszti a saját SOC-t, addig a Qualcomm tétlenkedik :) Nem hinném, hogy év végén a flagship Note-ba snapi 865öt pakolna a Samsung, inkább az utódot.

Egyébként nem rossz döntés, kérdés, miért gondolja így a Samsung. Szvsz ha annyira meggyőző lenne az új 992-es exynos, akkor továbbra és erőltetné a Samsung. Aztán majd a tesztek bizonyítják, hogy tényleg nem kell az előítélet az exynossal szemben, mert hozza az új snapdragon szintjét minden téren. De ezek alapján egyáltalán nem biztosak ebben.

Vagy a másik oldal, hogy kedveznek a felhasználóknak azzal, hogy oké, megkapjátok a snapit, közben meg készítenek egy konkurenciát felül múló SoC-t, ami csak odahaza lesz elérhető. Aztán majd a tesztek megmutatják, hogy hoppá, az Exynos veri a Snapit. Tehát az S szériát lehet újra kőkemények tolni a saját fejlesztéssel :C

Üdvözlettel, Tibi

(#17) icecave válasza babkukta (#16) üzenetére


icecave
nagyúr

A Note-ok jellemzően augusztus végefelé jönnek. Az azért még nagyon nem az év vége, maximum a nyáré :D

[ Szerkesztve ]

(#18) t72killer válasza babkukta (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valahogy ez a snapi-verő exynos az utóbbi 5-6évben nem jött össze, de legyen nekik igazuk :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) leslien válasza Fred23 (#10) üzenetére


leslien
nagyúr

Egyes források szerint a Samsung idén kizárólag a hazai (mármint a koreai) piacon fogja bevetni a saját gyártású szettet, nemzetközi forgalomba pedig a Qualcomm megoldása kerülne

persze,
akkor én tortát sütők .. :DDD

remélhetőleg Exynos 992 jobb lesz mert a jelenlegi hulladék Exynos 990 -al csak nem fogják kiadni a Note 20...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#20) Segal válasza leslien (#19) üzenetére


Segal
veterán

Pedig szerintem 990-el fog jönni a Note :(
Legjobb esetbben azt tudom elképzelni hogy a Note+ megkapja az erősebb változatot de ha fogadni kéne akkor sajna arra tenném a pénzem hogy ugyanaz a soc kerül bele mint az S20 családba :((
Mondjuk nekem édesmindegy mert az előlapi kamera miatt elképzelhetetlen hogy ez legyen a következő telefonom, de aki épp erre váltana annak ez roppant bosszantó lehet. (Mármint a soc és nem a kamera)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#21) leslien válasza Segal (#20) üzenetére


leslien
nagyúr

remélhetőleg nem lesznek akkora ökrök...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#22) janeszgol válasza Segal (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Az nem is rossz gondolat, hogy a nagyobb kapja az ujabbat. Hihetonek tunik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) t72killer válasza Segal (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A note10 is újabb, jobb SoC-t kapott, mint az s10+.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) kutyek válasza doooo (#12) üzenetére


kutyek
senior tag

Nem a modemre írtam, hogy rosszabb, hanem a fogyasztására. Amúgy ha visszafogják a rádió teljesítményét (bár ez nyilván a terhelés alatti teljesítményre vonatkozik, nem az idle-re), azzal éppen javítanának az akkuidőn.
Ne értsd félre, én amúgy elégedett vagyok az exynosos samuval, az egész anti-exynos hangulatkeltés szerintem vihar a biliben kategória. Ezzel együtt az Exynos rádiós teljesítménye (nemcsak a magasabb idle fogyasztásra gondolok, hanem a marshmallow idejében gyakori(bb) hálózati leszakadás problémákra is) valóban nem a legjobb.

(#25) kutyek válasza t72killer (#18) üzenetére


kutyek
senior tag

Épp a saját készülékeddel kapcsolatban tévedsz. Az S7/edge esetén (azaz 4 éve) az akkuidő exynoson volt jobb úgy, hogy a single-core teljesítménye az SD820-nak volt marginálisan jobb, míg multi-core taskokban az Exynos lényegesen jobban teljesített. Nougat frissítéssel az Exynos akkuideje gyengült valamelyest (kb. az SD szintjére), egyúttal már a single-core performance-ban is érezhetően rávert az SD-re. Egyszerűen pár évig az egyik jobb, pár évig a másik...

(#26) t72killer válasza kutyek (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rosszul írtam, az s7/e exynosa tleg nem rossz. az utsó jó darab, ezért is tartottam ki mellette.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) leslien válasza t72killer (#26) üzenetére


leslien
nagyúr

neked meg az van? és Sony vagy isocell szenzoros?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#28) t72killer válasza leslien (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

isocell, bár csak kényszerből fotózok telefonnal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) leslien válasza t72killer (#28) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem abból az évből van egy Pixel XL ... bár most vettem és abszolút helyt áll a jelenlegi Pixel 4 XL szembem...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#30) t72killer válasza leslien (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ember feltételezné, hogy pl a "nagy technikai haladás" (legalábbis ahogy a marketing 1000euró közeli árakon eladja) eredményeképp pl meg tudnák duplázni a 4-5évvel ezelőtti akksiidőket, stb. Frászt... Ha dupla SOT-ot akarok, akkor vegyek egy 10Ah akksiszörnnyel szerelt chinaphone-t :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) dilajoska1 válasza babkukta (#16) üzenetére


dilajoska1
őstag

Szerintem lesz 865+ változat a Snapinek emelt órajelekkel. Nekem van egy olyan érzésem hogy hiába fejlettebb gyártástechnológia + újabb gpu cpu magok lesznek az Exynosban de még így is alul marad és jobban fog melegedni a Snapitől.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#32) joey04 válasza #24536576 (#4) üzenetére


joey04
titán

éppen erre gondoltam :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.