Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) KillHates válasza DRB (#50) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van egy "kisfloppy" csatlakozó az alaplapon nagyjából középen és ott csatlakozik:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#52) DRB válasza KillHates (#51) üzenetére


DRB
senior tag

Oda a billentyű csatlakozik. Már ha arra a fehér(vagy inkább világosszürke) szalagkábelre gondolsz, ami a felhajtott billentyűből jön, és megy a „kisfloppy” csatiba.

[ Szerkesztve ]

(#53) Soma01 válasza DRB (#52) üzenetére


Soma01
veterán

Ram bővítés lesz az. [link]
Ja, és le van szedve a helyéről és fejjel felfelé csak úgy odatéve.

[ Szerkesztve ]

(#54) KillHates válasza DRB (#52) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tényleg! :K

Közben rájöttem a CPU-t és az MMU-t kell kihúzni az alaplapból és oda megy be a DIP-be!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#55) DRB válasza Soma01 (#53) üzenetére


DRB
senior tag

És hol a helye? Amit képeket meg belinkeltél, azokon egy tök más alaplap van.

[ Szerkesztve ]

(#56) Gdi válasza DRB (#55) üzenetére


Gdi
senior tag

A DIP-be mehet, amit KillHates írt.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#57) KillHates válasza Gdi (#56) üzenetére


KillHates
nagyúr

Képet nem találtam, csak ennyit egy újzélandi fórumon:
"Optional 65C816 16-Bit CPU plugs right into this card without any changes, giving you a 16 bit processor."

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58) Soma01 válasza DRB (#55) üzenetére


Soma01
veterán

Mutatom. Ez valami miatt más alaplap, amiket legtöbbször a neten találni. [link] Meg ez a kártya is másabb, de pont oda megy.

[ Szerkesztve ]

(#59) KillHates válasza Soma01 (#53) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem-nem! :N
A RAM bővítés a 8-bit-es ISA-n csatlakozik! :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60) Soma01 válasza KillHates (#59) üzenetére


Soma01
veterán

A videót megnézted? Ott egy gyári doboz, rá van írva, hogy IIc-hez memória bővítés. És ide teszi be, de nem pont ilyen, mint a "mi" képünkön.

(#61) KillHates válasza Soma01 (#58) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Parkinson-kóros videója amit sikerül balladai homályban rögzítenie! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#62) Soma01 válasza KillHates (#57) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, ez is lehet, mert ott van az "Optional" szó a nyákon és azon van a proci is. Elég fura. De ilyet nem találtam én sem. Pedig elég sok képet és videót megnéztem már.

(#63) KillHates válasza Soma01 (#60) üzenetére


KillHates
nagyúr

Meg, de az teljesen más történet.

Valószínűleg ez is memória bővítés, lévén, hogy teli van szórva rammal, de miért van rajta proci?
És miért az alaplap CPU és MMU foglalatába megy?

Talán ez lesz maga a 65C02-es CPU board (azaz átveszi az alaplap szerepét) és a gép alaplapjába meg megy a 65C816-os 16bit-es CPU?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#64) DRB válasza Gdi (#56) üzenetére


DRB
senior tag

Itt egy kép egy az alaplapról:

Töltsd le és jelöld be nekem légyszí, hogy hová csatlakozik. aztán te is tedd ide be, hadd lássam. ;)

(#58) Soma01: Megint belinkeltél valamit(most egy videot), amiben egy tök más alaplapot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#65) Soma01 válasza KillHates (#63) üzenetére


Soma01
veterán

Ez nem 65C816 CPU. Azt a IIGS-be tették először ahogy én olvastam.
Cserélhető lett volna a CPU?

(#66) KillHates


KillHates
nagyúr

Itt még nem utálták egymást:

:D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67) Soma01 válasza DRB (#64) üzenetére


Soma01
veterán

Honnan tudod, hogy nem ilyen az alaplap? A videón is IIc van. A billentyűzet tuti más, mint a mi képünkön. De hát ezek szerint több billentyűzettel is gyártották. Ezek szerint az alaplap is lehet más-más. Amit beletesz, az tényleg más, de arra a helyre megy.

(#68) KillHates válasza Soma01 (#65) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon úgy néz ki, hogy nem:
"65C02 az opcionális 65C816-hoz"

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#69) DRB válasza Soma01 (#67) üzenetére


DRB
senior tag

Hogy-hogy honnan tudom? Bázzeg nézzé mán rája a két deszkára, embör! :DDD

De tudod mit, segítek, ;) Itt a két deszka, az első a „miénk”, a második az amit többször is linkeltél:

[ Szerkesztve ]

(#70) KillHates


KillHates
nagyúr

Már akor jellemző volt az Apple-ra a széleskörű tartozékok beszerezhetősége:

Szerintetek egy ilyen árából milyen szép házat lehetett venni? :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#71) frescho válasza KillHates (#66) üzenetére


frescho
addikt

Az első Integer BASI után annak hiányosságai miatt kellett gyorsan valami más. Woz nem ért rá, mert akkor éppen a floppy meghajtón dolgozott az Apple II-höz. Az Applesoft BASIC-et a Microsofttól licencelték, ahogy a két másik nagy konkurens is, csak átszabták a maguk gépére. Érdekesség még, hogy Tramiel jobban tudott alkudni, mert fele áron jutott hozzá örökéletre az MS-től a licenchez.

https://frescho.hu

(#72) Soma01 válasza DRB (#69) üzenetére


Soma01
veterán

Fordítva lesz az... A távtartók helye hol van, ami a kérdéses nyákot tartja? Mert a másodikon legalább látszik. Ugyan így nincs jobb oldalon elől semmi csatlakozó amihez a kérdéses kártya csatlakozna...
Ettől függetlenül lehet még ettől is több variáns van.

(#73) DRB válasza Soma01 (#72) üzenetére


DRB
senior tag

Mi lesz fordítva?

(#74) Soma01 válasza DRB (#73) üzenetére


Soma01
veterán

Az, hogy melyik a mienk. Az első vagy a második.
De lehet, hogy egy harmadik féle lesz az ami a mi képünkön van.

(#75) DRB válasza Soma01 (#74) üzenetére


DRB
senior tag

Te most ugratsz engem? Vagy mit nem látsz? A mienken nincs a jobboldalon csatlakozó, ott az MRD0/1/2/3/4 RAM van, de a hangszóró csati is más! Meg még egy csomó helyen.

Sőt az általad linkelt képeken az is látszik, hogy bővítőkártya is más! Ha ezeket nem veszed észre akkor az elég nagy gáz. Te ezt linkelted:

Szerinted?

(#76) Gdi válasza DRB (#64) üzenetére


Gdi
senior tag

A DIP-be (IC foglalat), miután onnan kivették az eredeti IC-t.

A képen látszik, hogy ott a tüskesor "háta", ami lefelé megy. Az van beledöfve.

pld ez is:
https://apple2history.org/spotlight/mazur/

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#77) DRB válasza Gdi (#76) üzenetére


DRB
senior tag

Az lehet, bár hozzáteszem, hogy az összes képen, amit csak találtam, és olyan mint a „mi” alaplapunk, azokon azt látom, hogy egyikből sem lehet kiszedni a CPU-t és/vagy a memória vezérlőt(MMU). Mondjuk az nekem gyanús, hogy a „mi” alaplapunkról hiányzik az apple computer felirat. Jobboldalon alul, az „E” és az „F” betük között, lehet ez valami klón lesz. :D

A „mi” alaplapunk:

A neten talált képek közül egy(mind ilyen amit találtam):

Vagy az is lehet, hogy elefant bele Photoshoppolt „kicsit” a képbe, nehogy má' könnyű dolgunk legyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78) frescho válasza DRB (#77) üzenetére


frescho
addikt

Nézd meg közelről azt a képet. ;)

https://frescho.hu

(#79) Gdi válasza DRB (#77) üzenetére


Gdi
senior tag

Ott látszik a blur. Ki van photoshopolva. Ilyen már volt a korábbi feladványoknál is, hisz eléggé leegyszerűsítené a dolgot. Az ic felirata is modosítva van imo.
Ettől függetlenül lehet klón vagy replika, de nem ezt a lehetőséget tekintem elsődlegesnek.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#80) Gdi válasza DRB (#77) üzenetére


Gdi
senior tag

Ott látszik a blur. Ki van photoshopolva. Ilyen már volt a korábbi feladványoknál is, hisz eléggé leegyszerűsítené a dolgot. Az ic felirata is modosítva van imo.
Ettől függetlenül lehet klón vagy replika, de nem ezt a lehetőséget tekintem a leg valószínűbbnek.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#81) DRB válasza Gdi (#80) üzenetére


DRB
senior tag

Elég egyszer is leírni, megértem úgy is, még ha a harmadik mondatot más szavakkal írod is. :D Az mondjuk igaz, hogy ha ottmarad az alma, meg a felirat, akkor tényleg egyszerű, már akinek. :D Tegyük hozzá, hogy a másik oldalról is hiányzik némi felirat, és ott nem látom az elmosást, persze hosszú volt a nap, már alig látok ki a fejemből. :DDD De felirattól függetlenül, amit én találtam képeket, azokon nem lehet kivenni a CPU/MMU-t. Be is tettem ide az egyiket, és azért írtam, hogy azon mutasd meg hol csatlakozik ez bővítőkártya rá.

Egyébként a „mi” alaplapunk képének a forrását véletlen nem találta meg valaki?

(#78) frescho: Jahh, nézem én, de mint ahogy írtam volt, már nem nagyon látok, na de majd holnap. :)

(#82) KillHates válasza DRB (#77) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebból ki lehet venni mindhárom chip-et:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#83) DRB válasza KillHates (#82) üzenetére


DRB
senior tag

Túl jól nem látszik, de nekem is úgy tűnik, hogy ki lehet.

Viszont ebből meg nem, legalább is az MMU-t meg az IOU-t:

Itt még jobban látszik:

Én csak ilyeneket találtam, de nyilván az összes létező képet nem láttam, mint ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja. A lényeg, hogy már tudom hol csatlakozik az a bővítőkártya. Kissé fura megoldás, legalább is mai szemmel nézve. Mondjuk az még furább lett volna, hogy oda van téve a kártya, de sehol/sehogy nem csatlakozik az alaplapra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84) Soma01 válasza DRB (#75) üzenetére


Soma01
veterán

Ja, igen, tényleg. Csak valami csatlakozósat kerestem, mert valahogy össze kell kötni azzal a bővítő kártyával. De látom már, hogy van. És ráadásul a helyén is van, mert a hangszóró vezetéknek ki van hagyva a hely a "kártyán".

(#85) Gdi válasza Gdi (#80) üzenetére


Gdi
senior tag

Gateway error volt este, szomorú cicás képpel; a post csak egyszer akart elmenni.
A változtatás jogát meg fenntartom. :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#86) Soma01 válasza Gdi (#76) üzenetére


Soma01
veterán

Ez elég valószínűnek tűnik!

(#87) Soma01


Soma01
veterán

Biztos, hogy ki lehet szedni az a chipet és : [link]

[ Szerkesztve ]

(#88) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Én tudom én tudom :)

Mit kapok, hogy ne mondjam el? :D

[ Szerkesztve ]

(#89) Reverend


Reverend
tag

Az addonra írta már valaki a megfejtést? Ha nem:

Checkmate MultiRam C [link]
Kézikönyv: [link]

[ Szerkesztve ]

(#90) frescho válasza Reverend (#89) üzenetére


frescho
addikt

Valami nehezebbet kell keresni, ügyes megfejtés :C

https://frescho.hu

(#91) Weareus válasza frescho (#90) üzenetére


Weareus
addikt

Dolgoztam ősrégi speckó cnc gépen. Küldjek nyákról képeket?
Tuti, hogy az életbe nem találná ki senki...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#92) KillHates válasza DRB (#83) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Mondjuk az még furább lett volna, hogy oda van téve a kártya, de sehol/sehogy nem csatlakozik az alaplapra. :DDD"

Az lenne a világ kib@szása :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#93) Gdi válasza Reverend (#89) üzenetére


Gdi
senior tag

Haha.. Kézikönyv, 2.15-oldal, 2.10 ábra :D

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#94) KillHates válasza Gdi (#93) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mekkora ötlet! Hogy ez nem jutott eszembe az elmúlt 25 év alatt! :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95) DRB válasza KillHates (#92) üzenetére


DRB
senior tag

Na igen. Nekem végig azon járt az agyam, mikor kérdezgettem, hogy hová csatlakozik a bővítőkártya, hogy csak úgy oda van téve és csak elefant akarja megvezetni a PH! jámbor népét. :D De azután elgondolkoztam azon, hogy nem is ő csinálta azt a képet, max photoshopal belepiszkált itt-ott, és csak nem ő shoppolta oda azt a cuccost(vagy még is?). :DDD Mondjuk voltak gyanús dolgok, pl. az a nagy lyuk ami ki van vágva a hangszóró kivezetésének, de hát ki foglakozott ilyen apróságokkal. Mentségemre szolgáljon, hogy „kissé” szét voltam csusszanva, pl. Soma01 kollégának még meg is jelöltem azt a lyukat, persze nem magára a lyukra koncentráltam(pedig még nem is vagyok annyira öreg, hogy ne vegyek észre egy jó kis lyukat :DDD), hanem csak a két alaplap eltéréseit mutattam meg, egyéb jelentőséget nem tulajdonítottam neki, szóval hittem én már mindenféléket az éjjel. :D

[ Szerkesztve ]

(#96) Cyone


Cyone
tag

Emlékeim szerint valamelyik Amiga számítógéphez is volt olyan bővítőkártya, amelyik a CPU helyére volt csatlakoztatva. A CPU-t pedig arra kellett át tenni vagy talán nagyobb órajelű CPU volt a bővítőkártyán.

Cyone

(#97) frescho válasza Cyone (#96) üzenetére


frescho
addikt

Volt, sőt még most is gyártanak ilyet. De az túl könnyű lenne. [link]

https://frescho.hu

(#98) Robitrix válasza KillHates (#94) üzenetére


Robitrix
senior tag

most már tudom honnan vette Uri Geller a kanálhajlítás ötletét. :)

(#99) kromatika


kromatika
veterán

Apple 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.