Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24536576


#24536576
törölt tag

Airbus A380 leszállhatna azon a szigeten.

(#2) Plug Life


Plug Life
senior tag

A „szelfivájat” csak arra jó, hogy még magasabb rész essen ki felül, mint a sima noccsnál 😆😂

[ Szerkesztve ]

(#3) roli543


roli543
őstag

Jezusom mi az a kameralyuk... vagy nagyon elcseszték a rendert, vagy valmai nem oke. Az S10+on sem ekkora ....

viszont legalább nem akarják rendereken elrejteni :DD

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#4) erahurka válasza Plug Life (#2) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem pont jobb a kameralyuk. Inkább legyen sziget, mint hogy behajoljon a káva és megtörje az egyenes keretet.

(#5) #95462144


#95462144
törölt tag

Elölről egy fordított S10+ hátulról meg egy S20... Szépen összegyúrták, ami nekem eleve nem tetszik... Minek két szenzor előre? Egy is bazári, így a szélére helyezve, hát még kettő...

(#6) koppasz1986


koppasz1986
tag

Szép az az okádék előlapi kamera... tavaly elkezdtek már jönni a notch mentes telók végre, miért nem lehet azt a vonalat követni nem értem meg...

(#7) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem elég gyenge PS munka, még csak nem render.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) cskamacska válasza erahurka (#4) üzenetére


cskamacska
addikt

De akkor legyen egy kis alig látható lyuk. S10 és Honor 20 vonalnál a lyukasztás pont jól sikerült, a képernyő olyan érzetet kelt mint ha egyáltalán nem lenne rajta semmi megszakítás. Itt viszont a kérdőjeles fontosságú ToF szenzor miatt annyira kibővítették a lukat, hogy igen látványos a létezése, és mint írták, gyakorlatilag több helyet foglal mint a sarokba eldugott noccsok régebben. :U

A kijelző kerekítés meg a másik agybaj, ha tokba kerül, akkor ugyan a véletlen nyomogatás kiesik, de az értelme is azonnal elvész. Apropó védelem, a kamera szigetet már külön kell majd fóliázni, és a tok gyártók(vagy a vásárlóik) vakarhatják a fejüket hogy akkora baromi nagy kivágással hogy lesz rendesen bevédve a telefon. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#9) erahurka válasza cskamacska (#8) üzenetére


erahurka
félisten

Note 10 Lite a legkomolyabb lyukban, tényleg csak a kamera meg egy-két sor pixel hiányzik a kijelzőből.

Olyan fólia nincs amúgy, ami nincs kivágva a front kameránál? Elég rondák ezek a lyukas fóliás telefonok, plusz szépen ottragad a zsír a kivágás peremén.

(#10) juuzer


juuzer
addikt

Take my f.kin money pls! :DDD

Vamos a la playa.

(#11) h4h01 válasza moleculez (#7) üzenetére


h4h01
senior tag

3 nappal vagyunk a bemutató előtt..Ez ilyen lesz, valszeg nem PS munka..A pro-n ez a kijelző/előlap arány azért eléggé ott van..
Csak kár, hogy nem zsúfolták bele abba a lyukba a 3d-s arcazonosítást..az nagyot ütött volna..Mindegy, úgy látszik az marad a Mate széria kiváltsága..

(#12) Noukoum


Noukoum
veterán

Valami irdatlanul jól néz ki!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) #88470784


#88470784
törölt tag

Nagyon gyerebe lett ez a teló.

Ezt a phablet szót használják még máshol a mobilarénán kívűl?

(#14) odani válasza #88470784 (#13) üzenetére


odani
tag

Én nem tudom, de annyira ódivatú ez a műszó.. :O , mintha nem vették volna észre, hogy eltelt 10 év. Feláll már a szőr a hátamon tőle.

(#15) Noukoum válasza odani (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Meg értelmezhetetlen a mai telefonos viszonyok között.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) Plug Life válasza #88470784 (#13) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nem tudom, én csak azt nem értem, akkor már miért nem telephone-t írnak telefon helyett is 😆😂

(#17) dutrás válasza Noukoum (#12) üzenetére


dutrás
őstag

Szerintem is szép. Van itthon lyukas meg nochos kijelző is én észre se veszem.
Az viszont meglepő hogy a P40 csak 3800-as akkut kap. Ez kicsit csalódás.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#18) mrThomi válasza #24536576 (#1) üzenetére


mrThomi
addikt

Szakadok :DDD

Próbálják csökkenteni a széleket ami parádés, erre behúzzák az s10+ noccsát balra...

(#19) rajd


rajd
tag

Akkor már legyünk pontosak, ez az S10+ 5G noccsa. Mind1, már csak 3at kell aludni és kiderül...hány havi minimálbérért nem lehet majd itthon kapni se :DDD

(#20) miszterjoel válasza #95462144 (#5) üzenetére


miszterjoel
csendes tag

+1! :)
Samsung 's10+' + 's20' ctrl+c ctrl+v = huawei p40 pro

(#21) joey04


joey04
titán

Csak azért nem egy az egyben samsung copy, mert a samunál már rájöttek, hogy inkább hátrány ez a nagy hajlítgatás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Lami66 válasza dutrás (#17) üzenetére


Lami66
őstag

Amikor megvettem a P30-at kicsit tartottam a 3650-es aksitól. Az előző telefonom 3000-es aksival tudott 3 óra sot-ot. Na mondom akkor a P30 3650-el majd tud 4 órát. Kár volt aggódnom. Ebben a pillanatban akku 19%-on, sot 8 óra 10 perc (játék nélkül, csak böngészés, telefonálás, email-ek). Szóval nem érdemes keseregni a 3800-as akku miatt, a Huawei tud optimalizálni

[ Szerkesztve ]

(#23) #30610944 válasza joey04 (#21) üzenetére


#30610944
törölt tag

Mire ezek kijonnek a Samu S20as szeria ara merseklodni dog. A vegen meg jobb vetel lesz az.
Egyetlen egy dolog zavar csak, hogy nem snapival jonnek euban.

[ Szerkesztve ]

(#24) h4h01 válasza Lami66 (#22) üzenetére


h4h01
senior tag

Itt még az lesz a kérdés, hogy hány Hz-es panelt kapnak..Pletykálnak itt 120 Hz-es kijelzőt is, de nekem az a gyanúm, hogy azt csak a legdrágábbik variáns kapja, mert 120 Hz mellett már lehet kevés lenne a 3800 és a 4200 mAh..Ez még kérdéses..

(#25) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A telefon gyönyörű. A dupla lyuktól behányok. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) dutrás válasza Lami66 (#22) üzenetére


dutrás
őstag

Mate 20-at használok így tisztában vagyok nagyjából azzal hogy jól osztja be az akkut a Huawei. :C
Én azért számítottam 4000-4200 re.

P50 pro/P40 Lite

(#27) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A telefon látszólag gyönyörű.... Ámde sérülékeny.

Az unióban bevezetésre kerül az a szabály, hogy az elektronikai eszközöknek hosszabb élettartammal kell rendelkeznie. Szerelhetőség, cserélhetőség, kevesebb hulladék és lényegesen hosszabb szoftveres támogatásról beszélnek.

Na, ez a mobil pont nem annak megfelelően készült el.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) #30610944 válasza Polarstar (#27) üzenetére


#30610944
törölt tag

Hosszabb elettartam...ennek egy telefon sem felel meg.

(#29) cskamacska válasza #30610944 (#28) üzenetére


cskamacska
addikt

Majd leszoknak az alávaló üvegszendvicsekről, mindennek is a ragasztásáról, és tesznek bele újra cserélhető akksit, na akkor majd már haladunk afelé, hogy nem évente kukázott elektronikai hulladékot adnak el telefonnak álcázva. :U

Amúgy Bluetooth fülesek akksi cseréjével hogy állunk most? Mármint azon túl hogy sehogy, és a jack kényszerített lehagyása még több hordozható elektronikai hulladék termeléséhez vezetett? :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#30) dutrás válasza Polarstar (#27) üzenetére


dutrás
őstag

És azt hogy álapítják meg hogy mennyire tartós? Valamilyen szabvány szerint? Vagy ezután hozznak valami szabványt? Milyen felhasználás mellett? Normál vagy extrém? Ezt milyen mutatókkal mérik majd?
Ma egyetlen telefon sem a tartósságáról híres. Nekikoccolod az asztal sarkának aztán mehetsz is kijelzőt cserélni. Ez az ütésállóakon kívül az összes telefonra igaz.

Ne húzzuk már csak erre az egy telefonra ezt a bélyeget.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#32) arn


arn
félisten

Az ultimate megfoghatan telefon? Az s10 is idegesito gyakran, hogy akarhogy tartod, vmihez hozzaersz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) scyllarus válasza Polarstar (#27) üzenetére


scyllarus
veterán

"lényegesen hosszabb szoftveres támogatásról beszélnek." Ebben pont a Huawei a legsz@rabb.
Polarstar: még a kettőt sem tartják be most.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#34) Polarstar válasza dutrás (#30) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jelenleg a minimum 5 éves szoftvertámogatásról van szó.
De felmerült a 10 éves támogatás is.
A cserélhető akksi már alap lenne...

A tervezet kereshető a neten.
Szerintem ez a tervezet túlmutat a jelenlegi vegyél és dobd el megszokásokon.
Remélem lesz ebből valami.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#35) #88470784 válasza dutrás (#30) üzenetére


#88470784
törölt tag

Majd lesz 4db anyacsavar a 2 műanyag plexilap négy sarkán alatta pedig 2 db tartóselem ami cserélhető, az a biztos.
Ilyen telefonok kellenek ide, nem ilyen úri huncutságok mint a hajlitott kijelző.
Chö.

[ Szerkesztve ]

(#36) dutrás válasza Polarstar (#34) üzenetére


dutrás
őstag

Erről rémlik nekem is valami.
De technológiailag az öt év nagyon sok idő hát még 10.
Egy öt éves telefon esetén szoftver és hardver kompatibilitási problémák is előfordulhatnak. Nem beszélve arról hogy az újabb hardverek újabb szoftvereken használhatóak ki igazán. Gondolom ez visszafelé nem lesz igaz.
Ettől nem fog kevesebb telefon fogyni.

P50 pro/P40 Lite

(#37) #30610944 válasza scyllarus (#33) üzenetére


#30610944
törölt tag

Egyik gyarto sem tud hosszu tamogatottsagot nyujtani csak a Google telefonok. De meg azok sem kapnak olyan sokaig frissiteseket mint az iPhone-ok.

(#38) Juhaszatti válasza Polarstar (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A cserélhető akkut mondjuk pont nem sírom vissza. Legalábbis a jelenlegi akkutechnológia mellett.
Azóta lehet nagyobb kapacitású akkukat tenni a telefonokba, mióta elhagyták a cserélhetőséget. Már csak azért is, mert amíg kivehetőek voltak, egy biztonságos házba kellett szerelni őket, ami a kapacitástól veszi el a helyet. Most nincsenek ilyen házba építve, mert úgysem kapkodja ki a user, nincs rá szükség. Ezzel plusz kapacitást nyertünk.
Egyre többet fogyasztanak a kijelzők, küszöbön az 5G, stb.. Egyre több energiát igényelnek ezek a készülékek, én nem sírom vissza beléjük a legfeljebb 2400-3000mAh akkukat (azt a macerát sem, hogy veszek 2 akkut amiket külön külön töltögethetek meg cserélgethetek).
Sokszor még a 4-5000-es akkuval szerelt telefonoknál is panaszkodnak az üzemidőre.

Persze ha egyszer tényleg jön egy jobb akkutechnológia, amivel kisebb helyen nagyobb kapacitást lehet biztonságosan tárolni, mindjárt más lesz a helyzet.
Egy 2-3-4 éves csúcstelefon márkaszervizes akkucseréje jelenleg kb 15.000ft. Ennyit nekem jelenleg megér a nagyobb kapacitás.

(#39) Aryon87


Aryon87
félisten

Ajj, legyen már 26. :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#40) arn válasza #30610944 (#37) üzenetére


arn
félisten

sokra mesz vele... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) cskamacska válasza #88470784 (#35) üzenetére


cskamacska
addikt

Mostanság divat lett az azon való gondolkodás, hogy mi az a civilizációs minimum, amire visszatekerve még nem rendkívül kellemetlen az élet, de már nem főlünk meg majd a saját levünkben. Egyesek szerint ez az angol vécé(!), mások szerint a strapabíró, nagyobb notebook méretű, akár két évtizedet kibíró alkatrészekből összerakott desktop/mobil mindennek használható számítógépek.

Aztán ugye itt vannak a hangok, hogy ott fulladjon meg az összes jegesmedve, meg mikronéz sziget, a visszahajlított kijelzőjű csupaüveg facsefonokból már pedig nem engedünk.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) dutrás válasza Juhaszatti (#38) üzenetére


dutrás
őstag

Jobb esetben 3 év után mindenki cserél telefont. Rosszabb esetben 4.
Szerintem átlag 2-2.5 évente megy a csere. A szolgáltatók is nagyjából így vannak beálva.

P50 pro/P40 Lite

(#43) dutrás válasza cskamacska (#41) üzenetére


dutrás
őstag

A kétféle hasznosítás amit magában rejt a hajlított kijelző elméletileg kevesebb digitális szemetet generálhat. Persze még nem most.
A fejlődést sajnos nem lehet megállítani. Inkább a tudatos vásárlást kéne erősíteni.

P50 pro/P40 Lite

(#44) Polarstar válasza dutrás (#42) üzenetére


Polarstar
nagyúr

10 éves az egyik Blackberrym.. Vidáman megy és szépen teszi a dolgát.

Egy akkucserét kapot közben.

Eszem ágában sincs lecserélni!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#45) dutrás válasza Polarstar (#44) üzenetére


dutrás
őstag

Mondj még legalább 30 hasonlót

P50 pro/P40 Lite

(#46) rigoberto


rigoberto
őstag

Nagyon eredetire sikeredett "műalkotás". ;]

(#47) cheftitkar- válasza arn (#32) üzenetére


cheftitkar-
újonc

Az ívelt részen a P30 Pro érintés szűrő algoritmusa sokkal jobb, mint amit az S10 kapott. Az S10-zel sehogy nem bírtam, a P30-on viszont nem tolták túl. Tok nélkül fogva is nagyon ritka, hogy olyat csinál amit nem akarok.

Kár érte, a Pearl White színű S10-nél szebb telefont még nem láttam.

(#48) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Atya ég! Mi az a dubla notch? S10+-nàl sem tudtam elviselni, ezt meg plàne nem, föleg nem ilyen dràgàn. Elmentek ezek otthonról.

(#49) Lazika


Lazika
senior tag

De szép ez az s10+ és S20 ultra kombó :C

(#50) arn válasza cheftitkar- (#47) üzenetére


arn
félisten

Igazabol akkor idegesito, amikor fotozom, es nem idealis a helyzet, van vmi a masik kezedben, nem ugy akarod tartani... stb csinalhatnanak tobb sik telot, mert ez addig jo, amig nem veszed a kezedbe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.