Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Obyboy


Obyboy
addikt

Kíváncsian várom a középkategóriába szánt árát.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#2) spawn21


spawn21
veterán

Nem érdekel a szemöldök. Legyen funkcionális és kész.
Mindenki más had sírjon :)

iPhone 13p

(#3) aelod


aelod
veterán

Az a köröm..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4) sKie^ válasza aelod (#3) üzenetére


sKie^
tag

En is lefagytam egy pillanatra es gyorsan tovabbnyomtam. :)

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#5) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Noccs alsó kávával, csillagászati ár, Jack hiánya, kamera esetén ismét nem lesz manuális mód, egy db szenzor... Hát, gyenge eresztések ezek a Google telók idén is. Fejleszthetnének már végre ahelyett, hogy herélik a telefonjaikat, plusz butaságokat copy-znak.

(#6) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ősszel jelenik meg? Nem sietik el :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) aelod válasza tomboy0013 (#5) üzenetére


aelod
veterán

egy db szenzor...

Az az egy darab szenzor a teszt fotókon rendre odaver a 3 kamerás csodáknak...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8) Anulu79


Anulu79
addikt

Kíváncsi leszek erre a sztereo hangszóróra, hogy mit fog eredményezni. Na meg a kamera is érdekel, hogy tavalyhoz képest mit csiszoltak rajta.

(#9) tomboy0013 válasza aelod (#7) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ettől még nem lesz zoom vagy extra széles látószög. Teljesen másra jók ezek mint az alap szenzor, minőségtől függetlenül.

(#10) aelod válasza tomboy0013 (#9) üzenetére


aelod
veterán

Nekem jobban tetszik mindegyik tesztfotón a pixel képei mint a konkurenseké.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Majd 1 cm alsó káva, és notch...
Kamera gondolom megint komoly lesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) zolomon17


zolomon17
senior tag

Hol vannak már az olyan, tényleg király telefonok, mint anno a Nexus 5 volt?

A csúcs hardver és a friss OS adott lesz gondolom itt is, de az ár már az első Pixelnél is horror volt, úgyhogy ősszel kijönni egy ostobaságokkal agyonvert modellel (notch, nincs jack) - Snapdragon 845 ide vagy oda - meglehetősen elbarmolt lépés. Még azzal is jobban jártak volna, ha idén kivárnak, hogy mitől kap agyvérzést a user és jövőre kiadnak év elején egy, a céghez méltó cuccot :(((

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#13) aelod válasza zolomon17 (#12) üzenetére


aelod
veterán

Hol vannak már az olyan, tényleg király telefonok, mint anno a Nexus 5 volt?

Parádés üzemidővel? ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) totgab02


totgab02
junior tag

Hat az a noccs valami bafott nagy es ritka ronda a hatlap meno az 2 kamera nem hiányzik a 2xl meg most is megsiratja nemelyik dual szenzorosat portre modban meg verhetetlen holott csak szoftveres.... 200 ala beficcenne ami nem fog mert iphone nyomdokait követik uzletpolitikaban akkor gondolkoznek is rajta

(#15) tomboy0013 válasza aelod (#10) üzenetére


tomboy0013
veterán

És ennek mi köze ahhoz amit írtam? Nekem is jobban tetszik(ezért használok javarészt portolt Gcamot a G6-omnál is), csak akkor is korlátolt a szoftver mert néha szeretek hosszú zaridovel fotózni ami itt ki van csukva. Meg hát ugye ott van amit írtam, a különböző szenzorok funkciói.

(#16) Drakmusz válasza tomboy0013 (#9) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez egyértelmű.De szerintem soha nem fognak ebbe az irányba fejleszteni.
Ez egyébként megint csak egyéni ízlés kérdése.A Pixelemhez képest hiába ezerszer sokoldalúbb mondjuk egy P20 Pro kamerája,ha egyszerűen nem tetszik a képminőség amit produkál.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#17) tomboy0013 válasza Drakmusz (#16) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Ez egyébként megint csak egyéni ízlés kérdése."

Természetesen, én is a saját igényeimhez mérten fogalmaztam meg a véleményem :)

(#18) Draken


Draken
őstag

Az a baj, hogy itthon akkor sem vagyunk beljebb, ha az olcsóbb pixelt tényleg jól lőnék be, mivel support idehaza nincs..kétes gariba ennyiért meg nem biztos, hogy jó belemenni!

(#19) #16820480 válasza tomboy0013 (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Gcam kezeli a széleslátót is? Én elég hamar visszatértem a gyári kamera appra G6-on, mert nem volt túl stabil egyik Gcam port sem, amit próbáltam, és videó alatt botrányos hangminőséget tudott mindegyik.

Amúgy érdekes még mindig ez a jack miatti problémázás. Azt bírom legjobban, amikor egy-egy tesztben kiemelik, hogy az audiofilek örülhetnek, van hagyományos jack :D Az audiofilek bottal nem piszkálnák meg a telefonok jack kimenetét, annyira silány minőséget tudnak általában :N Az ilyen filléres kínai fülesekhez még jók, de azt a minőséget meg egy nem sokkal drágább BT füles is bőven tudja. Vagy egy filléres átalakító, vagy akármi.

Összességében nekem bejönnek a Pixelek, idén már a design is talán felzárkózik a kor szellemiségéhez, bár nekem a kisebbik tetszene jobban, az az 5,3"-os kijelző elég kompakt telefont ígér, ami nem rossz dolog. Jack nem érdekel, amíg van aptX-HD és LDAC, notch is csak a nagyobbikon lesz, igazából a több kamera sem kritérium, ha az az egy jól működik (bár azt nagyon furának tartanám, hogy az előlapon kettő, hátlapon egy).

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Magyarországon legalább a szolgáltatókhoz bekerülhetne néhány Pixel.

A faszi körmeire: tipikus gitáros. Ott kel félig a hüvelykujjon és nagyon a kisujjon megnöveszteni a körmöt... vagy pengetőt használsz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) #16820480 válasza janeszgol (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

Inkább tipikus ázsiai :D Ott "kell" megnöveszteni a kisujjad körmét annyira, hogy lehetőleg közel legyen a gyűrűs ujjad hosszához, mert az szerencsét hoz. Főleg Kínában, meg talán Vietnamban és azon a környéken.

(#22) tomboy0013 válasza #16820480 (#19) üzenetére


tomboy0013
veterán

Van külön a széles látószögre is Gcam. Cstark27 felé verziót keresd, nálam azok stabilak.

18: Ez meg a másik baj.

[ Szerkesztve ]

(#23) batai15


batai15
félisten

a közép kategóriás pixelt ki próbálnám szívesen majd

(#24) mjani1172 válasza aelod (#3) üzenetére


mjani1172
addikt

Ha vendégségben jön rá, hogy zsíros a füle, ott nem használhat fülpiszkálót.

(#25) janeszgol válasza #16820480 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha csak nem az, én nem ismerem az ottani szokásokat. Emlékszem Hajós Andrást is megszólta néhány, aztán felvilágosítva lettek a miértjéről. Nekem innen jutott az eszembe.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) <Adamsky> válasza #16820480 (#19) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az audiofilek bottal nem piszkálnák meg a telefonok jack kimenetét, annyira silány ... "
Csak erről nem a jack csatlakozó tehet! Hanem a gyártók. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányan veszik a fáradtságot arra, hogy hangminőségben maradandót alkossanak.
A jack kell(ene), szükség volna rá, de a gyártók döntöttek helyettünk. Ez a döntés egyébként az Apple részéről még érthető is, de a birka Android-os gyártók esetén minden logikát nélkülöz.

(#27) Hopkins95 válasza aelod (#13) üzenetére


Hopkins95
addikt

Szerintem ár-érték arányra gondolt. Én mai napig nem cserélném le pl. a Nexus 5x-em egy Huawei P10 Lite vagy Honor telefonra, pedig azoknak jobb az üzemidejük. Az biztos, hogy az üzemidő az achilles sarka a Nexusoknak. De 2 éve 260 Euróért nagyon jó vétel volt számomra.

Az az egy darab szenzor a teszt fotókon rendre odaver a 3 kamerás csodáknak...

Így van! :K

Azonban az idei Oneplusnak is olyan jó lett a kamerája, hogy ezért már adnám a Nexusom. Szerintem megvárom a T-s verziót és utána megkapom a Oneplust diákkedvezménnyel kb. fele áron és kapok hozzá a 3,5 mm-es jack csatlakozót is. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#28) Matada2.3


Matada2.3
veterán

A Pixel 3 mérete nagyon tetszik, és a Qi support is eljött végre. Kíváncsi leszek, hogy lesz e végül középkategóriás testvér és vagy Pixel okosórák.

Finn the human

(#29) .Szaki. válasza aelod (#3) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ezek szerint nem csak nekem szúrt szemet.

Egyébként várós, kíváncsi vagyok milyen lesz a harmadik generáció.

(#30) aelod válasza janeszgol (#20) üzenetére


aelod
veterán

Én gitározom és nincs ilyen fertelmes körmöm ;) De ahogy (#21) sheratan írta ázsiában mindegyiknek ilyen a keze. Más kultúra.

(#27) Hopkins95

Igen. Ez a pixcel széria a konkurens áraihoz igazította az első pixel szériát. Viszont az, hogy elég kevés helyen lehet hivatalosan kapni stb. az nem épp tesz jót nekik. Indokolatlanul drágák szerintem. Viszont jók.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#31) judas13 válasza aelod (#3) üzenetére


judas13
addikt

Pont ezt akartam írni. Dúrva!😱😵

...

És az a kombo dolog amiből a Google sem akar kimaradni

:R :R Notch ohne jack :R :R
👍

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#32) leslien válasza spawn21 (#2) üzenetére


leslien
nagyúr

+1 , ha pofon vágja a 2XL akkor cserélek... :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#33) totgab02 válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


totgab02
junior tag

Type c-s fuleseknek jobb a hangzasa jackhez meg kapsz atalakitot amugy meg nem feltetlen fer el benne annyi mindennek kell egy telonak megfelelni (nagy aksi, arc alapu feloldas, nyomaserzekeny gesztusvezerles, a minep kisebb kavak miatt meg a kijelzot is egyre nehezebb megoldani, az egyre vekonyabb telokban meg plane nehéz megoldani de nem lehetetlen nyilvan de ha egyszerubben meg lehet oldani akkor lustak vele szenvedni es meg is ertem. Plusz miota ez van az a bluetooth fulesek piacat is osztonzi es egyre olcsobban egyre jobb fulesekhez lehet hozzajutni vezetek nelkul

(#34) #16820480 válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a gyártók sara, de egyszerűen nem éri meg nekik a fejlesztést és extra hardverelemeket a dolog. Nem marketingelhető olyan jól, mint kamera vagy proci, viszont sok gond van vele. Az emberek jó része meg amúgy is botfülű, és/vagy csak valami aktuális popzenét hallgat egy filléres fülessel, ezek pedig úgy vannak masterelve, hogy gyenge forrásról élvezhetően szól, minőségibb forrásról meg alig kapsz pluszt (vagy még rosszabb lesz az összkép).

Az a pár gyártó, akik odafigyelnek rá, azok sem tudnak amúgy csodát tenni. Jobban szól az átlagos szarnál egy V20-V30, vagy Meizu, de ez kb annyit jelent, hogy már nem csak egy 10 ezres fülest szolgál ki, hanem akár egy 30-40 ezrest. Ha ennél lényegesen jobbat használnál, akkor már a legjobb hangúnak mondott telefon is kevéske. Szóval akinek ez számít, az a mai napig vesz inkább külön hordozható lejátszót.

(#35) Jeanne d'Arc válasza janeszgol (#25) üzenetére

Bal kézen viszont vágni kell, mert össze karistolod a bundot. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#36) aelod válasza totgab02 (#33) üzenetére


aelod
veterán

Type c-s fuleseknek jobb a hangzasa jackhez

Ezt honnan veszed? Én kétlem amúgy de mindegy.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37) totgab02 válasza aelod (#36) üzenetére


totgab02
junior tag

Teszteken mondtak

(#38) roka.32


roka.32
csendes tag

Régi Nexus telefonok milyen bikák voltak mindig. Amikor bejelentették, hogy a google saját márkás telefonokat fog kiadni, reméltem jön valami prémiumkategoriás innovációval teli széri, ami megszorongatja az applt és a samsungot. Na erről szó nincsen, tucat telefonok, csúcs hardverrel, és elszállt árakkal. Ennyirő beszélhetünk.

OFF: Amúgy kéne egy olyan telefon, mint amit a twitteres grafikán van :D mármint egy az egyben olyan, és épp fektetve van a telefon a képen, az oldalán van az a hatalmas notch . Na az egyedi lenne!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#39) #04441088


#04441088
törölt tag

Várjuk.

(#40) LurkerSheik válasza #16820480 (#34) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Van a fiok melyen meg egy Galaxy S1 fozott rommal Voodoo sounddal.
Amit ez a Kernel kihozott abbol a Wolfson DAC-bol lassan 10 eve az valami parades volt.
Nem ismerem a fejlesztoi hatteret, de mindig eszembe jut mikor valaki szerint telefonra hatalmas munka egy normalis szoftvert irni a hangkeltonek. ;)
Itt azert nem garazscegek programoznak hobbiszinten.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.