Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az olcsó tintát mikor találják már fel? :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) QwErTy42 válasza pusszycat (#1) üzenetére


QwErTy42
addikt

Cirka 2,3 forint egy fekete és 12 forint egy négyszínes oldal. Egy hasonló árú lézernél 50-70%-kal nyomtat alacsonyabb áron, jobb sebességgel, nagyobb felbontással, jobb minőségben és tízed annyi energiafogyasztással.
Durván jó cucc.

Ez olcsó. Ezen túl egy bizonyos mennyiségnél már minden csak a szarrágásról szól ;) :P
Köszönjük az értelmes témaindítást (-.-)

pilóta: Erre találták ki a garanciát. Ha bibis a fej, akkor cserélik futárral akár már másnap. (garanciától függően)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Jó ez az egybe fej, csak ha egyetlen fúvóka hibázik, akkor a nyomaton lesz egy szép teljes hosszúságú csík...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Daywalker válasza pusszycat (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Ennél olcsóbbat?! Tény, hogy egyben drágának tűnik(!) a patron, de fajlagosan ez nagyon alacsony árnak számít. Amikor kinyomtatsz egy oldalt mindig dobj be egy perselybe 5-15 forintot és mire cserélni kell meglátod, hogy ott lesz az összeg egy új szettre ;] Úgy kevésbé fájna:)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Van egy bugyuta nagy HP itt az irodában. Nagyon gyorsan nyom ki egy lapot. Csak amikor elküldesz neki nyomtatni valamit, van hogy másfél percig kattog analizál, és húzza az ember idejét. Aztán kinyomja az oldalt elforgatva, átméretezve... Gondolom ez is olyan csodálatos HP megoldásokat kapott.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) Daywalker válasza Blindmouse (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Nah, tegnap ugyanezt a kérdést tettem fel magamnak a demó előtt, mert a fél perces szórakozással én is szembesültem korábban. De amikor ráküldték a nyomtatási feladatot, akkor ez egyből nyomta...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) QwErTy42 válasza Blindmouse (#5) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nekem meg egy nyomtatóm van, ami nem nyomtat. Igaz, hogy Canon de az is a HP hibája...

Minden gyártónak vannak gyengébben sikerült gépei. Általánosítani és egy rossz tapasztalat alapján lefikázni egy másik gépet pont ezért nem lenne helyénvaló.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8) nyunyu


nyunyu
félisten

Kovetkezo Winhez mar driver se lesz hozza.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) pusszycat válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Neked magyarázzam h nem lehet 1 lapra számolgatni? Párolog,szivárog,bekapcsolásnál pocsékol, nem beszélek a fúvóka tisztításnál, és az 5 % lefedettség se 5% az tuti. 3 csodálatos tintasugaras nyomtatóm van tudom miről beszélek ámen. :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) QwErTy42 válasza pusszycat (#9) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az arányokon van a hangsúly. Ha az egyik gépnél 10 forintra jön ki egy oldal, a másiknál 2,5 forintra, akkor negyed annyiért nyomtat az utóbbi.
Senki se mondta, hogy szentírás ez a költségadat. A legtöbb embernek nem is kell magyarázni, hogy elég sok más dologtól is függ ez az érték.

Nagy általánosságban továbbra is elmondható, hogy 50-70%-kal alacsonyabb költség mellett nyomtat, mint egy hasonló árú lézeres, annyi különbséggel, hogy energiafogyasztásban és szolgáltatásokban hülyére veri az összeset.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) pusszycat válasza QwErTy42 (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez igaz, általában a drágább nyomtatók olcsóbban nyomtatnak ez fordítva is igaz, az sem mindegy hogy 20 watt-ot fogyaszt vagy 200-at. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) Daywalker válasza pusszycat (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Párolog, szivárog: egy irodai gépnél, amit minden nap használnak, ott annyira ennek nincs jelentősége, mert hamarabb elfogy, mint hogy észrevennéd. Bár a zárt tartályból nem párolog semmi sehova. Mellesleg ezeket nem kapcsolják ki (vagyis nem 1-1 oldalra kapcsolják be) tehát kevésbé pazarol - jellemzően az otthoni gépek minden bekapcsolásnál játszanak ezzel mindig.
5%: valamilyen szabvány alapján mérni kell. Úgy kell ezt felfogni, mint az autók fogyasztás adatait. Az is arra jó, hogy egymáshoz hasonlítsd. De amúgy van amikor csak pár sort nyomtat, máskor meg többet, szóval ez egy jó középérték.
Egyszóval csak azt akarom mondani, hogy a komolyabb gépeket ne az otthoni 10-20 ezer forintos készülékekhez kell hasonlítani.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) pusszycat válasza Daywalker (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Értem én. Kicsit pipa vagyok a gyártókra, h az eredeti tintapatronokat aránytalanul drágán adják a jó nép meg töltögeti mindenféle vacakkal h spóroljon a tintával, ami tönkre vágja a fejet,ez szerintem szívatás.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) QwErTy42 válasza pusszycat (#13) üzenetére


QwErTy42
addikt

Aránytalanul drágán? Mégis mihez képest?
Az ótvar kínai gyártókhoz képest, akik a veszélyes hulladékot nem a folyóba engedik, hanem eladják "festék" címén? Akik semmilyen munkavédelmi, környezetvédelmi előírást nem tartanak be és akik egy peták adót, vámot, illetéket sem fizetnek rendesen?
Ja... Azokhoz képest bizony drágább.

Bár amint az alábbi példa mutatja, illetve az Epson L és M szériája is példázza: ha a gyártó nem "bukik" a nyomtatón, akkor lehet 1-2 forintért is nyomtatni. Előbb példa a terhelhetőbb, gyorsabb és szolgáltatásokban erősebb megoldást prezentálja, a másik egy belépő szintű, kompromisszumos megoldást. Viszont árban van egy 2-3 szoros különbség a két gép között.
Jól reprezentálják, hogy egy nyomtató valójában "mennyibe is kerül" a gyártónak. Az "olcsó" gépek 50-60 ezerbe, a komolyabbak 100-200 ezerbe. Amibe az előbb sorolt dolgokon túl benne vannak a fejlesztés költségei, szabadalmak költségei, logisztika, marketing, szervizszolgáltatás és a többi...

A gyártók is profitorientáltak, akárcsak minden ember. Gondolom Te sem ingyen dolgozol.
Na már most van még egy olyan dolog, hogy piaci verseny: ha az egyik gyártó a 20 ezres nyomtatójával tudna, akarna 2 forintos lapköltséggel nyomtatni, mindezt azért, hogy nagyobb szeletet szakítson ki magának a piacból, akkor megtenné.
Azért nem teszi meg egyik gyártó sem, mert a piacrész nem ér annyit, hogy bukóval eladott nyomtató mellet a festéken se keressen.
Lehet háborogni de ez van.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15) wolfman


wolfman
veterán

Nekem az a furcsa, hogy létezik irodai tintapatronos nyomtató. Mármint úgy értem, hogy amit nagyon sokan használnak, egy központi nyomtató. Erre nem költséghatékonyabb és kényelmesebb lézernyomtatót használni nem? Értem én hogy szebben nyomtat, de ahol a mennyiség számít, ott full mindegy hogy szép vagy k.rva szép egy nyomtatott kép minősége. És összességében, mi a cégnél mire kinyomtatunk éves szinten 100.000 lapot, ott a festék ára már odab@szna.
Azt viszont elismerem, hogy egy fénymásoló szaküzletbe jól jöhet, ahol esetleg napi 20-30 oldalt nyomtatnának vele.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16) zeg válasza wolfman (#15) üzenetére


zeg
senior tag

Nálunk a cégnél simán belepakolják a háromezer forintos utángyártott tonereket a több éves canon lézerekbe, de csak azért mert a tonerporos töltögetősdivel senki nem kínlódik:) Errefele tökéletesen elegendő dokumentumok nyomtatására, a fene se adna tizensok ezrest a gyári tonerért.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#17) pilóta válasza wolfman (#15) üzenetére


pilóta
nagyúr

És összességében, mi a cégnél mire kinyomtatunk éves szinten 100.000 lapot, ott a festék ára már odab@szna.
Azt viszont elismerem, hogy egy fénymásoló szaküzletbe jól jöhet, ahol esetleg napi 20-30 oldalt nyomtatnának vele.

Öööö.... izé... Egy fénymásoló szaküzletbe havonta nyomnak 100.000 oldalt... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) Gergőke88 válasza pilóta (#3) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez azért hibázik, mert a fejek átfedésben vannak.

(#19) pilóta válasza Gergőke88 (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nincsenek fejek, csak egy fej van. Nem a HP találta ki a technológiát, már létezik egy ideje, csak ez a baja...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) Gergőke88 válasza pilóta (#19) üzenetére


Gergőke88
addikt

A fejen a fuvokak atfedesben vannak.
Linkelj akkor ilyen nyomtatót, ilyen árban, ilyen sebességgel.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#21) Gergőke88


Gergőke88
addikt

(#22) pilóta válasza Gergőke88 (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Láttam ilyeny fejjel készült nyomatokat. Volt rajta csík. Elbeszélgettem a fejlesztőkkel is, és ők is tudják, hogy ez a gond vele, dolgoznak az ügyön. Viszont nagyol olcsó és gyors...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#23) pilóta


pilóta
nagyúr

Ez mondjuk egy kicsit nagyobb, de van kicsi is: [link]

A "memjet" szóra keress rá...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) QwErTy42 válasza pilóta (#23) üzenetére


QwErTy42
addikt

A cikk is megjegyzi, hogy a technológia nem új. A felhasználási terület és a szolgáltatások, amik egyedivé teszik, továbbá gazdaságosabb, mint a korábbi megoldások. Másrészt a korábbi memjet rendszerű gépek lényegesen drágábbak voltak.
A HP is használja a fotónyomtató minilaborjaiban ezt nyomtatófej elrendezést már pár éve.

A nyomtatófej csíkozása a hagyományos tintás gépeknél is problémát jelenthet de ezek a problémák legtöbbször otthoni felhasználás mellett, nem rendeltetésszerű használat miatt jelentkeznek.
A garancia kiterjed a nyomtatófejre is. Kicserélni nem egy nagy kaland ennél a gépnél, akárcsak más karbantartási vagy szerviz művelet sem.

Itt egy másik [link]. Érdemes megnézni, ahogy a hajára keni a nyomatot, illetve hogy pont nem.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#25) epzon válasza pusszycat (#13) üzenetére


epzon
őstag

és milyen telefonod van? az mennyibe került? és tudod mi az előállítási költsége?
és miért vagy hajlandó azt megfizetni ezt meg nem? (a válasz, mert azt nem tudod megkerülni)

nemhogy inkább örülnél, hogy azt csinálhatsz a nyomtatóval amit akarsz és a gépeket fillérekért (bőven az önköltségi áruk alatt) tudod megvenni

csak példaként említeném, hogy egy 1x1,5m -eres ablakra a legolcsóbb függöny ~15eft. Na ehhez hasonlíts egy nyomtató fejlesztési, marketing, értékesítési és egyéb költségét.

az egyik egy párszázéves technológia minimális fejlődéssel a másik meg egy évente megújuló folyamatos fejlesztés

Ja és azt majdnem elfelejtettem, hogy NEM kötelező nyomtatót vásárolni. Ez egy termék amit valaki(k) kitalált és kér érte annyit amennyit akar. Ha nem tetszik akkor nem veszed meg, és csinálsz magad egyet.

(#26) pusszycat válasza epzon (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Ja és azt majdnem elfelejtettem, hogy NEM kötelező nyomtatót vásárolni." semmi bajom a nyomtatók árával csak a tintára sajnálom a pénzt. Van benne ugye 5 patron (az enyémben) kicserélem eredetivel, a fél nyomtató árra odavan mi ez ha nem lehúzás. Ja és én még nem is nyomtatok sokat. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) epzon válasza pusszycat (#26) üzenetére


epzon
őstag

csak az epson L-es gépeit is drágállod, meg ezt a hp-t is, pedig mindkettő lézer utángyártott kellék költség alatt nyomtat

(#28) QwErTy42 válasza pusszycat (#26) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az ingyen nyomtató ingyen nyomtatót most már el kellene felejteni mindenkinek! :W

Jó is legyen meg olcsó is. Meg a nagy büdös lótúrót!
Akinek egy kis érzéke van az élethez, az tudja, hogy a kettőt egyszerre nem lehet. Az ötéves unokahúgomnak is sikerült ezt megértenie kevesebb mint öt perc alatt.
Nem tudom, hogy itt az emberek többségének miért ilyen nehéz a felfogása. :F

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#29) pusszycat válasza QwErTy42 (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert 5 éves korban az emberek még naivak és mindent elhisznek. :K Különben meg igazatok van voltaképpen nem a tinta a drága csak nincs 1500 EUR fizetésem mint egyes szerencsésebb helyen élőknek a világnak.
Es nem a cikkben szereplő nyomtatóra értettem hogy drágán nyomtat csak úgy általában. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) QwErTy42 válasza pusszycat (#29) üzenetére


QwErTy42
addikt

Utóbbival egyet tudok érteni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#31) TomiFiu


TomiFiu
tag

Hát én utoljára akkor volta mérges a tintasugaras nyomtatókra amikor még Lexmark X1170- esem volt.
Nem elég, hogy lassú volt, nem annyira szép fotókat nyomott, de még az utángyártott patroni is drága volt. Aztán persze fecskendővel töltögettem a tintát bele.
Midezzel együtt imádott beszáradni és akkor meg mosogattam a feje.
Òòò édes anyám mennyit idegeskedtem!

Most meg már vagy 6 éve egy Epson DX7400-at nyúzok. Se beszáradaás, se fecskendőzés és az utános patronok darabja csak 310Ft.
Ez a nyomi volt hogy 2 évig állt, de tegnap is hogy elővettem, tökéletesen nyomtatott pedig hó apok óta nem nyomtattam vele!
A nyaralásos és esküvői képek az utános tintával is időtállóan szépek, nem fakultak vagy szürkültek el.

Szóval volt idő amikor én is lézer nyomiról álmodtam, de ez a nyomtató megyőzött arról, hogy lehet stabil és olcsó egy tintasugaras is.

(#32) QwErTy42 válasza TomiFiu (#31) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem a Lexmark nyomtató volt szar, hanem a festék amit beletöltöttél fecskendővel.
Jó lenne ezt a két dolgot elkülöníteni egymástól.

Azért vicces, hogy egy nyomtató jóságát azon mérik, hogy mennyire lehet után tölteni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#33) vellerd válasza QwErTy42 (#32) üzenetére


vellerd
tag

:C

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.