Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sajnálom, hogy az NVidia nem nyit a Freesync felé vagy nem csökkenti a G-sync árát valamit értelmes keretek között támogatni. Értem én, hogy úgyis AMD fut a konzolokban, de akkor is.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2) smc


smc
addikt

Ez a hír nem jött ki már korábban? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) Mooka-Miki válasza smc (#2) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Eddig arról volt szó általánosságban, hogy biztos lesznek ilyen tévék majd valamikor, mert technológiai akadálya nincs és nem kerül súlyos pénzekbe így ott van kb ingyér még egy fícsőr amit rá lehet írni a dobozra.

Itt pedig most az első fecskéket látjuk mint konkrét termékek.

(#4) smc válasza Mooka-Miki (#3) üzenetére


smc
addikt

Nem-nem, tegnap vagy reggel már láttam ezt a cikket. :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5) Mooka-Miki válasza smc (#4) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Jaaaa hogy konkrétan ez? Az ügyben nem tudok nyilatkozni, én még ezzel nem találkoztam. :B

(#6) Duddi válasza s4hu|SyD^ (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

Az Nvidia zárt ökoszisztémát épít amit nem hiszem hogy meg fog nyitni vagy bontani.
Mivel így a márkahűségen túli biztosítékai is vannak a vásárlásra.
Monitort ritkábban veszel mint videokártyát és ha a monitorod G-sync es akkor majdnem biztos hogy a következő vidkarid is Nvidia lesz.
Ez szimplán üzlet, AMD részéről azért nyílt a dolog mert neki nincs olyan nagy marketing és piaci részesedésből eredő hátszele így ha azt akarja hogy a dolgai terjedjenek ingyen kell adni. Ha fordított helyzetben lennének szerintem ők sem biztos hogy nyomnák az open source dolgot.

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez most akkor hogy is van?
Amikor konzol "hajtja" meg a TV-t akkor érhető el a freesync, vagy sima film nézés közben is, ha például egy amd vga-ról van meghajtva a TV, mondjuk HTPC-ben?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Abu85 válasza tibaimp (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha FreeSync-képes a holmid, akkor elérhető. Mindegy, hogy PC vagy konzol vagy kávéfőző.
Olyan helyen érhető el a FreeSync, amit a szoftveres implementáció lehetővé tesz. PC-n film és játék. Konzolon nem tudom, hogy a film beletartozik-e, valószínűleg igen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) RudY válasza tibaimp (#7) üzenetére


RudY
addikt

A konzolok közül se mindegyik tudja a HDMI FreeSync megoldást. Az Xbox One X igen (elvileg a régebbi modellek is megkapják), a PS vonal még mindig nem. 4K monitoron használom a boxot, a natív 4K felbontás mellett sem lesz minden játék "szebb" a FreeSnyc miatt, de amit már erre optimalizáltak, az mesés.
Így a HTPC is akkor egyértelmű nyilván, ha olyan VGA kerül bele, illetve filmanyagtól is függ, 40Hz alatt nem igazán van értelme szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Remélem nem 48-75 Hz-es tartományban... :U

PS4-nek szvsz nagyon kellene 1440p és Freesync támogatás.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ütős lenne ha az LG OLED TV-ken menne a Freesync majd.
Gondolom HDMI VRR vagy Freesync lesz majd a 2019-es modelleken 4K 120 FPS max.

Remélem addigra az AMD is gurít valami értelmes VGA-t 4K-ra, mert jelenleg maszatolnak az új "középkategóriában" a Vegával... sajnos ez nagyon gyenge eddig.

(#12) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#13) tibaimp válasza Abu85 (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Abu85, RudY: értem, és köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) bozont


bozont
veterán

Kíváncsi leszek az alsó határra, mert konzoloknál sok esetben 30fps megy (néha ugye kevesebb is). De gondolom itt is LFC-vel fog működni ez a dolog. Remélem alap lesz, nem extra.
Másfelől, vajon alacsony Hz mellett hogyan viselkednek majd a panelek? A jelenlegi monitorommal (Asus MG279Q) igazából a 100+ fps az ideális freesync-hez is, alatta már fokozatosan erősödik a ghosting. Először nem tudtam mi a bajom, hiába volt folyamatos a kép valami mégis zavart. Kiderült a ghosting az. 100Hz felett már nem zavaró számomra.

(#15) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Hozzátéve, hogy egyelőre csak 1080p input mellett megy ez a funkció a hírek szerint... tehát a 4K HDR gaming mellett nem elérhető. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16) Silεncε válasza RudY (#9) üzenetére


Silεncε
őstag

Az XOS tudja a FreeSync2-őt, a FAT XO pedig a FreeSync 1-et (egyszerre kapta meg mind3)

(#17) s4hu|SyD^ válasza Duddi (#6) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ez így érthető, de ott ahol ház hitel, család, gyerek, autó miegymás van nem olyan könnyű egy jó 27" és afölötti G-sync monitorra pénzt kiadni. Mikor egy Freesync-es monitort meg hozzád vágnak.

(Igaz akkor kellett volna G-sync monitort venni amíg a fentebb említett dolgok még nem voltak :DDD )

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18) egyedülülő válasza Duddi (#6) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nekem mindig Nvidia kártyám volt, de csak ezèrt nem veszek g-sync monitort.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19) sb válasza bozont (#14) üzenetére


sb
veterán

Az a gond, hogy alacsony fps-nél mindenképp mosódni fog a kép. Egyszerű matek, X fps-nél egy képkocka 1000/X ms-ig látszódni fog. Ez 24-30-50fps-nél egyszerűen sok mozgóképhez.

Ezért meg a nyafogás OLED TV-nél is, ami szinte azonnal vált... hiába, ha utána a forrás fps miatt kint kell tartani a statikus képet 15-20-40ms-ig.
Vagy egy éles képet tart ott és akkor darabos lesz a mozgás vagy egy eleve állóképként is szétblurölt valamit.

De ettől még jöhet a freesync, mert tearing meg akadozás ellen véd. :) Apró hibája, hogy úgy látom, csak a felső kategóriába tolják be. :(

[ Szerkesztve ]

(#20) Cyberboy42 válasza AxBattler (#10) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

általánosságban 30-75 a freesync, néha 30-144. de TV-nél meglepődnék ha 100hz-nél magasabb lenne az áltag. igazából lefele kéne nyitni. 24fps-ig mondjuk, ami átlagosan a filmek képkockái másodpercenként.

Ja, és attól hogy freesync még nics megnyerve mindemn.... tudjuk azt hogy egy játék 30fps-el azért naaaagyon gyenge :D de az mér nem a tv/monitor hibája. :K

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#21) Ren Hoek válasza sb (#19) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja a Freesync-nek akkor van értelme, ha van legalább átlag 60 FPS-ed. Az még belefér ha néha beesik 60 alá, és emiatt nem tear-el.

4K-n ez feltételez egy 1080 Ti kártyát minimum... Ezt meg se közelíti jelenleg az AMD megoldása, és még fényévekre van valami újdonság. Ha ki is jön idén az NV az új szériával, ami esetleg stabil 60 FPS-t tud, akkor ott lenne értelme 60-90 között a Freesync-nek.

Márpedig itt már 4K-ról van szó... most jön ki ennyire brutális hátrányban van az AMD.

(#22) Cyberboy42 válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Ha az amd vega kártyáit a megadott "ajánlott árral" értékesítenék, akkor nem lenne itt semmi gond... meg lehet nézni a ph-n kb. majdnem egy éve tesztelt vega 56/64-nek mennyibe kéne kerülnie... és arról már inkább egy szót se hogy !!!múlt év áprilisában!!! tesztelt rx 580 ajánlott ára 229 dollár volt! - tessék, lehet sírni :W :O :O

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#23) Ren Hoek válasza Cyberboy42 (#22) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez meg a másik... de a fő probléma az továbbra is az, hogy max hoz egy 1080 teljesítményt, ennyiért a Vega... ami még igen távol van a 4K-tól és az 1080 Ti-től, pedig még az is némileg kompromisszumos. (60 Hz-ről beszélünk még mindig csak...)

FHD és 1440 még oké... de itt most TV-kről van szó, és azokból 100%-ban már csak 4K-t árulnak.

Egyszerűen még ha fél milliót szánnál rá, akkor sem tudnál jelenleg stabil 60 FPS 4K képes kártyát venni az AMD-től. Pedig én simán vennék Freesync miatt, ha lenne... de egyelőre az nem megoldás, hogy tudna 30 FPS-el döcögni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Tidus válasza s4hu|SyD^ (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Az NV-nek semmi köze a FreeSync-hez.
Konkrétan ez a konkurenciájuk.

(#25) Pöttön válasza s4hu|SyD^ (#1) üzenetére


Pöttön
őstag

Majd fog, ha már minden támogatni fogja a Freesync-et.
Könnyen előfordulhat, hogy a Sony is rá fog kapni, a következő konzoljánál, egyes tv-inél...

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#26) Cyberboy42 válasza Pöttön (#25) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Hát ja. Mivel ez egy igyenesen aplikálható dolog, egész biztos hogy csak üzleti húzás kérdése. Szerintem már ott van a nagy piros start gomb az nvidia főnök asztalán, csak még az ügyes kis elemző brigádja nem javasolja a megnyomását. :P még nincs is miért, és ha jó ütemben teszik meg, csak nyerhetnek rajta... ez lehet fél év vagy 5, ki tudja ;]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#27) Ren Hoek válasza Cyberboy42 (#26) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pont ezt akartam én is írni.

Egészen biztos, hogy ki van kalkulálva egy 20 fős elemzőcsoport által, hogy Freesync / G-Sync... és egy profit görbe. Már csak az a kérdés, mikor éri meg megnyomni a gombot.

Ha Freesync akkor pedig nem az lesz a neve, hanem G-Sync 2 ...Vagy N-Sync :C
Ahogy epic módon a laptopoknál is ez volt. Ha jól tudom pontosan ezt csinálták. Fogták a nyílt Adaptive Sync szabványt, és alkalmazták bármiféle plusz FPGA nélkül.

(Erre emlékszem, javítsatok ki, ha tévednék)

[ Szerkesztve ]

(#28) sb válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


sb
veterán

Szerintem jó az alatta is. Min fps-ben halandó - én is - elvan 30-40 között is. Nagy képernyőn emellett sokkal jobb, hogy nincs tearing és/vagy fix fps, ami visszahat a game engine futási sebességére sokszor.

Aki annyira nem bírja a blurt annak gáz. Nekik kell az erőmű játékhoz. Filmeknél meg... na ott nincs jó megoldás, mert sokan a szappanoperát se bírják. Ott marad a kőkori alacsony fps+BFI ármánykodás megváltóként való várása. :D

szerk: Mégse biztos, hogy kell erőmű, mert eddig kb. minden TV csak FHD-n tudja a 120Hz bemenetet is. Gyanítom 4K-n továbbra sem lesz magas frissítésű bemenet kezelés.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ren Hoek válasza sb (#28) üzenetére


Ren Hoek
veterán

2019-re ígérik a HDMI 2.1-et az OLED TV-kre amin 4K@120 Hz meghajtás lesz.

Amúgy az a baj, hogy minél nagyobb a kijelző annál jobban szétrobbantja az agyadat az alacsony FPS. Pont az OLED topicban írtam erről. A lényeg, hogy minél jobban kitölti a kép a látóteredet, a perifériás látásod annál inkább felrobban a röcögéstől és a szaggatástól. Mivel evolúciósan arra fejlődött ki, hogy a gyorsan változó mozgásokat detektálja.

Egy 24 colos monitoron fel se tűnik az, ami 55 col monitor távolságban letépi az agyadat és a nagymama pogácsaszaggatása az egész. Sokaknak a 60 Hz is már ilyen nagy kijelzőn... ami lehet egy 24 colos monitoron teljesen valid volt még... szóval itt nem csak a blurról van szó.

A másik meg a megszokás kérdése. Sajnos a magas FPS olyan mint a drog. Erősebb a heroinnál. Márpedig elkezdett terjedni a 120/144 Hz FHD-n... és utána az agyad képtelen elviselni alacsonyabb Hz-et. 4K-n pedig még évek kérdése hogy kijöjjön az a 144 Hz!

...de már a 60 FPS fix is sajnos olyan mint a kábszi. Ha egyszer megtapasztaltad véged.

[ Szerkesztve ]

(#30) AxBattler válasza Cyberboy42 (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a 24-60Hz-es range pont jó lenne 4K tévékhez.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) MeszesKPT válasza Ren Hoek (#27) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Tekintve hogy Nvidia BFGD-vel tervezi lefedni ezt a szegmenst, félek hogy azt a bizonyos gombot sosem fogják megnyommi.

Nekem jó lenne egy ilyen FreeSynces tv, már csak az AMD-nek kellene valami számomra értelmes kártyát gyártania hozzá.

(#32) sb válasza Ren Hoek (#29) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom, én le tudtam jönni róla. :D
De viccet félretéve, szerintem a 120-144Hz hiába terjed HC gamingben, attól még így is rétegigény. Sokkal többen játszanak, filmeznek amihez nincs szükségük erre, a 60fps-sel (akár nem is fix, hanem avg is elég ha elég jól optimalizált és a min fps megáll 40 körül) tök jól ellennének.

Én elég igényes vagyok, tényleg játszottam 125fps-sel anno a hőskorban, láttam a különbséget, sőt fps-hez kötött motoroknál "kézzel" is egyértelműen érezni lehetett különbséget az egérrel. Pedig ott is 10ms-ekről van szó. Azóta sincs wireless cuccom, mert egérnél, de még billnél is halálba kerget az input lag még átlagfelhasználásnál is. TV-nél 30ms lag dettó... 24p stuttertől hányok, juddert (mondjuk frame dropból) megmondom egy film alatt hányat láttam pontosan. :D

DE ennek ellenére 60fps/Hz-en bőven ellennék. Sem a holding (akármilyen okból) nem zavar már itt, sem a mozgásfolytonosság, sem más... Attól függetlenül, ha látom/érzem is a különbséget felette, szvsz az már annyira nem zavaró így sem. Hát még átlaguserként.
Én ezt céloznám... mármint filmekben és más tartalmakban (sport - pl ez van USA forrásból 60p-vel most is) ha eljutnánk idáig az már elég korrekt lenne. Gaminghez nem ártana a 60Hz-nél magasabb bemeneti freki azért... és a mornális 120Hz panelek. :(
De én erre sem látok esélyt... 120Hz panelek is kivesztek a 3D-vel, a Samsung a tesztek szerint 24p kadenciahelyes TV-s sem tud gyártani évek óta. Tartalom sem jön, a HFR is elhalt, mindenki 24p képregényt akar nézni "moziélménnyel", szappanopera helyett... de persze gyors panelen, nem ám sz*ros LCD-n...
Ez önmagában ellentmondás de arra jó, hogy toporogjunk egy helyben 10 éve.

(#33) Ren Hoek válasza sb (#32) üzenetére


Ren Hoek
veterán

120Hz panelek is kivesztek a 3D-vel,
:N
Mindegyik OLED panel 120 Hz-es... FHD-n simán meghajtható ennyivel PC-ről.
Mint írtam jövőre jön a HDMI 2.1 amivel már hajtható ez is 4K-n.
Ennek előszele a 2018-as LG széria amiben már van HFR 4K 120 Hz, csak épp belső lejátszóval hajtható csak, mivel nincs rajta HDMI 2.1.

Ha lenne akkor nincs semmi akadálya a 120 Hz-es 4K OLED -nek PC-ről. Ez már 2017 óta működik, csak a csatoló nincs meg hozzá. Azért elég durva áttolni 120 Hz-en 4K-t, HDR+HFR-ben.

[ Szerkesztve ]

(#34) Cyberboy42 válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

azt már 1 kábelen fogja tudni?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#35) #72042496 válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az honnét van, hogy jön jövőre a HDMI 2.1, illetve amit korábban írtál, a 4K@120? Esély lehet rá, de én biztosra ezt sehol nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#36) kokobe


kokobe
senior tag

Vesz még egyáltalán valaki samsung tv-t a mai világban !? :D

<---AMD___ATi--->

(#38) Abu85 válasza Cobra652 (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nagyon nem ilyen egyszerű. A G-Sync fejlesztésébe gyakorlatilag nem megy pénz. Még mindig ugyanazt az FPGA-t használják, pedig sokkal többen alkalmaznák a funkciót, ha megoldanák az egyedi színfeldolgozás és bementi funkciók támogatását, illetve lenne beépített képskálázás, valamint teljesen egyedi OSD támogatás. A legtöbb gyártónak nem az a problémája a G-Sync-kel, hogy drága a licenc. Simán kifizetik azt a 200 dollárt, áthárítják a fogyasztókra. A probléma az, hogy szinte az összes cég egy rakás egyedi dolgot fejlesztett már a monitorjaikhoz, és ezt a G-Sync mellett nem lehet alkalmazni. De például a Vesa, az AMD és a HDMI Forum a saját megoldásait úgy oldotta meg, hogy ne legyenek ilyen korlátozók. Ez különösen a tévépiacon fontos.
A monitorgyártók csak a piacukat védik. A G-Sync-nek akár ma is vége lehet, csak azon múlik, hogy az NV mikor jelenti be, hogy ennyi, nem akar tovább szenvedni vele. Ugyanezt egyszer már megtették a 3D Visionnél. Az is tartotta magát addig, amíg az NV rá nem tenyerelt a piros gombra, és ez óriási veszteségeket okozott a partnereinek. A G-Sync-kel erre készül mindegyik támogató. Maga a G-Sync termékskála a fejlesztési pénzek szempontjából le van választva. Önállóan kitermeli a saját költségeit, ráadásul elég gyorsan, de ahhoz, hogy ezt megtegye, annyiért kell adni a kijelzőket, amennyiért adják ma. És lehet mondani az ASUS-ra, illetve az Acerre, hogy szemetek, de egyszer már átbaszták őket, és a pénzügyi biztonságot a vásárlók elé helyezik. Ha te valamelyik monitorgyártó cégvezetője lennél, akkor ugyanígy cselekednél, nem teheted kockára a teljes vállalkozásod egyetlen technológia miatt, amit ráadásul egy olyan cég felügyel, amely korábban egyik napról a másikra megölt egy másik, szintén monitorokra támaszkodó technológiát, hirtelen lenullázva ezzel az összes partner termékének az értékét.
Mindezek mellett, akinek az ár nem tetszik szabadon mehet valami szabványos alternatívára, amelyek piszok olcsók már, tehát az se mondható, hogy nem szolgálják ki az összes igényt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) bozont válasza sb (#19) üzenetére


bozont
veterán

Nem az elmosódásra gondoltam, az előző VA monitoromnál erősen jelen volt, de az annyira nem volt zavaró. Az IPS ghosting, vagyis pontosabban az inverse ghosting ami nálam jelen van. Fekete után húzás.

(#40) sb válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


sb
veterán

Most ugye nem ezt hoztad fel érvként. :D
1. K* drága.
2. Csak 55"-tól van.

Én arról beszéltem amikor beszédültél egy műszaki boltba és 10-ből 5 LCD 120Hz-es panellel jött.
160-180k-ért és 40"-tól is.

Egy-két hónapja nézem a felhozatalt, mert kéne vmi kisebb TV a hálóba is. De jó lenne a 120Hz, mert... mert a 10 éves első LCD-m, az A656 is az volt már. Szóval vicces 60Hz-essel szarakodni. De 40"-ban, ha az árat nem nézném akkor sincs semmi. OLED nem létezik, LCD-ből 1-2 itthon nem kapható létezik csak.

Egyébként nem bemenetre kéne nekem 120Hz, hanem ahhoz, hogy normális mozgásmegjelenítés legyen.
Az már csak hab a tortán, ha bemenet is van hozzá. 4K-t hagyjuk, az FHD 120Hz bemenet is most kezd terjedni... Ahogy fentebb írtam, vicces, látva az 5-10 évvel ezelőtti 120-as paneleket. :)

(#41) sb válasza bozont (#39) üzenetére


sb
veterán

Tök mindegy miről beszélünk. Én most egy kalap alá vettem az összeset ami elmosódást generál. Legyen az response time-ból adódó dolog vagy bármi más.

A lényeg, hogy OLED-nél gyors az átmenet mégis sokan sírnak, mert a standard 24p anyag eleve fos.
Egyszerűen fizikailag lehetetlen, hogy éles és folyamatos is legyen vmi 24fps-sel. :(

(#42) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

Próbálta valaki már monitorként használni valamelyiket ezen modellek közül? Milyen kártyával? Mi a tapasztalat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.