Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #71043776 válasza #92704512 (#149) üzenetére


#71043776
törölt tag

Nem tudom, hogy mennyire volt ez általános, én nem nagyon hallottam ilyet, hogy az Xbox Classic PC lett volna, főleg nem egy devkit alapján. Nem volt PC. Nem felelt meg semminek, aminek egy PC. Azért volt klón, mert játékok mentek rajta? Tényleg nem értem ezt. A Sonynak meg kellett a konkurencia a Nintendo mellé.

(#152) Medocsabi válasza #48967168 (#150) üzenetére


Medocsabi
addikt

A konzolos játék halott, éljen a konzolos játék!

(#153) Wesder válasza #71043776 (#147) üzenetére


Wesder
félisten

Classic VS PS2 volt a tèma nem XO VS PS4.

Classicon mèg linux is futattható volt, a PS2-be meg nem nagyon tettèl HDD-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#154) oriic válasza Carlos Padre (#121) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem pontosan ugyanaz. Más csíkszélességen készül. Ugyanez van az Xbox One/S esetében is.

Live-Die-Respawn

(#155) mike1334 válasza oriic (#154) üzenetére


mike1334
veterán

Jaja..és írd oda, hogy ennyire ne legyen már hülye a Sony csak jobban tudja nála :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#156) #71043776 válasza Wesder (#153) üzenetére


#71043776
törölt tag

Nem. Amire válaszoltál, ott arról volt szó, hogy a Classic az PC-e, nem a PS2-höz hasonlítottuk. "mert az nem konzol volt, hanem egy PC"
Egyébként a PS3-on is futott Linux, és az sem PC.

(#157) Wesder válasza #71043776 (#156) üzenetére


Wesder
félisten

Hol volt a classic idejèben PS3? Azt mondtad hogy nem lehetett bővíteni, ezt cáfoltam + működő emu is van hozzá PC-re.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#158) #71043776 válasza Wesder (#157) üzenetére


#71043776
törölt tag

Arról volt szó, hogy a Classic egy PC, én meg mondtam, hogy nem az. Attól, hogy bele lehetett nyúlni, és forrasztgatni, még nem volt bővíthető (pl. VGA csere jobbra, mint egy PC-ben), a játékokat nem készítették fel a több memóriára, a magasabb órajeltől meg bugosak is lettek.
A PS3-at arra hoztam példának, hogy hiába lehet egy konzolra Linuxot telepíteni, még nem lesz PC, ahogy a PS3 sem PC. A Classichoz nincs rendes emulátor, csak próbálkozások vannak, alig pár játék működik (úgy ahogy).

(#159) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ha már az emulátor szóba került, az MS igazán kiadhatná az Xbox/X360 emulátorát Win 10-re is. Most kb. az az egyetlen dolog, amiért vennek Xbox One-t, hogy a régi játékaimat tudjam kicsit feljavítva játszani. A Wii U játékok is elég faszán néznek ki 4k-n :D.

Ha meg annyira PC lenne a klasszik Xbox, akkor csak lenne már egy használható emulátor hozzá (ami ugye nem is kéne, hiszen az PC volt ;] ), mert pl. a PS2-höz van már elég jó emu.

(#160) hombre[EU] válasza Hunpriest (#159) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Név szerint melyik ps2 emuról van szó? Jó lenne egy notebookra,de utoljára mikor próbáltam,kb 5-6 éve, akkor high end pc kellett 😁

Life, Uh, Finds A Way

(#161) ProEvoFan válasza DummyBoy (#119) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jönni is fognak azok a szolgáltatások.Sony boss megmondta egy interjú során:...szolgáltatásokra fog épülni a kövi ps konzol és 2021 tavaszáig nem fog megjelenni... Ezt PS4 topikba linkeltem is.
Tehát elvileg, a jelenlegi infók alapján, minimum egy évvel később jön a ps mint a ms akármi.

(#162) Gabesz84 válasza #71043776 (#158) üzenetére


Gabesz84
őstag

rossz az analógiád, mert ezek szerint pl egy macbook air sem PC, pedig az.

A többiek arra gondoltak, hogy a classic xbox PC alkatrészekből épült. Namost kb ugyanez elmondható a PS4, és az Xbox One-ra is... szóóóóóval...

(#163) #71043776 válasza Gabesz84 (#162) üzenetére


#71043776
törölt tag

Felmegy a Macbook-ra a Windows, onnantól mennek a Windowsos játékok is ;) Fejleszteni valóban korlátozottan lehet.
Ez egy olyan gép, amit összeraktak, nem lehetett bővíteni (vinyó kivételével), erre optimalizálták a külön erre írt játékokat. Az emulátorok sem haladnak túlzottan, mert nincs dokumentálva egy csomó dolog, ami a gépen belül zajlik. Ha egy egyszerű PC lenne, akkor ez nem lenne probléma.

[ Szerkesztve ]

(#164) Anaren91 válasza #71043776 (#127) üzenetére


Anaren91
senior tag

Elolvasva megegyszer a kommented, azt értsd már meg, hogy a konzol anno igen is azért volt konzol, mert
1, igen amit leírtál, lemez be, kanapéra le, és mehet a móka
2, igenis régen az volt a konzolok nagy csábító ereje, hogy voltak olyan játékok amiket csak ott kaphattál meg. És szerintem nem egy van az xbox és ps 1 kijovetele óta.
3, volt egy hardver oszt csoki elvoltál közel 10 évig vele. Nem kellett a játékokon kívül semmit se venni
4, mindenki ugyanazzal a controllerrel tolta ( oké egér támogatással nem is lenne gond mindaddig amíg külön szerverre rakják őket.

De azzal, hogy most a Microsoft elkezdi ezt a baromságot, hogy nem lesz új generáció, ergo azt érik el, hogy saját márkás mini pcket árulnak, a saját Windows platformjuk alá, ami elveszti konzol létét azzal, hogy majd kétévente cseréld, mert ha nem szarul futnak az új játékok. Freesyncel megint egy olyan dolgot indítottak el, hogy akinek több pénze van az előnyre tesz szert pl online multiban a folyamatosabb megjelenítés miatt. Tudom van olcsóbb meg drágább tv is Freesync nélkül is, de Max a szebb szineken kívül nem sok mindent ad hozzá.
És igen akármilyen furcsa de nekem egy konzolhoz hozzá tartozik, hogy legyen rá exclusive cím.
De, szerintem legérthetőbben tényleg az fejti ki a bajom, hogy a konzol egy olyan eszköz volt, amit egyszer kellett megvenned, és tényleg éveken keresztül kiszolgalt mindenféle buzera nélkül, nem mint egy pc amit évente cserélni kell. Vagy legalábbis egyes komponenseket legalább.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#165) Hunpriest válasza hombre[EU] (#160) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Talán pcsx2 a neve, és nem tökéletes ez se, de egynél több játék megy vele.

(#166) #71043776 válasza Anaren91 (#164) üzenetére


#71043776
törölt tag

Értettem eddig is, hogy mit mondasz, de továbbra sem értek egyet.
Az Xbox One megfelel mind a négy pontodnak, tehát szerinted is konzol. Bár a 3. pont kicsit sántít, mert ha megnézed, hogy mikor jelentek meg az újabb generációk, akkor max. kihúzni tudtad 10 évig. Például a PS1, PS2 és a PS3 között 6 év telt el. Az előző generáció végén meg már meglátszott a konzolok kora, gyenge grafika, instabil és alacsony framerate, butított játékmenet. Ha erre vágysz, akkor a mostaniakkal is megteheted majd.

Nem a Microsoft kezdte, a PS4 Pro egy évvel az X előtt jelent meg, és pont ugyanabból a célból. A PS4 is már PC, mert van belőle erősebb? Nem szarabbul futnak ha nem váltasz, hanem jobban futnak az amúgy is megjelenő játékok, ha az újabbat veszed.
Hogy fussanak jobban ugyanazon a hardveren, miközben egyre összetettebb és szebb játékok jelennek meg? Ezért van erősebb kiadás. Ha nem érdekel a grafika meg a framerate (márpedig miért is érdekelne, hiszen 10 évre tervezel ugyanazzal a géppel), akkor nem veszel újabb kiadást, és nem ér meglepetés, hogy a Far Cry 6 valahogy mégis jobban fut és szebb is az erősebb PS-en azoknak, akiknek erre van igényük.

Freesync tuti lesz a PS5-ön is, előnye meg most is van a Pro-t használónak. A két sima között is volt különbség online, például HDD-SSD betöltési sebesség terén, így menet közben elkerülhető a pop in.

Most sem kell megvenned az újabb konzolt, használhatod a régit. Vagy jelent már meg PS4 Pro-only játék? Nem. Akkor mi a probléma? Akinek több kell, mint amit a 2013-as konzol tud, mert azóta változtak az igények, az megveszi az újabbat. Akinek nem kell semmi ilyen, az játszik a régivel, ennyi.
De még ha annyira utálod is az Xboxot, miért érdekel ennyire ez az egész? Neked PS-ed van, a Microsoft hülyesége nem érint. Ha meg attól félsz, hogy a Sony másolni kezdene bármit is, akkor inkább náluk verd az asztalt. Csak azt látom, hogy neked abszolút semmi sem jó, ami Xbox-os, még konzolnak sem akarod hívni, meg dobálózol 2 évente cserélendő mini PC-vel.

(#167) Gabesz84 válasza Anaren91 (#164) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ha csak egyre erősebb lesz a konzol, de alapjaiban ugyanaz, kicsit sűrűbb hardver frissítésekkel akkor az szerintem jobb, mint ami eddig volt. Miért?
Eddig is generáció váltásnál elég sok játék a régi, és az új platformra is kijött. Pl forza horizon 2, GTA V. Ha generációt frissítettél, és újra játszani akartál ezekkel, újra meg kellett venned az új masinára.
Xbox 360 és one közt eltelt 8 év, nagy vonalakban ez az időtartam az amíg 360-ra jelentek meg játékok.

Az új világban ez most úgy néz ki majd (a spekulációk szerint), hogy mondjuk 2021-ben megjelenik az újabb Xbox, ami után a 2013-ban megjelent eredeti Xbox One-ra már nem jön számottevő új játék.
Mit vesztettél ebben az esetben? Az Xbox One is 8 évet "élt". Tehát a 360-as időkhöz képest semmit.
Mit nyertél? Amit játékot megvettél 2017-ben One-ra, azt szebb minőségben tudod futtatni One X-en vagy az utódján.

Feltételezhetjük, hogy az One X-re is mondjuk 2025-ben jelenik meg utoljára játék, akkor az is 8 évet "élt".

Senki nem tart pisztolyt az emberek fejéhez, hogy meg kelljen venned most a One X-et. Persze, hype, meg szebb kép, meg fogyasztói társadalom, satöbbi.

(#168) Wesder válasza Gabesz84 (#167) üzenetére


Wesder
félisten

Ha X-re jön játèk, akkor azt az S is futtatni fogja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#169) Gabesz84 válasza Wesder (#168) üzenetére


Gabesz84
őstag

Szerintem lesz olyan hogy X utódjára jön majd játék, amit az X futtatni fog, de az S már nem. Ez az én teóriám :)

(#170) Wesder válasza Gabesz84 (#169) üzenetére


Wesder
félisten

Hát ha csak nèvben lesz váltás, mint mondjuk Xbox5, de ugye X ideig minden megjelenő játèk menni fog S X 5-ön, akkor igen elkèpzelhető hogy az S már kevès lesz hozzá.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#171) Carlos Padre válasza oriic (#154) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Már ne haragudj de nem. Attól, hogy újabb steppingel készül még nem változott a ps4 semmilyen specifikációja, binárisan, hardveresen kompatibilis a kettő. Az xbox s nem ugyanaz mint a fat, magasabb órajeleken üzemel, frissebb hardvert kapott, olyan sok különbség van a két gép között, hogy külön firmware van rájuk és a fat nem is kapja meg az új fícsöröket, mint a 4k, hdr, freesync stb..., mert hardveresen nem kompatibilisek.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#172) Carlos Padre válasza mike1334 (#155) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Milyen inkompatibilitásról tudsz?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#173) mike1334 válasza Carlos Padre (#172) üzenetére


mike1334
veterán

Te és a normális beszélgetés ;]

Bocs, nem lehetett kihagyni :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#174) oriic válasza Carlos Padre (#171) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

PS4 vs PS4 Slim

Xboxo One vs Xbox One S

Ugyanúgy frissebb hardvert kapott mindkét gép , nem tudom miért állítod ezt csak az XO-ra. Az hogy vannak új feature-ök Xbox-nál az a Microsoft érdeme, hogy némi fejlesztést hajt végre. (Sony-nál is van ez, csak visszafelé, lásd optikai port hiánya Slimnél) A GPU tuning (Mert csak ott van órajel emelés) az pedig sima firmware módosítás, sima XO-n is megoldható, csak instabil a rendszer vele.

De ezektől függetlenül ugyanazokról a gépekről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#175) Carlos Padre válasza oriic (#174) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Tényleg nem értelek, te magad linkelted be, hogy a fat és a slim ps4 ugyanaz a gép, a fat xbox és az s meg nem. A fát nem azért nem kapja meg a 4k-hdr-freesync fícsöröket, mert a Microsoft egy gáczí, hanem mert hardveresen nem kompatibilisek egymással. A ps4nél nincs ilyen gond, mert hardveresen nem változnak az újabb revíziók. A te logikád mentén a Sonynak most legalább 5 gépe van, mert a fatból és a próból is van "régebbi" és "újabb".

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#176) idegen lény válasza #92704512 (#149) üzenetére


idegen lény
őstag

És tipikus PC-s nyavajái voltak.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#177) idegen lény válasza Anaren91 (#164) üzenetére


idegen lény
őstag

Engem nem zavarna a kétévenkénti csere, ha ingyen cserélnék. Bevinném a régi konzolt a konzolvilágba, kihoznám az újat. Frissíteném, mint a Windowst. :))

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#178) idegen lény válasza Carlos Padre (#175) üzenetére


idegen lény
őstag

fát? gáczí?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.