Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janeszgol válasza Wesder (#100) üzenetére


janeszgol
félisten

A PS5 miatt gondolom. Lehetséges, hiszen szoftver területén, illetve a mobiloknál is hasonlóan számoznak a konkurensek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#102) Payskin


Payskin
tag

Fura ezt így olvasni, hogy "A Thurrott"? Pali bácsi márka lett... :U

(#103) Anaren91 válasza Redneck (#98) üzenetére


Anaren91
senior tag

Engem ez nem zavar egyáltalán, mindenki azt vesz amit akar. De persze ez engem mindig addig nem zavar csak amíg nem kezdik el konzol szinten is azt, hogy van egy alap kiadás, meg még azon kívül három egyre erősebb, meg ha te a legjobb élményt akarod akkor még vedd meg hozzá ezt a baszast meg azt a baszast mert akkor az neked nagyon jó lesz. Már az is bökte a csőröm, hogy nem sokkal azután, hogy megvettem a sima fat gépet, bejelentették a prot. Konzol nem erről szólt. Megvettel egy gépet és elvoltal vele generáció váltásig. Oké ps3/xbox 360 korában is adtak ki slim gépeket, de az nem járt teljesítmény beli előnnyel tudomásom szerint.
Szóval ez most lehet,hogy semminek látszik, de nekem van egy sanda gyanúm, hogy ms belekezd abba, hogy évente, két évente cseréld le, mert akkor lesz jó. Mondjuk engem hidegen hagy mindaddig, amíg a Sony nem kezdi el követni ezt a trendet.
Elofordul, persze, hogy nem jönnek be a Sony exclusive címei, mindenkinek más az ízlése, de azt azért be kell ismerned, hogy igen is igényes és nem mellesleg remek sztorival rendelkező játékokat tesznek le az asztalra. És emiatt rajong sok ember miattuk. Nem nagyon találkoztam még olyan sony címmel amit felkeszen adtak ki.( Ugye sea of thiefs. Ami egy tök jó játék lenne, ha készen adták volna ki.)

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#104) Anaren91 válasza csiki_92 (#45) üzenetére


Anaren91
senior tag

Szerintem te sok embert félre értesz vagy nem tudom. Nem nincs rá játék, hanem épp az a baj ( legalábbis nekem az a bajom vele), hogy szinte csak olyan játék van rá, amit bárhol máshol is megkapsz ( pc, ps), meg ugye a rengeteg xbox 360 game. És ez is oké, mert a sima alapgép olcsóbb mint egy ps4, de nem sokkal. És tudom otthon sok embernek az a párezer forint is sokat számít, vagy épp gyereknek veszi és van sok jó nekik való játék mondjuk az előző generációról, de én pl azért adok ki pénzt újra meg újra az új generációs konzolokert mert újabb, szebb, jobb játékokat akarok játszani. Az én nezőpontomból ez kicsit olyan, hogy miért fizessek x összeget egy vacsoráért mondjuk egy étteremben, ahol nem kapok desszertet ( exclusivok) ha egy másik étteremben kicsivel drágábban igaz, de megkapom a deszertet is, amit vagy megeszek vagy nem. És én szeretem a deszertet.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#105) Mirman


Mirman
őstag

Azért ne felejtsük el hogy milyen studiokat vett az utóbbi időben az MS és milyen már meglévőket pihentetett az elmúlt években hogy valami nagyon minőségi dologgal jöhessenek ki . Új Halo tuti új gen nyitó cím lesz , Hellblade fejlesztő gárda se lehet semmi ha több pénz lenne alájuk tolva . Simán kinezem az MS ből hogy ezt már elengedik és a következő generáció nyitó címekre nyomnak egy all-int. :D

(#106) Anaren91 válasza Mirman (#105) üzenetére


Anaren91
senior tag

Meglátjuk mit tesznek le az asztalra, én annak örülnék a legjobban, ha ők is tolnák a jobbnál jobb játékokat, mert akkor következő generációban vennék boxot is meg pst is. Nekem teljesen mindegy mi világít a dobozon amin játszok, amíg igényes játékokat kapok. És még ha két konzolt is kellene vennem, akkor is olcsóbban jövök ki ( hosszútávon mindenféleképpen), mintha gép építésébe kezdenék.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#107) Gabesz84 válasza Mirman (#105) üzenetére


Gabesz84
őstag

... és azt se felejtsük a megvett stúdiókból hányat döntött be. Ha már. :DDD
Szóval van rá sansz hogy a megvett stúdiókat is egyszercsak bedöntik.

(#108) #92704512


#92704512
törölt tag

Szerettem volna egy X-et, most 135 körül lehet venni, szerintem megy lejjebb is, de 2 évre nem veszek, akkor marad az S, inkább majd az új gen lesz megvéve.

(#109) csiki_92 válasza Anaren91 (#104) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Értem mire gondolsz, én csak arra próbáltam reagálni, miszerint a kolléga azt állítja, hogy semmi értelme a következő gépet backward compatibility feature-el ellátni, mivel úgy sincs játék a One-on, amiért megérné. Holott például én nagyon is örülnék, ha az ebben a generációban megvett játékaim nem mennének a levesbe. Illetve hiába kapom meg például a Gears of War-t PC-n is, ha nincs gamer pc-m. Namármost ha én mégiscsak ezzel akarnék játszani, vagy vehetek egy PC-t, vagy vehetek egy sokkal olcsóbb XBox-ot is. Engem igazából ez zavar a legjobban, amikor valaki azt mondja, hogy nincs értelme az xbox-nak.

(#110) mike1334 válasza #92704512 (#108) üzenetére


mike1334
veterán

Nyugodtan vedd meg az X-et. Mondta az MS többször is, hogy náluk nem lesz "új generáció", folyamatosan lehet majd játszani mindennel. Nyilván idővel fog avulni a cucc, pl biztos lesz egy pont, amikor az S már nem lesz támogatott, de nem jön olyan éles váltás, mint a 360/One esetén. Kb fogd fel úgy az X-et, hogy az a következő konzolhoz képest olyan, mint az S az X-hez képest.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#111) csiki_92 válasza mike1334 (#110) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Hát nem tudom ezt mennyire fogják tudni kivitelezni. Ha igazak a pletykák, és a következő gépben tényleg Zen alapú proci lesz, akkor az elég sok kérdést vet fel szerintem. Például miképp oldják meg, hogy a One X-ben lévő gyenge proci ne fogja vissza az új gépben rejlő lehetőségeket? Szerintem azt, hogy nem lesz már klasszikus generációváltás úgy kell értelmezni, hogy az új gépen alapból menni fognak a One-ra megírt játékok mindenféle portolgatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#112) Anaren91 válasza csiki_92 (#109) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hidd el én is örülnék, ha a több mint 100 játékom nem kellene kidobnom a következő ps érkezésével. És elég valószínűnek tartom, hogy ps4 és 5 között ezt nem kellesz megtennem, mert itt egyszerűbb a helyzet a belső miatt.
Xbox 360 ban xenon proci volt ugye és nem vagyok benne biztos, de szerintem azért van xbox one on bc mert könnyebb dolguk volt megoldani a portolast a xenon architecturája miatt mint pl a ps3 cell és a ps4 amd között. Biztos meg lehetett volna ezt is oldani, de vagy sok teljesítményt emesztett volna fel, vagy drága lett volna.
Xbox one Jó választás azoknak akik pcrol jönnek, nem szeretik a single story orientált játékokat, és csak multiplatform címekkel akarnak játszani, vagy azon kevés exclusiveokkal ami van . Vagy mint ahogy írtam kisgyereknek, mert sok játék van rá a régi időkből is olcsón. Nekik jobb választás mert olcsóbb. A verpistikeknek akik játék közben a légy token nézik hogy hány szőrszal van és közben még az fpst is számolják azoknak meg a one x.
Aki meg a multiplatform címeken kívül igényes single játékokkal is akar játszani annak a ps. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#113) mike1334 válasza csiki_92 (#111) üzenetére


mike1334
veterán

Lehet, még nem sok mindent tudunk..de még van legalább két év :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#114) ttt válasza csiki_92 (#111) üzenetére


ttt
senior tag

A visszafele kompatibilitás azt jelenti, hogy az új gép le tudja játszani a korábbi gen. lemezeit, de azt nem, hogy a korábbi gen. gép is az újakat. (Legjobb esetben lehet, hogy valami limitációval még is, de erre kicsi az esély.)

[ Szerkesztve ]

(#115) #71043776 válasza Anaren91 (#95) üzenetére


#71043776
törölt tag

Ebből a hozzászólásodból úgy tűnik, hogy szerinted
- ha nincs exkluzív, akkor az nem konzol, hanem mini PC
- ha a Sony gépe nem tud valamilyen funkciót, esetleg gyengébb az Xbox-nál, akkor az felesleges, és a PC-huszároknak szól

Mindkettő hülyeség. Egy konzol attól az, hogy berakod a lemezt, vagy megveszed digitálisan, magától telepíti a háttérben, és kérdések nélkül futtatja a játékot. Ennyi. Hogy az milyen játék, az mindegy. Hiába jött ki a PS4 Pro meg az X, minden játék fut neked a sima kiadáson is, csak most van választási lehetőséged, ha szebb grafikával és magasabb framerate mellett szeretnél játszani. A PS3 a vége felé már nagyon szenvedett a játékok alatt, és nem csak a grafikán látszott. Lebutított játékterek, alacsony felbontású textúrák, hiányzó effektek, egyszerűsített pályák. Persze a Last of Us nagyon szép volt, de nyugodtan nézd meg a videójukat, hogy mennyi munka volt vele, hogy beleférjen a játék abba a pici memóriába, és ez bizony korlátozta őket rendesen. Azt se felejtsük el, hogy amit rosszul optimalizáltak (ingadozó FPS), az úgy is maradt.
Több Sony-exkluzívval játszottam, mint Xboxossal, és meg kell mondanom, hogy egyáltalán nem hiányoznak. Ha megjelennének másra is, az rendben, esetleg meg is venném némelyiket, de nem ezen múlik, hogy milyen konzolt veszek (tudod, hogy mi volt nagyon jó a PS3-ban? Az ingyenes multi és a BD-olvasó).
Ja, a konzolexkluzív attól az, hogy van Xbox-ra, de nincs PS4-re. Ha nincs Xboxod, akkor kell hozzá egy combosabb PC is.

(#104) Az éttermes példádra: bemész az étterembe, és vagy választasz a néhány desszert közül (ami nálad az exkluzív), vagy rendelsz valami finomat a régi étlapról, mert már tudod, hogy azok az ételek jól el vannak készítve. A másik étteremben ki van dobva a régi étlap.

A 112-es hsz-ed meg elég trollkodásnak hangzik... :U

(#116) #52588800 válasza Anaren91 (#112) üzenetére


#52588800
törölt tag

x360 IBM PowerPC volt

(#117) csiki_92 válasza ttt (#114) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Én is ezt mondtam.

(#118) Anaren91 válasza #52588800 (#116) üzenetére


Anaren91
senior tag

Wikipédia szerint IBM powerpc alapú 3 magos xenon

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#119) DummyBoy válasza Anaren91 (#104) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Érdekes hasonlat ez az éttermes, mivel hiába kapok desszertet minden étterembe, ha Pho-t csak vietnami étteremben kapok desszert nélkül akkor oda fogok menni enni (Mert exkluzív) és majd veszek egy sütit hazafelé valamelyik cukrászdában ;)

De viccet félretéve, engem az érdekelne, hogy a "konzoltazekszkluzívokmiattvesznek" szöveg vajon valójában honnan származik? No offense, de azóta pörög ez nagyon, mióta nem kötelező a Kinect és nem a PS4 az erősebb ...

Egy belső, abszolút nem reprezentatív felmérés alapján (A baráti köröm), gyakorlatilag ez SENKIRE sem igaz. Természetesen ez is igen szélsőséges gondolkodás, de anno a kiscsapat azért váltott XBOX360-ra PC-ről, mert volt aki beleunt a PC-s sz@rakodásba, volt aki külföldre költözött és egyszerűbb volt, volt aki a pénz miatt, de senki sem azért, mert a 360 exkluzívjai jobbak lettek volna mint a PC-s játékok.

Aztán mikor jött a generációváltás, akkot elindult az agyalás. Volt akik PS4-est szerettek volna, mert olcsóbb, minekKinect, gyorsabb. Mások meg a szolgáltatások, Live, egyebek miatt (Én pl: többek között a Kinect miatt is) maradtak au Xbox vonalon. SENKI sem döntött az exkluzívok alapján.

Most nagyjából ugyanazokkal a mulitplatform multi/coop játékokkal játszunk, csak 2 platformon, és persze néha egy/egy ember kipróbál pár exkluzívot, de ez senkit nem mozgat/motivál még mindig.

Temészetes, hogy vannak emberek, akik csak single játékokkal játszanak, vagy akiket az exkluzívok mozgatnak, de ez messze nem igaz mindenkire.

A másik a backward compatibility: Nem minden a "szépség", bizony rengeteg JÓ régi játék van. Ezekkel eddig csak PC-n volt esélye az embereknek játszani, de most Xboxon is lehet. Nem kötelező kihasználni egy ilyen lehetőséget, de messze jobb hogy van, mintha nem lenne.

Lehet az MS stratégia nem tetszik pár embernek, de azért azt valljuk be, hogy ha PS-en is bejönne a Play Anywhere, a Plus Pass, EA Access vagy a backward compatiblity, akkor aránylag kevés PS4 owner esne eki molotov koktéllal a Sony székhéznak, meg nagykapaláccsal a konzoljának ;)

----

@szerk: Amíg ezt bepötyögtem elpörögtek a commentek...

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#120) Anaren91 válasza #71043776 (#115) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem attól lesz a pc huszárok játékszere az xbox one x mert nincs rá exclusive, hanem mert a Microsoft próbálja őket magukhoz csalogatni olyan featureökkel amik valljuk be nagyrészt csak a pc tábornak jelentenek valamit... Freesync, 4k 60 fps, ez a legerosebb konzol amin olcsóbban tudsz codozni meg PUBG zni mintha egy pct vennél...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#121) Carlos Padre válasza oriic (#38) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A fat és a slim PS4 gyanaz a gép más dobozban.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#122) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Szépen lassan csak előjön a szar xbox vs istenkirály ps meg RIP xbox meg hasonlók :D Egy olyan hírre amin igazából csak egy utalás,és semmi konkrétum nincs benne. :C

(#123) Alexios válasza Carlos Padre (#121) üzenetére


Alexios
veterán

A One S és sima One is lényegében

(#124) DummyBoy válasza Anaren91 (#120) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Az a kisebbik előny, hogy bármelyik (PS, Xbox) konzolon olcsóbban lehet codozni.

Tudod mi az ami megfizethetetlen előny ebben az esetben: hogy nyugodtabban.

Ha újból válaszanom kellene, hogy 720p 30FPS-ben mulzitok csíterek nélkül, vagy 8k 144FP Freesyncben csíterekkel, most is ugyanúgy döntenék ;)

Persze ez is egy olyan nézőpont, ami látványosan kevés embert érdekel csak (Mármint a verzusz topikokban).

Life is shor...

(#125) #52588800 válasza DummyBoy (#124) üzenetére


#52588800
törölt tag

Én meg már alig multizom, nem tesz jót az idegeimnek.

(#126) #92704512 válasza mike1334 (#110) üzenetére


#92704512
törölt tag

MS-nek akkor hiszek, ha ló legel a sírján. Emlékszünk még, hogy mi volt a One előtt.
Mondtak egy csomó mindent, amiből szinte minden máshogy lett. Meg nem rossz az X, de a két év múlva
érkező hardver szerintem nagyon elveri. A különbség pedig szerintem 360-One közti lesz, bár az sem volt
akkora ugrás. Illetve nincs 4k-s tv-m, mert gyakorlatilag alig van rá tartalom, úgyhogy nem lenne igazán kihasználva a grafikai plusz.

(#127) #71043776 válasza Anaren91 (#120) üzenetére


#71043776
törölt tag

Miért, ha nincs náluk egy rakás exkluzív, és nem is akarják magukhoz láncolni a címeket, akkor nem az a logikus, hogy minden más egyébbel nyújtanak többet? Grafika, szolgáltatások, BC, ilyesmi.
Megmutatnád a felmérést arról, hogy kit milyen feature érdekel? Meg hogy kinek mi jelenti a konzolos élményt?
Sokat hivatkozol erre a véleményedben.
Arról inkább ne is beszéljünk, hogy neked a multiplatform egyenlő a CoD-dal és a PUBG-vel...

(#128) mike1334 válasza #92704512 (#126) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor maradj az S-nél azzal se lesz már nagy gáz a következő 2 évben szerintem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#129) DummyBoy válasza #92704512 (#126) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Az X-ben lévő extra erő nem csak az X Enchanced játékok alatt vagy 4k-ban jön elő, hanem már Full-HD-ben is és gyakorlatilag minden játéknál.

Szokszor ez nem is mint grafikai többlet jelenik meg.

Destinyben pl: ha várnom kell a random emberek betöltésére strikeoknál, akkor nagy eséllyel ők sima Xboxon játszanék.

Haverokkal ha játszunk (2 X van, a harmadik sima box) a soma xboxos cimbora mindig ki van akadva, hogy a nézi a töltőképernyőt, és közben hallja a partyban, hogy mi már játszunk.

A "két év múlva érkező" hardware-ek pedig szinte mindenhol nagyon elverik a 2 éves cuccokat, ezt a gondolkodást nem igazán értem.

Life is shor...

(#130) nemlehet válasza DummyBoy (#129) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem lehet, hogy ez inkább azért van, mert az X-ben gyorsabb a háttértár. Nem tudom mi van benne, de HDD és HDD között is lehet akár 3x sebességkülönbség. Ha jól emlékszek pl a FAT PS3-ban is valami elbaszott lassú HDD-tt raktak, látványosan gyorsabban betöltött pl az utolsó kiadású PS3 slim.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#131) csiki_92 válasza nemlehet (#130) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Igen, az X-be gyorsabb HDD-t tettek. De nem csak a betöltésnél van előnyben az X 1080p-nél. Sokkal stabilabb a frame-rate is.

[ Szerkesztve ]

(#132) DummyBoy válasza nemlehet (#130) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Többek között az is lehet, de maga a rendszer és minden más is jobb és stabilabb. (Külső HDD-ről futtatott játéknál is előjön.)

Olyan játékok esetén amelyek alapból stabilak és szépen futnak sima xboxon, ott lehet az ember hamarabb veszi észre a grafikai extrákat, de pl. haverom mondta, hogy valamivel játszott, ahol volt egy rész ami mindig megröccent neki One-on, az most vajsimán fut X-en.

Én sem a 4k miatt vettem X-et, bőven elég nekem a full-HD. Viszont ezek a dolgok előjönnek.

Volt erről valahol egy leírás, hogy az X Enhanced móka csak egy dolog, gyakorlatilag minden játékon javítani fog majd az X extra ereje/tudása valamilyen szinten.

Persze lehet hogy ezek nem számítanak, de amikor egymás mellett van a kettő, akkor lesz látványos.

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#133) Carlos Padre válasza Alexios (#123) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ja, a nevében. Annyi különbség van a köztük, hogy még a Microsoft is külön gépként kezeli.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#134) Alexios válasza Carlos Padre (#133) üzenetére


Alexios
veterán

Tud 4k kimenetet adni az S ami videó lejátszásnál jól jön, nagyjából ennyi a különbség. A játékok pont ugyanúgy futnak rajtuk amúgy, szóval lényegét tekintve aligha jelentős

[ Szerkesztve ]

(#135) Hopkins95 válasza Anaren91 (#120) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na majd akkor mond ezt, ha két év múlva a PS5-be is bekerül a Freesync esetleg az 1440p támogatás. :) Vagy majd ha 60 FPS-sel fogják marketingelni a PS5-öt, az is a PC-sek kiváltsága a legtöbb játéknál jelenleg.

(#126) Frici757 Nekem is ez a bajom most a Microsofttal, hogy még vissza kell nyerjék a bizalmamat. Annyi mindent kinyírtak az utóbbi időben a Kinect-től kezdve a Windows Phone-ig(És ezért haragszom is rájuk még mindig!).
Egyelőre nem tudok megbízni bennük még annyira sem, hogy egy Xboxot vegyek. Látva, hogy kiadták tavaly az Xbox One X-et és kb. két év múlva már jön az új konzol...most ha lenne One X-em biztos be lennék rájuk rágva megint. :((( Még jó, hogy inkább PC-t csináltam helyette, így ugyanott vagyok kb., mintha megvettem volna a One X-et plusz a következő konzolt és ezt legalább ezer más dologra használhatom.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#136) mike1334 válasza Alexios (#134) üzenetére


mike1334
veterán

Kisebb a fogyasztása és tud HDR-t, de amúgy tényleg nem sok különbség van szvsz.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#137) Redneck válasza Anaren91 (#103) üzenetére


Redneck
veterán

Világos, de valószínűleg ilyen irányt vesznek a dolgok. Ha valakinek elég lesz 1080p@60Hz akkor elég az alap, ha kicsit nagyobb felbontás/részletesség vagy képfrissítés kell akkor közepes, ha pedig natív 4K-ban akarja veretni akkor a legerősebb.

Ha belegondolsz annyira nem gáz. Így akinek nincs gyorsabb vagy nagyobb felbontású megjelenítője, nem kell drágábbat vegyen.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#138) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Na akkor kb 2 év múlva újra elindul a fejlődés, addig meg elmalmoznak a 6 magos procik. :) Remélem visszatér az übertápos konzolok ideje, mert ezek a mostani procilimites sz@rok elég gázosak, mondom ezt ps4 pro tulajként... Mondjuk egy GOW után még így is verhetetlen játékok terén a Ps.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#139) #92704512


#92704512
törölt tag

Én PS-n kezdtem, aztán PS2 mellett már volt Box is, a Sony akkor nagyon lealázta az MS-t.. PS3 mellett volt 360, ott dőlt el, hogy Xbox-os leszek. Kontroller és multi. Az exkluzívok hiánya fáj, de pl. tesóméknak van PS4 is, gép kölcsönkér, Uncharted 4 kijátszik, gép vissza. FF multi, Kingdom Hearts multi lesz. Nekem vagy RPG vagy Sandbox (Fallout, Skyrim, Assassin's Creed) vagy online multi (GTAV, The Division, Battlefront) ami kell. Időnként jó egy MarioParty is, de nagyrészt a multikkal elvagyok. A jelenlegi Xbox S grafika teljesen elég, azt gondolom, hogy ez a szint az, ami a minimum kell, hogy legyen konzolon. Egy 4K tv/Xbox X beruházás a grafikai élményen kívül nem sokat hozna. Ok, gyorsabb, stabilabb, blablabla. NEM ÉRI MEG számomra.

(#140) Wesder válasza #92704512 (#139) üzenetére


Wesder
félisten

Úgy nem volt nehèz, hogy akkor már javábam ment a PS2 mikor a Classic megèrkezett. 2x erősebb volt a PS2-nèl. Ez akkoriban mondjuk nem számított.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#141) #92704512 válasza Wesder (#140) üzenetére


#92704512
törölt tag

Bocs, asszem benézted, ott a PS2 nyert nálam. :K
Az Xbox lehet, hogy erősebb volt,

1. De nem volt rá játék.
2. De a PS2 nálam a valaha volt legjobb konzol. (adott korszakban technikailag és játékfelhozatalban.)
3. Akkoriban utáltuk a MS-t, meg a Boxot, mert az nem konzol volt, hanem egy PC. :)

(#142) Dvix


Dvix
senior tag

Ha a MS hozza az új konzolt akkor a Sony ugyanúgy. AMD alapokon lesz mk. és mindkét cég rágyúr a visszafele kompatibilitásra a játékok terén. Ez előre látható. :U

(#143) Wesder válasza #92704512 (#141) üzenetére


Wesder
félisten

Nem nèztem be semmit, csak a "nagyon lealázta"-ra reagáltam. Fussunk 400m-t úgy hogy 200m előnnyel indulok, ès akkor èn is "lealázlak". Nincs harag neg semmi, csak pèlda volt.

Kicsi túloztam, csak 2 èv előnye volt a Sony-nak, meg a PS1 èra. Bár ha azt is hozzátesszük lehet jó a pèldám.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#144) #92704512 válasza Wesder (#143) üzenetére


#92704512
törölt tag

Újraolvastam, újraértelmeztem, igazad van. :)
És a HALO egy Istenkirálycsászár game volt.
De akkor is... :)

(#145) #71043776 válasza #92704512 (#141) üzenetére


#71043776
törölt tag

Azért volt az eredeti Xbox PC, mert nem lehetett bővíteni, vagy mert nem futottak rajta a PC-s játékok? :) Még emulátor sincs hozzá a mai napig, annyira nem volt köze a PC-hez.

A véleményed rendben van, elfogadom, de az viszont butaság, hogy nem volt rá játék, mert volt. Persze hátrányból indult, hiszen voltak már jó játékai a Sonynak a piacon (Ratchet, Jak, stb), de ez van, ha késve lépsz piacra. A multiplatform címekről meg nem is beszélve.

(#146) Wesder válasza #71043776 (#145) üzenetére


Wesder
félisten

Lehetett bővíteni, az 1TB-s vinyót is kezeli. A con portokba pendrive is dugható volt, plus RAM-ot is lehetett bele tenni kicsit körülmènyesen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#147) #71043776 válasza Wesder (#146) üzenetére


#71043776
törölt tag

A tárhelybővítést azért ne vegyük annak, mert akkor a PS4 is PC. A memória forrasztgatása sem számít, mert nem tették lehetővé amúgy. A mod chip sem az, hogy lejátssza a HD videókat dupla órajellel (és közben alap órajelen is bugokat okoz a játékokban). Tehát az Xbox nem bővíthető, mint egy PC :)

(#148) Carlos Padre válasza mike1334 (#136) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Tényleg csak ennyit a különbség, azért kénytelen a Microsoft 3 különböző firmware-t fejleszteni a 3 különböző xboxra. Ennyire ne legyetek már hülyék, a Microsoft csak jobban tudja nálatok, nem gondoljátok?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#149) #92704512 válasza #71043776 (#145) üzenetére


#92704512
törölt tag

"1998-ban a Microsoft DirectX csapatából négy mérnök, Kevin Bachus, Seamus Blackley, Ted Hase és annak vezetője, Otto Berkes szétszerelt néhány Dell laptopot, hogy annak segítségével megépítsenek egy Microsoft Windows támogatottságú videojáték-konzol prototípusát." - Wikipédia

Az általános vélekedés volt az, hogy egy PC. Volt, szerettem, de akkor csak egy PC klón volt, ami konkurenciát akart a Sonynak.

(#150) #48967168 válasza 0P1 (#30) üzenetére


#48967168
törölt tag

Az MS Marketingosztálya büszkén jelenti, hogy az aktuális konzolháborúban az XBox az előkelő második helyen végzett, miközben a régi nagy ellenfél PS csupán az utolsó előtti helyezést szerezte meg... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.