Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Guruka


Guruka
senior tag

Van értelme 4200rpm-es HDD esetében a SATA2 csatolónak?! :)

(#2) Gergő_


Gergő_
őstag

mikor lesz ennek emberi ára?
"wattot vesz fel"
ez a megfogalmazás csak nekem furcsa?

[ Szerkesztve ]

(#3) tlac válasza Guruka (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

ha épp cacheből megy az adat, akkor igen

(#4) Guruka válasza tlac (#3) üzenetére


Guruka
senior tag

Meg győztél. :)

(#5) Godefroy válasza Guruka (#1) üzenetére


Godefroy
senior tag

SATAnak van ertelme mert kisebb a kabel keresztmetszet mint ATAnal.
SATA2 meg gondolom azert, mert elfogyott nincs mar SATA1 megoldásuk.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#6) Godefroy válasza Gergő_ (#2) üzenetére


Godefroy
senior tag

Ha 20 milliót akarnak belőle ladani valószínű "emberi ára" lesz.
Csak legfeljebb gazdagabb embereknek egyelőre ;)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#7) #64791808


#64791808
törölt tag

Ó, látom már, mi lesz a drága 17"-os notikban: egy 32GB-os zavarba ejtően gyors SSD, és egy ilyen. Előbbire rendszer, utóbbira adat, és jók vagyunk!

(#8) simonzé válasza Guruka (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Miért ne lenne? A kompatibilitás miatt hülyeség lenne bármilyen más megoldás. Bár itt nyilván csak downgrade-ről lehet szó. :)
500GB-s notivinyó Még egy ok a notik mellett, lassan már nem lesz ellenérv és én is átpártolok privátban is, pedig én igazán kedvelem a desktop PC-ket.

I don't fit in. I fit out.

(#9) Guruka válasza simonzé (#8) üzenetére


Guruka
senior tag

Én csak a sebesség miatt gondolkodtam el rajta, de meg győztek az utánam hozzászólók. :)

(#10) #64791808 válasza simonzé (#8) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát azért jócskán el vannak maradva sebességben a notik.

Asztali 500-as HDD: 70-80MBps olvasás
Noti 500-as HDD: 40-45MBps olvasás

Asztali DDR2 800 CAS4 olvasás: 7500MBps, késleltetés: 55-65ns (esetleg plusz tuning...)
Noti DDR2 667 CAS5 olvasás: 5000MBps, késleltetés: 80ns

Asztali Core2: akár négy mag, akár 3,2GHz (plusz tuning...)
Noti Core2: egyelőre max két mag, max 2,8GHz

És árakról akkor még szó sem esett.

(#11) Hebry válasza #64791808 (#7) üzenetére


Hebry
senior tag

Kb én is hasonlóan gondolom.
2 Winyó, egy SSD Rendszernek, egy lassú nagy meg adatnak...

(#12) t72killer válasza #64791808 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az SSD-korszak beköszöntével a HDD-s lemaradást kivehetjük az egyenletből:))

A memória eddig sem volt szűk keresztmetszet, igazából a proci és a VGA marad mint lemaradás. Bár a középkategóriát nézve, pl nem túl drágán kapunk olyan notit, ami tudja egy E6300+Geforce8600 konfi teljesítményét :C

#11: vagy két db 416GB-os SSD raid0-ban:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Én egy 120 GB-osnak is tudnék már örülni... :( Bár a jövő az SSD-é!

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#14) gardener


gardener
senior tag

Lassan nem is lesz nagyon lemaradva az asztali vinyó méretektől.
Elkondolkozom,van-e valami értelmes terület, amihez ekkora noti hdd-t választanak, majd emberek...

(#15) #64791808 válasza t72killer (#12) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az SSD korszak beköszönte még legalább 2 év, de inkább több. Mikor lesz notikban olyan sebességű és kapacitású háttértár, mint asztali gépben? Nálam most 4x500GB van. Ezt notiban?

A memória szűk keresztmettszetével nem értek egyet. Nem aról van szó, hogy van egy ezres pontkülönbség everestben, hanem arról, hogy az asztali gépem ramjainak sebessége közel duplája egy mostani csúcsnoti ramsebességének. Ez azért elég sok helyen érezteti hatását.

De való igaz, egy E6300+8600GS (ugye a GT-t nem) teljesítményét hozza egy 250-280 ezer forintos noti. De a ram és a HDD még mindig kérdés, ugyanez asztali gépben kevesebb, mint a felébe kerül, (+monitor) és az asztali gépbe pedig veszek egy 12-es ventit és egy jó hűtőt összesen 10k-ért, és nincs hangja a gépnek, a noti meg üvölt terhelés közben. Továbbá képernyő mérete? Az ergonómia, kényelem? A noti hordozható, ezen kívül semmilyen más előnye nincs.

(#16) Godefroy válasza gardener (#14) üzenetére


Godefroy
senior tag

Pl. egy érdekes terület lehet a HTPC, ahol a zaj számít a sebesség kevésbé.

Vagy sokan notebookkal töltenek lek mert kevesebbet fogyaszt.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#17) t72killer válasza #64791808 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A noti hordozható, ezen kívül semmilyen más előnye nincs."

- Aláírom, az egyetlen, de igen ütős előnye, hogy mobilis, kis helyet foglal. Óriási előny ez azoknál, akik sokat költöznek...

RAM - igazából nincs különbség a csúcsnoti és az átlag dual-channel noti között, szinte mindegyik 800MHz FSB-n használ 2x667MHz-ramot. Asztaliban tuning nélkül 1066-1333MHz FSB-t "töltenél fel", de tény hogy ez nem sokat segít a teljesítményen, hiába gyorsabb. Amit az ember lát: HDD, VGA (ezek a legnagyobb hiányosságok), CPU.

HDD: a 2TB-od fele azért már belepakolható notiba is. igaz, h csak a fele:)

Monitor: filmnézésre, játékra rá kell kötni LCD TV-re:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) lapa


lapa
veterán

a notiban egyedül a fogyasztás csábító, de annak jelentős része (a befolyásolhatók közül) a hdd. én elfogadnék egy ilyet, de biztos csikorogna a fogam a 7200 raid0 után...

viszont -15 watt lenne a 2 db 3,5"-hoz képest, ami havi 300 huf és 5 kg CO2 havonta. drága-e vagy?

valahol ez a legfontosabb kérdés, szvsz csak a civil kurázsi tudja meghozni a megfelelő döntéseket, mert a szigorúan gazdasági alapokon működő szervezetek nem fognak megfelelő mértékben "újító" fogyasztóként viselkedni.

persze lehet beljebb lenne az ember 2 x 250 gigával is, ott még a sebesség se számítana annyira...

(#19) #64791808 válasza lapa (#18) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem csikorogna a fogad, hanem bevernéd a képernyőt :) Egyébként egyszer erről a logouton írtam. Az ember értékrendjében az önfentartás és a saját érdekek előrébb vannak a közösség érdekeinél, ezért itthon a környezetvédelem halott ügy, mert először ennem kell, aztán a többi. Amint a társadalom anyagilag úgy áll, hogy a környezettudatos viselkedés nem megy másnak a rovására, igenis fog hozni ilyen döntéseket.

t72: memóriaigényes alkalmazásokban, tömörítésnél, filmkódolásnál hidd el, bődületes különbség van. Tapasztalatból mondom, a DDR2-960 és a 400-as FSB után volt egy notim, 2,4-es Core2, 2GB ram, és a hajamat téptem.

Egyébként érdekes, de a Vista okos memóriafelhasználása miatt a vinyó lassúsága menet közben nem jött ki, programindítás ugyanolyan gyors volt.

(#20) Godefroy válasza t72killer (#17) üzenetére


Godefroy
senior tag

A kis helyet foglal egyben hátránya is a kis kijelző miatt.
Ráadásul ölben tartani kényelmetlen is.

Egyszóval hordozhatósága az előnye.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#21) Godefroy válasza lapa (#18) üzenetére


Godefroy
senior tag

"5 kg CO2 havonta"

ez hogy jött ki?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#22) t72killer válasza Godefroy (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

no igen, de ágyban olvasgatva/LANpartyzva nem semmi:DDD A régi jó koleszos h4 partyk emlékét idézte most bennem:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) JanR


JanR
addikt

nemtudom, nekem egy "mezei" 120-as vinyó van a laptopomban, de az is bővenelég:D
mi értelme van az 500-asnak, csak lopja az áramot a tápból ( ha nincs hálózaton persze...)
annak megértem, aki minnél kisebb letöltő gépet akar...de akkor is.
inkább dugjon rá egy terrás vinyót külső csatival azt kész.
na mind1, ahogy gondolják, nekem elég a szerény 120gigám:))

(#24) t72killer válasza JanR (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól, h nagyobb, nem feltétlen fogyaszt sokat, különbenis, nem a HDD a legnagyobb energiapusztító a notiban :U

Az, h megéri-e, az árától függ. SzvSz 3 tányérosat tuti nem vennék, ha kijönnek 2tányérral, ha meg vkinek mindenképp kell, akkor legalább standard méretűt vegyen :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Godefroy válasza t72killer (#22) üzenetére


Godefroy
senior tag

Erre nem tudok mit mondani, sosem voltam koleszos, az oskola 300 méterre volt :K

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#26) lapa válasza Godefroy (#21) üzenetére


lapa
veterán

1 kwh villany előállítása kis hazánkban jelenlegi ismereteim szerint kb 0,5 kg co2 előállítással jár. gáznál ugyanez a teljesítmény kb 0,2 kg co2 mellett termelhető ki. ha tudsz jobbat / pontosabbat / megbízhatót szólj, mert ezek a számok nem tutibiztosak.

(#27) Godefroy válasza lapa (#26) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nem tudok ilyen adatokat, csak érdeklödtem, hogy hogy jött ez ki.
De leírtad.
Mondjuk azt nem értem, ha 40% át Paks adja, ami 0% os CO2 termel az is benne van :F

ui: találtam valamit! itt írja a 0,4 et, de az hőerőműre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#28) kisninja


kisninja
őstag

Én csak a kogyasztás miatt vettem notit, nagy hátrányt nem érzek, viszont notinál a 35w os az átlagogyasztás. Egyedül játékoknál zabál 100w ot.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#29) lapa válasza Godefroy (#27) üzenetére


lapa
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.