Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) siposz


siposz
aktív tag

Covid ide, covid oda, a sziget hetében mindenképpen akutális a Prodigy. :)

(#2) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A lebegőpontps adattípusnál lesz bfloat16 és saját 8 bites lebegőpontos formátum is

"Prodigy is able to handle data in a number of different integer and floating-point formats. Support includes the usual suspects, such as 8-, 16-, and 32-bit integers, the standard IEEE floating-point formats, and bfloat16. There’s also an unusual 8-bit floating-point format that’s unique to Tachyum and the Prodigy processor. It has just 3 bits of mantissa and 5 bits of exponent, which severely restricts its dynamic range but also reduces hardware requirements and allows Prodigy to handle multiple FP8 quantities at once using its existing registers and data path"
https://www.eejournal.com/article/creating-the-universal-processor/

és Pozsonyban van az egyik központjuk!

"Tachyum employs about 55 full-timers and a number of contractors, split equally between two facilities in Santa Clara and Bratislava, Slovakia, which is also the home of the company’s founder, Radoslav Danilak. "

Mottó: "A verseny jó!"

(#3) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Én inkább erről olvasnék cikket. [AMD big little] . Tegnap óta fent van a külföldi portálokon. Remélem hamarosan itt is megjelenik. Abunak amúgy is van AMD-s informátora, mondhatna vmit erről. Na meg az RDNA Samsung gyártásról is. Sztem mást is érdekelne.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#5) Darmol válasza ShiTmano (#3) üzenetére


Darmol
senior tag

A szabadalmat átnyálazva nekem ez inkább tűnik "jegyezzük be a szabadalmat más előtt még akkor is ha semmit nem akarunk belőle alkalmazni" szabadalom-háborús mozzanatnak tűnik.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#6) dabadab


dabadab
titán

a Tachyum azt várja, hogy az érkező csúcsmodelljük gyorsabb lesz a leggyorsabb Intel Xeonnál, ráadásul tized akkora energiaigénnyel képes hozni ezt az eredményt az adatközpontokra szabott munkafolyamatokban.

Gondolom ez a rögvalóságban valami olyasmit jelent, hogy ha pont olyan benchmarkot futtat, ami a specializált dolgait pont optimálisan kihasználja, akkor kb. tényleg ez van, ha meg tényleg valami általános cuccot kell futtatni, akkor meg a Xeon veri el rendesen.

DRM is theft

(#7) Reggie0 válasza Salvatore G. (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, az AMD es Intel azert nem fejleszt ilyen eros procit, mert hulyek, de most ez a noname ceg megvaltja a vilagot is.

(#8) NandoXXL válasza S_x96x_S (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Mint az Info tanárom, ért mindenhez, mindenhol kapcsolatai vannak. Abu is egy ilyen szakképzett, belső infókkal megáldott szakértő. Nem is tudom minek ír itt bulvár sztorikat :B

[ Szerkesztve ]

(#9) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

https://nuviainc.com/blog/performancedeliveredanewway
Aug 11 ; Performance Delivered a New Way

Mottó: "A verseny jó!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.