Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Hol laksz?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) EczkE válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Házban? :U

:DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#3) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Az adatlapomon fel van tüntetve, de amúgy Debrecen.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4) Calogero válasza JohnyBlue (#3) üzenetére


Calogero
addikt

Legközelebb vigyed magaddal a pék lapátot is. :P ;] :DDD

(#5) JohnyBlue válasza Calogero (#4) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Hehe,

Még megvan! A múltkor kérdezte apu, hogy fiam szükséged van még erre a lapátra? Mondom persze, mivel sose lehet tudni mit hoz az élet. :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#6) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Szerintem jól cselekedtél. Így volt a legtisztább az ügy.
Amúgy állvánnyal szerintem jót lehet ütni :D

(jah és ne dohányozz :) ;) )

Nekem is van éjszakai sztorim, de az vicces: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) JohnyBlue válasza Frigetrus (#6) üzenetére


JohnyBlue
őstag

az addig rendben van, hogy jót ütök egy userre de ők hárman voltak és háth na, én kis testű és muszkulárisan fejletlen vagyok így ezen adatokat amikor bedobtam az egyenletbe én jöttem ki vesztesen.

Cigi: leszokóban vagyok vagyis már csak az italok mellé illetve ha kicsit el akarok lazulni akkor nyúlok a cigarettához.

a sztorid meg tényleg mókás, de mi lett volna ha a rend őreit is megvillantottátok volna?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8) Thome


Thome
addikt

Tarts magaddal a kocsiban csőkulcsot! A rendőr sem szólhat érte, ha baj van, akkor meg kéznél van. Egyébként pedig: Riasztópisztoly (legálisan, hordási engedéllyel). Ezekkel a sprékkel nem vagyok kibékülve, de ez már az én egyéni szoc problémám... :U

(#9) csakb


csakb
őstag

Szomorú történet. A lehető legjobban döntöttél, hogy elhúztad a csíkot. Légy résen. Bulinapokon különösen.

A gázspray és a riasztópisztoly kb. sz@rt sem ér, legfeljebb egy megszeppent iskolásfiú ellen. Egy gumilövedékes pisztoly egy fokkal jobb. Igen fájdalmas, ha közelről mellkason durrantod a jóembert, de ha már hárman vannak, a legjobb amit tehetsz, ha olajra lépsz időben. Túlerővel inkább ne szállj szembe.

(#10) Воланд


Воланд
titán

"A parkoló irányából négy enyhén-nagyon illuminált fiatalemberre leszek figyelmes." vs "hogy védtem volna meg magam három harcedzett huligánnal szemben." :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Uhhh. :Y :((( Óriási mázlid volt, ugye tudod?...:(

(#12) JohnyBlue válasza Воланд (#10) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A négy emberkéből három indult el felém.

művésznő4: Igen tudom, párom szerint szart ettem gyerekkoromban. :B

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13) máyköl


máyköl
veterán

Tényleg érdemes már mindig egy gazspray -t hordani a zsebben, főleg ebben az országban. Határ úton tanulok, hát mit ne mondjak, érdekes egy hely.

(#14) koshmar


koshmar
őstag

Elborzadva olvastam... :(((

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15) madgie válasza JohnyBlue (#12) üzenetére


madgie
titán

Vaku teljes erőből a szemükbe, oszt gyorsan tipli. Jó egy percig semmit se látnak, ha nagy vakud van (és peched), lehet utána sem.

(#16) Воланд válasza JohnyBlue (#12) üzenetére


Воланд
titán

Jah így már értem, csak ez nem szerepelt ebben a formában a bejegyzésben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) JohnyBlue válasza madgie (#15) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Jó ötlet... de mivel most kezdtem a fotózást így még nincsen rendszervakum ;)

woland_y2k: bocsánat a megtévesztő elírásért. máskor majd jobban átnézem.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#18) máyköl válasza madgie (#15) üzenetére


máyköl
veterán

Egy beépített vakuval semmit se ér, maximum 1-2 mp. -ig nem látnak.
Ha nagy, külső vakuja van, max fényerővel a szemükbe tényleg kellemetlen tud lenni, de maximum fél percig látnak csak foltokat, utána teljesen hibátlanul látnak majd. De fél perc elég ahhoz bőven, hogy elmeneküljön.

(#19) Smells válasza csakb (#9) üzenetére


Smells
tag

Nem akarok vitát nyitni az önvédelem lehetőségeiről, ezért is raktam offba, de arra ami nagyon sántít, reagálnék...

"A gázspray és a riasztópisztoly kb. sz@rt sem ér[...]Egy gumilövedékes pisztoly egy fokkal jobb."

Itt van a nagy tévedés. A gázspay csoport ellen szerintem sem ajánlott, de ha egy embert ki tudsz vele "ütni" a csoportból, akkor jobb mint a semmi.
Ellenben a gáz-riasztó pisztoly a legdurvább (értsd leghatásosabb) csoportos támadóval szemben és nyílván egy ember ellen is.
A gáz-riasztóval könnyen ártalmatlanítható több egymás mellett álló ember, könnyebb vele bánni, célozni, mint a spray-vel, és ha duplázol (ami alap dolog), akkor nem tudsz vele tévedni. Emellett a hangja is eléggé határozott, ez is hozzátesz egy kicsit az összképhez, bár a lényeg nem ezen van.

A gumilövedékes és a gáz-riasztó közötti nagy különbség szerintem a "stopping power"-ben rejlik. Egy nagydarab, elszánt, felbőszült támadó ellen nem szívesen használnák gumilövedéket, mert nem állítja meg, hiába okoz fájdalmat, a gáz-riasztót viszont nem tudja a támadó figyelmen kívül hagyni, mert ha kicsit is bekapja, nem fogja tudni kinyitni a szemét utána 10 percig.

A vakunál persze mindegyik jobb...

(#20) Samus válasza Smells (#19) üzenetére


Samus
addikt

Azt elfelejtetted hozzátenni hogy gáz-riasztóval lőni csakis hátrálás közben érdemes, mert ha egy pici fuvallat is fúj szembe, könnyen magad is ártalmatlaníthatod. Ha pedig fúj a szél, vagy elkezdesz oldalazni, és úgy beállni, hogy ne szemből fújjon, vagy felfelé lősz, egyébként ijesztő, rettentő hangja van (van egy Keserű ARMY pisztolyom), ha pedig illumináltak az egyének, könnyen megijedhetnek tőle. De ha lehet, legjobb menekülni, csak végső esetben leállni, és harcolni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) madgie válasza máyköl (#18) üzenetére


madgie
titán

Már lőttem véletlenül szembe magam 50-es rendszervakuval, szerintem egy perc is volt, míg működésképtelenül fetrengtem tőle :D

(#22) JohnyBlue válasza madgie (#21) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha a támadót olyan közel engedem, hogy extra szuperül levakuzzam akkor sajna fenn áll az a veszély is, hogy rámveti magát és levisz a földre. Ezek után meg nem kétséges a harc kimenetele mivel ekkor már nem csak a rablási vágy miatt üt az ellen hanem a düh miatt is, hogy a kicsi muszkulárisan fejletlen fotós megvakította... (mint anno a Véres Sportban Van Damme...)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#23) máyköl válasza madgie (#21) üzenetére


máyköl
veterán

Én is villantottam már magam párszor szembe nagy vakuval, de nekem 20mp. volt, míg szenvedtem. :D
Bár függ az is nyilván, hogy milyen távolságról "lövöd be magad". :DDD

(#24) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Üdvözöllek Magyarországon.

(#25) Frigetrus válasza máyköl (#23) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Én hülye, Yongnuoval, max fényerővel, 85mm-es fej állással lőttem szembe magam, véletlenül... Nézegettem ahogy mozgatja a motor a fejet... És ekkor megnyomtam a teszt gombot a vakun. Aúúú :D :D

(#26) Frigetrus válasza JohnyBlue (#7) üzenetére


Frigetrus
senior tag

"a sztorid meg tényleg mókás, de mi lett volna ha a rend őreit is megvillantottátok volna?"

Rendőrre kizárt, hogy rávillantottunk volna, maximum ha civil autóval jönnek. :D
Amúgy meg ha jött volna, akkor vagy rohantunk volna úgyszintén, vagy elmagyaráztuk volna, hogy éjszakai képeket csinálunk az útról, és még mellényt is hoztunk magunkkal, hogy látszódjunk :)

Amúgy meg egyetlen egyszer villantottunk, mert nyilván nem az volt a cél, hogy bárkit is elvakítsunk, ennyire azért nem vagyunk felelőtlenek. Az említett autóra is csak akkor villantottunk amikor elhaladt mellettünk.

(#27) Thome válasza Smells (#19) üzenetére


Thome
addikt

Ezt kiegészíteném azzal, hogy a tárban levő lőszer sorrendje sem mindegy. :)
Az első sima riasztó legyen (csak hangja van, figyelmeztetésképp), bár ez nem mindig lehet jó (gondolok itt arra, hogy közelről jött a támadás, és nincs lehetőség ismétlésre), ez csak az én meglátásom, a többi pedig szimplán paprikás. :K

(#28) Smells válasza Thome (#27) üzenetére


Smells
tag

Szerintem legjobb a peppert és CS-t felváltva tárazni és támadás esetén ráduplázni a delikvensre. Ezzel nem tévedhetsz nagyot. ;]

(#29) Samus válasza Thome (#27) üzenetére


Samus
addikt

Van lehetőség duplázni, el sem kell engedni ravaszt. A szekrénytáras tud ilyet. Első kettő villanó, utána cs gáz. Egy a levegőbe, utánna célra tart. Érdemes gyakorolni villanóval, mert aki nem lőtt még, az maga is megijedhet.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Én egy ilyenben gondolkodom már egy ideje, biztos-ami biztos: maglite 6D

Kocsiban elfér, világítani is jól jöhet, nomeg a 6 góliátelemmel szép darab, biztos nagyot lehet vele suhintani:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#31) Samus válasza t_a_m_a_s (#30) üzenetére


Samus
addikt

Ez komoly cuccnak tűnik, ránézésre majdnem gumibot...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32) Mr.Csizmás válasza Samus (#29) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aha.

főleg ha elakad, akkor aztán előnyös a szekrénytáras, a 30-50 sec hibaelhárítási idejével...

(#30) t_a_m_a_s figyelni kell a hamisítványokra...azokkal egy patkányt is agyonütsz, de az eredeti maglite-vel húst klopfolhatsz, és szöget verhetsz a falba, nem beszélve az önvédelemről :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) mephi666 válasza t_a_m_a_s (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb 4-5 éve polgárőr voltam és ilyesmiket kaptunk szolgálathoz... amikor halottak napja környékén kiemelt figyelemmel jártuk körbe éjszakánként a falu temetőjét, egy ilyennel a kezemben azért megvolt az önbizalmam :B ...soha nem kellett szerencsére használni, de egy ilyennel oda lehetne sózni azért keményen (és akkor a fényerejéről még nem is beszéltünk... frankón lehetett állítgatni, hogy mekkora területre milyen intenzitással világítson)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Hát sajnos nem lehet az ember eléggé biztonságban már sehol...

és akkor mindez még nem is Miskolcon történt :D

Áttudom élni a helyzetet jómagam is "raboltak" már ki 3-an.. :((

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#35) GIJoe válasza SpongyaBob (#34) üzenetére


GIJoe
addikt

Vinni kell éjszakaira egy jó Lasert, tudod milyet! :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.