Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Chp válasza Yeffy (#98) üzenetére


Chp
őstag

"A vállalat neve jelenleg a kisbetűvel írott id Software, amelyből az „id”-t csak egyszerűen „id”-nek ejtünk, úgy mint a magyar „idő” szóban. Az „id” szó egyben egy pszichológiai fogalom is, amit Sigmund Freud mutatott be: az agynak azt a részét jelenti, amely a kellemes érzéseket dolgozza fel. Ez az információ megtalálható a Wolfenstein 3D dokumentációjában is a következő állítással: „az Id, az id, az ego és a superego a pszichében”. Még ma is található az id történelmét leíró oldalon egy közvetlen utalás Freud-ra.[4]
Azonban, amikor a még meg nem alakult id Software a Softdisk-nél dolgozott, akkor a csapat neve Ideas from the Deep volt, amely magyarul „Ötletek a mélyből”-t jelent és a srácok „IFD srácoknak” nevezték magukat a kezdőbetűkből rövidítve.[5] Amikor az IFD le lett rövidítve ID-ra, néhányan azt hitték, hogy a szó kiejtése „áj-dí”. A második Commander Keen résznél a nagy „I” kisbetűs lett, majd ezt követte a nagy „D” betű is, így végül kialakult a mai kisbetűs id Software." Wikipédia :R

(#102) Yeffy válasza Chp (#101) üzenetére


Yeffy
veterán

előtted linkelték, és írtam, h már olvastam párszor... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#103) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nekem viszont a név eredete ismeretlen volt, köszönöm a felvilágosítást!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#104) Chp válasza Yeffy (#102) üzenetére


Chp
őstag

Nem vettem észre, elnézést. :B

(#105) Yeffy válasza Chp (#104) üzenetére


Yeffy
veterán

np, engem nem zavar :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#106) JanR válasza Chp (#101) üzenetére


JanR
addikt

Na ezt se tudtam eddig, köszi :D

(#107) Chp válasza JanR (#106) üzenetére


Chp
őstag

Igazán nincs mit, így már van létjogosultsága a hozzászólásnak - mert már leírták előttem, csak nem vettem észre. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.