Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rycki


Rycki
csendes tag

Jó lett, már csak előre kell fehér hogy szabályos legyen :DD

(#2) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

és mitől féklámpa? :) nincs a fékhez kötve... hogy töltöd az akkut? no offense, de ezekről nem írtál...
egyébként ötletes, szeretem a LED-es dolgokat :R

(#3) Hieronymus válasza dvdbackuper (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szép munka, csak ezt így nem szabad megcsinálni.
Nem csak a színe problémás, a mögötted haladót vakíthatja.
Ha kiszúrnak a sorból egy közúti ellenőrzésre, örülhetsz ha csak leszedetik és nem büntetnek meg mellé.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) hardline


hardline
senior tag

Nem lett rossz, de:
1.) ez így ebben a formában valóban nagyon zavaró a mögötted haladók számára.
2.) mitől féklámpa ez?

(#5) JoeYi válasza dvdbackuper (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

teljesen igazatok van, nem féklámpa (képzavar részemről). Átírtam hátsólámpára.

Ez egy főleg airsoft fegyverekbe meg távirányítós játékokba szánt akksi. Két csatlakozója van. Az egyik sima 2 eres ahonnét szívni lehet, a másik egy 4 eres, itt lehet tölteni direkt ehhez kitalált töltővel. Ezt még nem szereztem be, de általános cucc. Egyelőre a "gyári" töltöttségével üzemel.

(#6) JoeYi válasza Hieronymus (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

köszönöm a figyelmeztetést, megfontolom miként tudnám tompítani.

A vakítás egyébként túlzás. Ha direkt belenézel akkor lehet hogy zavaró, de szerintem ez ritka eset. Inkább jobb hogy mindig pontosan látszik hol vagyok, nem csak vmi halovány foltból lehet sejteni

(#7) macilaci78 válasza JoeYi (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért azt vedd figyelembe, hogy a KRESZ szerint hány watt-os egy személyautó helyzetjelzője, féklámpája, ködlámpája. A helyzetjelző fényerejét érdemes belőni. Vagy alulfeszeled (7,4V-os akku), vagy raksz be egy ellenállást, esetleg egy sötétebb fóliát a ledekre.

Én valami víztűrő megoldást találnék ki a helyedben a bekötési pontokra és az akkura. Pl egy vízálló szerelődobozba raknám az egész kapcsolót, akkucsatlakozót, akkut, amibe így csak a LED kábele fut bele, azt pedig lehet vízállóan tömíteni. Elektromos szaküzletben nézz szét kültéri szerelődobozok ügyében és csőbilinccsel PEQ-doboz módjára rögzítsd a váltóra.

Én a ledeket a kerékagyhoz közelebb raktam volna a kerék két oldalára, ott tuti nem takarom ki semmivel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) hardline válasza macilaci78 (#7) üzenetére


hardline
senior tag

Szerintem az elhelyezésével nincs különösebb probléma, bár láttam már én is olyat, hogy a teljes hátsó villát végig rakták ledszalaggal. Nekem az kevésbé tetszik, és a kerék is könnyebben kitakarja.

Lehet kapni alu sínt direkt ledszalagokhoz és hozzá műanyag átlátszó takaró bizbaszt (nem víztiszta) meg végzáró dugókat.
Ezzel megoldódna a fényerő gond, mert töri a fényt és a vizet is jobban bírná.

(#9) JoeYi válasza macilaci78 (#7) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi a tippeket. Lehet egy potmétert berakok és akkor hangolható a fényerő :) Egyébként nem olyan vakító mint a képeken, a kamera eléggé túlreagálja a dolgot

Így utólag miután kritizáljátok a fényességet már bánom hogy nem 7.4V-os akksit vettem, azt más helyekre is betudtam volna rakni

[ Szerkesztve ]

(#10) Rycki válasza hardline (#8) üzenetére


Rycki
csendes tag

Az alu profilos megoldás azért sántít mert az egyáltalán nem veszi fel a villa vonalát és ormótlanul nézne ki.
Amúgy ez a vakítás relatív...
Én múltkor megelőztem a rakparton egy kerékpárost, és ahogy vissza tértem elé majdnem megvakultam.
Az ebayról rendelhető fasza Cree ledes lámpája volt és úgy vakította a szememet a belső visszapillantón keresztül hogy nem láttam magam elé.
Ezeken a lámpákon sincs semmi tompítási lehetőség csak szórják a fényt a vakvilágba főleg ha a drága kerékpáros nem is az útra irányítja a lámpát, hanem telibe a kocsikra... :O

Szóval ebből a szempontból ez a ledsor ami ráadásul felfele van döntve kevésbé vakítja a mögötte haladót.
És ez még mindig gyengébb mint egy Cree ledes első lámpa.

(#11) JoeYi válasza Rycki (#10) üzenetére


JoeYi
őstag

hát igen, azért a cree led az már majdnem lézer...

Amúgy ma kipróbáltam élesben. Szerintem nem zavaró, nem bántja a szemet csak olyan "de szép élénk piros" gondolatot vált ki

(#12) JoeYi válasza JoeYi (#11) üzenetére


JoeYi
őstag

megvolt az első esős út, ezt is túlélte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.