Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha jól sejtem, Renátáról van szó.
Van valami előző írásodban, amely elgondolkodtató.

"Az első találkozás emlékezetes maradt számomra, mert egyedi volt. Megismételhetetlen. A második még jobb, mint az első. Viszont a harmadik, és negyedik lehetőség, hogy láthassam meghiúsult."

Jól értem, hogy csak kétszer találkoztatok?
Ha igen, plátói ez a szerelem. Feladod fővárosi léted, és fejest ugrasz a sötétbe. Huszonegy éves a lány, feltételezhetően a szüleinél lakik. Be tudnál illeszkedni a családba? Tudom, albérlet is van a világon, de jó sok pénzbe kerül. Lesz Miskolcon munkád?

Pillanatnyilag itt tartok. Nem célom, hogy elvegyem a kedved az összeköltözéstől, csak elmondtam véleményem töredékét. Ha van kedved beszélgetni, én benne vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) jimmy399 válasza Vakegérke (#1) üzenetére


jimmy399
senior tag

Tökéletesen látod a helyzetet. Benne vagyok a beszélgetésben, mert tanácsokat tippeket és véleményeket várok. :R

Kétszer találkoztam vele. Azt gondolod plátói? Megeshet, verseket is írt nekem. Már régóta felkeltettem az érdeklődését, több mint 2 éve, s ezidáig megmaradt benne a megismerés vágya. Ez azért jelent valamit nem?

Még a szüleinél lakik, egy év és dolgozni fog. Akkor mehetünk akár albérletbe. Igen, fejest ugrok a maximális sötétbe, de lehet, hogy épp ez a sötét lesz a legnagyszerűbb boldogság nem?
A családi beilleszkedést nem tudom, hogy hogyan menne, de mivel most is 3 emberrel lakok egy albérletben, nem érzem, hogy akkora gond lenne. Egyelőre a miskolci meki a befutó, de még érdeklődnöm kell, hogy egyáltalán felvesznek-e.

Úgy érzem Reni nem véletlenül emlegeti minden egyes beszélgetésünkkor, hogy magányos, és szeretne már valakit maga mellett, és én is osztom ezt.

--- N/A ---

(#3) Vakegérke válasza jimmy399 (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó, akkor beszélgessünk.

Kétszer találkoztatok. Ismered egyáltalán Renátát? Nem a beszélgetésekből kiszűrt információkra gondolok. Ismered reakcióit, hétköznapi viselkedését? Házias? Főzni tud?

"...ezidáig megmaradt benne a megismerés vágya. Ez azért jelent valamit nem?"

Igen. Számomra azt jelenti, hogy nem ismer téged. Folytatnám, de korai lenne. Beszélgessünk, aztán majd alakul valahogy.

Szerk: Még valami. Volt már csók, esetleg több?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) jimmy399 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nem, nem ismerem. Csak a beszélgetésből kiszűrt információkból ismerem. A hétköznapi viselkedéséből még nem láttam semmit sem. Igen, ez hiba. Mondta, hogy nem egy egyszerű eset. Vannak fura szokásai.Házias, főzni is tud. Még jó :), bár ez manapság már nem divat...

Nem fogok megsértődni. Te már egy tapasztalt ember vagy, s így ismeretlenül is bízok abban amit írsz. Ez lehet hiba, de nem baj.

Ha a józan eszemre hallgatok menekülök ettől a komoly lépés megtételétől, de ha szívemre hallgatok, akkor már holnap felmondanék itt mindent Pesten...

--- N/A ---

(#5) Vakegérke válasza jimmy399 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elegánsan kikerülted utolsó kérdésemet, de nem baj. :N

Te sem ismered Renátát, ő sem ismer téged. Boldogan ölelkeznétek a pályaudvaron, aztán irány a szülők lakása.

Hoppá, újabb kérdés adódik. Találkoztál már a szüleivel? Ha igen, milyen benyomást gyakoroltak rád?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) jimmy399 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


jimmy399
senior tag

Bocsi, nem láttam az utolsó kérdésedet. Igen, volt már csók, sőt lehetett volna már több is mint csók...

A szüleivel nem találkoztam, de korábban amikor említette, hogy odaköltözhetnék, akkor azt mondta Reni, hogy a szülei mondták az ötletet... Szerintem aranyos szülők lehetnek... :D

--- N/A ---

(#7) Vakegérke válasza jimmy399 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

A csók az első, vagy második találkozáson esett meg? Az elején, vagy búcsúzkodásnál? Ha több is lehetett volna, miért nem lett? Egyáltalán mi volt a program? Mennyi időt töltöttetek el együtt? Budapest, vagy Miskolc volt a helyszín?

Természetesen nem muszáj válaszolnod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) jimmy399 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


jimmy399
senior tag

A csók már a legelső találkozáskor megtörtént, a közepe táján. Sajnos nem sokat voltunk együtt 3 órát kb. Így is éjszakázás után mentem el hozzá Miskolcra nulla alvással, és este 11re értem haza, hogy a vonaton elaludtam, pedig nem szokásom. Több mint egy napig nem aludtam, plusz a munka is kifárasztott előtte.
A program nem volt nagy dunszt, elsőnek beültünk a Miskolc plázába, egy tükör elé és néztük egymást, a tükörben, és beszélgettünk, csókolóztunk, meg ilyenek. Utána kikísértem a buszához, én meg elindultam a vonathoz.
A második alkalomkor már az egyik kedvenc helyére menünk el, beültünk, iszogattunk gyümölcslevet, beszélgettünk, ő tapogatózott én is őt, de mértékkel, mert voltak többen is a helyen, nem csak mi, ezért sem lett semmi több a csóknál meg a tipi-tapinál... Sajnos : (

Összességében 2 × 3 óra, ami nagyon-nagyon hamar elmúlt...

--- N/A ---

(#9) Vakegérke válasza jimmy399 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az akkor szóba se került, hogy esetleg bemutat a szüleinek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) jimmy399 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


jimmy399
senior tag

De ez korábban szóba is került, csak valahogy elmaradt. Ő mindenféleképpen azt szerette volna, és még szeretné is, hogy költözzek oda, hogy legyek vele. Ez a fő. Valahogy jeleznem kell neki, hogy komolyan gondolom vele, és ezt nem is tehetném jobban, minthogy odaköltözök.

--- N/A ---

(#11) Vakegérke válasza jimmy399 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vagy már gyerek, tudsz gondolkodni. Akkor gondolkodj.

Beállítasz egy tatyival a szüleihez, mondván ott fogsz lakni. Te hogy vélekednél a helyükben?
Az egy dolog, hogy (talán) az ő ötletük volt, hogy odaköltözz, de szerintem nem úgy gondolták, hogy csak úgy be is állítasz.

Egyáltalán mekkora a ház, vagy lakás?
Biztos, hogy Renátával külön szobában, egy ágyban alhatnál?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) jimmy399 válasza Vakegérke (#11) üzenetére


jimmy399
senior tag

Igazad van, nem vagyok már gyerek. Reni is felnőtt már, el tudja dönteni, hogy mit szeretne, és szerintem abba, hogy kivel alszik, az már az ő dolga.

--- N/A ---

(#13) Vakegérke válasza jimmy399 (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahamm...

Itt jönnek képbe a szülők. Az ő házuk, vagy lakásuk, a törvényeket ők szabják. Lányuk még nem önálló, hiszen tanul, és a szülők nélkül éhen halna.

Jól érzem, hogy dac van mondataidban?
Ha azt hiszed, hogy babrálni akarlak, vagy kioktatni, esetleg irányítani, akkor nincs értelme folytatni a beszélgetést.
Kérdéseimmel nem turkálni akarok az életedben, csak a szükséges mértékben tisztán kell látnom, ha véleményt akarok alkotni. Te döntöd el, hogy akarjak-e, folytassuk-e a beszélgetést.

Síkos a talaj. Ha azt feszegeted, hogy Renáta már felnőtt nő, igazad van. Életkora rendben, biológiailag érett. Azt azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy nem önálló, a szüleitől függ.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) jimmy399 válasza Vakegérke (#13) üzenetére


jimmy399
senior tag

Jogos, igazad van. :R
Viszont a szülei ötlete volt, hogy kérdezzen meg engem, hogy oda költöznék-e. Mert szerintük jó ötlet lenne.

--- N/A ---

(#15) Vakegérke válasza jimmy399 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aknázzuk csak ki ezt a témát.

Tegyük fel, hogy negyvenes éveidet taposod, saját házad, vagy lakásod van. Természetesen házasságban élsz, és van egy huszonegy éves lányod, aki tanul.

Apropó, mit tanul Renáta huszonegy évesen? Már csak azért kérdem, mert elhangzott, hogy ápolónő. Ez az eddigi képzettségére vonatkozik?

Szóval van egy stabil család, meleg otthon.
Mondd, mivel tudna meggyőzni a lányod, hogy fogadj be egy ismeretlen férfit? Hízelgés? Zsarolás? Hiszti?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Samus


Samus
addikt

Azért én is hozzászólnék. A kérdés, hogy meg akarod-e próbálni, hogy tényleg meg akarod-e próbálni. Ha a szülei úgy gondolják, vagyis ők ajánlották, egy dolgot tudok mondani: beszéld meg vele (a leányzóval), és menj el hozzájuk egy hétvégére (vagy két egymást követő napra, nem tudom, hogy dolgozol), és ülj le mindenkivel (lehetőleg egyszerre), és beszéljétek meg, hogy mit szeretnétek, mik a terveitek, mert gondolom azok vannak. Ha ezt kivitelezted, utána biztos vagyok benne, hogy könnyen döntést tudsz majd hozni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) jimmy399 válasza Vakegérke (#15) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ápolónőnek tanul. 3 éves képzés. most van a 2. év végén.

Megfogtál a kérdéseddel. Nem tudom... Talán azzal, hogy szeret és bízik bennem.

--- N/A ---

(#18) jimmy399 válasza Samus (#16) üzenetére


jimmy399
senior tag

Még vacilálok, hogy meg akarom-e próbálni.

Jó ötlet, csak a munkám miatt nem lehetséges. Bár hamarosan szabira megyek és akkor elintézhető a hétvége.

Igen, ebben van valami, hogy meg kell beszélni a dolgokat.

--- N/A ---

(#19) Vakegérke válasza jimmy399 (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az egy dolog, hogy szeret, és bízik benned a lányod, de azt már nem hiszem, hogy befogadnál valakit akit nem is láttál még soha, csak azért, hogy örömöt okozz neki.
Valami nagyon érdekes dolog lapulhat a háttérben...

Samus jól beszél. Egy mindenre kiterjedő beszélgetés elengedhetetlen a család minden tagjával. Ha erre nem kerül sor, fejest ugrasz a sötétbe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) jimmy399 válasza Vakegérke (#19) üzenetére


jimmy399
senior tag

Köszi a tanácsokat. Azt gondolom, hogy nem ugrok fejest a sötétbe... Jobban járok.

--- N/A ---

(#21) Samus


Samus
addikt

Történt valami előrelépés?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#22) jimmy399 válasza Samus (#21) üzenetére


jimmy399
senior tag

Történt... Nemsokára megírom, de még alakulóban van a döntés, hogy mi lesz...

--- N/A ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.