Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) JasL


JasL
senior tag

Én 10 éve használok elektromosat Philipstől és mindig csúcskategóriásat.

Most is van Philishave, és nem gyalul csontsíkra, de csak száliránnyal szemben erősen húzott kézzel érezni, hogy nem penge, mindenki nagyon meg van elégedve vele, nagyon sima amúgy és még sosem vérzett. Az előző kb 5 év után volt lecserélve, egyszerűen meguntam, működött még az is, 3 év után volt benne egy fejcsere. Most kb 3 éve van egy RQ2150 még mindig az első fejszettel, és kiválóan működik. Semmi zselét vagy habot nem használok. Legjobb reggel, mikor kikelek az ágyból az esti szappanos fürdés jól megtisztítja a zsíros bőrt, reggelre megszárad a szőr, és nagyon szépen bemennek a rostélyba a késekhez a szőrszálak. Vizes arcot lehetetlen levágni vele, felpuhul a szőr, ráadásul a víz miatt hozzátapadnak a bőrhöz, főleg a nyaki részeken, és nem mennek be a rostélyba. Pont ezért se zselét, se habot, semmit nem használok, szárazon a tuti arcmosás után lényegében, mikor kiszárad az egész.

2-3 évente érdemes pengét venni. Valamint minden vágás után langyos (nem forró! kiveszi az élét!) vízzel elöblíteni a csap alatt erős sugarú vízzel teljesen tisztára mosni ajánlott! Utána nyitott állapotban szoktam szárítani, majd becsukom és elrakom.

Hagyományos pengére egyáltalán semmi szükség nincsen. Ez az új generáció kétszer olyan lassan vág, mint a régi, mert annyira óvatoskodni akarnak a bőrrel, hogy a 3D fejet nem lehet izomból rányomni, mint a régit. Leginkább a körkörös mozdulat vált be, minden irányból betámadni a szanaszét álló szőrszálakat.

Ez az RQ2150 egyébként dizájnra is megnyerő, a pajeszvágó minikést is szoktam használni néha, nagyon tuti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.