Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fire/SOUL/CD válasza smisa (#150) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dobj egy képet az SSDOK-ról, csak hogy számos dolgot ne kelljen megkérdezni.

Így látatlanba szinte borítékolható, hogy olyan alaplapod van, amin több SATA vezérlő teljesít szolgálatot, te pedig egy "rossz" vezérlőre kötötted. A "rossz" itt annyit tesz, hogy pl ASMedia vagy Marvell SATA vezérlőre van csatlakoztatva, amelyek nem tudják kihajtani a SATA3-as sebességeket.
(Marvell driver esetén TRIM sem működik, szóval kérném az SSDOK képet mindenképp)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#152) smisa válasza Fire/SOUL/CD (#151) üzenetére


smisa
őstag

Szia

elküldtem előre is köszönöm a segítséget :R nagyon szomorú lenne ha egy Asus P8P67 Deluxe ami nem olcsó volt szar vezérlő lenne rajta :W

(#153) Fire/SOUL/CD válasza smisa (#152) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elég lett volna ám csak egy képernyőmentés is...
Szóval igen, a Marvellen lehet az SSD(sötétkék portok). Dugd át az Intel SATA3-as port egyikére (szürke színű SATA port), utána már jó lesz a sebesség, meg jöhet képernyőmentés is az SSDOK-ból(ott a gomb erre szintén)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#154) smisa válasza Fire/SOUL/CD (#153) üzenetére


smisa
őstag

Szia

küldtem screenshoot-t de még nem tettem át

(#155) Fire/SOUL/CD válasza smisa (#154) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak riportot küldtél előbb, de nem gond mert abból is látszik, hogy a Marvell-en van az SSD és a TRIM sem működik(Marvell driver miatt). Szóval az Intel-re kösd át és minden rendben lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#156) smisa válasza Fire/SOUL/CD (#155) üzenetére


smisa
őstag

Szia a sebbeség már jó itt a screenshoot az ssdok-ról.

Köszönöm szépen a segítséget :R

Már akkor csak egy kérdés a firmware update nem jár adatvesztéssel ügye? Illetve biosba vagy bárhol kell valamit még állítanom trim miatt vagy bármi más miatt

(#157) Fire/SOUL/CD válasza smisa (#156) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elméletben nem jár adatvesztéssel, ettől függetlenül pótolhatatlan adatokról legyen mentésed. El fog tartani egy kicsi ideig, mert ahogy látom félig telepakoltad az SSD-t már. Semmit nem kell állítani, bár kihelyezted a virtuális memóriát és ráadásul nagyobb méretet állítottál be, mint a fizikai RAM. Szóval ennek konkrétan semmi értelme sincs. :DDD
(A Crystal Disk Mark/Magician meg még számos egyéb sebességmérővel végzett méréskor nem fog megmutatkozni az a hiba, amit az új FW javít. Azt csak és kizárólag teljes felületi teszten lehet kimutatni, pl az Aida-val stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#158) smisa válasza Fire/SOUL/CD (#157) üzenetére


smisa
őstag

pedig ezt a ram méretet is itt olvastam/ javasolták és azt is hogy ne a SSD-n legyena virtuál memória :B
Te mekkora VM-t javasolsz és hova tegyem?
Pótolhatalan adat nincs most rajta, de semmi kedvem egy winfos újra rakáshoz.
Emiatt kérdezem égető ez a FW update vagy ráér?

[ Szerkesztve ]

(#159) Fire/SOUL/CD válasza smisa (#158) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSD-n legyen a VM és 8GB RAM mellet állítsd fixen 1GB-ra (Nálam 16GB mellett 2GB-ra van állítva)
Ez a FW frissítés nem rombol, nyugodtan elindíthatod, ha gondolod (de bármilyen gyártó, bármely meghajtójánál végzett FW frissítés előtt pótolhatatlan adatról legyen mentés, mert az ördög nem alszik.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#160) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

felb@sz az ideg. gondoltam, h mivel ma nem kell dolgozni menni ezért lefuttatom a progit, ha újra kell telepíteni a windows-t az se gond.

konfig:
Asus a88xm-plus
AMD A10-6700T
8GB RAM
840 EVO 120GB

lefuttatom a progit és nekem is ezt a hibát dobja, chipset driver 13.12-es.
oké újrahúzom a win-t és feltolom rá az itt található 14.4-es, majd újabb win telepítés után a 14.9-es chipset drivert. Végül friss win és az asus honlapjáról letöltöttem a legfrissebb chipset drivert (Version 5.12.0.15&8.0.916.0), de azzal is csak a fenti hibát dobta.
próbáltam a visszaállító progi 1.1-es változatát, de az se segített.

végül a laptopomra kötöttem az ssd-t, egy külső usb-s adapterrel, de úgy se ment.

mi a f@szt próbáljak még? :W :W :W :F :F :F

(#161) PistiSan válasza Sanyi.mTs (#160) üzenetére


PistiSan
addikt

Teljesen feleslegesen telepítetted újra a wint, de ha már újra telepítetted, akkor az amd drivert nem kellett volna vissza rakni és akkor gond nélkül lefut a frissítés!
Távolsítsd el az összed amd drivert az eszközkezelővel, utána menni fog, kinlódás volt nekem is, de sikerült.

(#162) bozont válasza PistiSan (#161) üzenetére


bozont
veterán

Igen, a windows alap driverével kell csinálni és menni fog.

(#163) Sanyi.mTs válasza PistiSan (#161) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi mind2töknek. Sikerült. Csak akkor minek irták, h a legfrisebb driver kell, mikor elég az alap windowsos.

(#164) bladex73


bladex73
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is ugyanez a gondom mint Zolcsevita90 nek. Próbáltam átrakni erre a MS AHCI driverre, de ha leszedem a ssd driverét újraindítás után azonnal visszarakja amit leszedtem, és nem áll át a MS AHCI cuccra. Ha van valakinek valami ötlete azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#165) bladex73 válasza bladex73 (#164) üzenetére


bladex73
aktív tag

Megoldódott. Minden AMD sata drivert le kell szedni + a Samsung Magiciant.

(#166) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Istenem, adj erőt...

AMD procim van,
AMD chipsettel,
Radeon videókártyával,
legfrissebb AMD driverekkel (nem béta),
nem töröltem le semmit,
csak kikapcsoltam a Samsung Magician-t,
mint ahogy ITT is leírtam.

Az olvasás hasznos dolog; mai modern világban is.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#167) bladex73 válasza LamerGyuri (#166) üzenetére


bladex73
aktív tag

Azért mert nálad ment az nem jelenti azt, hogy másnál is megy. Másnál is csak ez segített valamiért.Senki nem kíváncsi a beszólásodra!!

(#168) Beldar


Beldar
tag

Nálam látványos javulást hozott a Toshiba laptopomban SATA2-es csatolón.

(#169) Fire/SOUL/CD válasza Beldar (#168) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen sebességmérőkkel sem a hiba, sem annak a javulás nem mutatható ki, csak teljes felületi olvasással... Csak így.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#170) Dark Archon válasza smisa (#158) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szűrni kell a hülyeséget. Az ember nem azért vesz egy gyors adattárolót, hogy aztán mindent a lassabbra másoljon vissza. Anno én is olvastam ezeket a "bölcsességeket", de eszem ágába nem jutott semmit máshogy csinálni, mint HDD esetén.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#171) Beldar válasza Fire/SOUL/CD (#169) üzenetére


Beldar
tag

Egy hasonlóval én is végigmentem rajta. Sajnos előtte nem készítettem ilyen tesztet.

(#172) Probert75


Probert75
addikt

Sziasztok!
120GB-os 840Evo-m van és ez a firmware van rajta: EXT0BB6Q.

Kikapcsolt Magician-nál 15%-nál így áll meg a frissítő és ezt írja ki:
"Ha egy harmadik fél tárolási illesztőprogram, akkor ez a szoftver nem működik megfelelően. Kérjük, ellenőrizze, hogy az illesztőprogram legújabb verzióját, vagy a Microsoft által biztosított. Kérjük, olvassa el a használati útmutatót."(Google fordító, bocsesz érte! :) )
Melyik drivert kellene eltávolítanom és hogyan?
A tesztem a Magician-nal pedig ilyen, nem tudom jó e vagy rossz e? Nem nagyon értek hozzá:

[ Szerkesztve ]

(#173) smisa válasza Probert75 (#172) üzenetére


smisa
őstag

Szia

biztos jön majd nálam profibb, addig is egy ötlet : ha nem kapcsoltad ki közben a Magiciant próbáld meg úgy hogy azt kilövöd teljesen

[ Szerkesztve ]

(#174) Probert75 válasza smisa (#173) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm a választ!
Már mindent végig zongoráztam. A PDF-ben lévő leírást is és mégsem megy 15%-nál tovább. Ha eltávolítom a microsoft-os drivert a PDF leírás alapján, akkor újraindul, ahogy kell, de újraindítás után sem megy, hanem feldobja az ablakot és megint újraindítja a gépet. Gondolom azért mert új eszköznek látja az SSD-t. Kipróbáltam a frissítés úgy is, hogy ilyenkor nem egyből indítottam újra, de ugyanúgy 15%-ig fut le. Gondoltam még arra is, hogy a többi vinyó is bekavarhat és eltávolítottam őket a frissítés erejéig, de semmi nem változott.

(#175) Sanyi.mTs válasza Probert75 (#174) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Konfigod? Nekem amd-nél végül újra kellett telepíteni a win-t és minden driver nélkül, alap w7 alatt sikerült a frissítés.

(#176) Probert75 válasza Sanyi.mTs (#175) üzenetére


Probert75
addikt

Full AMD! De én a rendszert nem fogom újra telepíteni csak ezért. Nem sokkal előtte telepítettem, mikor megjelent ez a lassulásos hiba az SSD-vel kapcsolatban. Vártam a hibajavítást, hogy majd megcsinálom, de akkor így marad. Majd egy kövi win telepítéskor megcsinálom, ami nem mostanság lesz.
THX! :R

(#177) bozont válasza Probert75 (#176) üzenetére


bozont
veterán

Miért kellene újratelepíteni? Kell egy rollbacket csinálni vagy manuálisan ki kell választani a win drivert és kész.

(#178) LamerGyuri válasza Probert75 (#176) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Megírnád végre, milyen oprendszered és hardvereid vannak? Tudod, hátha tudnánk segíteni...

Szintén full AMD, ráadásul AsMedia sata vezérlővel-driverrel, naprakész oprendszerrel; nekem elég volt a Magician-t kikapcsolni.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#179) Probert75 válasza LamerGyuri (#178) üzenetére


Probert75
addikt

Bozont fórumtárs megírta nekem ... mit hogyan kell és megtörtént a firmware frissítés. Szépen végigfutott.
Ezúton is 1000 hála és köszönet érte! :R

A művelet(Bozont fórumtárs leírása alapján):
"Eszközkezelőben kiválasztod a SATA vezérlőt, azon jobb klikk és tulajdonságok.
A Driver fül alatt kiválasztod a a Driver frissítését.
Utána "Driver keresése a saját gépen" (a megfogalmazás lehet más, én angolul használom a wint), azután lesz egy olyan opció hogy "Driver kézi kiválasztása".
Legyen kipipálva a "Kompatibilis hardverek mutatása" és akkor minden telepíett drivert látni fogsz a vezérlőhöz és kitudod választani, hogy melyiket használja a rendszer. A Standard, vagyis "Általános SATA AHCI vezérlő"-t kell kiválasztani.Utána meg már egyértelmű lesz minden.


mod.: Nem tudom kéri-e utána, de egy újraindítás mindenképpen ajánlott a művelet után."

Privit nem osztunk meg.

[ Módosította: wwhy ]

(#180) LamerGyuri válasza Probert75 (#179) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Köszi, hogy megosztottad velünk; váljon hasznára másnak is.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#181) sutszi


sutszi
veterán

Van egy kis problémám.
Most bontottam ki egy 840 Evo-t. USB-házba bedobtam. Rákötöttem a gépre. Win7 telepített hozzá driver-t és látom is a meghajtót. Működik rendben.

Szeretnék firmware-t frissíteni rajta, vagy legalább azt látni milyen van rajta jelenleg, de a Samsung szoftverei azt mondják, hogy nem látják a firmware verziót illetve valmai 3rd party driver-t emlegetnek.

Thinkpad T61-ről van szó... ötlet?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#182) scarabaeus válasza sutszi (#181) üzenetére


scarabaeus
őstag

SATA interface kellene neki, nem USB, szerintem. Legalább arra az időre SATÁ-ra kellene kötni.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#183) Firpo


Firpo
tag

Sziasztok!

Nemrég olvastam a sebesség lassulást a Samsung SSD-ken, nekem is egy 120 GB-s 840 EVO-m van. Az lenne a kérdésem, hogy érintett-e az én SSD-m is. Nekem gyanús, hogy igen. Itt van egy Aida teszt kép:

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#184) #25583896 válasza Firpo (#183) üzenetére


#25583896
törölt tag

A kép magáért beszél, jól látszik, hogy durván belassul, tehát érintett.
Végig olyannak kellene lennie, mint pl. 30 és 50% között, tehát végig ~245MB/s kellene, hogy legyen a sebesség (illetve az SSD kb. kétszer ennyit tud, de gondolom SATAII portra van csatlakoztatva, azért ennyi).

(#185) Firpo válasza #25583896 (#184) üzenetére


Firpo
tag

Köszi a választ! Akkor jól sejtettem, hogy nálam is lassulás van. Egy laptopban van az SSD, szóval tényleg SATAII-n van. Kb 1 éve és 2 hónapja vettem az SSD-t, azóta nem nyúltam hozzá, csak rendszer dolgokra van használva. Megcsinálom a frissítést és remélem visszaáll a sebesség. :K

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#186) k.joco899


k.joco899
csendes tag

Nekem megint lassul :( kb. 2,5 hónapja frissítettem a ssd-met az új firmware-re, akkor rámértem, hozta a max. sebességeket. Ma rámértem kíváncsiságból:

Vagy ez normális?

(#187) Eagle16 válasza k.joco899 (#186) üzenetére


Eagle16
addikt

Az enyém sem olyan már, mint volt egy hónapja. [link]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#188) scarabaeus válasza k.joco899 (#186) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kíváncsivá tett ez a mérés, gondoltam, megnézem a saját, október közepén frissített SSD-met is. Úgy néz ki, ez tartja magát:

Quoth the Raven "Nevermore."

(#189) geratn válasza scarabaeus (#188) üzenetére


geratn
tag

Az én 2 SSD-m is tartja a frissítés utáni értékeket, remélem nem is esnek majd le, mert baromi ideges leszek és kivágom őket az ablakon.

(#190) Tidus


Tidus
addikt

Látom egy hónapja szóltak hozzá a témához...
Esetleg valaki olyan olvassa aki ért hozzá.
Rendszer újra telepítés, tehát régi Win. gyalulása után, ismét fel kell telepíteni ezt az EXT0CB6Q jelzésű firmwaret.
Vagy csak egy alkalommal kell feltenni?
Nálam látványos javulást hozott 120GB EVO-n, de most újra kellene telepítenem a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#191) fokukac


fokukac
nagyúr

Most olvastam, hogy bugos a Samsung 840-es EVO SSD.
Közben eszembe jutott, hogy a b. nejem gépébe ilyen 840-eset vettem tavaly tavasszal. Most elkezdtem róla lementeni a dolgokat, és hát ilyen 15- 20 MB/sec-cel másol, de néha csak 2 MB/sec. Szóval ez is érintett.
Na mindegy, mindjárt rátolom ezt a firmware-frissítést, és aztán beszerelem a T410-esbe, amit ma szereztem. Meglássuk, mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#192) Eagle16 válasza Tidus (#190) üzenetére


Eagle16
addikt

Nem kell felrakni újra, elég egyszer.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#193) Tidus válasza Eagle16 (#192) üzenetére


Tidus
addikt

Köszi.
Közben rájöttem én is.
Telepítés után láttam a Samsung Magicianban a firmware verziót.
Egyébbként a Rapidot érdemes alkalmazni?

[ Szerkesztve ]

(#194) Eagle16 válasza Tidus (#193) üzenetére


Eagle16
addikt

Azt nem tudom hogy érdemes-e, sose kapcsoltam be, mert így is elég gyors.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#195) Tidus válasza Eagle16 (#194) üzenetére


Tidus
addikt

Már mint az EXT0CB6Q jelzésű firmwarera gondolsz?
Nálam uszáj volt mert belassult az op rendszer, de nagyon. Aztán olvastam ezt a topikot. Fimware telepítés után észhez tért a rendszer.
Most saját elhatározásból telepítettem újra.
Röviden...

(#196) Eagle16 válasza Tidus (#195) üzenetére


Eagle16
addikt

A Rapid módra gondoltam.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#197) Tidus válasza Eagle16 (#196) üzenetére


Tidus
addikt

Én próba képpen használtam, mert Ram-om van bőven ha le is vesz belőle. De semmi gyorsulást nem vettem észre, teszteltem.

(#198) Eagle16 válasza Eagle16 (#187) üzenetére


Eagle16
addikt

Egyre jobb :U Lassan már a 7 éves Seagate vinyóm is lehagyja :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.