Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Jim Tonic válasza ALLAT001 (#97) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor már inicializálva lett. Esetleg formázd le, lődd be a partíció kezdetét ("alignálás"), és hajrá.

#92: Nem mondtam ilyet. Csak az jöjjön le belőle, hogy hülye, mert ez a véleménye.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#102) ALLAT001 válasza Jim Tonic (#101) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Az SSD egy másik gépbe lesz, most egyelőre csak elő akartam készíteni. Firmware frissítés elvileg mindjárt megvan....

Inicializálás amúgy mihez kell? Ahhoz, hogy használható legyen a vinyó vagy h a windows tudja kezelni? Szóval ha átrakom egy másik gépbe gondolom nem kell ezt újra megcsinálni??

Mi lett volna ha nincs semmilyen másik gépem / vinyóm, akkor tudok nem inicializált SSD-re bootolni?

Alignálás??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#103) Jim Tonic válasza ALLAT001 (#102) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#104) Rojik válasza bozont (#86) üzenetére


Rojik
tag

Köszönöm, utána megtaláltam. Csak nem volt egyértelmű, hogy maga ez a helyrehozó program tartalmazza a firmware-t is.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#105) ALLAT001 válasza Jim Tonic (#103) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Feltettem egy programot, ami rákérdezett, hogy alignálja-e partricionálás előtt, így most elvileg jó. Egyik partrició primary lett, a másik logical. Remélem ezt is jól csináltam :F

Samsung Magician ajánl még ilyet h OverProvisioning, ezt ugye nem muszáj? :F

RAPID mode-ot érdemes bekapcsolni?

OS optimalizationt Maximum Reliabilityre állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#106) bteebi válasza #25583896 (#79) üzenetére


bteebi
veterán

Ez mondjuk jogos, csak nem mindegy, hogy a wear leveling miatti háttérbeli írás ezután a hányszorosára nő. Valószínűleg egyébként nem változtat túl sokat, mert ha csak a 3 hétnél régebben használt file-oknál jön elő ez a probléma, akkor bőven elegendő mondjuk 2 hetente egyszer újraírni azokat. Normális esetben - ha elsősorban nem adattárolásra van használva az SSD, hanem a rendszernek/programoknak - ilyen file-ból viszonylag kevés lesz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#107) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

Sziasztok!

Nekem a win7 van az ssd-n. Nem elsz gond ha lefrissítem ?

(#108) RudY válasza PHoNX (#59) üzenetére


RudY
addikt

(#109) scarabaeus válasza Infranyuszi (#107) üzenetére


scarabaeus
őstag

Rendszernek van fenntartva nálam is, én mentettem image-be előtte. Úgyis mindig mentem azt is, hátha még külön fel is hívja erre a figyelmet a dokumentáció. Nem lett amúgy semmi gond.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#110) Infranyuszi válasza scarabaeus (#109) üzenetére


Infranyuszi
tag

Köszönöm szépen. :)

(#111) fuze


fuze
őstag

Ez most elcseszhetett így valamit? Volt más is akinek ezt írta ki?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#112) Scoobyka


Scoobyka
addikt

A samsung magiciannal a rapid modot erdemes bekapcsolni? 1 ssdnel? Nekem az eredmenyek mind jok lettek csak a performance bechmarknal a random read van 46695n minden mas boven a megadott ertel folott. A rapid modot bekapcsolva meg 2200-at ir ki a sequential readnel es writenal :)

[ Szerkesztve ]

(#113) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]

Rapid mod bekapcsolva :F :F

(#114) RudY válasza Scoobyka (#112) üzenetére


RudY
addikt

Eleve csak egy SSD-t tud kezelni. Méregetős progiknál többnyire dupla értékeket kell produkálnia, de hogy mennyire hasznos, az kizárólag a gyakorlatban derül ki, ki milyen alkalmazásokat használ. Az egyébként is memóriába dolgozó progiknál eleve nem lesz pozitív változás, de más esetben akár igen jelentős is lehet.

[Samsung SSD Magician és a RAPID]...a lap alján.

[ Szerkesztve ]

(#115) Scoobyka válasza RudY (#114) üzenetére


Scoobyka
addikt

Lattad az eredmenyt amit linkeltem?

Aztan teszteltem egy hd tune pro-val is ott meg 540mb/s es 450mb/s kozott volt.

(#116) Gdi válasza fuze (#111) üzenetére


Gdi
senior tag

Írta, és (valószínűleg) nem cseszett el semmit.

Nekem is megakadt egyszer 83, utána egyszer 84%-on.
3. Újrakezdés után most 87-nél jár, és a failok után is bebootolt a rendszer, így valószínűleg nem kuszált össze semmit.

Standard MS AHCI1.0 driver van fent. x58/sata2

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#117) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Na rohadjanak meg egy mini Windows 7-tel (Live) feltudtam tenni az új firmware-t. De ehhez inicializálnom kellett az SSD-t, ami annyit jelentett, hogy le kellett formáznom NTFS-re (100 MiB EFI és ext4 volt/van rajta). Utána megejtette a frissítést egy-két másodperc alatt, és már kapcsolt is ki. Végül újra létrehoztam az eredeti partíciókat, persze az eredeti fájlrendszerek sértetlenek maradtak. Azért a biztonság kedvéért leformáztam az első, FAT32-es partíciót (mert ott nyilván az NTFS azért beírogatott), és újra létrehoztam rajta az EFI indítóképet. Ugyan az adatok felfrissítése így elmaradt, de a firmware az új, az oprendszer megy, aztán majd beáll a sebesség is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#118) fuze válasza Gdi (#116) üzenetére


fuze
őstag

Egy újraindítás után nekem is magától folytatta és be is fejezte.

adms.hu | UI Designer

(#119) RudY válasza Scoobyka (#115) üzenetére


RudY
addikt

Inkább a CrystalDiskMark
Rapid nálam így néz ki: [link]
Ez már inkább a RAM mennyiségétől és minőségétől függ.

(#120) Sz.Miki válasza Kékes525 (#62) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ezzel tisztában vagyok, de még fél éve sem használom, szóval nálam nem nagy mértékű az elhasználódás.

(#121) vinibali válasza Kendek (#117) üzenetére


vinibali
őstag

miven wines program, persze hogy ugrott minden ami openszósz. a progi valószínűleg azzal számol, hogyha azt használod, akkor wines vagy és ntfs/fat-ot keres, mert nem csak frissíti a firmwaret, hanem a tempót is visszaállítja másolásokkal...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#122) RudY válasza Sz.Miki (#120) üzenetére


RudY
addikt

A javulás nem egyértelműen gyorsulásban mérhető, hanem a teljesítmény kiegyensúlyozottságában.
Ez pl. egy alig 2 hete beüzemelt SSD. Elég szépen látszik az eltérés.

(#123) Kendek válasza vinibali (#121) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazából azért kellett megoldanom valahogy Windowszal, mert az a DOS-os megoldás nálam nem működik (lásd megelőző hozzászólásom). Vagyis minek várjak a hónap végéig bármire is. Windows telepítés kilőve USB-s vinyóra, ha az SSD-t rakom ki, akkor meg biztos, hogy azért nem működött volna a Samsung csodálatos programja. Szóval maradt ez az - ilyesmire - egész jó mini Windows megoldás, ami a központi memóriából fut. Az NTFS elő-követelmény - hiszen anélkül még csak nem is frissít - azért elég gáz...

<-ƘƘ->

(#124) bsh válasza fuze (#111) üzenetére


bsh
őstag

nekem is ezt csinálta 2 gépen is, abban a pillanatban, mikor bekapcsolt a képernyővédő. (nem tudom véletlen egybeesés-e)

(#125) vinibali válasza Kendek (#123) üzenetére


vinibali
őstag

ez csak egy wines teljesítmény visszaállító, nem különálló firmware. esetleg azt megpróbálhattad volna még, hogy csak egy részt adsz az ssd-ből ntfs-re és akkor talán már a frissítés része megvan, a firmware meg lassacskán visszaállítja a tempót. de amúgy tényleg elég gáz ez így, mert sokan vettek alma alá is ilyen ssd-t. hogy a linuxos közösség meg egyáltalán szóbakerült, csodaszámba megy :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#126) Kendek válasza vinibali (#125) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A firmware frissítés az megvan (írta is és Ubuntu alatt is kiolvasható a verziószáma), azzal kezdte ahogy láttam. Az NTFS fájlrendszeren meg nem volt egyetlen fájl sem, így nem volt minek a teljesítményét visszaállítsa. Ezért tartott ilyen rövid ideig a dolog.

<-ƘƘ->

(#127) _Scythe_ válasza #32839680 (#15) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

+1
Parancssor = DOS Ettől a falramászok. És "komoly" informatikusok is mondanak ilyet.
DOS = Disk Operating System. Parancsor = parancssor
Hogy ennek mi köze linuxhoz meg machez, az végképp rejtély...

(#128) fuze válasza bsh (#124) üzenetére


fuze
őstag

Szerintem nem a képernyőkímélő, mert nálam nincs.

Most ez amit futtattunk nem firmware frissítés volt???? Csak optimalizáció?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#129) lionhearted válasza _Scythe_ (#127) üzenetére


lionhearted
őstag

Én meg azoktól, akik már majdnem értenek hozzá...
DOS-os simán lehet a megoldás, hiszen parancssort csak oprendszerben tudsz előhívni... Mivel sem OS X-re sem *NIX-re nem készül szoftveres megoldás, helyette egy bootolható oprendszert (DOS ;), hiszen lemezeket kezelő OS, tehát mindenben teljesül az eredeti kitétele) kapsz, ami indítja az ezen a DOSon futó frissítő szoftvert.

Tegnap még működött...

(#130) Jim Tonic válasza _Scythe_ (#127) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sem ő, se Te nem értetted meg. DOS alól fog menni frissítés, akár egy BIOS frissítés esetén. Az eredeti oprendszer nem töltődik be, hanem egy másik eszközről (CD, pendrive) DOS-t indítasz.

Hopp, #129 elkerülte a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#131) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok!
Update sikeresen megvolt kb.25 perc alatt.Frissites utan nem mértem de érezhetöen gyorsabb a rendszer.:)

(#132) vinibali válasza fuze (#128) üzenetére


vinibali
őstag

kettő az egyben

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#133) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Ha fut a "Samsung Magician" a háttérben-tálcán, akkor kapcsoljátok ki a frissítés idejére. Nekem 3 failed-restart után ez oldotta meg a hibátlan befejezést.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#134) Dolphine válasza LamerGyuri (#133) üzenetére


Dolphine
addikt

Én még időben kikapcsoltad a javaslatod alapján, így minden rendben lezajlott!
Én személy szerint hálás vagyok a beírásodért! :R :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#135) Chal válasza _Scythe_ (#127) üzenetére


Chal
addikt

A DOS-ozáskor írjátok ki hogy FreeDOS, akkor talán ezek az okostojások megértik hogy mire gondoltok, meg mit jelent a cikkben ez a mondat :) Csomó cég adja ki bootolható FreeDOS image-re építve a firmware frissítéseit, gondolom a Samsung azért mondta ezt, mert ők is ilyet fognak csinálni. Ennyi.

(A Windowsban levő cmd pormptot DOS-nak hívni mondjuk ettől függetlenül is gáz :) )

(#136) Bossi


Bossi
őstag

Valakinek van ötlete mi lehet a baj, mert nekem a frissítés után egy eredmény igen gyenge, ez pedig a:
Random Write 36823 másoknál kétszer ekkora eredmények vannak...

köszönöm.

(#137) scarabaeus válasza Bossi (#136) üzenetére


scarabaeus
őstag

A probléma az írást nem érintette, az olvasásból is csak a régen frissült részeket.
Ettől függetlenül, nem az lehet, hogy te egy 120 GB-os példányt hasonlítasz mások 250 GB-os eredményeihez?
mérések

Quoth the Raven "Nevermore."

(#138) RudY válasza Bossi (#136) üzenetére


RudY
addikt

Így elég nehéz, pontosabban lehetetlen ötletelni, ha van időd ezt tényleg érdemes végignézni, majd az eredményeket bedobni a megfelelő topikba:
[Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak]

(#139) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Van egy 840 es ssd a gépemben amin a windows van.
Bekapcsoláskor jelzi a magician hogy van hozzá új firmware.
Le is húzza de azt mondja hogy: Failed to update firmware on the selected drive
Nem is frissíti ez miért van?
Köszi Miki

Forever Apple

(#140) scarabaeus válasza Mikika (#139) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha 840 EVO, próbáltad-e a cikkben írt megoldást (a Magician kikapcsolása mellett, mivel említetted, nálad öninduló)?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#141) Eagle16


Eagle16
addikt

Erősen ajánlott a frissítés. Nálam így nézett ki.

Előtte és utána.


Első próbálkozásra 86%-nál megakadt a Samsung programja, de másodjára végigment. Egyéb probléma nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#142) geratn


geratn
tag

Nálam így nézett ki a 2 ssd több hónapos adatok voltak mindkettőn, látható ahol az adatok voltak szinte mindenhol belassult. Nagyon kellett ez a frissítés én észrevettem a lassulást és most a gyorsulást is, tegye fel mindenki.

Tipp: Több szabad hely gyorsabb frissítés!

(#143) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Nos feltettem én is, és jó is tett neki :D
Új FW előtti képek:
[link]
[link]
[link]
Új FW-s képek:
[link]
[link]
[link]

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#144) hcs89


hcs89
csendes tag

Nem voltam biztos benne, hogy valóban belassult az SSD-m, vagy csak az igényem növekedtek a 9 hónap alatt:DDD ezért én is lefuttattam a méréseket:

Elfelejtettem kikapcsolni a Rapid módot, ezért lehet hogy a valósnál kicsit jobbnak látszott a helyzet.
Lefuttattam a Performance Restoration Toolt (kevesebb mint egy óra alatt lefutott) és érezhetően javult a teljesítmény:

Itt már kikapcsoltam a Rapid módot.
Remélem a teljesítmény így is marad egy jóideig :C

(a trial versionös képeket nézzétek el, nem volt szívem letölteni "ingyenes" verziót :D )

[ Szerkesztve ]

(#145) LamerGyuri válasza hcs89 (#144) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

...ööö, izé...már nem azért, de a Rapid mód egyik képen sincs bekapcsolva...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#146) hcs89 válasza LamerGyuri (#145) üzenetére


hcs89
csendes tag

Igaz. A Magiciannél már kikapcsoltam, csak az AIDA-nál maradt bekapcsolva.

(#147) PLackó16


PLackó16
csendes tag

Helló!
A fél éve telepített rendszeremen nagyon sokat dobott a frissítés.
Viszont amit nem értek: miért nem adják ki Magicianon keresztül?
Így a userek 98%-ához nem jut el a dolog szvsz. Bár lehet azon belül sem ellenőriznék le sokan, hogy van-e új.
Szerintem nem olyan kis % akiket érint a probléma.

(#148) S-eye válasza PLackó16 (#147) üzenetére


S-eye
senior tag

Jogos a kérdés. Valószínűleg az aktuális verzió nem tudta volna megcsinálni azt hogy rendbe tegye. Remélem a köv. verziókban már ez benne lesz.

(#149) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Amióta feltettem az új firmwaret, azóta a HD Sentinelben eltűntek az előtte lévő adatok Total LBA Wrirren pontban. Jelenleg a géppel csak netezgetek, kis youtube, zenehallgatás megy (csak a rendszer megy SSD-ről, minden más HDD-n van, tehát a gép a szokásos használatban van, mint előtte, win frissítés sem érkezett azóta)
Szóval lehet csak véletlen, de előtte napi 2-3 (max 4) GB adattal nőtt az SSD-re írt írási mennyiség. Most jelenleg 5-6 GB-al nő.
De hangsúlyozom, lehet teljesen véletlen...

http://www.diesel.com

(#150) smisa


smisa
őstag

Sziasztok

szerintetek mi lehet a probléma nálam ugyanis ezeknek az eredményeknek a fele van kb pedig sata3 ba van téve most akartam a fw frissítést de megálltam mert az itt láttotak alapján nekem valami nem oké.
Nálam :

SR 338 SW 146
RR 47278 RW 25753

Egy 840 Evo 250GB van szó

előre is köszi az ötletket

Ui: jól gonodlom az FW frisistés nem jár adatvesztéssel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.