Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gamerod válasza Zolcsevita90 (#30) üzenetére


gamerod
csendes tag

Valószínűleg nem olvastad el a leírást. AMD rendszereknél telepíteni kell a legújabb chipset drivert, mert máskülönben nem enged tovább. Rendszergazdaként sem árt indítani.

(#52) PistiSan válasza S-eye (#47) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem írta, hogy most újra indítja a gépet, csodálkoztam is nagyot amikor simán lekapcsolt a gép, vissza kapcsoltam, utána kb fél óra volt a progi futtatása.

(#53) antikomcsi válasza Chal (#50) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én egyik 840 EVO-n sem tapasztaltam a hibát.

(#54) Reggie0 válasza Sz.Miki (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

En kegyetlenul ereztem. Win alatt forditaskor a gcc nagyon lassan toltodott be. Egy kb. 5 forrasbol allo kod nagyjabol 5 perc alatt fordult le, mert 1 gcc inditas kb. 1 perc volt. kb. 2 hete relokalta, azota megint pillanatok alatt megvan.

[ Szerkesztve ]

(#55) Kendek válasza Kendek (#43) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Először azt hittem, hogy amit összeállítottam az nem jó valamiért, de sajnos az eredeti ISO-val is ezt kapom. Hiába állítgattam rajta, sajnos nem működik a notimmal. Így egy kicsit nehéz lesz Windows nélkül felrakni. :(((

<-ƘƘ->

(#56) S-eye válasza PistiSan (#52) üzenetére


S-eye
senior tag

úgy értem kiírta, hogy újraindul, kijött egy parancssor, kicsit fagyott, aztán próbált újraindulni, de csak a fekete képernyő volt. Ez tartott tíz percig. Ezután kijött a bootlogo, de először nem talált bootolható lemezt. Újraindítottam, és csak ekkor fejezte be az egészet.

(#57) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Egéren és CD írón csináltam már ilyet. Hudeizgi :DDD

(#58) vinibali válasza Tamás9x (#41) üzenetére


vinibali
őstag

a firmware egy rész működött hibásan, ne írj baromságokat...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#59) PHoNX


PHoNX
tag

Ha valaki tud érdemben ötletet, hogy a random write-read érték miért ilyen klassz azt örömmel venném. Az utolsó mérés amd sata driverrel történt új fw-vel. Az az előtt ms sata driverrel új fw-vel. a többi MS driver régi fw....

szépen lassan kitépem a hajamat... :W

[ Szerkesztve ]

(#60) Tamás9x válasza bozont (#45) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem mindegy ;] [link]

Van olyan ügyfelem aki legalább 1 éve használ 3db-ot raid 0-ba, és semmi lassulás, de találkoztam olyannal is hogy kibontás után lassú mint a dög, nekem ez bűzlik, az FW ugyan az volt minden... Nekem is van 1db az első mint a csiga olyan lassú volt első telepítésre, cserélték is aznap... a másikat 3 hónapja nyúzom semmi baja.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#61) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, lesz egy is meló :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62) Kékes525 válasza Sz.Miki (#18) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem ez százalékra nem olyan sok javulás. Persze minden kicsi javulásért is érdemes alkalmazni, másrészt később talán sokkal rosszabb lehetett volna a javítás nélkül.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63) Jim Tonic válasza PHoNX (#59) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem bírom értelmezni a képed. Most jobb lett, nem?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#64) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

megvárom az első tapasztalatokat és én is feldobom az FW-t

(#65) Reggie0 válasza kraftxld (#61) üzenetére


Reggie0
félisten

En legfeljebb 11 erintett SSD-t szamoltam ossze. Az nem is olyan sok.

(#66) Yutani válasza Sanyi.mTs (#64) üzenetére


Yutani
nagyúr

Már vannak első tapasztalatok, itt találod őket ebben a topikban. :D

#tarcsad

(#67) kekegsm válasza Zolcsevita90 (#17) üzenetére


kekegsm
őstag

nem kell mindenkinek angolul tudni, de a google fordító speciel tud...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#68) kekegsm válasza kraftxld (#61) üzenetére


kekegsm
őstag

ne vágj fel, ennek fele Pro... :-)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#69) nyakdam válasza Sanyi.mTs (#64) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Nézd meg a verzió számot, mert nincs FW frissítés. Legalábbis nekem a megadott van meg. Csak a Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software-t töltsd le ha stimmel az FW szám.

(#70) nap


nap
addikt

Nem hiszem, hogy az életben még egyszer olyan eszközön tároljak adatokat, amin a samsung felirat szerepel.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#71) lsc


lsc
nagyúr

Mint kiderült nekem basic van, asszonynak evo, felraktam, semmi gond nem volt, 15 perc alatt végzett.

Az élet kegyetlen .

(#72) Soma01 válasza gamerod (#21) üzenetére


Soma01
veterán

Majd ott hagyja éjszakára...

(#73) kraftxld válasza Reggie0 (#65) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb a dobozok felét hagytam meg, plusz tudja már a rosseb, hogy melyik ügyfélnél melyik SSD van kint. Majd kitalálok rá valamit :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74) Reggie0 válasza nap (#70) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaj, ne!

(#73) kraftxld: Nem nehez kitalalni, amelyik panaszkodik annak az SSD-jet bekered es megcsinalod. Akinek meg nem tunik fel, annak amugy is felesleges lenne megcsinalni. :)

[ Szerkesztve ]

(#75) Chal válasza antikomcsi (#53) üzenetére


Chal
addikt

Én egyik 840 EVO-n sem tapasztaltam a hibát.

Jó neked :)

(#76) bteebi válasza obisanyi (#11) üzenetére


bteebi
veterán

"Az írt adatmennyiség semmit nem változott."

Nem is olyan hülye az a program. Valószínűleg a "karbantartási jelleggel" végzett írást ezentúl már majd nem fogja számolni ;].

#70: Sohasem szerencsés a kirekesztő hozzáállás, de végülis te tudod...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#77) berVi


berVi
senior tag

750-essel, rajta 200GB adattal kb. 1 ora alatt vegzett.

(#78) bozont válasza nap (#70) üzenetére


bozont
veterán

Le kell róla kaparni és meg van oldva. ;]
De gondolom akkor Intel, Ocz és Kingston meghajtókat sem veszel, mert azokkal is volt probléma. Még nagyobb is mint jelen esetben. :U

(#79) #25583896 válasza bteebi (#76) üzenetére


#25583896
törölt tag

A belső, "karbantartási jelleggel" végzett írást eddig sem számolta (pl. wear-leveling), csak a felhasználó (illetve az OS) által kezdeményezett írást.
De igazából teljesen lényegtelen, hogy ilyen módon mennyi írás történik, mert ha mondjuk elhasználódás miatt gari lejárta előtt meghalna, akkor úgyis azt nézik, hogy a "felhasználói írás" normál használatnak megfelelő volt-e, és ha igen, akkor cserélik (a belső írások mennyisége tehát nem számít).

[ Szerkesztve ]

(#80) Jim Tonic válasza obisanyi (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

ROTFL. Jól megtervezett FW/SW lett. :D

#79: De igazából teljesen lényegtelen, hogy ilyen módon mennyi írás történik, mert ha mondjuk elhasználódás miatt gari lejárta előtt meghalna, akkor úgyis azt nézik, hogy a "felhasználói írás" normál használatnak megfelelő volt-e, és ha igen, akkor cserélik (a belső írások mennyisége tehát nem számít).
Egyrészt adatvesztés esetén nem vigasztal, hogy kicserélik. Másrészt ha garancia után hal meg, akkor ez nem vigasztal. Márpedig az írás mindenképpen rövidíti az életét. Szerencsés esetben ez nem lesz komoly hatással az élettartamára, de ettől még tény marad.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#81) Dark Archon válasza nap (#70) üzenetére


Dark Archon
addikt

Akkor ne tárolj OCZ-n, se Kingston-on, de biztosan volt a többi gyártóval is hasonló. Ez meg ráadásul nem okoz aadatvesztést.

Jim Tonic: ha gyári hibás, akkor kicserélik garancia után is. Legalábbis nekem a Kingston kicserélte a lassuló V200 szériás SSD-m V200+-ra.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#82) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

azt hiszem este én is megcsinálom .. pont pár napja tűnt fel, hogy lassul a rendszer.Minden fronton. :(
remélem segíteni fog.

(#83) #25583896 válasza Jim Tonic (#80) üzenetére


#25583896
törölt tag

Adatvesztés minden adattárolónál előfordulhat, erre csak a rendszeres mentés a megoldás.
Ha pedig garancia után adja meg magát, az valóban nem jó, ilyen szempontból jogos, hogy nem mindegy a belső írás mennyisége. Viszont legrosszabb esetben is, ha tényleg havonta újraírná az egész meghajtót, az kb. 5% plusz írást jelentene, így 40 hónap helyett mondjuk 42 hónapig működne (lehet, hogy valakinek még pont az a két hónap kellene, hogy lecserélje, de a teljes élettartamhoz képest ez nem sok).

De ez a forgatókönyv nem annyira életszerű, mert egyrészt szinte biztos, hogy nem fogja havonta teljesen újraírni magát az SSD (tehát nem ezzel "javították"), másrészt pedig az esetek döntő többségében a vezérlő előbb tönkremegy, mint a cellák.

(#84) Jocika84


Jocika84
tag

Szerintem ha valakinek valami fontos adat az nem csak egy másolatba van meg hanem több helyen.Online,más meghajtó stb..soha sem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#85) Rojik


Rojik
tag

Lehet hogy én vagyok a vak, de a firmware-t sehol sem találom, csak a programot. Valaki tudna egy linket adni hozzá?

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#86) bozont válasza Rojik (#85) üzenetére


bozont
veterán

A programmal tudod a firmware-t frissíteni.

(#87) student válasza bozont (#86) üzenetére


student
őstag

nálam nem ajánlja fel a magician úgy néz ki hozzám még nem ért el :F

(#89) Topanka

Nekem is uanekkora ssd van kb 10hónapja még nem volt vele problémám.

[ Szerkesztve ]

(#88) PHoNX válasza Jim Tonic (#63) üzenetére


PHoNX
tag

Ha te ezt a random rw erteket javulasnak talalod en elfogadom. Szerintem ez gyenge igy ebben a formaban...

(#89) Topanka


Topanka
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég lett a PC-be berakva egy új Samu EVO Basic 250 GB SSD, ráadásul a DELL laptopba is ez lett berakva.
Mit tanácsoltk? Mit csináljak?
A Samsung Performance Restoration v.1.0 frissítést letöltöttem, frissítsek vele? Vagy várjak a frissítéssel?
Mérjek valami tesztet? Ha igen melyik progival, és honnan tölthető le?
Ezek még nem lassultak be, de nem tudom, fogom e érezni ha belassul, vagy legalábbis észre fogom venni?
Előre is köszi a válaszokat, üdv

(#90) Jim Tonic válasza Dark Archon (#81) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te vagy a harmadik, aki beszól Napnak. Most komolyan, valaki nem írhatja le a véleményét anélkül, hogy ne akarnák kioktatni? Nem tárol többet Samsungon, és kész. Ennyi. Jó, hogy nem lövitek mindjárt agyon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#91) bozont válasza student (#87) üzenetére


bozont
veterán

Mert nem a Magician-nel kell frissíteni, hanem a cikkben is linkelt Performance restoration tool-lal.

(#90) Jim Tonic
De leírhatja, mint ahogy én is leírtam azon véleményemet, hogy butaság elítélni egy adott gyártó összes termékét egy hibás széria miatt (amely hiba ráadásul fw frissítéssel javítható). Ilyen alapon akkor nem szabad semmit venni, mert minden gyártónak vannak kevésbé jól sikerült szériái, tehát akkor minden termékük kuka. :U

[ Szerkesztve ]

(#92) Reggie0 válasza Jim Tonic (#90) üzenetére


Reggie0
félisten

Most valakinek nem lehet velemenye mas velemenyerol?

(#93) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

No, pontosan ma délelőtt lettem tulajdonosa egy ilyen hard drive-nak.... már csak be kéne valahogy üzemelni :F segítsetek már egy kicsit :DDD........

Sajátgép alatt nem látom a winchestert, viszont a Samsung saját software-e látja. Sőt, letöltöttem a frissítést, az is látja, de itt elakad a dolog:

Most akkor mi légyen? :U Lehet az a baj, hogy sose volt még formázva?

[ Szerkesztve ]

(#94) Topanka válasza student (#87) üzenetére


Topanka
aktív tag

Akkor várok!
Melyik progival érdemes mérnem egyet rajta?
Igazából amikor a cikket olvastam, megijedtem attól, hogy valamelyik fontos ott tárolt doksi eltűnik csak egyszer.
Na ezt nem akarom megélni, ne úgy legyen laptopom, vagy PC-ém, hogy rettegjek valamitől.

(#95) #25583896 válasza ALLAT001 (#93) üzenetére


#25583896
törölt tag

(#96) scarabaeus válasza Topanka (#94) üzenetére


scarabaeus
őstag

"megijedtem attól, hogy valamelyik fontos ott tárolt doksi eltűnik csak egyszer"

Menteni kell. Nemcsak Samsung 840 EVO SSD-ken tárolt anyagoka, nemcsak Samsung SSD-ken tárolt anyagokat, nemcsak SSD-ken tárolt anyagokat, hanem bármit, ami fontos.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#97) ALLAT001 válasza #25583896 (#95) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Haladok :DDD.......

És most wtf ?! :F Egyszer megkérdezte hogyan akarom incializálni (kiválasztottam az első lehetőséget, aztán sztem nem csinált semmit). Újra meg nem akar előjönni ez az opció :F

(#98) #25583896 válasza ALLAT001 (#97) üzenetére


#25583896
törölt tag

Akkor ezek szerint az inicializálás megtörtént.
Szerintem jobb gombbal kattints lent a fekete csíkkal ellátott területre (Disk1 mellett persze) és hozz létre új partíciót. Azt csak engedi...

[ Szerkesztve ]

(#99) lezso6 válasza Reggie0 (#92) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ha neki lehet véleménye a vélemény véleményéről, akkor véleményem szerint igen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#100) ALLAT001 válasza ALLAT001 (#97) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Áh király, találtam DOS leírást, így már egyből könnyen ment :DDD

Open the Start Menu, type diskpart, press Enter
Type list disk, press Enter
Type select disk X (where X is the number your drive shows up as), press Enter
Type clean, press Enter
Type create partition primary, press Enter
Type format quick fs=ntfs, press Enter
Type assign, press Enter
Type exit, press Enter

:C műxik :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.