Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Szörnyű valahol hogy közel 300k-ért van egy olyan gépünk, ami DX12-ben már most csak 20-30 FPS-t tud. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Az a baj, ha ertelmes beallitasokkal neztetek volna, akkor siman 2x annyi FPS-t hozott volna, szemmel alig lathato vizualis kulonbseggel. Es ugy maris sokkal vonzobb ajanlat lett volna, mint igy, hogy vert izzad a 1050Ti, kozben pedig diavetites van sok helyen.

OK

(#3) snecy20 válasza Z_A_P (#2) üzenetére


snecy20
veterán

Ez igaz - bár teszteléskor, mindenhol a nagyvilágban, általában az ultra preset a standard és az igazán mérvadó. Valós, gyakorlati körülmények között meg úgyis visszavesz az ember pár erőforrás-zabáló opcióból.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Köszönöm a tesztet!
Szeretnék egy tanácsot adni a megfogalmazással kapcsolatban: ne használj ilyen sok igét és jelzőt.
Például: "Tekintettel arra, hogy mennyire felsrófoltuk a GFX-et, egész jó eredmények születtek: a 22 és 35 fps közötti tartományban lubickolt a rendszer. "
Ebből így is értelmes mondatot kapunk: "Tekintettel arra, hogy mennyire felsrófoltuk a GFX-et, egész jó, 22 és 35 fps közötti értékek születtek."
:R

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#5) h-yle válasza snecy20 (#1) üzenetére


h-yle
addikt

Karácsonyra raktunk össze egy hasonló (B350, 1300x, 1050Ti, SSD, 8G RAM) komplett gépet, akkor ez 220k volt, úgy, hogy mindenből a lehető legolcsóbbat vettük ami azért minőségi volt.

Szóval bármi van ennek ennyi az ára sajnos :/
Ma egy jó játékgép nem 300, inkább 450k. Ez van :(

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) Faith


Faith
aktív tag

Jó lett a teszt köszönjük!

Valahogy van egy olyan érzésem, hogy a hozzászólások nagy része arról szól majd, hogy ennyiért mennyivel másabb gépet raktak volna össze az emberek és az mennyivel jobb lenne erre a feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#7) snecy20 válasza h-yle (#5) üzenetére


snecy20
veterán

Tulajdonképpen ha a tiédben az 1050Ti-t kicséljük egy 1060 6G-re, akkor még elköltöttünk pluszban mondjuk 40-45.000-et, de kaptunk egy sokkal erősebb VGA-t, amivel már lényegesen jobban állunk, és azzal már neki lehet menni a 2019-es év játékainak is. Az 1050Ti-vel viszont már sok köszönet nem lesz benne sajnos.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) Cifu


Cifu
nagyúr

Jó újra egy gépösszerakós tesztet látni. :C

Ezzel együtt én is vakarom a fejem, mert akár hogy is nézzük, azért ez tényleg egy bő negyed milliós gép, és azért akkora tartalékok nincsenek benne... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

250-ert kinlodna a tokom egy 1050Ti-vel, akkor inkabb varok vele es rakok bele valami ertelmes kartyat. A jatekok ugy is megvarnak.

(#10) Synthwave válasza Z_A_P (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahogy snecy20 is mondta, ilyen méricskéléseknél minél részletesebb GFX-et szokás beállítani, hogy komolyabb hardverekkel könnyebb legyen összevetni az eredményeket. Abból nem tudsz meg semmit, hogy 720@all lowon 150-200 fps a gém - hacsak nem eSport játékról van szó, mert ott lényeges. Szerintem annyira nem volt szörnyű így sem, simán levonhatók a következtetések - a DOOM meg, ugye, awesome, mint mindig...

Amúgy nem tartom teljesen kizártnak, hogy a következő ilyen jellegű cikknél lesz Quake 3 Arena és QuakeWorld timedemo, meg talán Quake 2 Crusher is. Ott majd lehet ámuldozni a számokon. :))

---------------------------------------------------------

(#4) noPublicFG: Köszi.

Igyekszem kerülni a száraz stílust, ahogy csak bírom. Ha tudnád, hogy mennyire vissza kell fogni magam még így is, hogy ne szabaduljanak el a félangol-félmagyar szakzsargonnal megtűzdelt szóvirágok.. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) h-yle válasza snecy20 (#7) üzenetére


h-yle
addikt

Abszolut így van.
Ennyi volt a keret anno, igazából ennyi se... kellett még bill+egér+monitor, és max 200k volt rá :D
A lényeg az volt hogy új bővíthető platform legyen, amit meg tud a cucc.

Innentől már öcsike megoldja, ha kevés az FPS. :)
Lehet eladom a 1060-am neki ha méglejjebb megy a 1080 TI :DDD

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#12) macilaci78 válasza snecy20 (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2-3 évnél fiatalabb játékot nemigazán veszek, egyrészt fele, harmada árban meg lehet olyankor már kapni, másrészt kiforrta már magát, javították a bugokat, stb. Ennek ugye az is hozománya, hogy nem kell lépést tartani a technikával sem, megfelel egy ilyen konfig 2 év múlva 100-140 k között. :K
Persze, egy új, számlás, garis, boltban összerakott, telepített gépet nem lehet összemérni egy apróról összelegózott, otthon összerakott és telepített géppel.

Mindettől függetlenül ez a kék házikó üde színfolt a fekete, fehér, szürke rengetegben, tetszik. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) micafighter válasza noPublicFG (#4) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szubjektív dolog, nekem éppen emiatt tetszenek különösen Synthwave irományai :DDD

(#14) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Értem én hogy MSI+fractal reklám volt ez a cikk, de Ryzen 1300X-mellé extra hűtőt rakni, amikor a gyári is tökéletesen megfelel, az vicc.... 1600-nál már azt mondom ok.... de 1300Xhez?! really? aztán az egészhez hozzávágni egy 1050-est? (a létező legbénább választás: már nem olcsó, viszont még egyáltalán nem jó)

Ha tényleg nincs pénzed rakd össze APU-val, aztán kövi lépcső a graf, utána pedig majd jöhet egy jobb proci... Így meg is van a 3 éves terv és géped van normális árért, ami visz mindent minden évben egyre szebben. :)

Lehet én gondolkodom teljesen másképp, de a büdös életben nem építenék így (ahogy cikk mutatja be) gépet....

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#15) snecy20 válasza macilaci78 (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Tulajdonképpen ez is egy egész jó stratégia - amennyiben az ember meg tudja állni, hogy a friss címekkel ne akarjon azonnal és mindenáron játszani. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) macilaci78 válasza snecy20 (#15) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Simán meg tudom állni, hogy ne vegyek játékot 60-80 €-ért. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) Synthwave válasza Cifu (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Minden modern. Mehet majd bele az a 2700X, az RTX 2080 meg még 16 GB RAM. Szerintem ez még legalább 5 évre jó tartalék.

Az árral meg nem tudunk mit csinálni, ha ragaszkodunk az új alkatrészekhez: a VGA és RAM még mindig az egekben..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Synthwave válasza micafighter (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

<3

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Daelion


Daelion
őstag

Hát igen az árak elég botrányosak még mindig.. :(((

Május közepén raktam össze új gépet de pár dolgot a régiből szedtem ki átmenetileg és még úgy is 250k volt bolti garisan.

Erre majd jön még ~100 ért vid kari év vége fele meg egy új táp is.

Tudom már meg lett magyarázva de azért megemlíteném,hogy a Tomb Raider tesztbe a 4x SSAA az nagyon erős túlzás.
Csak az -15 fps nálam ha bekapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#20) snecy20 válasza macilaci78 (#16) üzenetére


snecy20
veterán

Jogos amúgy. A büdzsé elég hamar gátat tud szabni, 20k-val dobálózni meg azért meredek tétel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21) Synthwave válasza Daelion (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudom, de nem én találtam ki, hogy milyen beállításokon menjenek a tesztek.

----------------------------------------------------

(#14) sad_Vamp: "Értem én hogy MSI+fractal reklám volt ez a cikk"

A hsz-edet továbbolvasva szerintem mégsem egészen érted. : >

A túlzás hűtő meg benne van az írásban (, bár ha nagyon akarjuk, lehet legitimizálni).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) sad_Vamp válasza Synthwave (#21) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nincs igazad, értem! Volt értelme, hisz beszélgetünk az MSI FROZR hűtőről.... az más kérdés, hogy már az első oldalon annyi bu....it van, hogy nem is akartam és nem is olvastam tovább. Lehetett volna ezt a cikket okosabban is írni még több terméket megemlítve írni. Még úgy is, hogy a végén csak azt építetek meg amit most. Mert ez így szerintem a kispénzű, NAGYpénzű, de még a közepespénzű vásárlónak is irreális összeállításnak minősül.

Mind1, ti dolgotok, lehet már az első oldalon el kellett hangozni az összes reklám alanynak azért lett az egész ilyen amilyen.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#23) Cifu válasza Synthwave (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mehet majd bele az a 2700X, az RTX 2080 meg még 16 GB RAM. Szerintem ez még legalább 5 évre jó tartalék.

Ez az a rész, amit Faith frappánsan lent megfogalmazott: leírnám szerintem mit miért kellett volna másképpen, de mi értelme - ahány ember, annyi nézet... ;)

Az ár volt az, ami tényleg döbbenetes, mert ez egy nagyon belépő szintű gamer konfig, és ahhoz képest annyira nem olcsó. Drasztikusan nem lehetne ezt a teljesítményt olcsóbban kihozni, tehát csodák nincsenek. Forint/euro árfolyam, RAM és VGA árak, és így tovább.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Hát, ezeket a számokat a 6 éves Ivy i5-ösöm is produkálja egy 960-as társaságában (ja, nem dx12-ben, micsoda tragédia...), és szerintem összesen nem költöttem rá 300k-t.
Köszönöm a cikket, sikerült meggyőzni, hogy 2018-ban semmi értelme új gépet vásárolni :D

(#25) maximilian4 válasza hemaka (#9) üzenetére


maximilian4
addikt

270-ért már van angliából gyári refurb msi nightblade, 1 év pickup-return garanciával, i5 6400-zal, gtx 1070-nel.
[link]

Maxi

(#28) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem tetszik a hosszútávú gondolkodás és ezt AMD oldalon meg lehet csinálni. Lásd proesszorcsere és memória bővítés. VGA okán lehet vitatkozni, ki mit kedvel vagy preferál. Én speciel az 1050-et keveslem ha gépet építek, a 1070-et meg sokallom.
Memóriából 8Gb-ot raknék, viszont erősebb processzort vennék. Az ár ugyanúgy megüti a 300k-t. Ez van és ezért nem fejlesztek jelenleg gépet. Akinek viszont szükséges, annak meg kell fizetnie az árát.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#29) ted_tris


ted_tris
tag

Nem tudom mit muveltetek, vagy a ryzen gyenge mint a harmat, de nalam a hitman csutka beallitasok mellet sem ment le 30 ala egy 1050ti-n egy i7 6700 mellett.
Ez a rizsa mar ezt a karytat se tudja etetni vagy mi?

A gyereknek tavasszal osszerakott gep
Spire powercube tappal ~15
i3 8100 31
8gb 2400 ddr4 24
asrock h310 19
adata 120gb ssd 13
kingston 120gb(a400) 9
Asus gtx 1050ti 54 ( egyventis PH-GTX1050TI-4G)
Melle kapott valami gamer szettet 10 ropiert
(Amihez sok bizodalmam nem volt, de kellemes csalodas ert mivel meglepoen minosegi).

Ez szerintem nincs 2 kilo.

Na ennyire ajanlhato gep a cikkben szereplo vas. :U

"learatjuk a pálmát.."

(#30) Synthwave válasza sad_Vamp (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"hogy már az első oldalon annyi bu....it van, hogy nem is akartam és nem is olvastam tovább."

Mégis mennyi? Tételesen érdekel. Ha meg nem olvastál tovább, akkor mi értelme a write-onlynak?

"Mert ez így szerintem a kispénzű, NAGYpénzű, de még a közepespénzű vásárlónak is irreális összeállításnak minősül."

Ha tovább olvastál volna, akkor tudnád, hogy a túlméretezett dolgok említésre kerültek, ahogy az is, hogy min lehet pártízezret fogni. A piaci árakat meg nem mi alakítjuk.

"lehet már az első oldalon el kellett hangozni"

Már a címben elhangzott.

A jövőben viszont sokat segítene, ha vezető sales pozícióba kerülnél valamelyik cégnél, és akkor te raknád össze egy csomagba, hogy mit kapunk. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Synthwave válasza ted_tris (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fele annyi RAM (aminek ugye horror ára van, és 8 GB igen karcsú, arról nem beszélve, hogy csak 2400-as, ami meg igen lassúcska Ryzenhez), legfapadosabb chipset, negyedakkora SSD (oké, a kettő együtt már feleakkora és még így is csak 5 ezerrel olcsóbb...). Normálisabb procihűtő van benne (nem kell húszezres, elég egy 8-10 pénzes)? Táp az milyen? Ajánlott, fullos darab? Azért kérdezem, mert nem ismerem. Értelmesebb ház is van?

Magamnak meg 3 kilóból jórészt apróról vadásznék össze mindent (alaplapot meg HDD-t kivéve - talán az SSD még mehet egy jóhírű eladótól), egy régebbi tokozásra építve, aztán 200 fps lenne a DOOM ultrán, érted...de erről nem lehet ilyen jellegű cikket írni, max. ha önszorgalomból akarok megjelentetni valamit.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) bdlackoo válasza ted_tris (#29) üzenetére


bdlackoo
tag

nem ertem ,h mit muvelsz a 6700-al mitol lassabb mint a 2990WX multithreadben?

dinosaurs are jesus ponies

(#33) hemaka válasza maximilian4 (#25) üzenetére


hemaka
nagyúr

En sem itthon szoktam vasarolni, nem vagyok a sajat penztarcam ellensege az euros-dollaros okoskodassal meg a 27%-os afa-val..

(#34) maximilian4 válasza hemaka (#33) üzenetére


maximilian4
addikt

Csak érdekességképpen írtam hogy aki esetleg most keresne gépet. Én már vásároltam az eladótól, megbízható és mivel EU, így adót sem kellett fizetni. :)

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#35) ted_tris válasza Synthwave (#31) üzenetére


ted_tris
tag

Az i3 siman el van a gyarijaval nem kell melle simson henger.
Az i3 meg a 2400-as ramokkal is kb. ugy muzsikal mint az 1300x-es rizsa a felaras ramjaival.
Csak a procin es a hozavalokon sporoltam minimum 20 ruppot, meg akkor is ha 16 gb os szettet veszek.
Igy meg majd 50-el vagyok beljebb csak ezeken.
Es az overwatch igy is 60-on kiakadt fps szamlalo mellet megy neki.
Jobb (inkabb csak dragabb) a huto, meg magasabb orajelu a ram, de maga a vas osszessegeben egy centivel nem jobb vagy idotallobb.
Azaz kifizettel +50-60 rongyot a semmire (ha mindkettot 16gigaval szamolom)

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#36) ted_tris válasza bdlackoo (#32) üzenetére


ted_tris
tag

En meg nem ertem mit gagyogsz.. Lehetne magyar nyelven es oylat aminek ertelme is van ?

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#37) hemaka válasza maximilian4 (#34) üzenetére


hemaka
nagyúr

Meg mindig ott tartunk, hogy alig mernek netrol rendelni a magyarok dragabb cuccokat, nem hogy meg kulfoldrol?! Hogy kepzeled? :DDD

(#38) #92006144


#92006144
törölt tag

Nem is tudom hol kezdjem, de akkor táblázat alapján próbálok sorról sorra haladni.
Kezdeném a processzorral, mert az alaplapnál sok szempont van, és azt érdemesebb egyénre szabni.

Processzor: szóval a cikkben szereplő processzornak nincsen létjogosultsága az am4-es palettában ilyen áron. Hiába lenne teljesen felesleges az integrál freesync képes vga, akkor is minden téren jobb a Ryzen 3 2200G:
1 ccx-es felépítése miatt alapból jobb, kevesebbet fogyaszt, és jobb a teljesítménye, mellesleg olcsóbb is. A grátisz freesync (akár 1080p) képes igp-t most hagyjuk ki a képletből. Egy intel user kért egy tesztet a raven topikban, úgyhogy linkelem a hozzászólást, ahol elég csak a cb15 eredményeket nézni. Illetve linkelek egy gyári és finomhangolt (oc-nak nem csúfolnám) beállítással készült 2400G fogyasztás táblázatot. Vétek gyári beállításokon hagyni a proci órajelét és feszültségét, mert normálisan beállítva gyorsabb és kevesebbet fogyaszt. Ez a többi platformra is igaz részben.

Memória: tényleg 2133 mhz-en teszteltétek, amikor a 2 ccx-es ryzen processzornak ez az achilles sarka?
Részben ennek is köszönhető a sovány cb15 eredmény.

Hűtés: kilóg a sorból, de ilyet kaptatok. A vrm környékét is hűtő zajkeltőket részesítem előnyben, általában egy házhűtéssel lehet ellensúlyozni.

Ház+táp: szintén ilyet kaptatok, de egy ilyen alacsony fogyasztású gépnek még a 300 wattos is bőven sok lenne. Csak ezen a két tételen lehetne 20-30000 forintot spórolni. Az adott konfighoz mindegyik felesleges.

Szóval a tesztből annyit szűrtem le, hogy részben fizetett hirdetés, ami amúgy teljesen rendben van. Kívánom, hogy legyen több támogató és hozzátartozó minőségi teszt. Viszont az is látszik, hogy a tesztíró nem sűrűn látott am4-es gépet, és nem nagyon járt utána (2 ccx-es proci mellé 2133 mhz-re állított ram :F ).

Ettől függetlenül kérünk több hasonló tesztet, csak előtte járjatok utána a platform sajátosságainak akár a szaktopikból akár máshonnan. Már kezdem érteni az újságírót keresünk cikket, és jelentkeztem volna is, ha tudnék értelmesen és választékosan fogalmazni, de nem tudok. Lehet, hogy aspi vagyok, lehet más az oka, de szerintem próbáljátok meg azt az irányt is, amikor egy hozzáértő tesztel, és ezt egy valamilyen szinten kocka beállítottságú és jól fogalmazó emberke pedig szavakba önti. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#39) Raysen623 válasza ted_tris (#35) üzenetére


Raysen623
addikt

Amikor meg nekiállsz procit cserélni nem 20 ruppót fogsz még beletolni hanem a többszörösét. Világosan le lett írva a cikkben, hogy a jövőbeli bővíthetőség miatt is áldoztak most többet.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#40) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Tökjó kis cikk, a fikázóknak tisztelet (és húzzanak el, nekik úgyis van jobb véleményük mindenről, ami ugye olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másé).

Nálam az jött le belőle mindazonáltal, hogy a pár hónapja 100k forintért vett régi 2500k (asrock z68 extr 4, 16GB ram, 120GB corsair forceGT ssd, WD 1,5GB caviar black, corsair tx650 táp, scythe ninja3 hűtő, valami vacak aerocool ház)+egy HD7870XT jó lesz még egy darabig, ugye töredék áron. Persze, régi kaka dx10, kártya mindössze 2GB vram, stb, lehet sorolni az ellenérveket.
De olyan pénzeket kérnek ma egy konfigért, amelyik vonatra én nem ülök fel, hanem beáldozok ezt-azt.
El lehet pesze kezdeni a végtelen (és meddő) vitát az új vs. használt vásárlásról is, de nem érdemes. Kinek mi éri meg.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#41) ted_tris válasza Raysen623 (#39) üzenetére


ted_tris
tag

Miert is?
Egy 8600k ig minden megeszik.
Mutass nekem oylan jatekot a varazsgombodbol is kiolvashatod amihez egy akar csak egy haswell i5 nem eleg.
2021-re taksaljak az uj konzolokat addig maradnak ezek a kaputelfonok egy sandy i3 teljesitmenyevel. Azaz a Jatekok cpu igenye nem fog akkorat noni ez 10000%.
Azt meg mondjuk megneznem hol lesz mar az am4 2021-ben. :U

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#42) Synthwave válasza ted_tris (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sőt, ha 1155-re építkezek, akkor 30-ból i7-3770-em van - és még mindig releváns, ennyi év után is. 25-ből meg 16 GB RAM-om.

B450 =/= Intel, szóval nem tudunk bele i3-at rakni. Ryzenhez meg KELL a minél magasabb frekis memória, minimum 2666, de inkább 3000/3000+. Ha meg később komolyabb procit akarsz belerakni, esetleg némi tuning is lesz, a fapad lapkakészlet megintcsak nem pálya - egy normális hűtő (ami NEM jelent 20 ezret) amúgy is célszerű, akkor is, ha nem tuningolsz. Hűvösebb, halkabb.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) Synthwave válasza #92006144 (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Leírom mégegyszer: egy ilyen írás esetén abból lehet építkezni, ami VAN, nem abból, ami lehetne. Az is kitétel volt, hogy semmi mók, feszelés, CAS, meg freki állítgatás, hanem összerak, Windows, aztán "out-of-the-box" mit mutat. A hivatásos cikkírás nem úgy működik írói szemszögből, mint a magánblogolgatás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) Raysen623 válasza ted_tris (#41) üzenetére


Raysen623
addikt

Minden attól függ ki hogyan szeret játszani, mivel és mi mindent csinál még játék mellett, ami ugye egy PC esetében nem mellékes dolog. Neked az i3 a bálványod, nekem meg mindig az ami megéri. Korábban core 2 Q6600-am volt, utána jött egy FX 4170 és az azt váltó 8350. Bőven elegendő mindenre nekem.
Aki viszont ma vesz bármilyen konfigot az erősen meggondolja belemegy e egy intel féle utcába. Munkagépemben i7 4770k van és nem vagyok tőle hasraesve. Lehet játszanom is kellene a munkahelyen, akkor megnyugodnék. ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#45) Kansas válasza ted_tris (#29) üzenetére


Kansas
addikt

Az ne is zavarjon, hogy a 6700-as az egy 100e-s proci, amit később alaplappal együtt lehet csak érdemben jobbra cserélni, tehát az elfogadható induló befektetés és a későbbi bővíthetőség szempontjaiból egyiket se tudja...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) #92006144 válasza Synthwave (#43) üzenetére


#92006144
törölt tag

Előre is elnézést kérek, de azt képtelen vagyok elhinni, hogy a támogató külön kérte, hogy ne állítsd be az xmp profilt a memóriáknál, hogy teljesen fals eredmények szülessenek.
"Csak" egy fórum hsz-t linkelek a memóriával kapcsolatban. Már kezded érteni, hogy mi a probléma? Gyakorlatilag értékelhetetlen eredmények születtek, véletlenül sem szabad figyelembe venni a cikkben szereplő teszteredményeket. A komplett cikk összes tesztjére vonatkozik az előző állításom, miközben hivatásos cikkírásról beszélsz.

Nem szoktam ennyire lehúzni a cikkeket, alapvetően segítő jelleggel írtam az előző hsz-ben szereplő kritikákat, mert csak annyit szűrtem le, hogy kb akkor láttál először am4-es gépet, amikor nekiálltál tesztelni. Legközelebb próbálj meg egy kicsit utánajárni a dolognak, és ne szégyellj kérdezni a szaktopikban cikkírás előtt. A jelenlegi nettó bullshit terelést még sértőnek is érzem.

(#47) NandoXXL válasza Synthwave (#43) üzenetére


NandoXXL
senior tag

58k az 1700, 35k az 1300-as procitok, 20k a hűtés, 450-es lap 34-35k 350-es lap van 10-15-el olcsóbban van, a végén kiderül 1700+350-es lap+ olcsóbb hűtés vagy akár gyári ugyan ennyiért, vagy olcsóbban jön ki. De vegyünk meg minden sárkányost, meg 450-es vakítást, hogy 1300-as Ryzen legyen 1700 helyett. Csodálkoztok a panaszokra? Hívd ide Abut. Kíváncsi lennék ő mit mond, benne még maradt kritika és elutasítja az értelmetlen dolgokat általában.

Nem gond ha kiírjátok szponzori teszt, de sima tesztként ezt eladni

[ Szerkesztve ]

(#48) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt vagyok. Természetesen lehetne növelni az árat, és akkora gép gyorsabb lenne. Rakható bele hatmagos, nyolcmagos, 8 GB-os VGA, stb-stb. Maga az alap megfelel arra, hogy akárhogyan bővítsd.
A gyári hűtővel nincs gond, de az MSI halkabban dolgozik. Ettől függetlenül természetesen erre nincs feltétlenül szükség.
A B450 amiatt éri meg, hogy ehhez egyrészt ingyen jár a StoreMI, másrészt jobb lehetőségek mellett kezeli majd az erősebb procikat, ha valaki esetleg akar 2700X-et venni bele, vagy majd a jövő évi Matissét. Jobban fog tetszeni az órajeleknek a B450, mint a B350. Ettől függetlenül lehet venni az utóbbit is.
A RAM igazából kényes kérdés. Elsődlegesen a legnagyobb JEDEC profilt választottuk ki, mert ha valaki vesz gépet, akkor ez a garantált. Függetlenül attól, hogy amúgy be lehetne állítani XMP/AMP profilt is. Utóbbiak azonban nem garantáltak, bár az esetek többségében mennek gond nélkül. Amit mutat ez a gép teljesítményben az egy olyan szint, amit biztosan megüthet bárki, akármilyen memóriát és alaplapot választ. Ha pedig beállítja a nem JEDEC profilt, és megy, akkor kap extra 3-5-7%-ot, persze programtól függően.

Az a szép a PC-ben, hogy kismillió konfiguráció van. A gépépítés pedig még objektív alapok mellett is hoz szubjektív döntéseket. De erre van a fórum, mindenki leírhatja, hogy mi a saját álláspontja egy konfigurációt illetően. Nem érdemes ebből ennyire komoly vitát csinálni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) #92006144 válasza Abu85 (#48) üzenetére


#92006144
törölt tag

"Ha pedig beállítja a nem JEDEC profilt, és megy, akkor kap extra 3-5-7%-ot, persze programtól függően."

Akkor photoshop-pal átírta fórumtársunk az eredményeket, hogy megtévesszen minket? ;] (bocsi)
Minimum fps-ben 33% különbség látható, átlag fps-ben csak bő 24%-kal jobb játék alatt elért teljesítménye, ami "elvileg" nem is memória függő dolog. Természetesen 3600 cl14 nem halandóknak szánt memóriapárból lett kipréselve, de ha csak a tesztben szereplő memória órajeléhez viszonyítok, akkor is 26 és 19%-ról van szó.
Akkor is képtelen vagyok elhinni, hogy ezt így ebben a formában valaki átnézte, és hagyta 2133 mhz-es órajelekkel lefuttatni a teszteket. Pls a következő ilyen jellegű cikk élesítése előtt vess rá pár pillantást, mert ez így ebben a formában nem méltó PH-hoz. Egy szavatokba kerül, és kaptok alkatrészt is, ha épp nincs kéznél vagy nagykernél az adott portéka, még a saját gépem is odaadom egy hétre, ha ezzel előrébb vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#50) ted_tris válasza Kansas (#45) üzenetére


ted_tris
tag

Az az apro teny elkerulte a figyelmed, hogy az i7-et peldakent irtam. Ra akartam vilagitani, hogy szerintem nem tudja szenne hajtani a kis ryzen a 1050-ti-t.
Ami szerintem szomoru.
Nem gond nem mindenki tanul meg ertoen olvasni felnott korara sem.
Az i7-et a megjelenes utan vettem az itt is hirdeto l betus koleganal 83-ert 3 eve.
Amugy minden fain.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.