Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Úúú kaspy egy ideig hittem benne, de szerintem az maga a vírus :C :U

(#2) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Talán ez kell neked.

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valszeg már ígyis átjáróház az egész géped. Ha újratelepíted úgyis a dózt (ajánlott), akkor csinálj több fiókot, és semmiképpen se korlátlan rendszergazdai jogosultsággal használd a rendszert. Átlagfelhasználónak meg bőven elegendő ma már a beépített Windows defender.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) joghurt válasza Apollyon (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Azért már az is totál gáz, hogy nem uninstallálja magát rendesen. De hogy captcha-t rakjanak egy ezt orvosló toolba...

A tej élet, erő, egészség.

(#5) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Évek óta nem használok semmilyen vírusírtót sem pedig előtte évekig ESET előfizető voltam.
Azóta sem történt semmi a gépemen a Windóz Defender végzi a dolgát.

Ha nem jársz olyan oldalakon vagy nem töltesz le kétes eredetű dolgokat akkor no para.
Ha meg valaki fel akar törni akkor is feltör ha nyóc vírusírtód meg tűzfalad van.

De szerencsére nem mi átlagemberek vagyunk ennek a célkeresztjében.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6) Vampyr


Vampyr
csendes tag

Használsz valamilyen file-kezelő programot? Total Commander, Unreal Commander... Ha igen, próbáld azt rendszergazdai jogosultsággal futtatni (jobb klikk az alkalmazás nevén és "Futtatás rendsezrgazdaként").
Hátha...

(#8) PTM


PTM
junior tag

Próbáld csökkentett módban kitörölni, hátha úgy engedi. Vagy átrakva a meghajtót egy másik gépbe ha van rá lehetőséged, és onnét törölni.

Alapvetően én is újratelepíteném egyébként az egész rendszert, manapság már hamar megvan ez.

[ Szerkesztve ]

(#9) Hieronymus válasza AuraSync (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha meg valaki fel akar törni akkor is feltör ha nyóc vírusírtód meg tűzfalad van.

De szerencsére nem mi átlagemberek vagyunk ennek a célkeresztjében."

Ez a probléma leegyszerűsítése.

Nem az átlagember van a célkeresztben?
A mennyiségi terjeszkedés szempontjából az átlagember az ideális.
IP tartományokat szkennelnek folyamatosan. Ha van visszajelzés a kérésre, már indulhat a támadás.
A minőségi támadások indulnak konkrét cél ellen.

A mennyiségi támadások ellen akár egy jobb router is védelmet nyújt. Ha fekete lyukként viselkedik, külső keresésre nem reagál, már fél győzelem.

A saját hálózaton és eszközökön alkalmazott védelem a vérprofiktól nem fog biztonságosan megvédeni. De az amatőröktől és az átlagos próbálkozókat visszatartja.

Hasonló a helyzet a ház/lakás védelmében. Akkora védelem szükséges ami a betörni akarók többségének elveszi a kedvét. Másoknál egyszerűbben és gyorsabban tudnak betörni.
A vérprofik valóban nem hozzám vagy hozzád fognak betörni. Szóval védettek vagyunk az átlagot meghaladó védelem esetében.

Router esetén érdemes az eszközök többségén csak az IP v4 címeket használni. Mivel egy címen működik az összes eszköz, a beérkező adatcsomagot, ami nem válasz egy kiküldött kérésre, eldobja a router. Nem tudja melyik eszköznek kellene tovább osztania.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) Syl


Syl
nagyúr

Troll Mode ON:

Normális OS-t kell használni és nincs ilyen gond ;] :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) FF23


FF23
senior tag

Unlocker?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#12) hokuszla válasza AuraSync (#5) üzenetére


hokuszla
aktív tag

énilyen átlagember vagyok oszt egy kedves vietnyam vitte a fb, ggle, insta, utub, szakrendelo fiókjaimat egyszerre fél nap alatt, ebben a sorrendben
a twitam maradt, azzal próbáltam on line adataim morzsáit összeszedegetni, és nem vagyok hajlandó a személyim vagy a bankkártyám képét feltölteni, inkább vesszen minden korábbi adat
énilyen átlagember tapasztalatokat szereztem
és mindeközben a d3f3nder max mindenen uralkodott

szerk
tanulság? ne kössük össze a fiókjainkat, merthogy az csak 1 kattintás

[ Szerkesztve ]

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#13) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Hozzáteszem, gyári win10 fut a gépen, egy évig ingyen használhattam a kasperky terméklt, nosza, kipróbáltam. Defrnderben nem bízom. Adott a kérdés, minek a vírusirtó a gépre, ha nem látogat a felhasználó kétes oldalakat? Én azért, mert szoktam potya, ingyen filmeket nézni a neten, szürke oldalakról. A videó indításakor jönnek a felugró ablakok, új oldalak. Ezek egy részét megfogja az Ublock, és a felugró ablakok tiltása. Van azonban néhány,ami átcsúszik a rostán, ezeket a Kaspersky tartotta kordában. De mivel lejárt a licenc, és drágállom a szolgáltatást, törölném, de nem lehet. Persze teljesen nem vagyok hülye: partíciókra van osztva a rendszer, az ssd- n csak az oprendszer fut, és sajnos ide mentettem a vírusirtót is. Minden más külön lemezen van. Bankkártyaadatokat nem adok meg sehol, kivéve paypallen.

(#14) konci79 válasza Jack Hunter (#13) üzenetére


konci79
őstag

Én EMAG -rol vettem 1 éves hosszabbítós licencet, 5-6000 Ft egy évre, az kibírható.
De van ingyenes változata is, a topic-jában megtalálod.
Ez is egy megoldás, ha eddig bevált a cucc.

(#15) VIPowER


VIPowER
senior tag

Bebootolsz egy Live linux alól, és azzal letörlöd.

(#16) caprine


caprine
aktív tag

Az az érdekes, hogy én már elég sok Kasperskyt használtam az évek során, mindhárom verziót (antivirus, internet, total) jó néhány dolgot megfogott, elég jól konfigurálható, nyilván ez sem tökéletes mint a többi sem, de ilyen gonddal nem találkoztam. Volt hogy uninstaláltam ha lejárt a licensz, hogy le tudjam töröl a cache könyvtárát, de simán csak annyit kérdezett mindig, hogy mentse-e a beállításokat, ennyi.

Azt hogy fenthagyott neked valami alapból induló programot az gyanus. Simán unistalálható mint bármelyik másik program. Biztos, hogy gyárit használtál és nem valami warez verziót?

Amugy meg ahogy fent írták, valamelyik live linux-ról bootolsz (én az ubuntut ajánlom) és letörlöd a könyvtárat vele, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#17) Gargouille


Gargouille
őstag

Ahogy többen írják a legegyszerűbb megoldás egy live CD-ről bootolni és úgy bármit le fogsz tudni törölni (már amennyiben nincs bekapcsolva például a bitlocker vagy egyéb merevlemez titkosítás a gépen, mert akkor nem fogod látni a partíción lévő tartalmat).

Ami viszont nyugtalanítóbb, hogy azt írod: "A progi, ami a mappában van, vígan fut a háttérben" - na most ha tényleg ez van, akkor egyáltalán nem uninstalláltad a programot. Vagy valami más árulás van a dologban.

Javaslom az OpenedFilesView nevű ingyenes kis programot, amivel meg tudod nézni, hogy mi fut onnan pontosan.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#18) AuraSync válasza hokuszla (#12) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Millióból egy eset de gyanítom, hogy valahol valami acc-od kitudódott, olyan helyen ahol nem kellett volna.
Arra meg nem érvényes semmilyen vírusírtó. :N

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#19) ncc1701


ncc1701
veterán

Kiírsz valami live linux distrót usb-re, arról bootolsz, és letörlöd a mappát.

(#20) MasterDeeJay

Én ha már valamit nem tudtam letörölni akkor átraktam egy másik gépbe a vincsit/ssd-t aztán töröltem ott.
Cégnél volt Kaspersky pár évig, aztán egy hibás detektálás miatt kinyírt pár napi szinten használt szoftvert. Lebeszéltem a vezetőséget a használatáról. Így már 5 éve nincs külön vírusírtó csak a windows beépített. Happy mindenki.
Amúgy nem ajánlott már orosz vírusírtót használni, fene se tudja mit rakatnak bele államilag.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Hát, köszönöm mindenkinek az ötleteket, tippeket! Formáztam a meghajtót, újraraktam a vindózt, Kasperskyt feketelistára tettem, a Defender inkább csak visszafogja, semmint megvédi a gépet, Avastnak szintén nagy a gépigénye, és úgy hallottam,az Eset sem nagy eresztés. Megpróbálkozom az Avirával.
Köszöntem! :)

(#22) Hieronymus válasza Jack Hunter (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"a Defender inkább csak visszafogja, semmint megvédi a gépet"

Na...a...

Az AV.test.org minősítése: [link]

A két program védelmi képessége azonos. A Windows saját megoldása valóban lassabb. De azt leírni, hogy nem védi a gépet, nem korrekt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.