Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Ezen szakadtam: "A két DVI és egy mini HDMI kimenettel felszerelt kártyából maximum négyet lehet SLI-be kötni, amit az áramszolgáltatók kitörő örömmel fogadnak." :DDD:DDD:DDD

(#2) patex1983


patex1983
őstag

ez a Yeston igencsak ígéretesnek tűnik, jó lenne árat tudni...

X

(#3) Gyuri27 válasza patex1983 (#2) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg hogy hol lehet kapni. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4) buzus válasza patex1983 (#2) üzenetére


buzus
aktív tag

Valóban érdekes megoldás. Nem is értem miért nem adtak már ki előbb ilyen kártyát más gyártók is. Azért szerintem annyira nem lesz sláger termék hacsak a 4850X2-ből indulok ki.

(#5) Srodney


Srodney
senior tag

ez a yeston ez vmi csúcs!!!! :Y szép a gigabyte 450-ese is!!!!marhajol néznek ki ezek az extrem vga-k..... :R

(#6) Pepe78


Pepe78
senior tag

5770x2 brutál lesz.
Persze az ára az kérdés..
Teljesítményét illetően 5770 CF kb 5870-t tudja..
Annak az árát nem érheti el, mert értelmét veszti.

(#7) csucsbicep válasza patex1983 (#2) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen szvsz nem rossz elképzelés, mert az 5770 alapból hűvös és keveset fogyaszt...

A giga meg gyönyörű.

[ Szerkesztve ]

(#8) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

[link]. Jól látom, hogy csak 1db 6pines csati kell hozzá?

(#9) Probber


Probber
őstag

Találó nevet kapott a Point of View "vadállatja". :D

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#10) tome.jr


tome.jr
addikt

Ez a Yeston ki fia borja? Google se ad semmi találatot. :F Annyit sikerült kideríteni hogy ez valami taiwan-i gyártó.

(#11) #19617792 válasza buzus (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ja, mivel azt csak a Sapphire gyártott egyedül. Ez az 5770X2 is ritkaság lesz, ha EU-n belül lehet majd egyáltalán kapni.

(#7) csucsbicep: Nem rossz ötlet, mert mivel a CFX manapság egész jól támogatott és egy helyen 2x olyan jó, mint a 5870, az a triangle setup teljesítmény, ahol ez jól ki van használva (és a CFX is jól támogatott), ott akár felülmúlhatja az 5870-et. Viszont ezzel nem tudok teljesen egyetérteni:

"Igen szvsz nem rossz elképzelés, mert az 5770 alapból hűvös és keveset fogyaszt..."

Az 5770 alapból hűvös, keveset fogyaszt, de az egy darab, itt meg kettő darab van egy NYÁK-on kb dupla fogyasztás és ehhez társuló hőtermelés, akárcsak az 5770 CFX és 5870 esetében. 5770 CFX két kártya, ~dupla fogyasztás, plusz egyik kari melegíti a másikat, még ha nem is jelentősen. Viszont itt mivel egy NYÁK-on van, hűtésük is könnyebb.

(#6) Pepe78: "Annak az árát nem érheti el, mert értelmét veszti."

Na igen, az ár kulcskérdés, ha 5870 szintjére árazódik, akkor már inkább 5870, mert az egy GPU-s , ez kettő, és a CFX többnyire már jól megy, de valahol még mindig nem, akkor pedig nem sokat dob rá egy 5770-re. Illetve még az is előny az 5870 mellett, hogy sokféle hűtő tehető rá, 5770X2-re meg nem sok, lévén egyedi cucc. Abból a szempontból jobb, mint az 5770 CFX, hogy ehhez nem kell CFX-képes lap.

(#12) csucsbicep válasza #19617792 (#11) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Evidens, hogy dupla ez minden esetben, így van. De szerencsésebb fogyi meg hő szempontjából, mint a 4850x2 vagy 4870x2... Jelentősen.
Szóval az ártól sok minden függ. Másik, hogy számomra sejtet vmit az 1db 6pines dugalj...

(#13) Abu85 válasza tome.jr (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor ott gyártják, ahol a többi kártyát. Ez már nem rossz előjel. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Teccik ez a gts 450, kár hogy nem éri meg az árát :(

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15) #19617792 válasza csucsbicep (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát igen, a "régi" X2-k kicsit fogyasztanak, meg melegszenek, ezen az 5770 X2-n az egy darab 6 pines PCI-e tápcsati nagyon jó jel, lehet, hogy 5870-é alatt van a fogyasztása? Ami még nagyon tetszik nekem, az a Powercolor 5750 Go Green, tápcsati nélküli kártya, passzív hűtés, csak a RAM-ok vannak 1-200 MHz-cel lejjebb véve.

(#16) csucsbicep válasza #19617792 (#15) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Meg az ára is kérdéses dolog...

(#17) manoarc


manoarc
senior tag

A Yeston nagyon vagány,biztos húzós lesz az ára :U

{。^◕‿◕^。}

(#18) lujó55 válasza manoarc (#17) üzenetére


lujó55
őstag

Legalábbis amit írtak róla az izgalmas. De ez mit jelent: "A GPU-k a Hydra SoC-hoz kapcsolódnak, vagyis a rendszer az objektumalapú feladatmegosztás elvén működik"?
Valaki mondjon már egy ilyen alkalmazást, csak hogy tudjam hova tenni a dolgot. :U :U

(#19) siriq válasza #19617792 (#11) üzenetére


siriq
őstag

Ha minden igaz a dupla fogyasztas nem igaz. [link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#20) capulet75


capulet75
addikt

Izgalmas megoldás az X2.De az 5770en 128bit a busz,gondolom ez itt is így lesz tehát a 256os 5870 akkor sem ér fel és a cfx sem hagyományos bár azt nem tudom hogy jelen esetben ez mit takar.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#21) ftc


ftc
nagyúr

Ez olyan nesze neked fogd meg jól ez a Yeston.....Csak ázsiai piac... :U

(#22) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Elég jónak tűnik ez az 5770X2, majd kiderül mi sül ki belőle, meg mennyiért merik adni :)

[ Szerkesztve ]

(#23) aram01


aram01
nagyúr

ez az 5770 nekem is tetszik :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) #19617792 válasza siriq (#19) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az egy tápcsati alapján én is ezt gondolom, pedig érdekes, az 5870-re meg kettő kell, illetve ott van még a Lucid chip is, valamit jól megalkothattak ennél a karinál.

capulet75: "cfx sem hagyományos bár azt nem tudom hogy jelen esetben ez mit takar."

A két GPU-s kártyákon a GPU-k közti kommunikációt, PCI-E sávok elosztását általában egy PLX PCI-E switch végzi, itt egy Lucid chip végzi, ami nemcsak PCI-E switchnek használható, hanem lehet vele keverve használni ATI és NV kártyát is a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#25) .mf


.mf
veterán

Ó, ez a Yeston 5770X2 kiváló kísérleti kártya lehet, ha egyszerre (vagy pontosabban felváltva) tud CF-t és Hydra-s elosztást is, kiderül, hogy hogyan teljesít egymáshoz képest a két megoldás, mennyivel marad le a hibrid Hydra a CF-től.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) adamssss


adamssss
veterán

Szívesen elfogadnék 4-et abból a gtx480-ból... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27) capulet75 válasza #19617792 (#24) üzenetére


capulet75
addikt

Kicsit utánaolvastam ennek a Lucid chipnek és nagyon teretnék tesztpadra vonni egy ilyen kártyát.És az egy hatpines tápcsatiból ítélve valamit nagyon jól megcsináltak rajta.Ha bárki talál adatot a kártyáról dobja már fel ide.Thank you.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28) Puma K


Puma K
veterán

Point of View GeForce GTX 480 Beast és Yeston Radeon HD 5770 X2 tetszik :K
Azon meg kiakadtam hogy a Radeonnak csak egy hatpines tápcsati kell! :Y A teljesítményére naaaagggyyyyyooooonnnn kíváncsi lennék :B

Az Artic hűtőkkel mostanában egyre többször lehet találkozni ami persze nem baj.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29) #19617792 válasza adamssss (#26) üzenetére


#19617792
törölt tag

Inkább annak a 4 db-nak az árát fogadnám el. :P Mennyi piát lehetne belőle venni... ;]

(#30) dfdfdf válasza Puma K (#28) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát igen nem minden napi karik az már tuti ;]

(#31) Lájkold


Lájkold
csendes tag

Biztosan megkérik az árát ,mint mindennek a mai a világban

http://lajkold.hu

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Csak a vízhűtéses modellre illik a címben lévő jelző!

(#33) gfefe


gfefe
őstag

Yeston Radeon HD 5770 X2

tetszetős ötlet.... árazását ha eltalálják siker cucc is lehet....
persze csak ha jön európába

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#34) Pixelmaster válasza csucsbicep (#7) üzenetére


Pixelmaster
tag

"Igen szvsz nem rossz elképzelés, mert az 5770 alapból hűvös és keveset fogyaszt...
A giga meg gyönyörű."

egyetértek :K :K :K

csak minek vegyek Geforcot (szereten a GeForcokat is nem erről van szó) ha az Ati a vezető graf. kártya gyártó :B

-=The digital artist of the darkside=-

(#35) csaabz


csaabz
őstag

Jol nez ki a Radeon X2 :C

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

Remélem lehet velük találkozni kis hazánkban is.

Érdekes megoldás az X2-ő hűtése, kis munkával megoldható hogy kifele szellőzzön a gépházból. Végre lehet Csendes+hűs+gépet építeni ami még produkál teljesítményt is.
Jó lesz ez :R :R :R

(#37) #19617792 válasza #16939776 (#36) üzenetére


#19617792
törölt tag

"X2-ő"

ikszkettő-ő?

"kis munkával megoldható hogy kifele szellőzzön a gépházból. "

Ahhoz centrifugális ventilátor ("mókuskerék") kéne, ami tengelyre merőlegesen tolja a levegőt, azzal lehet jól megoldani a kifele fújó hűtőt. Axiális ventilátorral kicsit necces.

" Csendes+hűs+gépet építeni ami még produkál teljesítményt is."

Eddig is sokféleképpen lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#38) oettinger01


oettinger01
őstag

Na ez az a kategória amit majd kb 3 év múlva megveszek:)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#39) Ł-IceRocK-Ł válasza oettinger01 (#38) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ismerős megállapítás. :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#40) nancsik válasza oettinger01 (#38) üzenetére


nancsik
tag

sajnos manapság egyre többen vagyunk így.szerintem erősen túlárazták

nancsik

(#41) #16939776 válasza #19617792 (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Tiszteletem!

Miért lenne necces?

Ha jól vannak megméretezve a légnyomás viszonyok, akkor gond nélkül megoldható hogy elég legyen az axiális venti.

Igen 5870 +irgalmatlan borda+két 12Cm-es ventivel.
Az ember meg hallgathatja ahogy ciripel a fesz. szabályzó a VGA-n :W

(#42) Killer01


Killer01
őstag

Az az 5770 jöhetett volna előbb is, lassan érkeznek a 6xxx kártyák....vagy csak nekem tűnik "elkésett megoldásnak"?

(#43) aram01 válasza Killer01 (#42) üzenetére


aram01
nagyúr

a jelenlegi hírek szerint ez az 5770-es bőven megállja a helyét a 6-os sorozat mellett

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44) capulet75 válasza Killer01 (#42) üzenetére


capulet75
addikt

A 6xxx inkább csak az 5xxx upgradeja lesz sztem.Az amd csak a piaci előretörését akarja még tovább tolni.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#45) kpal válasza Black Dragon (#1) üzenetére


kpal
veterán

Van aki fizeti őket :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.