Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Elírtatok egy nullát az árában... :C

Jevons paradox

(#2) Cassi válasza Aprósólyom (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Az ár jó, a fizetésedből hiányzik egy nulla :D

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Álom
de ez az ár :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) Gicz


Gicz
addikt

Elkezdtem olvasni és mondom hmmm ha 200 korulig belefér akkor cserélek erre. De 700 bazz.... nemár h 65" 4K OLED-et olcsóbban kapni. Mi A Fsz....

(#5) siposz


siposz
aktív tag

Uh azért ez az ár na...

Egy kategóriával kisebb monitorokat (34 col, 144hz, VA) 230ért lehet venni. És azért a VA olcsóbb de vannak előnyei.

3X ár ennyi plusszért durva.

Edited:
@Gicz: Az LG tv osztálya megszopathatná a monitor osztályt. Kidobna egy ilyen felbontású buta OLED tvt,... displayporttal.

[ Szerkesztve ]

(#6) atee válasza Gicz (#4) üzenetére


atee
őstag

Hasonló gondolatom volt, hogy ha 300 körül van akkor talán teszek még egy lépést felé.
De ahogy a végére értem..rájöttem, hogy ezt nemcsak az asszonynak, hanem magamnak se tudom eladni :U

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#7) #72042496


#72042496
törölt tag

Alighanem erre is ez érvényes. Tudtommal mindegyik monitor hasonló áron van, amelyik erre a panelre épül, aztán idővel remélhetőleg lesz ez majd sokkal olcsóbb is.

(#8) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Még hogy a VR headsetek drágák... :D Ennek az árából 3 darab 4K-s VR headsetet is lehet venni.

Egyébként furcsa-nem furcsa a nép kajálja. Amazonon elég sok értékelése van már. Szerintem is az van amit Cassi írt. Mi vagyunk csórók. :D
Szerk: jah egyébként itt az értékelések egyben több termékre vannak, úgyhogy nem csak a cikkben szereplőre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#9) #72042496 válasza siposz (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az LG OLED tévékben a PC (4:4:4) üzem nem feltétlenül élmény ám. 8 biten még oké, 10 biten már sávosodik. PC+Game mód alatt pedig fixen rossz a színtérkezelés, a Game mód viszont kell az alacsony input laghoz.

Illetve Game módban VRR mellett még ott a gamma probléma is, de az nem csak PC üzemben. És ez évek óta ilyen, nemcsak az ideiekben.

Bőven lenne mit reszelni rajtuk a szopatáshoz, emellé a monitorként használt OLED azért egy érzékeny kérdéskör.

[ Szerkesztve ]

(#10) akaido


akaido
addikt

Ennyiért ha még főzni is tudna.... :DDD akár kecske is lehetne...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11) siposz válasza #72042496 (#9) üzenetére


siposz
aktív tag

NYilván úgy gondoltam, hogy a smart funkciók költségét ilyen apróságok fixálására fordítják.

(#12) Duree


Duree
veterán

Minden OK, csak az árát tudnám feledni. Pár hete vettem egy 86" Lg nanocell tévét alig drágábban. Akkor most megéri az árát ez a monitor, igaz nem egy kategória de azért mégis.

duree54

(#13) #72042496 válasza siposz (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Panel oldaláról pedig a képpontsűrűséget 20%-kal, a frekvenciát 45%-kal kell növelni, és megoldani, hogy pixel shift nélkül is bírja, mert számítógépes üzemben az is látszik. Az image retention nem tudom, hogyan áll, a beszámolók szerint már nem gond.

Persze minden megoldható elvileg, és még vennék is ilyet ha megoldanák. Csak a gyakorlatban szerintem ez nem érné meg nekik.

Illetve ez a monitor (beleértve a többi rokonát) sem sokáig lesz szerintem ennyire drága, ez az ár most nagyon magas.

[ Szerkesztve ]

(#14) azbest


azbest
félisten

azért hdmi 2.1 elfért volna ennyiért, hogy ne túlhajtással kelljen hdmi-zni. A displayporton meg kérdéses, hogy elérhető-e minden gamer feature.
(#5) siposz
"Kidobna egy ilyen felbontású buta OLED tvt,... displayporttal."
Ha más nem, lehet venni egész olcsón aktív dp->hdmi2.0 átalakítót, am még a filmes képfrissítéseket is támogatja, bár hdr-t nem tudom :)

(#15) #72042496 válasza azbest (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Monitoroknál inkább DP-n szoktak működni a feature-ök, és a HDMI a másodlagos bemenet. Ezen a G-Sync például a külön chipes G-Sync amihez DP kell, de javítson ki valaki, ha rosszul tudom.

Nem kell átalakító, van a VGA-kon direktben HDMI 2.0 port. De az nem lesz elég a chroma subsampling nélküli 2160p@120-hoz. Van/lesz DP > HDMI 2.1 átalakító is, azzal pedig a VRR felejtős a hírek szerint. Ezekhez a tévékhez kéne már a HDMI 2.1-es VGA.

[ Szerkesztve ]

(#16) Csandi válasza azbest (#14) üzenetére


Csandi
őstag

DP a fő csati, ahogy Balika is mondja. Ilyeneket szinte senki sem köti HDMI-re amikor a DP többet tud.

(#17) jack982


jack982
aktív tag

hdr400? ennyi pénzért kevés ez.
inkább eizo-t.

(#18) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Hiánypótló írás, köszönjük. Szemezek a 38-as ultra wide monitorokkal, de az ár még nyugati szemmel is magas. Ha pedig az ember mellétàrsít egy RTX 3080-ast is, az ár máris 3000 euró környékére kúszik. Sajna maradok a 34-es verziónàl, egyelőre. 2000 eurós kombóárnàl majd megbicsaklok 😁

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#19) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

7 0 0 . 0 0 0
hétszázezer

ok

(#20) Amerigo57 válasza jack982 (#17) üzenetére


Amerigo57
őstag

Jogos.
Vagy egy EIZO vagy egy Acer Predator X27P monitort , ennyi pénzért.
Link:

(#21) fecke78


fecke78
senior tag

700.000.- monitora? Mibül de még ha lenne akkor sem adnék ki annyi pénzt , nem ér annyit ,nem add annyival többet... Pedig van egy két drága cuccom , na de.... :Y

(#22) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Ha ennyit szánnék rá, ekkora méretben inkább az MSI idei zászlóshajóját választanám, bár gyanítom ez még drágább lesz... :C

[ Szerkesztve ]

(#23) bpx


bpx
őstag

És akkor ott van a 38GN950-B, ami annyiban más, hogy G-Sync helyett G-Sync compatible, HDR400 helyett HDR600, 175 Hz helyett 160 Hz, és úgy 150-200 ezer forinttal olcsóbban van listázva néhány helyen.

(#24) Dyingsoul válasza Skyhunter (#22) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A monitor tetejére és oldalára is fért volna 1-1 RGB csík.... :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25) Csandi válasza Dyingsoul (#24) üzenetére


Csandi
őstag

Ki lehet kapcsolni :)

(#26) Skyhunter válasza Dyingsoul (#24) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Sokáig ellenálltam én is az RGB őrületnek, a konzervatív megoldások, a minimál stílus, a silencium és a léghűtés hatékonysága mindennél fontosabb volt. (Fractal Design R6 ház, minimál jellegű pc asztal). Azután elcsábultam, vettem egy CM700 házat, megpakoltam színes ventikkel, mostanság az asztalom, a mouse pad, de még a füles tartó is világít. Lehet egy kicsit bazári, de bejön. :)

(#27) muxi-muxi válasza bpx (#23) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Nem igazán lehet kapni (38GN950-B), ez vele az egyetlen baj, továbbá az az egy hely, amit felleltem, 570 ezerért kínálja...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#28) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Jajj, kanyarcsíkmonitor... :( És még pénzt is kérnek érte. Ennyiért rendes 4K-sat is [kapni], aminek nem vágták le az alsó felét. (Egyedüli baja hogy VA és nem IPS.)

(#29) sb válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


sb
veterán

Ezt mindig bedobod és nekem, mint korábbi csíkmonitor haternek kell leírnom, hogy 32"-tól rohadt magasak a monitorok egy normál íróasztalra. Ez meg 43". A nyakad leszakad...
Innentől van értelme "csíkozni".

A hírhez nem tudok hozzászólni érdemben. Nekem sem értelmezhető az ára de már mindent leírtak előttem.
Talán azt nem, hogy hány Lada jön ki belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr. Akula válasza sb (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 32" is elképzelhetetlenül nagy volt amikor megvettem, ma már fel se tűnik hogy nem az irodai 24" előtt ülök. Elférne egy 50-60"-es az asztalon. Az alját levágni meg semmi értelme, ha oldalra ugyanúgy kell forgolódni, sőt jobban, hiszen laposabb szögben kell meglennie a képátlónak.

(#31) azbest


azbest
félisten

Most látom máshol, hogy 49" 32:9-es képarányú samsung g9 5120x1440 felbontással hdr1000-rel, 240 Hz-el kerül 500 eft körülbe.

(#32) Gengi


Gengi
senior tag

Nekem egy LG 34GK950F van. A sarkokon lévő backlight bleedingen kívűl tökéletes. Mivel freesynces így nem kapott led-et. Ez esténként azért zavaró , jó lenne ha lenne háttérvilágítása.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#33) Dr. Akula válasza azbest (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A LED sor olcsóbb. :D

(#34) sittes79


sittes79
addikt

Eladnam a 2 monitoromat + 1000 eur :Y

Gsync nélküli viszont egész kellemes, ősszel jöhet 3080 mellé addig spórolás :)

[ Szerkesztve ]

(#35) MeszesKPT válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Szívemből szóltál. Értem, hogy ezt a monitort főleg játékhoz ajánlják, de ha valaki esetleg munkára is használna egy kijelzőt legalább elgondolkodnia érdemes azon, hogy egy 16:9-es alkalmasabb lehet. Én 2160p-ről már biztosan nem váltanék lejjebb és a nyakam se tört ki 5 év alatt.

Amúgy a monitor tetszik, az ára olyan amilyen, a tesztet pedig köszönöm.

(#36) arn


arn
félisten

Asszem ket es fel eves, a mar akkor sem uj tipus lg 34es ips ultrawide monitorom. 75hzet tud csak freesyncel... az akkor vmi 230e ft volt. No de ehhez kepest tobb, mint 3x ar? Nem meredek ez egy kicsit?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) arn


arn
félisten

Ize, meg miben jobb, mint ez? 38WN95C
nincs 1400 eur.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) sittes79 válasza arn (#37) üzenetére


sittes79
addikt

Az N-es modellben nincs gsync ami, kb ugy 200-300 EUR-os felár!

(#39) arn válasza sittes79 (#38) üzenetére


arn
félisten

azt irjak, gsync compatible

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) #72042496 válasza arn (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a VESA Adaptive Sync, csak más néven. Ez pedig a sima G-Sync, amiben külön FPGA van. Más a kettő: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41) arn válasza #72042496 (#40) üzenetére


arn
félisten

es a gyakorlati hasznalatban? :) a marketing szovegen tul.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) sittes79 válasza arn (#41) üzenetére


sittes79
addikt

Valami van, de nem sok valóban, a külön hardver modulos monitorok kapnak gsync vagy gsyn prémium jelolest, hardver modul nélküliek gsync compatible ha jól tudom.

(#43) #72042496 válasza arn (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Technikailag is más a kettő, de összehasonlítási alapom nincs. Én csak azért vettem G-Sync-et (klasszikus FPGA-s), mert akkoriban még nVidia kártyával nem volt más alternatíva. Jól működik, de nem csodaszer. Most már ugyanannyiért is a szabványos Adaptive Sync-et választanám. Ha csalódást okozna, amit nem hiszek, maximum belátnám, hogy rossz döntést hoztam.

[ Szerkesztve ]

(#44) sittes79 válasza #72042496 (#43) üzenetére


sittes79
addikt

Nem okozna, nekem egy aoc 144hz monitorom van, ami hivatalosan nem támogatott nvidia által, de tökéletesen működik.

(#45) Vesa


Vesa
veterán

Ívelt :W
Képarány: 21:9
no PWM
700k :F

Kössz, nem...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46) arn válasza Vesa (#45) üzenetére


arn
félisten

Itt jobb az ivelt, plane az ipsnel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) Csandi válasza Vesa (#45) üzenetére


Csandi
őstag

Mi a baj a no PWM-el? Pont, hogy az a jó
UW-nál pedig evidens, hogy ívelt.

(#48) sb válasza arn (#46) üzenetére


sb
veterán

Én munkára még mindig nem merném vállalni. (Az meg külön zavar, hogy több helyet foglal. A Samsung sík, falra felcsukható monitora a legszimpatikusabb :D)

(#49) Yany


Yany
addikt

175 Hz... igen, de minőségromlással, a cikk nem említi.
A kijelzőben beépített ventilátor van, a cikk nem említi.
A "14 ms-tól 1ms-ig történő csökkentés" eléggé elnagyolt, felületes információ. Az 1ms-ot az LG monitorai BFI alkalmazásával "képesek" teljesíteni. a cikk nem említi.
A HDR lényegében 1 mondattal letudva.
A kijelző elődeiről/alternatíváiról gyakorlatilag szó sem esik, még házon belülről sem (ld. WN). Ezzel együtt az összevetés is kimarad.
Bizonyos állítások konkrétumok és táptalaj nélkül kerültek bele, például a hangszórók kapcsán. Már több készülékkel is meglepően elégedett voltam abban a tekintetben, hogy bőven hozta egy közepes asztali hangszórópár minőségét, de hogy ne menjek messzire, a 38uc99-es is kifejezetten korrektül szól, mégha a Creative Gigaworks mellett picit élettelenebb is. Az uc99-es viszont még bluetooth képességekkel is felvértezte a hangszórókat, ezen meg is lepődtem, de működik frankón.
Hova tűntek a G-Sync tapasztalatok. Az alsó és a felső határ környéként fellépő, vagy éppenhogy fel nem lépő anomáliák részletezése.

Jajj nekem.

A világ egyik legmerészebb paraméterekkel rendelkező kijelzőjéről ennyire "csak tudjunk le még egy cikket" szintű bemutatót még soha nem olvastam/láttam. Máshol sem.

Nagyon sajnálom és imádlak PH, de ez a cikk számomra nagyon a legalja. elefant, kérlek ne vedd személyes sértésnek, te magad is többet ki tudsz adni magadból és biztosan hiányzott a motiváció is, de nagyon kár volt ezért az anyagért. Még a TheVRTech-es srácok sokszor totál pontatlan és akár téves megnyilvánulásaiban is többet fedezek fel mint abban, ami itt történt... hú, még józanodom. Elnézést kérek, de szerintem egy másik dimenzióba kerültem, mert nem ezt vártam.

Az itt a termékkel szemben szkeptikusan hozzászólóknak:
- Ívelt: Photoshop, Unity, Premiere, kódolás, játékok, office. Gyakorlatilag tök vegyesen mindenfélére használom a kijelzőt. Az ilyenkor a fórumokban elhangzott "Jajj, ívelt, mindenki szaladjon, ki merre lát!" megjegyzéseken kívül még csak eszembe sem jut, hogy az. Nincs jelentősége, annyira enyhe az ív, de közben meg kifejezetten jót tesz, hogy nem a világba elfelé néz a képernyő széle.
- 21:9: Játékoknak a legfaszább, mert hozza a nagy horizontális látómezőt, miközben cirka 3840x560 pixelnyivel kevesebbet kell renderelni, ami jót tesz az FPS értékeknek. Munkánál nálam az volt a szempont, hogy a 110 PPI környékét úgy legyek képes magas felbontással kombinálni, hogy ne kelljen a plafon felé bézegetnem, ha mindent látni szeretnék a képernyőn (értsd 40~43 colos kijelzők teteje a magasban). Ez a szemekre nézve sem túl egészséges.
- Ár: drága. Vannak olcsóbb készülékek rosszabb paraméterekkel, de bizonyos szempontoknak még jobbat is találhatunk, mint pl. WN95-ös, de a WK95C-vel sem kell igazán komoly dolgokról lemondanunk, ha a 75Hz-es freesync elegendő. (sokan ilyenkor egyébként megfeledkeznek arról, hogy a 75 Hz-es kijelző is adaptív, tehát nem csak azzal nyer az ember, hogy több 60-nál, hanem szépen dinamikusan változik a szinkron.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#50) Yany válasza arn (#37) üzenetére


Yany
addikt

Papíron semmivel. Sőt, HDR-ben, meg 1-2 apróságban (csatlakozók) számomra még jobbnak is tűnik. Igaz, nem szól a fáma az amúgyis totál értelmetlen túlhajthatóságról.

Kimondom: a józan ész mellett annak, aki nem csak játékra használja a gépét, de kontentet is gyárt, vagy akár pénzt termel vele, legyen az gyakorlatilag bármi a népszerű területek közül, szerintem magasan a legjobb választás a piacon. Én a 38uc99 mellett használok egy másodlagos monitort is (igen, van értelme :DDD), a Philips 245E1S perpillanat nevetségesen alacsony áron kínál iszonyat jó értéket és immár néhány hónapja bizonyít az óriás mellett.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.