Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MeszesKPT válasza Yany (#50) üzenetére


MeszesKPT
őstag

"Kimondom: a józan ész mellett annak, aki nem csak játékra használja a gépét, de kontentet is gyárt, vagy akár pénzt termel vele, legyen az gyakorlatilag bármi a népszerű területek közül, szerintem magasan a legjobb választás a piacon."

Szerinted. Más meg nem tud meglenni 2160p nélkül. Megint másnak meg hátrány lehet az ívelt kijelző. Szerencsére annyira széles már a kínálat, hogy mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.

(#52) Yany válasza MeszesKPT (#51) üzenetére


Yany
addikt

A kontextus a cikk miatt nálam az UW.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Vicc hogy ennyi pénzért nem tudnak egy forgatható állványt adni. Ez is tuti lötyög mint az összes többi LG állvány, sok sikert vízszintbe rakni :C
A hátulján lévő 2db-os usb hubról pedig inkább ne beszéljünk.

(#54) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

megláttam az árat, nem is olvastam tovább a cikket... teljesen felesleges..
kár érte

(#55) mindfreak válasza Gengi (#32) üzenetére


mindfreak
őstag

Ugyan miket beszélsz. Tuti tévedsz, csukott szemmel nézed. Az is egy sz*r: ívelt, nem 4K-s, UW, drága, dobd is ki inkább a picsába. Csak a 10 éves 60 herzes fos a jó TN panellel. Minden más átverés.
Különben a cikkben szereplő monitor is egy kalap sz*r. Ennyiért van 200 colos 2160p-vel. Majd veszünk hozzá SLI 3080-at oszt azzal jobban jövünk ki gazdaságilag. Nem is olvasom el a cikket. Amugy meg nincs is rá pénzem, nem tudom minek kommenteltem.

...remélem magatokra ismertetek.

[ Szerkesztve ]

(#56) petison


petison
tag

Jó kis monitor. Az ár az nem annyira... de hát ez van. Dübörög a gazdaság.
Egyébként meg amúgy sem tudnám megfelelően elhelyezni. Egy ilyen nagy monitor-t min. 2,5m távolságból kellene sasolni és hát helyből mindig hiány van. :)

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#57) sb válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


sb
veterán

32" előtt ülök most is. Nem szívesen cserélnék sokkal kisebbre... irodában 24" van, nyilván annál sokkal, de sokkal jobb és hatékonyabb ezzel a munka. De magasságra nekem már határeset, ezért most már elgondolkodnék egy 34" UW-n, vagy 38"-on (ez hasonló magasság de 1-2cm-rel ez is kisebb).
Mondom ezt úgy, hogy 40" előtt is ültem már. Meg mint mondtam, a csíkmonitorok fikázásának élharcosa voltam. :D

Spec. nálam magas az asztal, így az ergonomikus beállítás, hogy kb. a tetejével legyen egyvonalban a szem, vagy annál kicsit fentebb, épp megvan. Kisebb, normál asztalnál még valószínűleg jobban beleférne a 32" magassága.

De eddig az egyéni szoc problem. Ha ettől függetlenül vizsgáljuk akkor sincs igazad szvsz, ugyanis ezek abszolút értelemben is limitálnak. Nézzük sorban amit írtál,
Magasság vs szélesség:
1. Mindenki asztal előtt ül így már fizikailag is jóval korlátozottabb a függőleges terjeszkedés mint a vízszintes. Függőlegesen lefelé ott az asztal. :D
2. A látómező fektetett téglalap alakú. Hogy 16:9 vagy szélesebb az leginkább attól függ mennyire az éleslátási területet nézzük, de inkább több mint 16:9.
3. Ha így sem látod be - élesen biztos nem - fizikailag megintcsak könnyebb nyakat forgatni mint emelgetni. Egyszerűen lecsekkolható...
4. De ha minden kötél szakad még ott a forgószék is tipikusan. Utánafordulsz székből pár fokot: done.
Persze utóbbi kettő is terhel ahhoz képest mintha beülsz 1db 24"-os elé amit átlátsz forgás/nyakforgatás nélkül, de ez már nem ennek a kérdése: ha kell a nagyobb felület akkor valahol kompromisszum lesz. Forgás függőlegesen, vízszintesen, vagy kis felületen tabolgatás ami szellemileg lesz nehezebb, nem fizikailag.

(#58) Gengi válasza mindfreak (#55) üzenetére


Gengi
senior tag

:) Egyik cimborám arról győzködött, hogy ez szar mert nem 4K-s. Semmi gond vegyél egy 4K-t. 2 hét után rájött hogy nincs is igazán ilyen a piacon, ami van az is horror áron van és rengeteg kompromisszum van vele.

Én kipróbáltam 3 másik típusú monitort is. Volt egy LG 34UC99, MSI MAG341CQ, Samsung LC34J791 és most ez van.

Mind hibás volt és még az LG 34GK950 is pixel hibás lett, de nem érdekelt és addig mentem amíg nem gariztatták, bizonyítva az LG hogy kiváló supporttal rendelkezik.

Viszont így hogy volt lehetőségem egy elég széles spektrumot tesztelni azt kell mondjam, soha nem váltanék vissza már, illetve olyan hatalmas plus élmény egy ilyen monitor még akár az MSI is amit teszt nélkűl senki sem érthet meg, cikkekből. Sőt képminőségben abszolút ki is jön az ár különbség. Bár a Samsung közel volt a tökéleteshez számomra a szép feketéivel, csak az a fránya pixel felvillanások.... Homeoffice-ból visszamentem az irodába ahol egy 22" IPS lenovo van. Nos hát inkább visszajöttem HO-ba :D

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#59) Dr. Akula válasza sb (#57) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A (mostmár) hagyományos 16:9-es monitor pont ugyanannyit tölt ki a látótérből függőlegesen is mint vízszintesen. Ha nagyobb lenne, fel-le forgatni a fejet se sokkal megerőltetőbb mint jobbra-balra.

"Mindenki asztal előtt ül így már fizikailag is jóval korlátozottabb a függőleges terjeszkedés mint a vízszintes. Függőlegesen lefelé ott az asztal."

Jobbra-balra meg a bútor vagy a kollégák. :)

Most nézed ezt a PH-t, a képernyő harmadát ha elfoglalja függőlegesen, a többi üres. Nem véletlenül szokták sokan pivotban használni, ha már fizettek érte, legalább legyen rajta valami. Én tartom továbbra is hogy a csíkmonitor csak marketingfaktor, felannyi anyag felhasználásával is lehet X"-es monitort ráírni a dobozra. A másik felét meg eladják másnak ugyanannyiért, dupla haszon.

(#60) atee válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


atee
őstag

Én spec. nem szívesen váltanék vissza 21:9 ről. Majdnem biztos, hogy a következő monitorom is ilyen képaranyú lesz! Sőt a kanyarral sincs bajom :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#61) Csandi válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


Csandi
őstag

"A PH 1/3-ot foglal le 16:9-en is"

Ja mert 21:9-en csak 1 ablak lenne megnyitva és nézed a nagy semmit a 2 oldalán, nem az, hogy 2 vagy vagy 3 egyszerre :)

(#62) This_is_Ice válasza Csandi (#61) üzenetére


This_is_Ice
tag

+1

természetesen nem eleve erre lett kitalálva, hogy rendesen lehessen vele multitaskolni multi-monitor setup nélkül :D édes istenem. Ezen kívül szimulátor, triple screen alternatíva hello? Mindegy is, én vissza nem megyek 16:9-re.

(#63) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A színtérlefedettség 140,3% sRGB , ez nagyon jó érték ,
de az árába már lehetett volna tenni 2 X 10 Wattos hangszórót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.