Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) Yany


Yany
addikt

175 Hz... igen, de minőségromlással, a cikk nem említi.
A kijelzőben beépített ventilátor van, a cikk nem említi.
A "14 ms-tól 1ms-ig történő csökkentés" eléggé elnagyolt, felületes információ. Az 1ms-ot az LG monitorai BFI alkalmazásával "képesek" teljesíteni. a cikk nem említi.
A HDR lényegében 1 mondattal letudva.
A kijelző elődeiről/alternatíváiról gyakorlatilag szó sem esik, még házon belülről sem (ld. WN). Ezzel együtt az összevetés is kimarad.
Bizonyos állítások konkrétumok és táptalaj nélkül kerültek bele, például a hangszórók kapcsán. Már több készülékkel is meglepően elégedett voltam abban a tekintetben, hogy bőven hozta egy közepes asztali hangszórópár minőségét, de hogy ne menjek messzire, a 38uc99-es is kifejezetten korrektül szól, mégha a Creative Gigaworks mellett picit élettelenebb is. Az uc99-es viszont még bluetooth képességekkel is felvértezte a hangszórókat, ezen meg is lepődtem, de működik frankón.
Hova tűntek a G-Sync tapasztalatok. Az alsó és a felső határ környéként fellépő, vagy éppenhogy fel nem lépő anomáliák részletezése.

Jajj nekem.

A világ egyik legmerészebb paraméterekkel rendelkező kijelzőjéről ennyire "csak tudjunk le még egy cikket" szintű bemutatót még soha nem olvastam/láttam. Máshol sem.

Nagyon sajnálom és imádlak PH, de ez a cikk számomra nagyon a legalja. elefant, kérlek ne vedd személyes sértésnek, te magad is többet ki tudsz adni magadból és biztosan hiányzott a motiváció is, de nagyon kár volt ezért az anyagért. Még a TheVRTech-es srácok sokszor totál pontatlan és akár téves megnyilvánulásaiban is többet fedezek fel mint abban, ami itt történt... hú, még józanodom. Elnézést kérek, de szerintem egy másik dimenzióba kerültem, mert nem ezt vártam.

Az itt a termékkel szemben szkeptikusan hozzászólóknak:
- Ívelt: Photoshop, Unity, Premiere, kódolás, játékok, office. Gyakorlatilag tök vegyesen mindenfélére használom a kijelzőt. Az ilyenkor a fórumokban elhangzott "Jajj, ívelt, mindenki szaladjon, ki merre lát!" megjegyzéseken kívül még csak eszembe sem jut, hogy az. Nincs jelentősége, annyira enyhe az ív, de közben meg kifejezetten jót tesz, hogy nem a világba elfelé néz a képernyő széle.
- 21:9: Játékoknak a legfaszább, mert hozza a nagy horizontális látómezőt, miközben cirka 3840x560 pixelnyivel kevesebbet kell renderelni, ami jót tesz az FPS értékeknek. Munkánál nálam az volt a szempont, hogy a 110 PPI környékét úgy legyek képes magas felbontással kombinálni, hogy ne kelljen a plafon felé bézegetnem, ha mindent látni szeretnék a képernyőn (értsd 40~43 colos kijelzők teteje a magasban). Ez a szemekre nézve sem túl egészséges.
- Ár: drága. Vannak olcsóbb készülékek rosszabb paraméterekkel, de bizonyos szempontoknak még jobbat is találhatunk, mint pl. WN95-ös, de a WK95C-vel sem kell igazán komoly dolgokról lemondanunk, ha a 75Hz-es freesync elegendő. (sokan ilyenkor egyébként megfeledkeznek arról, hogy a 75 Hz-es kijelző is adaptív, tehát nem csak azzal nyer az ember, hogy több 60-nál, hanem szépen dinamikusan változik a szinkron.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.