Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #16939776 válasza margithid (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Így van. Nálam csak egy 3770T van (xeon E3-1265L v2 felirattal a kupakon) amit "upgradelni" akkor szándékozok, ha végre kihal mellőle a 6 éves sata2-es SSD...ekkor kap egy sata3-as SSD-t ;]
Napi feladatokat még mindig keresztbe lenyeli, és az áramszámla sem vág földhöz, 45W-os a CPU, kicsi, csendes a gép.
Amíg el nem porlad alatta az alaplap, addig szeretném használni. :))

[ Szerkesztve ]

(#52) RyanGiggs válasza core i7 (#50) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ha valaki GTX1080-at vesz (netán majd jobbat), az valszeg 4K-s kijelzőn használja, ott meg nem igazán van CPU limit. FullHD-n lenne ugyan CPU limit, de számít vajon, hogy 150fps helyet "csak" 100fps-t kap (nagy vonalakban)? Nem hiszem.

(#53) core i7 válasza RyanGiggs (#52) üzenetére


core i7
addikt

Nem feltétlen Lehet valaki FHD 144Hz-hez veszi 4K-n nem is ér sokat egyszálmagában az 1080se
Vagy ott az 1070 azt már inkább veszik FHD-ra azt se hiszem ,hogy mindenütt kihajtaná már egy szimpla sandy-ivy i5 Jó nyílván legtöbb helyen ige elvégre is komprumiszummal is van élet

(#54) User64476 válasza berVi (#41) üzenetére


User64476
őstag

A Zen jöjjön már... :P

(#55) westlake válasza Chiller (#29) üzenetére


westlake
félisten

Haswell-E(P/X) és Broadwell-E(P/X) között nagy általánosságban megvan a 8-10%-os különbség. :U
Saját mérés, de természetesen nekem sem kötelező hinni.

Play nice!

(#56) margithid válasza RyanGiggs (#48) üzenetére


margithid
veterán

Van egyébként egy notebookom is amit anyum használ jelenleg, i5 2520m, 6 GB Ram, 60 GB SSD.
Nyilván az asztali i7hez mérten nem egy erőgép, de netezni úgy érzem ez is bőven elég lesz még pár évig.

(#57) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Köszönöm Rudi!
Végre valaki le tudta írni magyarul, hogy: TIKK-TAKK!

Hogy a cikkhez is...
Nem kellene már rég forgalomban lennie az egész palettának, de legalább az asztalinak?!?!
A négyes sorozat kint volt már nyáron, a hatos az kint is volt meg nem is. Ez meg csúszik a végtelenbe. Kissé ködös.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#58) angyalfoldi válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


angyalfoldi
csendes tag

:K Igazad van. Akkor árzuhanás helyett legfeljebb ároptimalizálás lesz. Így legalább nem lesz bűntudata a Skylake tulajoknak, ahogyan a Haswell-eseknek sem.

[ Fujitsu Lifebook E736 ]

(#59) sb válasza Tyrel (#35) üzenetére


sb
veterán

Nézz meg 1-2 valós tesztet mert a TDP csak osztályt jelent.
A 2.8GHz-es 2 magos G3900-tól kezdve a 3.8-as i3-6300-ig (+HT) 51W a TDP ami elég fura lenne.

Én most raktam össze egy G3900-as gépet. Paneltáppal és 1db SSD-vel idle 10W, Prime95 alatt 28W a teljes gépre. Szóval 51W-tól nagyon messze van... még akkor is ha az IGP épp nem kapott terhelést.

@Rudi.
Köszi. Igen, desktopban mérhető majd jól. Ott nem szól bele a hűtés, throttling.

[ Szerkesztve ]

(#60) Stauffenberg válasza angyalfoldi (#58) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is most vagyok Skylake vásárlás előtt, de akkora áresésre nem számítok, hogy megérje megvárni a Kaby Lake-et (ez alsó hangon is 4 hónap, de lehet akár 5-6 is, mire rendesen befutnak a magyar boltokba). Persze aztán tudja a bánat, hogy igazam lesz-e az árakkal kapcsolatban.

Ha a non-K proci árán kapnék már K procit is, akkor sem éri meg, mert ahhoz jobb lap illene, jobb VGA, jobb hűtés és egy nagyobb táp is, ami elbírja a megnőtt fogyasztást is, ez mind többlet költség és nem is biztos, hogy a tuning hozna annyi többlet teljesítményt, ami indokolja a felárat. Arra pedig esély sincs, hogy a kinézett i5-6500 árára lecsúszna egy Skylake i7, így inkább nem várok, felesleges.

(#61) mepet


mepet
addikt

Nem vagyok elégedett. Csak a szokásos...

i7-2600-at cseréltem i7-6700K-ra. Kemény 40%-al erősebb az új. 4 generáció alatt 40%...

Itt most ugyanez lesz, a számokból azt logikáztam ki, hogy az i7-6700 utódja megint kb 10%-al lesz erősebb. Szerintem ez iszonyú lassú fejlődés...

(#62) RyanGiggs válasza margithid (#56) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nekem is van notebookom amiben egy i5-3337U proci van (hasonló teljesítményű mint a tied, csak fele fogyasztással). Persze van mellette segítségül egy GT740M, így a kettő együtt még jóóó pár évig elég teljesítményű lesz netezni. A 4GB Ram is elég, és a 90GB-os SSD is. Egyenlőre csak az IGP hajtja a Firefoxot, mivel elegendő, ha esetleg kevés lenne már, akkor átváltok GT740M-re!

(#63) sb válasza mepet (#61) üzenetére


sb
veterán

Akkor jól jártál, mert szvsz általánosan nincs meg a 40% sem a 2-6. gen. között.
Legalábbis órajelre biztos nincs, telj/fogyasztásra talán.

(#64) Kleroo


Kleroo
veterán

Szimpatikus.
De lassan imádkozni fogok AMD-ért hogy üssön oda a kék óriásnak. Elég ebből a vánszorgásból.

Értem én, hogy már nehéz igazán újat kitalálni, meg a fő prio a kis fogyasztás és IGP, de az azért már kissé frusztráló, hogy Sandy bridge óta továbbra sincs igazán nagy áttörés, egy őskövület procit nem szánni kell a lassúsága miatt, hanem becsülni, mert még mindig alig éri meg leváltani csúcs igényeket nézve sem. 2011 legelején jött ki. Az régi mércével nézve őskőkorszak. A SOC mobil chipek bezzeg viharsebesen száguldanak.

Egy korábbi ütemet nézve (p4->c2q->i7) illene egy még komolyabb architektúrán, 12mag/24 vagy legalább 8/16on szálon számolni 4-4.5ghz-en. Manapság egy keményen meghúzott Sandy, még mindig top proci (az elérhető ársávban) wtf :F

És hogy miért kell ütés?

P4 korszakban lehett hallani, hogy nem minden fenékig tejfel, de ment a ködösítés, hogy majd megy följebb az órajel és jólesz. Aztán 4előtt megállt mint a szög, kézszéttárás. Aztán jött az AMD és bucira verte a nagyfiút alacsony órajelen. Ekkor észbekapás, és gőzerővel rájöttek intelék, hogy lehet innoválni is. c2d, c2q, i7.....
Ha nincs az AMD, akkor most tartanánk kb a core2duo/quad bevezetésénél.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#65) zetor2000


zetor2000
senior tag

Találtak a kupak alá rendes hűtőpasztát, és kiadják optimalizált verzióként.. :-))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66) Chiller válasza westlake (#55) üzenetére


Chiller
őstag

Na igen, csak azóta áttért T-T-ről P-A-O-ra az intel.

Mondjuk az én skylakem úgyis csak cannondalere vagy utánira lesz cserélve.

(#67) #20691712 válasza mepet (#61) üzenetére


#20691712
törölt tag

Ilyen arak mellet gyorsabb fejlodest akarsz?
Kapjal mar a fejedhez. :W
Vagy te szarod a penzt?

(#68) Stauffenberg válasza #20691712 (#67) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én sem értem igazán, egyszerűen a VGA piacon sokkal nagyobb fejlődést látunk, ezzel párhuzamosan számos compute feladat kerül át CPU-ról a GPU-ra.

Én nem nyafogok azon, hogy nem kell 2 évente CPU-t vásárolni, elég ezt a VGA-val eljátszani.

(#69) geryboro válasza Shade45 (#2) üzenetére


geryboro
senior tag

+1

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#70) Kleroo válasza Stauffenberg (#68) üzenetére


Kleroo
veterán

Akkor sem kéne cserélned, ha fejlődne jobban. Pontosan ugyanolyan gyors lenne. :D
Csak legalább lenne alternatíva ha mégis cserélnél.

Azért kőkemény PS-LR használatnál simán megtérdel kb bármi, bőven lenne még hova fejlődni.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#71) Stauffenberg válasza Kleroo (#70) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A fejlődés üteme limitálja a fejlesztőket, ha gyorsabban fejlődik, gyorsabban avul el a régi. Nyilván nem csak játékra lehet egy CPU-t használni, de milyen állat már, hogy egy i5-2500K még most is simán alkalmas játékra egy kevéske kompromisszummal. Ha évente kapnánk 40-50% teljítmény többletet, akkor elég gyorsan elavulna a régi. Nyilván videót nem fog lassabban renderelni az idő múlásával.

Az igaz, hogy a lossless 4K és az egyre izmosabb 50-60 megapixeles RAW állományok kezelése egyre nehezebb, de itt is több értelmét látom már GPU-ra vinni a feladatot.

(#72) margithid válasza Stauffenberg (#71) üzenetére


margithid
veterán

Azért ha akarnák akkor magszámnövekedést igazán csinálhatnának.
Én például elgondolkoznék a vásárláson akkor, mert most két i7-es gépem van, de ha lenne egy 8 magos 16 szálas i7 akkor azt megvenném szerintem.
Persze tudom az ilyen igényekre ott a xeon, de az meg nagyon drága, meg az átlag hard usert a 4/8 is teljes mértékben kiszolgálja.
Arra leszek kiváncsi, hogy mobil processzorokban hol lesz a megtorpanás.

(#73) Stauffenberg válasza margithid (#72) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az egy szálon leadott teljesítmény megtartásával újabb szálakat kínálni valóban jó lenne. A Xenon meg drága, de pont oda való, ahol komolyan nyomják a számításigényes munkát. Érdemi versenytárs nélkül meg az Intel nem is változtat ezen.

(#74) margithid válasza Stauffenberg (#73) üzenetére


margithid
veterán

Sajnos...
Amd-től meg nem várok nagy csodát, Zen ide Zen oda.
Nem bánnám amúgy Qualcomm betörne az asztali processzorok közé, kicsit megizzasztaná intelt, persze tudom erre semmi esély, mivel a mobilszegmensben van a nagy pénz.

(#75) mepet válasza #20691712 (#67) üzenetére


mepet
addikt

"Ilyen arak mellet gyorsabb fejlodest akarsz?"

Ez is egy nézőpont. Én pont fordítva gondolkodnék, miért nyomná le az új proci az előző gen. árát, ha mindössze 10%-al erősebb?

(#76) #16939776 válasza margithid (#72) üzenetére


#16939776
törölt tag

Arra leszek kiváncsi, hogy mobil processzorokban hol lesz a megtorpanás.

Nem lesz megtorpanás: azok a feladatok amelyek feleselgessen nagy mértékben terhelnék a CPU-t, mind kapnak egy egy fix-funkciós gyorsítót, ami kis tranzisztor szám növekedés mellett 1/20 fogyasztással 10x gyorsabban végez a feladattal mint a CPU tudna. A magok maradnak általános feladatok ellátására, de a teljes CPU generációról generációra nagyot tud ugrani számítási teljesítményben. Az IGP-nek is ilyen szerepet szántak, amikor bekerült a CPU-ba.

Amúgy a desktop 4c/8t-nél nem fog több magot kapni, 4/8-szálra is kihívás jól skálázódó programot írni, és amíg nem tud az átlagos számítási teljesítmény arányosan növekedni a magok számával, úgy hogy 1-2 nagyobb igényű program program fut egyszerre, egyelőre értelmetlen is lenne a lépés.
Erre ott a HEDT, az skálázódik 20c/40t-ig.

[ Szerkesztve ]

(#77) Kleroo válasza #16939776 (#76) üzenetére


Kleroo
veterán

Szerintem csak akarás kérdése.
nagyon be van gyöpösödve minden erre a szintre(4/8, 3-4ghz).

Anno a 2 mag utópia volt, meg hú felforgatja a világot, a 4mag pedig az elmebeteg kategória amit évek múltán se fog kihasználni semmi. most pedig a 8 szál is sima ügy egy normálisabb szoftvernek.
Ahova pedig nem kell/kivitelezhetetlen a párhuzamosítás, oda valószínűleg egyáltalán nem is kell.

Szóval attól még hogy megállt a komoly fejlődés, ne higgyük azt, hogy nem egoldható vmi. Az IT világgal kb egyidős az a sírás, hogy "á!! kb lehetetlen"... :)

Gondoljunk csak vissza akár a P4 végére. ha nem lett volna AMD gyalázás, akkor még most is azon görcsölnénk, hogy a párhuzmosítás milyen nehéz dolog lesz, és a q6600 egy gigászi szörny, programozhatatlan ígéret lenne most 2016ban (ha ebben a tempóban léptek volna tovább P4ről, mint most kb Sandy óta)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#79) rudi válasza Kleroo (#77) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az Intel is egy profitorientált vállalat, úgy fejlesztenek és olyan ütemben hoznak ki termékeket, hogy a legtöbb bevételt tudják kihozni a történetből. Valóban reális konkurens évek óta nincs, ezért a saját tempójukat futják, amihez az iparág kénytelen alkalmazkodni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#80) #16939776 válasza Kleroo (#77) üzenetére


#16939776
törölt tag

Már régen 64magos 1,5Ghz-es 10W-os "processzorok" lennének a mobil gépekben ha:
-ha minden feladat jól párhuzamosítható lenne,
-nem kellene alá, olyan sokcsatornás memória alrendszer, ami csak vezérlő+modul szinten 50W-ot enne kiterhelve.

Nem gondolom hogy megoldhatatlan, de még nem tart ott a technika...

(#81) Kleroo válasza #16939776 (#80) üzenetére


Kleroo
veterán

Szerintem a legfontosabb ha, ahogy rudi is írja, az AMD lenne.

-ha az AMD.........

akkor talál megoldást az intel valahogy :D

Persze értem én, hogy most már erősen a falakba ütköztünk, kicsi a játéktér, hisz AMD-ék nem véletlenül adnak bele apait anyait.... hogy az intel mögött kulloghassanak.

Csak ma már szerintem vannak olyan dolgok, amire nem elegendő a "sandy bridge" tempó.

2011-ben 21MP volt az átlagembernek elérhető legnagyobb felbontás, és átlagban 10-12mp-es vázak voltak a usereknél. Videókat is főleg 720p-ben, és olykor 1080p-ben rögzítettek az emberek

most 2016-ra már a 42MP sem hanyattesős, mindenki 20-24MP-el járkál, még a kutya kakilását is 1080p-ben rögzítjük, de jobbára már inkább 4k-ben. És mindemellé a bitráták is ugrottak egy nagyot.

Mást annyira nem néznék, mert játéknál inkább a konzolok határolnak, más területeken pedig nem létezik elég gyors cpu. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#82) csizi90 válasza rudi (#10) üzenetére


csizi90
aktív tag

A starcraft eredményeket single-ben vagy multi-ban mértétek?

Én azt vettem észre hogy multiban jobban visszaesik a teljesítmény mint kampány módban (Core M). Gondolom a nagyobb proci igény miatt.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#83) aprokaroka87 válasza #16939776 (#80) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

64 mag felesleges lenne,max MI miatt.

(#84) rudi válasza csizi90 (#82) üzenetére


rudi
nagyúr

Singleben volt, ugyanazokkal a beállításokkal mindkét esetben, ezért is fura a Kaby Lake alacsony eredménye.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#85) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

Kár, hogy kihagyták a lehetőséget, hogy a "konzumer csúcs" száma i7-7777K legyen.

(#86) westlake válasza Execᵀʰᵀˢ (#85) üzenetére


westlake
félisten

Az előző szériáknál nem tehették volna meg ugyanezt? A 7. generáció miben más, mint az előző 6? :F

Play nice!

(#87) Execᵀʰᵀˢ válasza westlake (#86) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

Ott az i7 ugyanúgy 7-el kezdődik :) Bár csinálhattak volna akkor 3333 meg 5555-öset is

(#88) core i7 válasza Execᵀʰᵀˢ (#87) üzenetére


core i7
addikt

csak az nem i7 lenne egyedül a 2600-nak kicsit fura ,hogy 600 többi széria mind 700-assal folytatódik

(#89) #16939776 válasza core i7 (#88) üzenetére


#16939776
törölt tag

Megjelent abból is a x700-as verzió, csak ~háromnegyed évvel később:2700K

[ Szerkesztve ]

(#90) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ekkora bullshitet tejóég, eddig Intel párti voltam noha soha nem elvakultan de nagyon remélem hogy a Zen idén felmossa a padlót az Intellel. Optimalizálás ja, HDMI 2.0 2016-ban nem megoldott szánalom, IGP megint kevesebbet fejlődött mint a kor igényelt volna.

Remélem vissza jön a valódi verseny helyzet, ha igen ki is dobják ezt a 3 lépcsős ütemtervet ami nyílvánvalóan egy mókusvakítás.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#91) ThodEE


ThodEE
őstag

i5-7267U 3,1/3,5 GHz 2/4 4 MB 650 300/1050 MHz 28 W
i5-7267U 2,8 GHz 2/4 3 MB 650 300/1000 MHz 28 W

Ez csak elírás vagy valóban oda kell majd figyelni hogy melyik kerül a gépbe :F

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#92) jerry311


jerry311
nagyúr

Na végre valami, amire érdemes Sandyről váltani. Már csak a Vega kell megérkezzen és megyek is boltba. :))

(#93) bmakszim válasza ThodEE (#91) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az a táblázat nagyon el van írva. Ezen az oldalon pontosabb összefoglalót találsz.

(#94) azbest válasza rudi (#33) üzenetére


azbest
félisten

Rudi, melyik aida verziót használjátok? Ebből a tesztből kimaradt, ha jól látom.

Viszont, amikor visszakerestem az alul linkelt előzmény cikkekben, úgy látom, hogy a cikkekben feltüntetett verzió csak az éppen tesztelre igaz, a régebbiek régi tesztből vett régi aidás eredmények. Most is van ilyen átlapolás? Az egyel korábbinál 5.50-ös aida van feltüntetve, azelőtti 5.30, azelőtti 5.00. A már korábban tesztelt procik pedig a régi verziós eredményükkel szerepelnek általában az újabb verziós értékek közt. Szal picit csalókák a táblázatok.

[ Szerkesztve ]

(#95) sh4d0w válasza Shade45 (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Bőven van még tartalék Inteléknél, az íróasztal fiókok mélyén, aztán ha időszerű elővesznek egy-egy bedobott jegyzetet, és lám egyből 10-15%+..."

Ez nem egészen így van. Ahogy egyre inkább finomodik egy architektúra, úgy lesz egyre nehezebb előrelépni.

https://www.coreinfinity.tech

(#96) azbest


azbest
félisten

kíváncsiságból átpörgettem néhány tesztet a harmadik generációs thinkpademmel és azt hiszem pár évig még el leszek vele :DDD

(#5) core i7
még mindig csak a ram sávszélesség és pár új utasítás, amitől jobb. Ha dedikált gpu-s gép, akkor valsz még mindig hozza azt, amit ezek a mostaniak. Persze az új gép karcsúbb és kevésbé bővíthető, esetleg jobban throttlingol, amikor tényleg meghajtják. Az integrált gpu lehet inkább komolyabb szempont az újak mellett.

(#9) Meglivorn
Vagy veszel 22-110 dolcsi közt egy amlogic s905 alapú boxot, ami nevetve viszi a 4k hevc-t a hdmi 2.0-ájával.

[ Szerkesztve ]

(#97) core i7 válasza jerry311 (#92) üzenetére


core i7
addikt

No meg a Volta kell még + a Skylake-E :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98) Chaser


Chaser
titán

már nagyon kíváncsi vagyok valójában mennyivel gyorsabb a skylakenél c2c, találtam egy aqua-s cikket nyárról, ott valami 40%-ot írnak ( :
kinti fórumokon 1-2% körülit, szóval maga a cpu teljesítmény változatlan, itt meg 10-15%-ot írtak régebben, azt hittem mostani cikk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) GeryFlash válasza Chaser (#98) üzenetére


GeryFlash
veterán

5-10% között a legtöbb hiteles forrás szerint. Aqua LOL

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#100) Prof


Prof
addikt

Na akkor varjuk a Kaby lake-s NV 1060-al szerelt matt jo hutesu/halk notikat. (tipp: egy se lesz : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.