Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Ha jól értem, akkor a magasabb számozású IGP sok esetben lassabb az alacsonyabb számozásúnál (ami az I5-ben van)???
Ez most akkor hogy van?
Vagy valamiről lemaradtam?

(#2) Shade45


Shade45
senior tag

Jön a Zen, aztán tudatosan picit feloldották a technológiában lévő tartalékokat, a mihez tartás végett!

Szerintem a Broadwell-Skylake váltásnál is tudtak volna ilyen mértékű gyorsulást produkálni, ha van aki miatt rákényszerülnek.

Bőven van még tartalék Inteléknél, az íróasztal fiókok mélyén, aztán ha időszerű elővesznek egy-egy bedobott jegyzetet, és lám egyből 10-15%+...

Kíváncsi lennék hol tartanánk, ha kitolnának mindent magukból...

(#3) mildwood


mildwood
tag

Jöjjenek csak, szépen nyomják le a régebbi, majdnem ugyan úgy teljesítő procik árát :D

P

(#4) margithid


margithid
veterán

Core m3-7Y30-et elfogadnám majd az asus T100as utódjának.
Árról van már valami infó?
Igazából nem lenne elszállva az ára nem is hiányozna az atom...

(#5) core i7


core i7
addikt

Talán Sandy-s tulajoknak itt már megéri a váltás :)

(#6) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a SpeedShift egy érdekes dolog, főleg ha nem csak hitelesnek, de akár referenciának tekinthető a demonstrációs grafikon. Ezzel sikerült először elültetni a bogarat a fejemben, hogy talán mégis megérné lecserélni a SandyBirdge-t SkyLake-re vagy akár CabbyLake-re (mármint jobban, mint azt a benchmark-ok mutatják, ami nem sok). Mivel napi ~10 órán át megy a gép, amiből ~90% idle közeli terheléssel, így bekapcsolok minden energiagazdálkodási funkciót, pedig játékoknál nagyon kényes vagyok a véletlenszerű, ritka akadozásokra is, nem csak az átlagos fps érdekel, így szívesen látnám ezt a "sebességváltási időt" ideális esetben ~16.66ms, de legalább is annak a duplája alatt, hogy a hagyományos V-sync mellett 1-2 képkockányi késésen belül legyen (ne múlhasson azon, hogy nem készült el időben a következő képkocka, hogy a CPU épp el akart menni pihenni, és lomhán ébredt).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) Lacok


Lacok
őstag

Az AMD E-450 procis laptopom cseréje már időszerű, kicsit eljárt felette az idő. :K

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) bsh


bsh
őstag

nem semmi ez a speedshift, hogy akár 3500 GHz-re is felkapcsol... :U

(#9) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Az utolsó mondattal tudok mélyen egyetérteni. Ideje lenne lecserélni az öregecske E-350-M1 lapomat a médialejátszóban egy HEVC kompatibilisre. De még IntelHD 500-as lapokat se lehet kapni sehol (400 elvétve), remélhetőleg ebből lesz valami végre :\

(#10) rudi válasza Olajka02 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem-nem! Az IGP részen az a fontos, hogy milyen gépben van a hardver - pontosabban milyen a hűtése. Ha gyenge hűtéses és/vagy vékony a gép, mint amilyen a HD Graphics 620 alatti Asus Zen Book 3, akkor az IGP és CPU hajtásakor túlmelegedhet a helyzet és akkor visszavesz az órajelből. De ugyanígy lassítanak a HD 520 is egy vékony gépben. A cikkhez viszont csak egy vaskosabb, jobban hűtő gépbe szerelt HD Graphics 520 méréssor állt rendelkezésre, elsősorban emiatt tűnik jobbnak az alacsonyabb számozású, régebbi. Idővel majd jönnek további Kaby Lake gépek, mérek majd rendesebb hűtéses (meg modernebb) játékos eredményeket.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Olajka02 válasza rudi (#10) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Ahammm...
Így már minden világos. :R

(#12) rudi válasza Shade45 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ráadásul még az is kvázi sok, amit kitolnak magukból. Vagyis nem sok, csak fölöslegesen szétaprózott. Szerintem a Kaby Lake pont az, amit előbb is írtak a fórumozók, egy olyan platform amire már érdemes Sandy Bridge-ről fejleszteni. Ergo a mostani process (Broadwell), architecture (Skylake), optimalization (Kaby Lake) stratégiánál célszerű csak az utolsónál vásárolni. Akinek Skylake Sandy Bridge volt, most vált, és nyugta lesz 3 évre.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

"továbbá egy HDR formátum, a Rec.2020 is felkerült a hardveres kódolás listájára"

Ez kicsit értelmetlenre sikerült, a Rec.2020 eredendően egy színtér, de szinonimaként használják az ITU-R BT.2020 ajánlásra is, ami egy csomó UHD szabványt összefog (köztük már HDR-t is).

Itt is erről van szó: "In addition to HDR support, the integrated graphics in Kaby Lake-S will support HDCP 2.2 and a wide color gamut (Rec. 2020)." - [link]

(#14) tibaimp válasza rudi (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen ez kb. így igaz, én is mostanában kezdtem el vakarózni.
Viszont, ha jól értem, asztali társai csak jövő év eleje?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Shade45 válasza rudi (#12) üzenetére


Shade45
senior tag

Én is úgy érzem, hogy eljött az ideje a 2500-tól könnyes búcsút venni! :)

(#16) Lacok válasza tibaimp (#14) üzenetére


Lacok
őstag

"Viszont, ha jól értem, asztali társai csak jövő év eleje?"

Igen. [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) core i7 válasza Lacok (#16) üzenetére


core i7
addikt

Jó vétel lesz majd az Nvidia Volta kártyákhoz :) :))

(#18) Vitamincsiga válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Az élet közben megyen tovább :[link]
Bő 2 hónapja a BT.2100 a legfrissebb szabvány, ami már rendesen támogatja a HDR-t, akár 8k-n is.
Természetesen erre a Kaby Lake még nem lehetett felkészítve.
De a fejlesztések előtt így is le a kalappal! Remélhetőleg az azt kihasználni képes tartalomra sem kell sokat várni.

Kicsi hiányérzetem azért azért az új szabvánnyal kapcsolatban. Kár, hogy a színtér átfogását nem közelítették a Adobe Wide Gamut RGB szinteréhez [link].

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#19) Yany


Yany
addikt

Akkor ez most mégsem ZenBook 3?
A cikk is és ti is itt a fórumban ilyen névvel illetitek, de szerintem ez Zen, nem transformer.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#20) rudi válasza Yany (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Dede, ZenBook 3. Ahol véletlenül Transformerbookot írtunk, az hiba. Van olyan termék is, hogy Transformer Book 3, de az más, az egy 2in1 tablet (mondjuk hasonló hardverrel).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Stauffenberg válasza Vitamincsiga (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Felesleges annyira előre szaladni, kinek van szüksége mezei konzumer CPU-ban 8K HDR támogatásra? Jönnek ezek a procik éves ciklusban Mire a 8K HDR eszközök lecsorognak a felhasználói piacra, már rég ott lesz valamelyik következő Intel generációban.

A BT.2100 esetén nem változtattak a színtéren, továbbra is a Rec.2020 specifikációkat használja. Nem is volt cél ezen változtatni, az Adobe Wide Gamut RGB grafikai munkára alkotott színtér, míg a Rec.2020 (meg az elődei) a broadcast ipar kívánságai szerint készült.

---

BTW nem várom meg az asztali Kaby Lake érkezését, jövőhéten reményeim szerint megrendelem a Skylake procimat, nem hiszem, hogy azonos áron sokkal jobbat kapnék az új generációból.

(#22) MeszesKPT válasza rudi (#12) üzenetére


MeszesKPT
őstag

"Ergo a mostani process (Broadwell), architecture (Skylake), optimalization (Kaby Lake) stratégiánál célszerű csak az utolsónál vásárolni."

Ezt értem, de Intel egy ilyen ciklushoz mindig új foglalatot is szánt korábban. Ezzel, hogy kitolta három generációra, így nem pont a ciklus elején érdemes váltani, hogy később akár még egy két évvel frissebb processzort is bele lehessen tenni ugyanabba az alaplapba?

Eddig nem követtem, hogy milyen foglalatok várhatóak, de érik az i5-2500K cseréje, ezért kérdezem.

(#23) PetX válasza MeszesKPT (#22) üzenetére


PetX
aktív tag

Szerintem ezen felesleges pörögni, mert mint a saját példád is mutatja nem egy generációt ugortál/ugranál át most sem.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#24) stutga


stutga
tag

Hihetetlen hogy egy jó SSD-vel még egy T4400 is úgy teljesít hogy -átlagos felhasználás mellett - nincs is szukség tobbre. :K A fogyasztás viszont nagyon durva. Lassan gombelemrol elmegy.

Asszem' most még nem upgradelek. Még kicsi a tét\ a kedvem sotét.

(#25) CabalX


CabalX
aktív tag

Az új procikhoz tartozó chipsetekről (z270) és alaplapokról semmi hír?
Tudom hogy megy a mostani alaplapokban is (z170) de lehet időtállóság miatt az új gépet inkább az újabb generáció köré építeném.

(#26) sb


sb
veterán

Rudi, az "azonos órajelen" +10-15%-nál gondolom nem fixáltatok, csak a kiírt throttling órajelek alapján írtad ezt, nem? Nem lehet, hogy magasabb órajelen járt csak a SpeedShift miatt ez nem látszik mert váltogat le-fel?
Persze az se rossz ha adott keretből jobb fogyi meg SpeedShift miatt többet ment, de az meg erősen modell és hűtésfüggő, nomeg beállításfüggő is inkább, abból nem érdemes kiindulni csak tök azonos konfiggal és beállítással.

Én finom szóval nem ájultam el ettől a szériától. HEVC, VP9 jó, bár előbbiből a Skylake is tudott már, ha nem is 60p main10-et. Meg hibrid sw módban már kb. mindennek illene tudnia (Braswelltől felfelé és AMD oldalra is értem.) Ami derékba törheti az meg úgy látom marad továbbra is: a HDMI 2.0 támogatás.
Az i3-at sz*rrá butították...

Ezekből én azt látom, hogy továbbra sincs változás, előrelépés csak módjával van (én a fenti mérést is betudom egyelőre órajel-előnynek nagyrészt), 2 helyett lehet 3 ütem is akár... 1-2 jól megválasztott butítással, nem-támogtással megoldják, hogy váltogass a "semmiért", vagyis nagyon minimális dolgok miatt.
:(

szerk: Persze a jó oldalát is lehet nézni: Ha nem kell semmi - még 24p main10 sincs, de ha lesz is lassan az évek óta való várakozás után, 60p kb. soha... - akkor meg lehet maradni... pl. a sokak által emlegetett Sandyn is.
Én is most váltanék Skylake-re, light tuning i5-2500 -> i5-6400/6500. Egyik kb. egy szálon a másik multiban egál tuning nélkül vele. Cserébe 50-65W 85-95W helyett. Kraft se nagyon kell több az átlaguserek 95%-ának és igazából a a többi dolog is max kényelmes mintsem nagyon sokat jelentene. Ugyanez mondjuk 80%-ra nézve az i3 szint. Mobilban is, nem véletlen, hogy az i5 ott is kb ugyanaz 2c4t. Most vágtak rajta még egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#27) nalaca000


nalaca000
tag

Aggódom a zen jövőjét illetően...

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#28) tibaimp válasza Lacok (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi.
Az a 7700K nem lesz rossz, 4,5GHz turbóval, kiterjesztve mind a 4 magra mint legegyszerűbb tuning....:)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) Chiller


Chiller
őstag

Nem hiszek nektek.

Na majd hat tényleg végig 100% azonos órajelen fog menni a két proci, majd akkor kiderül az igazság. Szerintem 1-2 %-nál nem lesz több eltérés.

(#30) angyalfoldi válasza rudi (#12) üzenetére


angyalfoldi
csendes tag

Akinek Skylake volt, most vált, és nyugta lesz 3 évre.

Skylake-ről váltani? Tavasszal váltottam i7-6600U-ra és meglehetősen nyugodtnak érzem a következő 3 évemet. Sőt!
Úgy látom, hogy a várható áresések miatt még kapósabb lesz a Skylake, pláne, hogy "csupán" az optimalizálás nem hoz olyan nagy előrelépést ahhoz képest, mint ami a Skylake és az azt megelőző generáció(k) között van. Aki pedig nem árérzékeny úgyis a legújabbat keresi.

[ Fujitsu Lifebook E736 ]

(#31) dstern válasza Chiller (#29) üzenetére


dstern
tag

Pontosan, nincs nagy különbség a teljesítményben

(#32) rudi válasza angyalfoldi (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Elnézést, elírtam, Sandy-t akartam. Skylake-ről váltani nem sok értelme van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi válasza sb (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, nem fixáltuk, az AIDA64 órajeljelölését néztem. Majd amikor lesz asztali verzió, ahol minden paramétert jól lehet kezelni és kordában tartani, csinálunk alaposabb clock-for-clock méréseket.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) prolad


prolad
őstag

Elég érdekesek azok az igp eredmények.Viszont a gyorsulás megvan, órajeleket jobban tartja, kohozhatná az nvidia az 1040m-t, akkor az asus meg frissítheti majd az ux303at, arra cserélném is a mostanit.

(#35) Tyrel


Tyrel
őstag

Ebből a 7. generációból várható valami az alacsony fogyasztású desktop frontra?

Jelenleg CPU-integrált formában vannak J3710-ek és hasonlók, de azoknak már túlzottan leszorították a TDP-jét és e miatt túl lassúak nekem... a következő lépcső meg már a T jelőlésű i3-asok és társaik, amik meg már túl drágák és már túl magas TDP-vel is dolgoznak...

Ezek amiket notikba nyomnak, pl. egy ilyen i5-7200U maga lenne a tökély... de várható ezekből bármilyen desktop megoldás, vagy a normális low power processzoraik megint a mobil eszközök kiváltságai lesznek?...

Turenkarn

(#36) zsoltti


zsoltti
senior tag

ELÍRTÁK??? 1500MHZ ??,
Core m7-7Y75 1,3/3,6 GHz 2/4 4 MB 615 300/1500 MHz

[ Szerkesztve ]

(#37) Stauffenberg válasza angyalfoldi (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elnézve a Haswell árakat én olyan sokat nem adnék arra, hogy a Kaby Lake érkezésével Skylake árzuhanás jönne.

(#38) rudi válasza zsoltti (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Á, biztos csak a szemed káprázott ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) zsoltti válasza rudi (#38) üzenetére


zsoltti
senior tag

:R

(#40) Taranti válasza Lacok (#16) üzenetére


Taranti
senior tag

Viszont ebben a hírben csak az szerepel, hogy a Z270 chipszettel érkeznek, illetve ezek LGA1151 foglalatúak és Skylake procikat is tudnak majd fogadni. De "visszafelé" semmi hír, hogy Z/H170-es 1151 lapban működnek-e majd a KabyLake procik. Vagy én (is) lemaradtam valami inforól...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#41) berVi


berVi
senior tag

Inkabb a desktop Kaby Lake meg a Skylake-E jojjon mar :)

(#42) Renok


Renok
senior tag

Köszi a cikket! :R

2500k-ról váltással érdemes megvárni a Kaby Lake-et?

Pont a hétvégén kinéztem végre alaplap/procihűtő/memória/táp/i7-6700k kombót.
A kinézett alaplap, stb. így bukó, ha várok? Vagy minden maradhat, csak a proci lesz más?

[ Szerkesztve ]

(#43) margithid válasza rudi (#32) üzenetére


margithid
veterán

Nekem i7 3770 van és nem fogok váltani. Amire nekem kell arra most is tökéletes, 5 virtuális gépet gond nélkül hajt meg, ráadásul dedikált VGA sincs mellette.
Az az igazság, hogy intel elkövette azt as hibát, hogy túl jó processzorokat gyárt...

(#44) core i7 válasza margithid (#43) üzenetére


core i7
addikt

Igen eléggé időtálló processzorokat adott ki de lassan szépen azért a Sandy fölött eljár már az idő :)

(#45) margithid válasza core i7 (#44) üzenetére


margithid
veterán

Hát nem tudom, én még jópár évre tervezek vele:)

(#46) rudi válasza Renok (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha van mellette VGA, ami úgyis lazán viszi a hardveres videokódolást és nem kritikus a még egy kicsit jobb fogyasztás, még egy kicsit jobb tuning és még egy kicsit kisebb melegedés, akkor bőséggel jó lesz a Skylake is. Megmondom őszintén, nem vagyok jártas a generációk közti kompatibilitásban, így nem tudom megmondani, milyen lesz a mostani alaplapok és a Kaby Lake processzorok viszonya.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) adamssss


adamssss
veterán

A CPU rész nagyon rendben van, de az IGP-vel valami nagy gixer van. Remélem csak driver...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48) RyanGiggs válasza margithid (#43) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ivy Bridge-ről még nem is érdemes.
Neked/nekem majd a Cannonlake-re érdemes talán váltani.
Az meg még odébb van!

(#49) dogab93


dogab93
tag

Komoly,hogy milyen picsányi fogyasztásig eljutottak és még hol van a vég.Lassan már nem fogyasztani fognak a procik ,hanem áramot termelni. :D Kíváncsi vagyok 10-15 év múlva ,hol fog tartani ez a szegmens teljesítményben ,fogyasztásban.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#50) core i7 válasza RyanGiggs (#48) üzenetére


core i7
addikt

De ezt úgy is lehet nézni ,hogy vga-ból sokszor a legnagyobb is kevés valakinek már igény van a GTX 1080-ra annak az erejéhez itt ott lehet kevés a sandy/ivy i5 és CPU-limitbe ütközik az ember Jövőre ráadásul itt a Volta is és akkor még azzal csak a Kaby jelenik meg

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.