Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodRay


BloodRay
veterán

Nekem nem kéne Apple készülék, de szép eredmények el kell ismerni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2) <NewL>


<NewL>
addikt

meg is ugrott pár dodót tegnap a részvényük:)

There's an app for that

(#3) David75


David75
őstag

Ezen már nincs mit csodálkozni.Minőségi termékeket kell gyártani amiket használni is lehet igazán rájöhetne erre a többi cég is szép lassan.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#4) Quasi_modo válasza David75 (#3) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem tudják.

valami

(#5) asadasad22 válasza David75 (#3) üzenetére


asadasad22
őstag

onmagaban a hasznalhato, minosege termek gyartasa szart sem er: lasd pl nexus one: sokkal jobb a legerosebb iphone-nal, hasznalhatosagban is gyakorlatilag ugyanott van, megis alig vittek.
hype kell, vallast kell felepiteni, ez az amit jobsek jobban tudnak mint barki mas :)

(#6) David75 válasza asadasad22 (#5) üzenetére


David75
őstag

szerintem inkább az van hogy a jó bórnak nem kell cégér mert maguk a felhasználók is reklámozzák azzal hogy mindenkinek dicsérik ajánlják.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#7) P00By válasza <NewL> (#2) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is néztem. És mindjárt itt az új készülék! :)

(#8) asadasad22 válasza David75 (#6) üzenetére


asadasad22
őstag

erre is tokeletes ellenpelda a nexus one. kell ceger, nem is akarmilyen.

(#9) joey04


joey04
titán

aki azt hiszi, hogy az ilyen eredmények eléréséhez elég a hype meg a vallásos sületlenség, az nagyon korlátolt. :)
meg lehet nézni a SE-t, folyamatosan nyomatják a marketinget, sokszor nagyobbat hazudnak mint bárki más (ld.: k850 sample képei, x10 meg a hw korlát a mt-hoz stb), bérfórumozókat használnak, blogokat fizetnek, és mégis csökken a kereslet a készülékeikre, pedig a csicsára is rágyúrtak.

szóval itt több van. nagyon szép eredmény. :R

#5: elhiszem, hogy neked jobb, de ne általánosíts. :)
próbáltam, és nem kéne a 3G helyett sem. de persze elhiszem, hogy nálad fordítva van

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) <NewL> válasza asadasad22 (#5) üzenetére


<NewL>
addikt

meg több éves mult,innovatív termékek,nagyobb termékskála ...
akinek van/volt iPodja az lehet ,hogy egyszer kipróbálja az iPhonet,Maceket. akinek van/volt Macje szinte biztos ,hogy vesz magának egyszer egy iPhonet.
Google - keresek benne,a szakmai fórumokon kívül a kutya nem tudja ,hogy a Google telefont is csinál. (Amerikán kívül)
az Apple termékeket reklámozzák elég sok helyen,Európában is.
meglehet kérdezni akárhol Magyarországon 100 embert ,hogy a Google-ről és az Apple szó hallatán kinek mi jut eszébe. Apple : iPod,iPhone Google : kereső
lehet ,hogy majd 2-3 év múlva többen fogják ismerni mobilos munkásságukat...

There's an app for that

(#11) asadasad22 válasza joey04 (#9) üzenetére


asadasad22
őstag

azt nem mondtam, hogy ELEG a hype, meg a vallas, csak hogy nagyon nagy szerepet jatszik.

es nem. nem nalam van forditva, hanem nalad. technikailag minden egyes parametereben tobbszoroset raveri a legerosebb iphone-nak, beszelhetek akar kijelzofelbontasrol, akar RAM-rol, akar prociteljesitmenyrol, stb. arrol nem is beszelve, hogy az iphone sokszorosan behatarolt rendszerevel ellentetben az android kb teljesen szabad, azt csinalsz rajta, amit akarsz, mig iphone-on azt, amit jobs papa enged neked, ami mogott minden esetben markatingdontesek allnak a vevo karara, ami nem mellesleg szerintem undorito dolog.
a sony ericsson-nak van marketingje (sokkal jelentektelenebb az apple-nel), de kore soha nem epult vallas. es ha nem tudod, hogy mit ertek vallas alatt, nezd meg mondjuk ezt a videot, es szerintem vilagos lesz.

egyebkent a kommentjeiden elegge erosen latszodik a regiekhez kepest, hogy kb honnantol lett iphone-od, ami persze igy szokott lenni, csak vigyazz, hogy ne valj teljesen apple-zombiva :)

#10: en probaltam iphone-t is, mbp-t is, van mind2 a haznal, es szinte biztos hogy soha nem fogok iphone-t venni (hacsak nem valtozik valami es jobs nem hagyja abba az undorito vevoszopato, turannosz strategiajat, amitol hanyingerem van.. azt peldaul tudtad, hogy az apple dolgozok nem mondhatnak semmilyen formaban velemenyt a cegukrol, sehol?). ha most vennek telefont, azon biztosan android futna.

(#12) erdoke válasza asadasad22 (#11) üzenetére


erdoke
titán

"az iphone sokszorosan behatarolt rendszerevel ellentetben az android kb teljesen szabad, azt csinalsz rajta, amit akarsz"

Te ugyanúgy benyaltad a marketing dumát, csak egy másikat...

A legjobb aláírás a héten

(#13) asadasad22 válasza erdoke (#12) üzenetére


asadasad22
őstag

mondja ezt a winmo guru, akinek a favorizalt mobilOS-e egy sullyedo hajo :DDD

(#14) erdoke válasza asadasad22 (#13) üzenetére


erdoke
titán

És?
Hack nélkül tudok a kártyáról kártyára programokat telepíteni.
Több fizetős és ingyenes alkalmazás bolthoz is hozzáférek, még a régiót is szabadon tudom hozzá állítani.
Nem számolják a "30000 app" közé a háttérkép és csengőhang csomagokat. :DDD
Különösebb ismeret nélkül az első indítást követő 1 percen belül tudok screenshotot csinálni.
Le tudok játszani egy bármilyen netről letöltött AVI videót szaggatás nélkül.
Tudok csatlakozni bármilyen szigorú tanúsítványt megkövetelő céges Exchange szerverhez.

Majd gyere vissza, ha ilyen alap dolgokat pár perccel az első bekapcsolás után meg tudsz csinálni...

A legjobb aláírás a héten

(#15) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Szép teljesítmény,de ettől az iszlám szerű öngyilkosmerénylő marketingtől felforr néha az agyvizem.
Más cégek is ezt csinálják,de talán egyeseknek még van lelkiismerete.
Amúgy ez az egész "vedd meg,vagy örök lúzer maradsz,és kiröhögnek" típusú taktika az összes amerikai cégre jellemző,nagyon ügyesen hülyítik el,és teszik tönkre vele az országuk önbecsülését.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#16) <NewL> válasza asadasad22 (#11) üzenetére


<NewL>
addikt

:D
és szerinted az emberek többségének számít is valamit a bika hardver?
csak egy bizonyos (szakmai fórumokon) lévő usereknek minden a legjobb,legújabb bika hardver. (1-2%)
a többinek,a nagytöbbségnek inkább az a fontos,hogy élmény legyen ne "szenvedés" a régi mobiljához képest a netezés,az email nézés,a mindennapi használat. és nem érdekli őket a "hekkelgetés",ezt meg csinálom azt,honnan szedjem le,van ilyen. benéz az alkalmazásboltba leszedi és használja,a világ összes helyén.

There's an app for that

(#17) #71321344 válasza <NewL> (#16) üzenetére


#71321344
törölt tag

azért ez a "mindenki lesz*rja a hardvert" dolog nem éppen helytálló. 3Gs-re sokan váltottak 3g-ről, mert gyorsabb. amúgy tény, hogy pusztán számokkal nem lehet eladni egy telefont, ezért részben egyet is értek Veled.

[ Szerkesztve ]

(#18) asadasad22 válasza <NewL> (#16) üzenetére


asadasad22
őstag

mert androidot hasznalni szenvedes, az emailkezeles, meg mindennapi hasznalat is, meg ott nincs alkalmazasbolt vagy amit onnan leszedsz, nem hasznalhatod a vilag osszes helyen, mert ha atleped az orszaghatart, kiirja h most beszoptad? :F
ahogy pedig mar elhangzott: sok embernek szamit a bika hardver (3g->3gs) ha jobs bacsi aszonta, hogy az jo. amig nem mondta, addig senkinek sem szamitott. eddig multitasking se kellett senkinek (ahogy korabban copypaste vagy videorogzites sem). aztan hirtelen jobs papa aszonta h az megis kell es megis jo, es hirtelen mindenkinek kellett is a copypaste. igy mukodik a vallas, ennel jobb peldat nem is mondhattal volna ra.
valojaban ezeknek az embereknek fogalmuk sincs rola, hogy mire van szukseguk, valojaban nincs is szukseguk semmire, csak unatkoznak.

(#19) joey04 válasza asadasad22 (#11) üzenetére


joey04
titán

Most szerintem azt a témát nem kell felhozni, hogy az n1 vagy bármelyik készülék jobb-e, mert lehet rá hozni ellenpéldát, szubjektív dolgok. engem nem érdekel ha 100mhz-es proci van benne, de gyors. :)
de ez egyéni, csak azért mondtam, hogy ne jelentsük ki, hogy melyik a jobb. mert abban más is benne van, nem csak a csupasz hw. lásd htc és 528mhz-es procis dia2 videón kívül mindenben gyors. persze nem hd2.

azt peldaul tudtad, hogy az apple dolgozok nem mondhatnak semmilyen formaban velemenyt a cegukrol, sehol?
hát engem az sem érdekelne, ha minden Apple dolgozónak SJ szobort kellene tartania otthon, és naponta 3x imádkozni hozzá. Engem a termék érdekel, amit a kezembe kapok.

egyebkent a kommentjeiden elegge erosen latszodik a regiekhez kepest, hogy kb honnantol lett iphone-od
ez jogos! Viszont amit mindig is mondtam, hogy pl a BT kihagyása (amíg nincs fájlküldés addig bizony nekem szinte egyenértékű azzal, mintha benne sem lenne. ez is szubjektív persze) vagy a mass storage mód kihagyása, vagy anno az mms kihagyása nagyon gáz. Ezt most is tartom, és aki azzal magyarázza ki, hogy de van email, azt most is megmosolygom. nekem igenis nagyon hiányzik a bt. vagy nem kell innov8 kamera, de még az is nagyon hitvány ami GS-ben van. szóval nem kell félni, látom én most is a hibákat, hiányosságokat, és a mai napig elvakultnak tartom azt, aki ezeket kimagyarázza. Tudom miért nincs bt, de pont az van, amit fent is említettem: nem érdekel. :)
nincs, ezért fekete pont. Amiben valóban változott a véleményem: annyira jó az iPhone OS, hogy minden kötöttsége és hiányossága ellenére nem tudnék mást használni. pedig próbálkoztam, vettem mást mellé, és megpróbáltam használni, de mindig eladás lett a vége. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) David75 válasza asadasad22 (#18) üzenetére


David75
őstag

Hidd el hogy sokan ma se használják se a videózást se a copy/paste-et stb stb.Közelítsük meg másképpen.Legtöbben úgy vannak hogy a hiányosságokkal együtt is jobb választásnak tartják mint bármi más telefont.Ezt nevezik kompromisszumnak.Azért megmár mégse basszunk le senkit hogy olyan cég termékét használja akinél a frissítés nem az alapvetően béta állapotban kiadott telefon javítására szolgál vagy bugfix hanem komoly új funkciók,és az meg hogy ezek után használja ne legyen már ciki...Valaki olyan kompromisszumot köt ami egy idő után már nem is kompromisszum.Htc-s,nokiás vagy samsungos fejjel én is kurvára irigyelném hogy nem a fejünkre szarnak hanem javítanak egy lassan kétéves telefont is.(iPhone 3G)

Ezt a vallásos dumát meg írd a polodra és járkálj vele az utcán inkább.Ez elvileg szakmai fórum.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#21) <NewL> válasza asadasad22 (#18) üzenetére


<NewL>
addikt

most már azt sem tudom min akarsz vitatkozni:D

egyebkent a kommentjeiden elegge erosen latszodik a regiekhez kepest, hogy kb honnantol lett iphone-od - hát ez egyértelmű,mielőtt nem használok egy cuccot nem mondhatók róla hideget meleget.
(keress ha találsz fröcskölődést akármelyik topikban. konkrét dolgokban sosem szoktam vitatkozni olyan dolgokról amit még nem próbáltam)

egy biztos,az iPhonet baromi könnyű kezelni,annyira egyértelmü minden rajta mint az egy home gomb,nyomd meg a gombot kapsz egy libacombot:D
könnyü kezelni,van rá temérdek program amihez csak egyet regelni kell és töltheted orbaszájba,nem muszáj fizetni se mert van egy füleskosár free app,amikkel ugyanúgy letudod kötni magad.

vallás - felemelő érzés - apple
mivan? egy műszaki cikk mi a lóherét tud adni az embernek amit én nem érzek? soha nem láttam az emberek arcán ,hogy megnéznek,kacsingatnak,körbepisálnak a csajok mert iPhoneom van vagy fehér fülessel hallgatok zenét.

amit szeretek az Appleben : tetszik a design,nekem bejön,könnyű kezelni és tartósnak látom,nekem ez már minőség.

egyébként engem az se zavar ,hogy hogy adagolják az ujdonságokat a generációk alatt. ha most nem lesz előlapi kamera és flash az se bánt annyira,csak legyen más külseje az elődökhöz képest és ennyi. ja és tetszen:)

There's an app for that

(#22) <NewL> válasza David75 (#20) üzenetére


<NewL>
addikt

így van. együtt lehet élni a hibáival,nem is nehéz. én pl az mms funkciót egyszer sem használtam még. sőt még a videózást se,amikor felraktam a Storeból egy videófelvevő appot,kipróbáltam és annyi. és nem azért mert nem tetszett a minősége,nekem az is kielégiti az igényemet,telefonként tekintek rá,egyszerüen nekem nem fontos.

a végét még annyiva egészíteném ki,hogy nemcsak egy két éves telefont,hanem egy 3 éves a 2G-re is megadták az eddigi összes firmwaret,most fogják elhagyni a 4.0-nál amit azért le lehet nyelni. gyenge is öreg is.

There's an app for that

(#23) moonman válasza <NewL> (#21) üzenetére


moonman
titán

"az iPhonet baromi könnyű kezelni,annyira egyértelmü minden rajta mint az egy home gomb"

erre most mondanék valamit, de inkább nem, mert nem akarok vitába keveredni. ;] :D

(#24) <NewL> válasza moonman (#23) üzenetére


<NewL>
addikt

a sok hülyének még azaz egy is sok,mi? :D

"nem akarok vitába keveredni" :Y

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#25) Liudvikas válasza <NewL> (#21) üzenetére


Liudvikas
tag

"és tartósnak látom,nekem ez már minőség"

nem ismerek olyan embert, akinek az Apple füleséről kb. 5 hónapon belül ne szakadt volna le a gumiborítás. én a Sennheiser füleseimet nevezném minőséginek, az egyik már 8(!) éve megvan, és semmi baja...

(#26) joey04 válasza joey04 (#19) üzenetére


joey04
titán

szerk: szobrot. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) vehement69 válasza moonman (#23) üzenetére


vehement69
senior tag

az én ismerőseimnek pl sohase esik le elsőre, hogy mivel kéne kilépni a programokból, illetve hogy mire való az az egy gomb.. :) de 2-3 perces 'bemutató' után azért akárki, ötven körüli 2 hete mosdatlan, éveken át a kocsmában szublimálgató csövestől(öhh... tényleg volt rá példa, nekem már nem sikerült kezelnem a telefont :DDD , valamint falusi vagyok) az ostoba ribiken át mindenki úgy kezeli, mintha már meglenne pár hete. ez alól a billentyűzet persze kivétel.

I am cancer in your bones

(#28) vehement69 válasza Liudvikas (#25) üzenetére


vehement69
senior tag

az Apple fülesei, egerei, billentyűzetei (úgy értem, külső perifériái) saját tapasztalatom szerint nagy sz-el és ar-ral jellemezendőek, de a többi viszont azért általában elég hanálható.

nekem 1x cserélték a szifonom, így hosszabbodott a gari cseresznyére, és már a 6. fülesemet kapom majd nemsokára tőlük garisan

I am cancer in your bones

(#29) David75 válasza vehement69 (#28) üzenetére


David75
őstag

Alapvetően nem értem miért használ valaki apple fülest,aki apple terméket vesz vagy egy iriver vagy egy iaudio cuccot az se használ mellékelt fülest de hát fülest muszáj hozzá adni és egy cseppet felvinné az árát ha egy shure se530-ast csomagolnának mellé.Aki normálisan szeret zenét hallgatni annak megsem fordul a fejében cucchoz adott fülest használni.Egy seinnheiser cx300 a minimum de inkább egy jbl reference 220.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#30) kokyt válasza David75 (#29) üzenetére


kokyt
senior tag

"Alapvetően nem értem miért használ valaki apple fülest,aki apple terméket vesz"
Az átlag vevő nagyjából telibe kakálja, hogy ki mit ajánl hozzá, mert nem érdekli. Hozzászokik egy minőségi szinthez a telefon esetében, és elvárja ugyan ezt a hozzá kapott kiegészítőtől is. Meg persze nem mindenki (így én sem vagyok) hajlandó kiadni az átlagos felhasználáshoz (napi 1-2 óra tömegközlekedés) pluszban 10k körüli összeget valamiért, ha a gyártó amúgy is mellékeli a készülékhez.

[ Szerkesztve ]

(#31) joey04 válasza kokyt (#30) üzenetére


joey04
titán

pontosan. hozzátéve, hogy én is bkv-zok, ott azért annyira nem is lehetne érezni a különbséget, de megkockáztatom, nem is lényeges ilyenkor (számomra)
az iphone fülese pedig jobb mint a nokia, htc, samu alapfülesei, a se w széria egyes tagjai kapnak csak jobbat.
mondjuk a htc Herom hangminősége a gyári fülessel pl érezhetően gyengébb volt, mint az iphoneom.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) moonman válasza vehement69 (#27) üzenetére


moonman
titán

most nem azért, de a legtöbb Windows-os pda-n, Androidon meg mindegyiken van home gomb. csak van rajtuk más is, mert nem gomb-fóbiás a cégvezető. ;]

(#33) <NewL> válasza moonman (#32) üzenetére


<NewL>
addikt

vajon a farmer zipzáras vagy gombos?:D [link]

There's an app for that

(#34) moonman válasza <NewL> (#33) üzenetére


moonman
titán

:DDD ez mondjuk gombos, látszik.

(#35) <NewL> válasza moonman (#34) üzenetére


<NewL>
addikt

mondjuk az Air van most náló szóval érthető,sok gomb - gombos farmer. az iPades bemutatón zipzáras farmert :DDD

There's an app for that

(#36) kokyt válasza <NewL> (#35) üzenetére


kokyt
senior tag

Minek cipzárral bonyolítani. Be kell varrni. Fölöslegesen erőforrás igényes, és különben is elég ritkán van rá szükség ;)

(#37) #16820480 válasza joey04 (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

mivel a telefonokhoz adott fülesek szinte soha nem agybadugósak, így eleve nem igazán jó velük zenét hallgatni utcán, mert nem szigetelnek semennyire. illetve megintcsak kinek mire van igénye. neked péládul a kijelző fényereje, nekem ilyen a fülesnél az, hogy legyen tiszta és harmonikus hangzása. és igen, lehet hallani a különbséget.

(#38) joey04 válasza #16820480 (#37) üzenetére


joey04
titán

ezért mondtam, a w széria egyes tagjait (agybadugós) :U
és igen, lehet hallani a különbséget.

nem is lényeges ilyenkor (számomra)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) <NewL>


<NewL>
addikt

nézzetek rá a Stocks-ra,21-e óta több mint 25$-árt ment feljebb a részvényük :Y

csináltam egy bejegyzést logouton régebben,a részvénnyel kapcsolatban,érdemes ránézni
durván egy hónap alatt 70$-árt emelkedett :Y (200-ról,270-re)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.