Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beteg


beteg
őstag

ööm é bodoá
Mert szerintem lassan nagyon vissza kell fogniuk a kiadásaikat. Amióta kitalálták, hogy nem lehet örökös használati jogó licencet venni, csak az ün. felhőjüket (ami igazából nem is felhő, csak egy vicc), drasztikusan visszaesett a forgalmuk.

Csak futni kell!

(#2) tikshow válasza beteg (#1) üzenetére


tikshow
addikt

Forrás?

(#3) kleinguru


kleinguru
addikt

Arról miért nincs hír, ha például a Premier, vagy a Photoshop kapott nagyobb frissítést :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) beteg válasza tikshow (#2) üzenetére


beteg
őstag

Forrás!?? :S Az Adobe biztros azt mondja, hogy hasít, de mi eddig tlp-ből clp-ből sokat adtunk el, most cc-ből meg minimálisat. Én úgy látom, hogy senkinek nem tetszik ez az új kikényszerített modell.

Csak futni kell!

(#5) LordX válasza beteg (#4) üzenetére


LordX
veterán

Talán mert az előfizetéseket inkább direkten az Adobe-től veszik meg?

(#6) tikshow válasza LordX (#5) üzenetére


tikshow
addikt

Egyetértek. Olcsóbb, mint boltba megvenni.

(#7) beteg válasza LordX (#5) üzenetére


beteg
őstag

Azért gondolom, hogy nem, mert az Ügyfeleknek közel sincs annyi infójuk, mint a viszonteladóknak, akik ebben élnek. Közel sem annyira "önjáróak", hogy elmenjenek online, direkben a gyártótól vásárolni! Áh! És nem hiszem, hogy nyugaton nagyon más lenne a helyzet.
Sok cég meg sem tehené, mert olyan a beszállítói minősítő rendszere, hogy azon a gyártó sosem fog átmenni. Pl. egy Adobe nem fog adni 90 napos átutalást...

tikshow: Konkrétan nem igaz! Néz ki egy Creative Cloud árat az Adobe-nál és kérj bármelyik CC forgalmazótól rá ajánlatot!

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#8) Lenry válasza beteg (#7) üzenetére


Lenry
félisten

meg baromira nem éri meg.
oké, egy PS asszem valami 10 euro egy hónapra.
de ha nekem kell mellé egy InDesign, akkor már csak a sokkal több eurós és fölösleges szoftverekkel telipakolt csomagot vehetem meg.

de még ha licencelhetném külön, akkor se. nem egy évig használjuk a szoftvereket, 2-3 év alatt meg bőven többet fizetnénk ki rá, mint ha megvehettük volna.

kösz nem, szerencsére még kapható CS6 licence, jó az is

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) kraftxld válasza beteg (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pedig nálunk pontosan ez történik, aki eddig tőlünk vette a dobozos Adobe licenszet, mostmár közvetlenül az Adobe-n át veszi a CC-t a saját bankkártyájukkal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) tikshow válasza Lenry (#8) üzenetére


tikshow
addikt

Hosszabb távon drágább ez tény, de nincs szoftverfrissítés, és nem egybe kell kifizetned mondjuk három programért - PS, Illustrator, Indesign - nettó ~1 miliót, hanem havonta nettó 77 euroért megkapod, és itt már be is fejezhetném, de, plusz mindig kapod a legújabb javításokat/frissítéseket, plusz Typekit előfizu, plusz még egy pár másik program amikre igaz, hogy nincs szükséged, de lehet egyszer jól fognak jönni.

(#11) Lenry válasza tikshow (#10) üzenetére


Lenry
félisten

és mi van, ha freelancerként egyik hónapban nincs munkám és nincs 77 eurom éppen?
meg valahogy én nem szeretek olyanért fizetni, amire nincs szükségem. majd ha egyszer "jól jönne", akkor megveszem, vagy felrakom a trial verzióját.

plusz igen: hosszú távon nem éri meg. itt már be is fejezhetném.
még főverziónként sincs sokszor olyan új feature, ami miatt kihagyhatatlan lenne mindig a legújabb verzió, az elmúlt 3 vagy 4 Photoshopból az egyetlen hasznos új funkció hogy az Adjustmenteket rétegmaszkként is be lehetett rakni, de kb ennyi.
pedig szebb napokon reggeltől estig használom, de ezt leszámítva tökéletesen jól ellennék a CS3-al is.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) MLaca


MLaca
őstag

szerintem a photoshopra ráférne már egy teljes újrakódolás, mert olyan pocsékul kezeli a ramot, a több (4+) magos processzorokat és a bitang gyors ssd-ket, hogy az gyalázat! nem csak új funkciók és szolgáltatások kellenek, hanem egy teljes "core" átírás a modern hardverekre.

http://mlzphoto.hu/

(#13) LordX válasza Lenry (#11) üzenetére


LordX
veterán

Mondjuk Adobenál ahogy nézem pont fel lehet függeszteni 1-1 hónapra az előfizetést (kivéve az első évben?)..

(#14) LordX válasza MLaca (#12) üzenetére


LordX
veterán

Mivel épp gőzerővel írnak át mindent OpenCL-re, ezért idővel meglesz a kívánságod. Mondjuk pont ennek az előadásnak a szlájdjai jó gyengék, de talán a lényeg átjön.

(#15) MLaca válasza LordX (#14) üzenetére


MLaca
őstag

:R

http://mlzphoto.hu/

(#16) Peter M


Peter M
tag

Wines hdpi kijelzok tamogatasa lette? (Humoros, h epp a celalkalmazas nem tudja kihasznalni ezeket a monitorokat...)

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#17) negyedes válasza Lenry (#11) üzenetére


negyedes
addikt

tudtommal a munkakat akkor is elered, de nme tudsz dolgozni, LR-ben elered a collection modult. de Develop vagy a tobb mar nem mukodik. 5.5-ben igy van.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18) norbijuzer válasza tikshow (#10) üzenetére


norbijuzer
csendes tag

úgy tudom, június (vagy július 1) óta már csak CC licensz kapható, pont kapkodnunk kellett a vásárlással, hogy ne szívjuk meg.
de a CS6 design standard (acrobat, ps, indesign, illustrator) fél milla alatt volt

(#19) narumon


narumon
őstag

Szerintem meg nem a magyar piacot kellene alapnak vennetek, az itteni eladások százalékosan semmit nem jelentenek az Adobe számára. Fejlett piacokon meg az 50-70EUR (vagy USD) havonta kb annyi mint a TV/Internet előfizetés - azaz a nem tétel kategória!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#20) KapusiJ válasza kleinguru (#3) üzenetére


KapusiJ
tag

Jogos a felvetés!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.