Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bici válasza villamos (#50) üzenetére


Bici
félisten

NAUGYEMEGMONDTAM!!!! Ejnye-bejnye!!! ;] ;]

Előfordul az ilyesmi... :D :DDD :D Még velem is bár elég ritkán... :U :B :U

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52) Racecam válasza Bici (#51) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Egyrészt ne sormitázz smiley-val, másrészt ne szójjábe, mert elüt a villamos. ;] :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#53) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nekem csak annyi hozzáfűzni valóm lenne. :), hogy ez mind szép és kó de én meg 1024*768ban használom a 19''es TFTm ahol ugye randa, nemkicsit a kép, mert nem natív ellenben szép nagy jól olvasható a net.
1280ban gyönyörű szép éles de bolhafos a betü, kihasználatlan a monitor oldalának jórésze.

uez wide ra gondolom hatványozottan igaz... mármint ''kihasználatlan'' szél. Szóval lehet vannak előnyei de bőven hátrányai is. Kinek mi.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54) parandroid válasza moonman (#12) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A tiéd nem 15,4, hanem 15,1''. És az SXGA+ felbontás után ne akarj elférni egy WXGA-n, mert az egyértelmű visszalépés. Annak a párja a WSXGA+ (1680x1050). Hidd el, tetszene.

A felbontás nekem is azóta vesszőparipám, amióta egy évig volt egy SXGA+ nc8000-em. 15''-en, 1400x1050-es felbontáson minden teljesen jól látható és tűéles. Ezek után átülni egy 19''-es 5:4-es 1280x1024-es asztali TFT elé kínszenvedés. Az asztalon sehogyan sem férsz el, és olyan érzésed van, mintha be lenne kapcsolva a Win nagyító eszköze. Emellett engem itt kezdett el zavarni a pixelméret is, és nem tudtam elég messze ülni a monitortól. Azóta sem tudtam megbarátkozni ezzel a képaránnyal, és különösen az ehhez a mérethez tartozó kicsi felbontással.

A tény az, hogy a 19'' wide kijelzők a 17''-es TFT-k árán hoznak egy sokkal használhatóbb munkaterület méretet és egy sokkal használhatóbb képarányt.

Az ideális megoldás persze a 20-21'' 1600x1200, vagy ugyanennek a wide változata (1920x1200) lenne ugyanezen képátlókkal, de ez sajnos még elég drága - de legalább már kapható. És nem tudom, hogy észrevettétek-e, de a 20-21''-es nem wide TFT-k visszatértek a 4:3-as arányra. Végre. Úgyhogy felőlem igenis pusztulhat az 5:4.

Dare2Live: 19''-en az 1280x1024 apró? OMG. Édesanyámnak az 1280x1024 a 17''-en is elfogadható, pedig 4,5-es szemüvege van, és bizony már ez sem mindig elég neki. Azt hiszem, érdemes lenne szemészhez fordulnod. (Abszolút no offense.) Egyébként a betűméret Windowsban és a böngészőben is állítható, a szövegszerkesztőkről nem is beszélve. A TFT-k pedig mindig csak natív felbontásban adtak szép tiszta képet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55) spirit007 válasza Dare2Live (#53) üzenetére


spirit007
senior tag

Akkor esetleg állítsd be a böngésződet nagyobb betűméretre ;)

Az íráshoz :

Elhiszem , hogy K. Pistikének a film meg a játék az elsődleges szempont , viszont sokaknak meg nem .
Én filmet 72 cm alatt biztos nem néznék ... márcsak azért sem ,mert a leggagyibb VGA kártyákon is van TV OUT így az bármikor csatlakoztatható . És ugye jóval kényelmesebb kanapéról/ágyról/fotelből filmetnézni egy tálca szotyi és egy karton Dreher kíséretében :DDD mint a monitor előtt forgószékben .
Amennyit játszom arra meg bármilyen monitor elég lenne .
Sőt mondok egy bizalmas info-t :
a felhasználók közel fele default képi beállításokkal játszik , mivel se neki se az apukának/ismerősnek fingja sincs , hogy kéne beállítani/mit/minek ...gyakorlatilag egy PS -hez hasonlóan ''kezelik'' a PC-t .
Erre volna jónéhány példa a rokonságomban is (+ boltos ismerősök tapasztalatai)

A munkára való alkalmasság megy egyenesen nevettséges !
Kinek nem jó/kényelmetlen ?
Aki web-et fejlesz , programoz , Photoshop-ot használ , Word-özik stb.
Sajna a melóhelyeken ugyanis sem a DVD filmnézést sem a gameskodást nem preferálják :D

Nos ezektől függetlenül persze akinek ez tetszik vegye nyugodtan !


(#56) parandroid válasza spirit007 (#55) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A wide kijelzők munkára való alkalmasságára jó példa, vagy lehetőség az excel (ahol általában szélesebbek a táblázatok, mint hosszúak), illetve a több ablak egymás mellé állítása, és így folyamatosan szem előtt tartása (ha más ablak adataiból dolgozol, nem kell kinyomtatnod, vagy alt-tabolnod). A toolbarokról pedig még nem is beszéltünk.

Az irodai felhasználás és a munka nem csak a wördöt jelenti, hanem egyéb office programokat, ahol már lehet egyéltelmű előnye (akár Outlook, akár Access, akár Excel, de még a Powerpointnál is, gondoljatok a tartalomjegyzékszerű slide-oszlopra baloldalt), a programozói, mérnöki, vagy akár vállalatirányítási felületekről nem is beszélve.

És ismét az aduász: mindezt olcsóbban, de legalábbis azonos áron, mint az 5:4-es képarányú TFT-k.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57) Bici válasza spirit007 (#55) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Vannak, akiknek olyan a munkájuk, hogy nagyon jól jön a széles képarány. PL Photoshop. Egy 3:2 arányú képet sokkal jobban lehet PS-ban szerkeszteni (még akkor is, ha belenagyítasz), egy széles moncsin. Az animációról/videovágásról nem is beszélve. Hosszabb timeline, kényelmesebb kezelés. És több oldalsó túlbár fér el. pl: 3dsMax-ban nem kell folyton becsukni a texture editor-t...
Szóval grafikai munkára kiváló, és nekem Delphi programozás közben is jól jönne, ha egymás mellett látnék 2 kódrészletet...

Szóval ki lehet azt használni. :)

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Emberek!

Úgy látom, egyesek vagy nem olvasták el a cikket ''rendesen'', vagy nem értették meg az üzenetét. Hol van ebben olyan, hogy a wide képernyő jobb, mint az 5:4, 4:3 arányú, a filmezést kivéve. Felsoroltam az ilyen képarányú monitorok lehetséges előnyeit, mintegy megmagyarázva azt a vitathatatlan tényt, hogy az ilyen monitorok rohamosan terjednek a felhasználók körében. Nincs itt semmiféle összahasonlítás. A lehetséges előnyök felsorolása történik meg, mintegy magyarázat képpen.

spirit007!
Akár hiszed, akár nem, de a ''Pistikék'' vannak többen, úgyhogy az okfejtésed a ''más szempontokról'' jó, csak nem igaz.
De Neked is mondom: Aki nem Pistike majd vesz 5:4, 4:3-as monitort.
Nem írtam le sehol, hogy ilyet kell venni!! Egyébként vess csak egy pillantást a Konfigurációmra.
A másik a munkával kapcsolatos észrevételed. Mindenki, akivel eddig volt szerencsém beszélni, és ilyesmivel foglalkozik, egyértelműen a wide megjelenítő mellé teszi le a voksot, azonos függőleges felbontás esetén. Vajon miért?
Maradjunk annyiban, hogy a cikkben leírt jelenség valós, terjednek az ilyen monitorok. A miértet megmagyarázó rész pedig tényszerű.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#59) morzsa válasza Racecam (#58) üzenetére


morzsa
aktív tag

Szerintem is Pisike van többségben. Már csak azért is, mert a wide az újdonság, a wide a menő... ... és már 50e-ért megkaphatod ezt az ''érzést''!

https://linktr.ee/wbteam21

(#60) spirit007


spirit007
senior tag

''...mert a wide az újdonság, a wide a menő...''

Nos ezzel a topic légkörére teljesen jellemző mondattal ZÁRHATÓ is az egész , mivel a további okfejtés teljesen feleleges .

Márcsak azért is mert ha a moderátor szerint a jelenség valós és tényszerű akkor tényleg nincs min vitatkozni ergo megmaradhat cikk fórum nélkül .
( Kár hogy a havi eladások egyáltalán nem mutatnak növekedést a ezeknél a monitoroknál - khhm multinál dolgozom - )

(#61) Male válasza Dare2Live (#53) üzenetére


Male
nagyúr

Nemtom más böngészőben hogy van, de IE 6 alatt CTRL+görgővel állíthatod a betüméretet simán, még menüben sem kell turkálni. (igaz itt a PH-n valamiért pont nem működik :( )

(#62) cucka válasza spirit007 (#55) üzenetére


cucka
addikt

Elhiszem , hogy K. Pistikének a film meg a játék az elsődleges szempont , viszont sokaknak meg nem .

hidd el, munkára is sokkal jobb a wide. nem véletlen, hogy nagyon sok munkahelyen is 2 monitorral dolgoznak az emberek, ami szintén egyfajta widescreen :) .
majd ha egyszer lesz némi fölösleges pénzem, egészen biztos, hogy beruházok egy 20''-os wide monitorba.

(#63) Racecam válasza spirit007 (#60) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Na, akkor megpróbálom még egyszer úgy leírni, hogy még Te is megértsd.

1./ A wide monitorok rohamos terjedése tény, ezen kár vitatkozni. Az eladási statisztikák ezt mutatják. (Az, hogy Te egy multinál dolgozol és a piac egy kis szeletét ismered, ezen nem változtat.)
2./ Nyilvánvalóan ennek okai vannak, és én megpróbáltam összegyűjteni a lehetséges okokat ebben az írásban.

Az, hogy ez Neked nem tetszik, szíved joga, de a tényekkel, hogy egyre népszerűbb, szerintem felesleges vitatkozni, ők az erőssebbek.
Azzal még semmi gond nem lenne, ha leírnád, hogy Neked miért nem jön be ez a méret, érvelni amellett, hogy Te miért használsz szívesebben hagyományos felbontású monitort, teljesen rendben van. (Bár nem ez az írásnak a lényege, de érdemes lehet erről is beszélgetni.)

Egyébként a következő írásomban látható lesz majd egy táblázat, a világ vezető panelgyártóinak jelenlegi megjelenítő kínálatából.

u.i.: Teljes tévúton jársz, a dolog nem azért valós, és tényszerű, mert egy moderátor ezt mondta. Ráadásul ettől még van min vitatkozni. Legfeljebb téged szemmel láthatóan az zavar, hogy van a Tiéddel ellentétes vélemény is.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#64) Ijk válasza joghurt (#23) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen és akkor még be kellállítani az összes alkalmazást. + ugye az internet.
Optimalizálni kellene már mindent a nagyfelbontású monitorokhoz, mert azért nem állapot, hogy az internet is kb 800x600 ill. 1024-re van oszt csókolom. Akinek meg nagy felbontású kis monitora van az vakuljon meg. 21. században élünk, a svga monitorok kihalnak, fejlődni kellene már.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#65) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Nagyon jó kis cikk/írás lett, ratulálok! Ha karácsonyra nem is, de a közeljövőben lehet, h beruházok egy wide kijeézős TFT monitorba (Photoshophoz és programozáshoz jól jöhet)!

A multis eladási statisztika szvsz nem mérvadó, mivel PC-t, ill. monitort épeszű ember (ha már Pistikéről is szó esett, Ő lehet, h ott vásárol) nem ott vesz, kivéve, ha agyon van akciózva...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#66) cucka válasza Ijk (#64) üzenetére


cucka
addikt

weboldalnál nem olyan eccerű dolog ám azt megoldani, hogy kis és nagyfelbontásban is jól nézzen ki. arra meg senkinek sincs ideje/pénze/energiája, hogy egy oldalt 3-4 jellemző felbontásra is megcsináljon.

(#67) erdoke válasza parandroid (#56) üzenetére


erdoke
titán

''az excel (ahol általában szélesebbek a táblázatok, mint hosszúak)''

Komoly táblázatok minden irányban terjedelmesebbek annál, amit olvasható betűmérettel egy átlagos képernyőre ki lehet rakni.
Igazából belekukkantottam a legutolsó 15-20 tablicskumba (egy híján mind munka), és általában sokkal több sor van bennük mint oszlop. Legalábbis kérdéses az állításod.

''mindezt olcsóbban, de legalábbis azonos áron, mint az 5:4-es képarányú TFT-k''

Ha átfordul az asztali monitoroknál is a gyártás, akkor ez lesz a jövő. Jelen pillanatban melyik árlistában látsz kb. azonos képmagasságú wide TFT-t olcsóbban vagy azonos árban a neki megfelelő (tehát sorfelbontás, panel típusa, kontrasztja, válaszideje, stb) normál képarányú monitorhoz képest? :F Merthogy a 19-es wide TFT nálam nem egy kategória a 19-es normállal. 19''-os 1280x1024 SPVA (80-120 kisker bruttó körül) mellett a 22'' 1680x1050 SPVA a passzos, az meg árban kb. a duplája.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#68) moma válasza erdoke (#67) üzenetére


moma
őstag

Excel tábláknál tök mindegy milyen hosszúak lefelé, a jól átláthatóságot inkább az zavarja, ha nem fér ki elég oszlop. Legalábbis tapasztalataim szerint...

we all deserve a bit of luck.

(#69) Racecam válasza erdoke (#67) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerencsére azért nem ennyire rossz a helyzet.

Nézzük először a TN+Film paneleseket.
Egy középes árfekvésű 19''-os 5:4-es 1280x1024 felbontású TN+Film paneles monitor kb. 70-80K között van. Az ennél nagyobb függőleges felbontású (bár alacsonyabb) 20''-os 16:10-es 1680x1050 felbontású monitor pedig 80-90K között. És itt ugye ezért a pénzért nem elég, hogy nagyobb függőleges, de vizszintesen ~25%-al nagyobb felbontást kapunk!!!
Ugyanez xVA paneles megjelenítőkkel: 19'' 5:4 90-110K, 20'' 16:10 110-130K.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#70) erdoke válasza Racecam (#69) üzenetére


erdoke
titán

A képpontméret még a 22''-os wide esetében is kisebb mint az 1280x1024-es 19-es 5:4-nél, úgyhogy a 20'' wide számomra nem elfogadható alternatíva a 19'' normál mellé.
Ez kb. olyan, mint amikor egy 32''-os 16:9-es TV-vel akarnak meggyőzni egy 72-es 4:3 után. Egyrészt a kép magassága alacsonyabb, másrészt az ember előrelépni szeretne, ha vált egy modernebbnek mondott készülékre. Ha a felhasználás teljesen egyértelműen, és kizárólag a wide előnye mellett állna, akkor szóba jönnének a hasonló képátlójú, egyéb fizikai paramétereiben eltérő modellek is, de jelen esetben maradjunk a 22''-nál (vagy fentebb)...
Árak? :)

Másrészt az általad mondott árak se azt támasztják alá, hogy a wide olcsóbb vagy azonos árban van, ahogy az korábban elhangzott.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#71) LGLuke válasza erdoke (#70) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem Racecam-nek van igaza.

A képpontméret monitorok esetében minél kisebb annál jobb. Számomra biztosan.
TV-k esetében a nagy képpont nem számít, mert nagy a távolság. Sokszor 5-6 méterről nézzük, de monitorok esetében annál szebb és pontosabb képet kapsz minél kisebb képpontokból, minél nagyobb felbontású képet állítunk elő.

Tehát az ideális a végtelen kicsi képpontokból végtelen nagy felbontás lenne, hiszen akkor az egyenesek nem légy lába szerű szőrös valamik, hanem tényleg egyenes vonalak lennének.

A TV-k esetében szerintem pont nem igaz a megállapítás, ha bár van 72 cm-es 4:3, de szerintem óriás TV-k csak 16:9 képaránnyal készülnek.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha valaki milliós nagyságrendű csúcs minőségű HD-TV vásárlására adja a fejét, az biztos nem talál 4:3-os arányút. Tehát tv-knél igenis előbb utóbb áttérünk a szélesvásznúra.

Monitoroknál gyártják ugye minden méretet minden arányban. De a monitoroknak sokkal szélesebb a felhasználási területe, és van ahol előny a 4:3, vagy 5:4.

(#72) erdoke válasza LGLuke (#71) üzenetére


erdoke
titán

Már bocs, de szerintem eléggé össze-vissza beszélsz.
A TV nyilván egy célszerszám, viszonylag szűk felhasználási körrel. Ha valaki kevés retekklubot és sok DVD-t néz, a 16:9-essel sokkal jobban jár.
Azonban a monitorok felhasználása sokkal vegyesebb képet mutat, netezésnél, szövegszerkesztésnél, régebbi játékoknál biztosan jobb a függőlegesen nyújtottabb képarány (vagy a 4:3 és 5:4), míg filmezéshez, kiadványszerkesztéshez, grafikai munkákhoz a wide a megfelelő választás.
Nyilván egy hasonlat volt részemről a TV, és mint olyan, nem szó szerint átültetendő a hasonlított esetre.

A képpont egyénfüggő, majd ha 20 évvel idősebb leszel, átkozhatod az apró képpontokat a bolhaszarnyi betűkért, amik miatt az orrod mindig hozzáér a monitorhoz (persze a Vista már ezt is jobban kezeli, mint az XP). Jelen pillanatban XP alatt rettenetesen rondák a nagyított betűk.
Monitornál is ugyanúgy van összefüggés a szemtávolság és a képpontok mérete között, már miért is ne lenne. :F

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#73) LGLuke válasza erdoke (#72) üzenetére


LGLuke
őstag

Jaj! Na tegyük akkor ezt rendbe.
Eszemben sincs téged bántani, és olyan monitort veszl, amilyet csak akarsz.

''A TV nyilván egy célszerszám, viszonylag szűk felhasználási körrel.''
Én nem ezt mondtam? Ezért terjed a TV-k között a 16:9. Ma már csak kis képernyős, olcsó tv-ket vesznek 4:3-os képaránnyal.

Szerintem hagyjuk most már a TV-t, mert egyetértek azzal, amit írtál.

Nos a monitoroknál azért nálam az a divat, hogy néha előveszek 1-2 DOS-os játékot, csak nosztalgia kedvéért. Előkapom a régi AMD K5 133 MHz-es gépemet 64 MB RAM-mal és mehet. Ja hozzá egy 14 colos LG 44i-t használok, nem pedig a százezres TFT-met. Tehát ennyit a régi játékokról. Rmélem senki nem dobja ki a még működőképes monitorát, mert néha jól jöhet, főleg ha bedögli az új... legalább van mihez nyúlnia.

Nekem nagyon tetszenek az új 16:10-es monitorok, főleg a Samsung 215TW.
Az már kb nyújtja egy 19 colos normál tft magasságát, pici eltéréssel.
Szerintem már mindenkinek jó a szélesvásznú változat, kivétel azokat, akik munkájuk miatt választották a 4:3, illetve 5:4-et. Ezt írtam az előbb is: van 1-2 terület, ahol még jobb a régebbi szabvány.

Az időskorról meg annyit, hogy valóban nehezebben olvasnak az idős emberek, és jobb nekik a nagyobb betűméret, de hátha az új oprendszerek már jobban fogják támogatni, tehát ha valaki újat vesz, akkor jobbat vegyen az új alkalmazásokhoz.
Ja és már bocs, de pont közelre nem látnak az idős emberek. A könyveket is inkább távolabbra teszik, mert közelben összefolynak a dolgok. Szóval fölösleges hajolgatni a monitorhoz!:D

Tehát, amit leírtál, az nem cáfolja az én előző írásomat.

(#74) erdoke válasza LGLuke (#73) üzenetére


erdoke
titán

Nem akartam cáfolni, mert nem teljesen értettem, mit akarsz mondani. :)
Ez továbbra is így van...

A 19-es 5:4-nek kb. a 22-es 16:10 a megfelelője képmagasságot illetően. Kicsivel több sor, kicsivel kisebb képpont.
A 21-es 215TW tehát egy picit még kicsi, mégis kétszer annyiba kerül, mint a 971P. Hidd el, ha egy árban lennének, én is gondolkodás nélkül a pivotolható 16:10-et választanám.

A legjobb aláírás a héten

(#75) Ijk válasza cucka (#66) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tudom. Ezért kellene egy teljesen új formátumot kifejleszteni.
Sajnos nem vagyok programozó, így nem tudom konkrétan leírni mire gondolok. Valahogy mint az operában a nagyítás úgy működne, persze jócskán továbbfejlesztve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#76) spirit007 válasza Racecam (#63) üzenetére


spirit007
senior tag

Én úgy látom , hogy pont TE kapálódzol kézzál lábbal a saját igazad mellett .
TE nem viselsz el a SEMMILYEN tiédtől eltérő véleményt és mindent képesvagy kimagyarázni már csak az ömlengő pontokba szedett kirohanásaid alapján is erre a megállapításra jutottam .
De tudod mit , legyen neked igazad kedves moderátor .
Remélem most már boldog vagy .
Részemről a téma lezárva .

(#77) Racecam válasza spirit007 (#76) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

:D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#78) Racecam válasza erdoke (#72) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mondjuk abban persze van igazság, hogy a képpontok kisebb mérete miatt esetleg kevésbé olvasható egyeseknek az írt szöveg, Viszont sokan meg azért panaszkodnak, ha túl nagyok a pixelek, és közelről szinte egyenként látják őket.
Úgyhogy nem egyértelmű a dolog.Eebben a kérdésben is igaz, ami a monitoroknál egyébként is alapkövelemény, meg kell nézni, és amelyik legyjobban tetszik, azt kell megvenni. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#79) rup1u5


rup1u5
nagyúr

van nekem egy Belinea 10 80 80as CRT-m és most gondookodóba estem egy Samsung215TW-n.
De nem tudom mekkora előrelépés lenne méretben. Mekkora a Samu képátlója?
Magasabb a látható képméret mint a 22es crt-m?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#80) Racecam válasza rup1u5 (#79) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A 21''-os monitornak 21'' a képátlója. :D
A látható képméret: 453.6 x 283.5 mm.
A 22''-os CRT-t mérd meg. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#81) rup1u5 válasza Racecam (#80) üzenetére


rup1u5
nagyúr

vazz :DDD
haggyámá az inchekkel! elég nekem a melóhelyen a hülye amcsi mértékegységekkel szopni. oz, gallon, inch a tökömet! :DDD cm-ben mennyi

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#82) Cathfaern válasza erdoke (#72) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Netezésnél is jobb szerintem a szélesvászon...egyszerűen annyi a ''titka'' a dolognak, hogy nem kell kirakni teljes képernyőre, hanem egy kb. 1024-es szélességre a böngészőt. És így pl. zenelejátszót látod böngészés közben, elfér ilyen-olyan sidebar, vagy ott lehet a böngésző mellett egy szövegszerkesztő amibe tudsz jegyzetelni, stb stb.
Szövegszerkesztésnél is jobb lehet a wide, pl. a monitor egyik felén a szövegszerkesztő, másik felén a forrás(ok) ami(k) alapján írod a szöveget, vagy ilyen olyan anyag stb...szóval igenis ha az ember rájön hogyan tudja kihasználni, akkor máris jobb lesz.
Én jelenleg egy ''csak'' nagy sorfelbontású monitort használok, de képtelen lennék már visszatérni olyanra, ahol egy átlag weboldal a képernyő 90%-át elfoglalja.

(#83) LGLuke válasza Cathfaern (#82) üzenetére


LGLuke
őstag

Nekem is pont ezért tetszenek ezek az új wide monitorok.
Szerintem is a lényeg, hogy kreatívak legyünk, és rájöjjünk, mire, hogy lehet alkalmazni.

(#84) shev7 válasza rup1u5 (#81) üzenetére


shev7
veterán

ha azt mondom, hogy google a baratod, akkor megharagszol?

[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#85) dabadab válasza Cathfaern (#82) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ez azert nagyban fugg az egyeni preferenciaktol is. En pl szinte mindig fullscreenre nagyitom az ablakokat, csak egy minimal fejlec meg taskbar van. Igen, 1400x1050-en is :)

DRM is theft

(#86) rup1u5 válasza shev7 (#84) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ha azt mondom vicceltem, leesik? :DDD
tudom, hogy 53.34cm.

egyébként meg wow! jó a link! :R

[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#87) erdoke válasza Cathfaern (#82) üzenetére


erdoke
titán

Vannak weboldalak, amik terpeszkednek széltében,, ha van rá lehetőség, de ez a ritkább. A legtöbb weboldal függőleges görgetéssel olvasható, ezt pedig a wide pivotolva sokkal jobban csökkenti, mint bármi más.
A zenelejátszót nem akarom nézegetni, én hallgatni szoktam a zenét (igazából PC-n nem nagyon, mert ratyi). ;)
Nálam ezer dolog fut egyszerre, de ritkán akarok kétféle dolgot nézni a monitoron...

Én nem mondtam, hogy a wide monitor haszontalan, vagy hogy a későbbiekben nem lesz egyre több előnye, csak azt mondom, hogy jelenleg egy olyan típus, amivel én (aki nem állok nagyon messze az átlagos felhasználástól, kivéve az újabb játékokat) ki tudnám váltani az 5:4-et, az a duplájába kerül, annyit meg nem ér a nyújtott plusz. Persze ha valaki elvan a bolhaszarnyi ablakaival egy 19-es, 900 soros wide monitorral, akkor neki szuper a dolog.

A legjobb aláírás a héten

(#88) Racecam válasza rup1u5 (#81) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azt honnan tudjam? Nekem nem olyan van. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#89) shev7 válasza erdoke (#87) üzenetére


shev7
veterán

Pedig mennyire varom a 12''os 1440x900-as ne adj isten 1680x1050-es notikat :) Addig nem is cserelem le a jelenlegi gepemet, amig nem lehet majd ilyen felbontasut kapni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#90) erdoke válasza shev7 (#89) üzenetére


erdoke
titán

XP-vel rémálom lenne. Nem vagyok én sólyom. :)

A legjobb aláírás a héten

(#91) rup1u5 válasza Racecam (#88) üzenetére


rup1u5
nagyúr

azt hittem te mindenttudó vagy :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#92) Racecam válasza rup1u5 (#91) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Sokáig én is. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#93) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

És nemsokára itt a cikk megerősítére egy hír....

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#94) bumper válasza villamos (#48) üzenetére


bumper
senior tag

3: olyan mértékben elavul, mint mostanság a CRT
A CRT egyáltalán nem elavult!
Lehet hogy sok forgalmazó nem árul CRT-ket, de képminőségben még mindig sokkal jobbak a CRT-k.

[Szerkesztve]

(#95) Racecam válasza bumper (#94) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem hagyjuk itt az ilyen hitvitákat, nem erről szólt az írás.... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#96) dragonfx


dragonfx
veterán

bocsánatot kérek, utánanéztem és ültem a kanapén...de még jó mert a földre estem volna. :Y
19es wide LG 5mses 58e :Y
Ennyit estek az árak :O ....mi tavaly 69é vettük a fuji 17est 8as válasszal és ez nem is wide :((

Tényleg szebb élesebb a képe a crtnek de a szemre kárós, innentől mindneki eldöntheti mi fontos neki.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#97) adalbert1 válasza dragonfx (#96) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez a szemre káros dolog nem tudom mennyire lehet igaz, jó lenne vmi. hivatalos állásfoglalást olvasni...
Az utóbbi 11 évben ugyanis napi 4-5 órát ültem crt előtt, és semmi káros hatást nem tapasztaltam (kopp-kopp-kopp), pedig kezdetekben 14'' meg 15'' szutykok előtt töltöttem az időmet, utána beszereztem egy 17'' samsung 757 dfx-et (akkoriban elég jónak számított, persze nem az ultraprofi monitorok között), most is ezt nyúzom, persze gondolkoztam már a cseréjén is, de ami leginkább nem tetszik a tft-kben, az hogy állítólag csak natív módban adnak szép képet, nekem meg hiányozna az állítható felbontás...


Hogy ON is legyek: tud vki. egy olyan helyet, ahol össze lehet hasonlítani a különböző panellal készült különböző méretű monitorokat? Mert az ok, hogy sok helyen leírják a tulajdonságaikat, felhasználási módjaikat, egyéb jellemzőket de így látatlanban nem sokat érnek (mondjuk a legutóbbi wide teszt nagyon jó lett).

(#98) LGLuke válasza adalbert1 (#97) üzenetére


LGLuke
őstag

Kedves adalbert1!

Kicsit le vagy maradva, mert a társadalom már régen túlépett ezen a CRT dolgon.
Maguk a gyártók sem fejlesztik már a CRT monitorokat, hiszen az már a múlt! Minek ölnének bele milliárdokat???
Én gyerekkorom óta ülök a gépek előtt: az első gépünk 286-os volt, fekete-fehér VGA monitorral. Persze használtam XT-t meg még régebbieket is...
Gyermek szemnek lehet nem túl ártalmas, illetve fiatalon még nem észrevehető... majd időskorban (40-50 éves leszek) kiderül mennyire volt az. De egy dolog tény, hogy a CRT monitor fárasztja a szemet a vibrálása miatt. Tehát napi 8-10 óra gép előtt, és inkább ne vezess autót utána...
TFT előnyök: kevés helyet foglal, szemre nem ártalmas, jóval kisebb energiafelvétel, jóval kisebb hőleadás (nyáron 40 fokban nem elhanyagolható, főleg egy 21 colos CRT, és egy 21 colos TFT között mekkora különbség van...:D), DVI csatlakozó...

Szerintem már évekkel ezelőtt eldőlt: CSAK TFT-T ÉRDEMES VENNI!

Üdv

(#99) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Már kértem, hogy hagyjuk a CRT kontra TFT vitákat!

Ez nem az a topic. Itt a wide szélesvászú TFT-ről lenne szó, leginkább az írással kapcsolatban.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#100) sekli


sekli
addikt

Hát most hogy elolvastam ezt a cikket meg a hozzászólásokat, egészen elgondolkoztam, hogy jo lehet egy wide monitor, bár nekem csak akkor jön szóba, ha elforgatható...

volt rola szo, hogy vagy menuből, vagy driverből régebbi játékok is mennek, de azt meg lehet csinálni, hogy ne fekete sáv legyen a két oldalt, hanem egyszerűen levágja a tetejét, ami nem fér bele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.