Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Latom azert a Mekis kaja befigyelt.

(#2) Tithian


Tithian
őstag

Ha valaki csak tüdős-gerinces állatok húsát eszi, akkor mekkora a választék?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#3) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nem enni.

Skynet is real. It's called Google.

(#4) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hát polipot már sikerült kóstolnom, de nem jött be. Én a sima húsoknál se szeretem a zsíros rész, csak a szín húst. Nem vagyok válogatós, de valószinűleg lettek volna gondjaim ott ;)

- http://pazsitz.hu -

(#5) Lortech


Lortech
addikt

Parci, a rettegés foka c. ''műsorban'' vettetek részt? :]
Azt hiszem éhenhaltam volna, vagy maradtam volna a sültkrumplinál és chipsnél.

Thank you to god for making me an atheist

(#6) tildy


tildy
nagyúr

Tintahal/kalmár az finom (a 3. kép azt hiszem), igaz én kibelezve , megsütve ettem meg:) De nagyon izletes.
Hm , tényleg van egy csomaggal még a fagyasztóban lehet ki kéne belezni és megsutni.
Frankó helynek néz ki, imádom az egzotikus ételeket, a kagyló a polip, a rákok nálam alap dolgok. Igaz csigát és hínárt még nem ettem.
Mondjuk engem emg a zsíros disznóhússal és a a pacalpörköltel :Y :Y lehet kikergetni a világból.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) sanyixXx válasza tildy (#6) üzenetére


sanyixXx
senior tag

akkor neked fókazsíros halpacal kell ;] :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#8) Parci válasza tildy (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

naiv vagy, ha azt hiszed, hogy hasonlít az ottani kaja bármihez, amiket itt európában zabálunk. a kalamári sima ügy, persze, olaszoknál, franciáknál van dögivel, jól csinálják. az ottani polipról minden eszedbe jutott volna, de az, hogy a szádba vedd, garantáltan nem.

persze lehet, hogy tényleg szereted a tényleg egzotikus cuccokat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) tildy válasza Parci (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

azt ne mondd, hogy a 3as képen lévő kalmárt, vagy polipot vagy mit úgy eszik, ahogy abban a tálban van?
Mert úgy tényleg kihagynám:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) jeges


jeges
senior tag

magyarországi tapasztalataim alapján a távol-keleti konyha egyetlen univerzális, minden ételben előforduló alkotóeleme a répa (igaz, nem csak a japán, hanem a kínai, thai, stb. éttermek kínálatában található minden ételben találtam már).
most meg azt mondod, ott nem is raknak ilyet mindenbe? :U
(ps: ;])

(#11) villamos válasza jeges (#10) üzenetére


villamos
őstag

Amit te itt eszel egy egzotikus étteremben, az valójában mindig az itteni igényekhez van igazítva. Ez csak azért történik így, hogy meg tudd enni. Arra törekednek, hogy a kaja finom legyen és egzotikusnak tűnjön, de az ízvilága mégse legyen annyira idegen. Pl. egyes kaják a valóságban jóval fűszeresebbek, mint azok, amiket az itteni emberek számára készítenek, más kajákat viszont jól megfűszereznek, hogy ízletesebb legyen a számodra. Ez a magyar kaják esetén is igaz, tehát ha kimész egy külföldre egy magyar étterembe, ott bizony nem olyan gulyáslevest kapsz, mint amilyet itthon kapnál, hanem olyat amelyet a helyi igényekhez igazítottak.
Másrészt lehet hogy a répa valamiféle pótlék. Biztos van a kajában valami olyasmi zöldség, ami nálunk nem terem meg, és a beszerzése drága lenne, viszont rájöttek, hogy hazai répával helyettesíthető.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#12) eddie17 válasza tildy (#9) üzenetére


eddie17
addikt

Pedig azt úgy tudom, úgy eszik. Tegnap éjszaka volt valami dokumentum film a ''nesönölön'' és abba volt. Valami ''elképesztő kaják'' vagy mi volt a címe. Szegény polipot feltekerték két pálcikára, és hamm bekapták. Még mozgott... Azt is mondták, hogy vigyázni kell, mert ha nyelőcsöveden megtapad a tapadókorongjaival akkor az igencsak kellemetlen.

Mod: a polipot előtte belemártották valami szószba, de ez nem feledteti azt, hogy még él az ennivaló a szánkban...

[Szerkesztve]

(#13) Parci válasza tildy (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 3-as képen lévő elég nagy, de egy ehhez hasonló, rózsaszínes árnyalatú, tampon méretűt igen, egyben, így, fejjel, szemmel, nyersen. egzotikus, ugye? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) fLeSs


fLeSs
nagyúr

egyik sem tűnik túl étvágygerjesztőnek, de legalább tudjuk, hogy miért náluk a legmagasabb az átlagéletkor.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) moma válasza Parci (#13) üzenetére


moma
őstag

Végül is elvben úgy is csak valami fehérje, csak éppen ilyen polip alakú és nem pörkölt alakú :DDD
Itt éppen valami polipot esznek. Guszta: [link] (Ja a szélén még vannak bonusz videók, annak aki igényli ;] )

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#16) Lortech válasza moma (#15) üzenetére


Lortech
addikt

És még azt hittem kiskoromban, hogy kemény vagyok, mert meg mertem fogni tücsköt, gyíkot, békát, siklót. (pókot azt még én sem ;] )
A Kannibál holokauszt nem borzasztott el ennyire mint ez a kisvideo, dzsízösz. :Y Ezt nem hiszem el.

Thank you to god for making me an atheist

(#17) brownus válasza tildy (#9) üzenetére


brownus
veterán

sőt, a kisebbeket úgy is eszik, hogy egy pálcikára felcsavarják és egyben lenyelik (lehet rágnak rajta egy keveset) gyorsan, mert akár meg is fulladhatnak ha a tapadókorongjuk rátapad a szájpadlásra vagy mittomén hova:)

igaz-e ez a szokás nemtudom, mert egy discovery műsorban láttam. ez a beavatása volt egy kint élő fehér srácnak ha jól emlékszem:)


biztos igaz ha már ketten mondjuk eddie17-vel

[Szerkesztve]

(#18) moma válasza Lortech (#16) üzenetére


moma
őstag

Ha jól emlékszem Kalandor panaszkodott úgy is, hogy mily naggyá vált a távolság a termék között amit megeszünk és az állat között. Hogy elfelejtük, hogy az egy élő valami és hogy egyre jobban nyomulnak a mesterséges adalákok. Na hát itt ez a veszély nem fenyeget :P Mi lehet ennél természetesebb? :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#19) tildy válasza Parci (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos ez esetben mégis kihagynám ezt a fajta egzotikumot:U Csak nem élő állatot vagyok hajlandó megenni:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) azbest válasza tildy (#19) üzenetére


azbest
félisten

lehet csak rosszabb lesz ha megdöglik ;]

(#21) ALI_G


ALI_G
veterán

jóisazaMEKI :U :DDD
még jó hogy útálom :P

(#22) ALI_G válasza Parci (#13) üzenetére


ALI_G
veterán

az egyébként pont fincsi, legalább is amit én kajáltam horvát barátainknál.

(#23) gorlin válasza tildy (#9) üzenetére


gorlin
őstag

Én sajnos a viasat explorer-er láttam egy műsort ami ''egzotikus'' ételekkel foglalkozott.
Az első a kacsa embrió volt.Ez úgy kell elképzelni hogy hagyják fejlődni a kacsát a tojásban de még mielőtt kikelne feltörik a tojást és megeszik.Ekkor már nagyon rámtört a hányinger gondoltam ennél roszabb nem jöhet.
Aztán jött egy afrikai falú ahol denevért meg különféle óriási férgeket,gilisztákat ettek.
De a legdúrvább a polip volt.
Szerencsétlen állatot rátekerték a pálcikákra és egy az egyben élőben megették.
Félelmetes...

(#24) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hála a Japánoknak meg Kínaiaknak, akik mindent megzabálnak!

Bálványozzuk azt a nagyonfejlett konyhakultúrát, amivel rengelkeznek! :(((

Azért zabálnak meg mindent, amiről feltételezhető, hogy a gyomorsav feloldja, mert nincs más. Ezek a nyavajások manapság is ölik gátlástalanul a delfineket, bálnákat, meg általában minden olyan élőlényt, ami a nemzetközileg is védettnek tekinthető. (Na jó, a pandákat nem.)

Engem egy ilyen piacon pillanatok alatt elfogna a hányógörcs...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#25) moma


moma
őstag

Azért meglepő ez az álszenteskedés az utóbbi hsz-ekben. Mi meg a disznókat és a marhákat öljük ipari méretekben. annyi különbséggel a poliphoz képest, hogy nem mi magunk tesszük, hanem megkérünk rá másokat. Szerintem itt igazából csak megszokás beli különbségek vannak és semmiképpen sem valami fejlettség beli. Mondhatnám azt is, hogy izlés kérdése ;]

we all deserve a bit of luck.

(#26) Lortech válasza moma (#25) üzenetére


Lortech
addikt

Azért nem mindegy, hogy kitenyésztjük az állatokat, amit megeszünk, vagy pedig eszetlenül kizsákmányoljuk a természetet, amíg lehet. Valahogy azt a polip élve megevést állatok élve sütögetését felesleges kínzásnak tartom. Nem tehetek róla, de először az jutott eszembe a video láttán, hogy az úriembernek legszívesebben lekevernék egy nagy büdös pofot. Ha meg oda születtem volna, akkor jóeséllyel én is csinálnám.

Thank you to god for making me an atheist

(#27) ollie válasza tildy (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kis polipokat sokszor élve is megeszik, felvételen is láttam. Szerencsétlenek mind a 8 lábukkal próbáltak kapaszkodni, védekezni, de persze úgy ahogy voltak feltekerték őket egy pálcikára (előszőr beléjük szúrták a pálcikát) a bekapták őket és megették. Durva volt látni az agonizálásukat, mert hogy az nyílvánvalóan látszott, ahogy feltűzdelve motgatták a lábaikat...

***

(#28) ollie válasza fLeSs (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó az egészségügyi ellátás? :DDD

***

(#29) bLaCkDoGoNe válasza D4rkm4n (#24) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért ilyenekhez nem kell messzire menni, elég, ha megnézed nyaranta a híradásokat az olasz vadászokról, akik x darab védett énekesmadarat vadásznak le itt nálunk és próbálnak kicsempészni az országból. Néha egy-egy lúzer rajtaveszt, de a többség nyilván megússza.

Ott vannak továbbá az olyan éttermek, ahol Te választhatod ki a vacsid alapanyagát (pl. garnéla), és ez nem csak a Távol-Keleten dívik.

Nem mellékesen pedig a japánok igen durva kort meg tudnak élni, méghozzá úgy, hogy 80 éves korában a néni meg a bácsi olyan aktív, mint itt a negyvenesek sem. Szóval nem csak rossz oldalai vannak ennek, nyilván a kegyetlenkedésnek tűnő bánásmód pont rossz. Azonban én mégis úgy látom, hogy pl. a japánok sokkal inkább harmóniában tudnak élni a természettel, mint az európaiak. Még ezekkel a furcsa ''vadhajtásaikkal'' együtt is...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#30) Akheron válasza bLaCkDoGoNe (#29) üzenetére


Akheron
senior tag

A tengeri, mélytengeri halászattal kapcsolatban érdemes megnézni A kék bolygó - Az óceán világa c. természetfilm-sorozat utolsó, dokumentumfilmes részét. :)

[link]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#31) juliabrilke


juliabrilke
addikt

nem enni... :D Pár dologról nem is derült ki a képen, hogy mi is lehet...de szerintem jobb is. :D

(#32) Akheron


Akheron
senior tag

Ezt most találtam: [link]. Ha lesz türelmem, hamarosan kipróbálom. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#33) Fermat válasza Lortech (#26) üzenetére


Fermat
tag

kitenyesztest inkabb kinzasnak mondanam. nemtudom voltal e mar Babolnai husuzemeben esetleg mashol ahol nagyipar meretekben folynak ezek a dolgok. Kiscsirkenek van egy 20x20cm helye azt csinaljon amit akar. Mesterseges keltetes, fenyek, kajak. Szintugy a disznokkal.
Ez nem elet.Ha azt nezzuk itt nem szenvednek sokat.
és azert a japanokat ne keverjuka kinaiakkal akik medve veset, kutyat(nyelvet kivagva), ÉLVE LENYUZOTT MEDVET-KUTYAT ESZNEK !
Japanok nem csinalnak ilyet, igaz a tengeri vilagot pusztitjak.(de szerintem egy halert,polip,meduza nem indit meg senkit.)
delfint nem esznek, capa beficcen az igaz meg neha balna.

és inkabb dogledezzenek a halacskak,polipocskak mint az emlosok.

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#34) Akheron válasza Fermat (#33) üzenetére


Akheron
senior tag

Koreával kapcsolatban hallottam, hogy előszeretettel verik agyon vagy ölik meg más, hasonlóan fájdalmas módon a kutyákat - abból a célból, hogy a borzalmas kínszenvedés okozta adrenalinlökettől finomabb legyen a húsuk.

A halászattal egyébként - tudtommal - az a fő gond, hogy nem lehet csak egyetlen fajt kifogni, az emberek kénye-kedve szerint. A háló minden visz, és amire nincs szükségük, többnyire az is csak holtan kerül vissza a vízbe.

Másrészt a vízi élőlények pusztulása, ritkulása olyan dolognak a hírében áll, amely komoly, globális következményekkel járhat.

A kutyákkal kapcsolatban ajánlanék megtekintésre egy dél-koreai filmet (Kim Ki-Duk rendezte): [link]. :)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#35) Pacák válasza Parci (#8) üzenetére


Pacák
senior tag

Parci!

A kalamári az más tészta. Vizi humanoid. Vagy mi. Pl.: [link] :DDD

Túl sok SW -t néztél. :D

Nuclear launch detected

(#36) gabranek


gabranek
aktív tag

azért az a két utolsó kép mennyire jellemző? nyugati ember kimegy japánba és mit eszik?...mekis förtelmet :) legalább akkor a mcdonalds japán változatát a mosburgert próbáltátok volna ki: [link]
a mcdonald mellett egy érv azért van...ott is nagyon szép csajok dolgoznak ;)

田中れいな

(#37) VoDaFoNe válasza Akheron (#34) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Korea más világ.. nagyon más..

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.