Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) duracell89


duracell89
senior tag

Szépek a képek, érdekes dolgokat írtál... bár én inkább ''csípem'' Rómát, mint szeretem. Voltam párszor, és tudok olaszul, de annyira nem fogott meg. Te tudsz esetleg olaszul?
Amúgy nem gondolkoztál kiköltözésen (bár nem ismerem a körülményeidet), de ez mégis csak az EU vagy mi a franc? :)

(#2) adalbert1


adalbert1
veterán

Szégyen, hogy már négyszer voltam Olaszországban, de Rómába mégsem jutottam el. :O
Egyszer biztos elmegyek, engem is érdekelne... De Velence viszont nagyon tetszett, az is nagyon hangulatos város.

(#3) Racecam válasza duracell89 (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem nem tudok olaszul, de nagyon távoli olasz őseim vannak. :)
Engem maga a város nyűgözött le a leginkább, de közel áll hozzám az olasz emberek mentalitása is.
Talán ha fiatalabb lennék ki is költöznék. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) becksim válasza Racecam (#3) üzenetére


becksim
aktív tag

Az olasz mentalitás valóban hibbátlan!!
Abszolut tudják, hogy kell élni, nem is fogy annyi Xanax, mint minálunk! ;)

Itthon Rome Total War-ral szoktam megteremteni a filinget!

Nindzsák?? Hol?

(#5) supesz


supesz
aktív tag

Szerelmem Olaszország! Tu sei tutta la mia Vita!
Nagyon vágyom rómába. Milánóba voltam húsvétkor. Hát az is gyönyörű!
Na remélem megyek rómába is. :)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#6) BloodRay


BloodRay
veterán

Én most nyáron voltam többek között Olaszországban és hát...
Valahogy nem estem hanyatt. :( Többet vártam. Én mondjuk csak Velencében és Triestben voltam. Velence szép és nagyon hangulatos is LENNE, ha nem lenne pl olyan az egész már mint egy zsibvásár illetve nem lenne tömegnyomor a városban. ;)
Maguk az olaszok bennem felemás érzést keltettek. Egyrész bírom a mentalitásukat, lazaságukat, másrészt viszon kib...ul felidegesítettek sokszor minket. :W
Pl az érdekes sztereotípia, hogy az olaszok tudnak vezetni.
Kb félóránként óriási dugó van az autópályán. Az egy dolog...
Az már másik, hogy kib..ul erőszakosak és ez nem azt jelenti csak, hogy erőszakosak, hanem, hogy tökhülyék.(tudnak lenni egyesek)
Körforgalomban dugóban pl qrvára nehezükre esik felfogni, h ha 5 centi van minden kocsi között akkor márpedig ők 5 centin nem fognak átférni. Nem egy olasz szerette volna összetörni a kocsinkat dugóban mert csak mennek amerre látnak(az már tök lényegtelen, hogy út hely arra van e).
Uhh sorry kicsit felszínre jöttek az élmények! :D (Velence-Triest 6 óra ;))

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) adalbert1


adalbert1
veterán

Mivel ez a topic áll legközelebb Olaszországhoz, így itt kérdezek: Ismeri valaki azt az olasz egyöttest, hogy Negrita? Nagyon kellemes rockos beütésű zenét nyomatnak. Vagy Vasco Rossi-t? Neki sajnos csak egy számát ismerem, de az is nagyon jó.

(#8) #16741888 válasza BloodRay (#6) üzenetére


#16741888
törölt tag

Triestet imádom, lehet gyerekkori beidegződés, de nekem a kedvenc városom, ne kérdezd mi fogott meg benne, egyszerűen imődom.:)
Full feelinges a kikötő, Adria eggyik legnagyobb kikötője, a sok kis roller az utcákban, az emberek mentalitésa, hibátlan. Meg teccik ahogy vezetnek is.:D

(#9) hf


hf
csendes tag

Mi most Húsvétkor megyünk, ajánljatok egy jó útikönyvet! Olyat ami tartalmas is meg részletes is, nem bírom a felületes útikönyveket.
Köszi!

(#10) Louies válasza hf (#9) üzenetére


Louies
tag

Dorling Kinderseley útikönyvek a legjobbak. elég drága de megéri az árát. cak figyelj mert évente változik. Az árak miatt. Meg a menetrend is változik. a friss benne van a 2007esben.

[Szerkesztve]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#11) Oly válasza BloodRay (#6) üzenetére


Oly
senior tag

Régi post, de most találtam... :DD

Szóval! Ezzel én ellenkeznék!

2007 júniusában voltam Jesoloban (Velence mellett) kocsival.
Nekem semmi bajom nem volt velük. Igaz kicsit erőszakosabbak és dinamikusabbak, mint a kelet-magyarországi autósok, de ennyire nem vészes, ahogy írtad.
Fel kell tudni venni a ritmusukat és hajrá.

Én most fogok Rómába menni.
Most repülővel megyünk. Gondolkoztam autó bérlésen, de félek, hogy Róma már nagy falat lenne... Marad a közeg-tömlekedés.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#12) Racecam válasza Oly (#11) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A történelmi belváros valóban nagy falat, de oda meg minek autó? :)
Persze attól is függ, hogy hol fogsz lakni. Ha nem kint valamelyik városrészben, akkor gyalog és hajrá. :K
Egyébként a tömegközlekedés olyan, mint nálunk, vagy talán még olyanabb. Van minden, jön minden, de nagyon vegyesek a járművek (főleg a villamos, metró) és lazák a sofőrök. Nyilván most nem lesz olyan tömeg mindehol, mint nyáron, de akkor azért néha kemény volt. :)

De még mindig imádom, a szerelmem!! :K

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

Tényleg nagyon szépek a képek! :R

Sajnos mi még csak Velencét láttuk. Van egy olasz barátunk. Nagyon kedves, segítőkész ember.

Q
Amikor ti jártatok Olaszországban, nektek nem tűnt föl a macska-túlszaporulat? ...lépni is alig tudtunk tőlük. :(((

IN GOD WE TRUST!

(#14) Oly válasza Racecam (#12) üzenetére


Oly
senior tag

A szállásunk a Vatikántól nem messze lesz.

Az első variáció szerint a Colosseum mellett lett volna, de az nem volt valami központi helyen.

Remélem én is, hogy nem lesznek sokan... Na meg azért biztos jó lesz úgy látni Rómát, ahogy kevesen... Remélem lesz HÓ is... Az lenne a romantikus.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#15) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na, az olaszok sokmindent jól csinálnak, pl. a turisztikát, országimázst... Példát vehetnénk róluk, esküszöm. :)

(Azt tudtátok amúgy, hogy sokszor Budapesten forgatnak római jeleneteket filmekbe - mert óccsóbb -, és csak annyit csinálnak, hogy kifeszítenek néhány ruhaszártó kötelet? :DDD )

(#17) pinterpanna válasza duracell89 (#1) üzenetére


pinterpanna
újonc

én is róma rajongó vagyok, gyakran megyek. most is voltunk decemberben akét ünnep között, nagyon jól éreztük magunkat. mint mindig most is Paolonál szállunk meg, nagyon kedves, segítőkész, sok jó tippet kaptunk tőle Rómával kapcsolatban (olcsó pizzeriák stb.).. a szoba a Terminitől nem messze a Piazza Vittorio Emmanuele mögött volt, régi, most felújított épületben, világos, tiszta apartmanban ahol a miénken kívül csak egy másik szoba van, konyha is, fürdő is tiszta volt. ha valakit érdekel szívesen elküldöm neki elérhetőséget! áprilisban pedig ismét megyünk..

(#18) pinterpanna válasza Crystalheart (#15) üzenetére


pinterpanna
újonc


r.ó.m.a r.ó.m.a

(#20) Bensi


Bensi
csendes tag

Római szállások kedvező áron a Colosseumtól 10 perc sétára. Info: simatia@index.hu

(#21) Petya25


Petya25
addikt

Holnap én is repülök Rómába.
Hurrá nyaralunk... :))

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#22) Petya25 válasza Petya25 (#21) üzenetére


Petya25
addikt

Tegnap hajnalban visszatértünk épségben.
Hát ennyi bontott téglát is rég láttam egy helyen. :DDD

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.