Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vert!g0


vert!g0
csendes tag

Nagyon jó kis írás kigondolt, érthető, lényegre törő :R

Magam is használom a programot és tényleg nagyon jó csak ajánlani tudom mindenkinek. Aki még nem próbálta ki ne késlekedjen :)

ACER Aspire 5101AWLMi // Asus M2N-E, AMD Athlon 64 X2 4200+ , AC Freezer 64 Pro, 2G RAM 2*1G/800 (Kingmax), Ati X300 :S (De már nem sokáig)

(#2) rollins


rollins
őstag

Szerintem ez legjobb lejátszó, amit billentyűparancsokkal nagyon könnyű használni. Feliratokkal is lehet variálni, meg egyéb apróságok, ami kényelmessé teszi a kezelését (win. és linuxon is). Meg ott a mencoder, de az parancssorból nem lehet olyan könnyű :) Vannak a mencoder-hez gui frontendek, azzal biztos könnyebben megy a kódolás, vágás, szerkesztés.
Eddig nekem csak egyes QuickTime/Mov fileformátumokkal akadtak gondok, amiket nem tudott lejátszani.

[Szerkesztve]

(#3) Efreet


Efreet
senior tag

a nem túl rég megjelent windowsos változat már GUI-val együtt jelent meg, használja az eredeti linux-os skineket, teljesen jól működik - de továbbra sem kötelező azt használni, megy parancssorból, akinek az kell.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#4) cousin333 válasza Efreet (#3) üzenetére


cousin333
addikt

Elvileg írtam is valahol a cikkben. Persze csak utólag betoldva, mert az eredeti cikk megjelenésekor még nem létezett.

Mellesleg szerintem elég tré a skinek többsége, úgyhogy én maradtam a frontendnél, az legalább meg sem próbál szép lenni, ellenben nagyon praktikus :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#5) cousin333 válasza rollins (#2) üzenetére


cousin333
addikt

''Eddig nekem csak egyes QuickTime/Mov fileformátumokkal akadtak gondok, amiket nem tudott lejátszani.''

Nekem az .mkv kiterjesztésű, H.264 kódolású HD filmekkel van bajom. Akadnak (a mostani gépem bírná az iramot), és a hang csúszik a képhez képest. Ráadásul a ''gyári'' MPlayer nem képes belepörgetni a filmbe :((( . Az újabb verziókban javult a helyzet (különösen a hang esetében), de még mindig nem jó... :(

"We spared no expense"

(#6) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nekem csak a 3gp-vel volt gondom, mert nem volt hang.
emellett a képlopás sem sikerült.

(#7) cousin333 válasza whitezo88 (#6) üzenetére


cousin333
addikt

''−vf screenshot'' kapcsolóval kell indítani a filmet, és akkor az s gomb megnyomásával csinál képernyőlopást az mplayer mappájába.

"We spared no expense"

(#8) rii


rii
nagyúr

ujratelepítettem a win-t, és az mplayer ezt mondja:


Starting playback...
This file was encoded with XviD build 38
VDec: vo config request - 512 x 384 (preferred csp: Planar YV12)
VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
Movie-Aspect is 1.33:1 - prescaling to correct movie aspect.
VO: [directx] 512x384 => 512x384 Planar YV12
<vo_directx><ERROR>invalid pixelformat: YV12
<vo_directx><FATAL ERROR>can't use overlay mode: please use -vo directx:noaccel
FATAL: Cannot initialize video driver.

FATAL: Could not initialize video filters (-vop) or video output (-vo).


Exiting... (End of file)


fel kellene tennem a directX-et? vid.car. driver rendben van ....

- vo help -re nem mond semmit ...


OKAY .....

megoldotta:

C:\_Shared\SP10>mplayer 1002.avi -vo directx:noaccel

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9) cousin333 válasza rii (#8) üzenetére


cousin333
addikt

<vo_directx><FATAL ERROR>can't use overlay mode: please use -vo directx:noaccel :DDD

"We spared no expense"

(#10) rii válasza cousin333 (#9) üzenetére


rii
nagyúr

jogos ... :)
nem szoktam foglalkozni vele, mit ír ki.
ha nem működik, megpróbálom kitalálni, hogy mi lehet a hiba .... ja .. hogy elmondja a program maga, mi lenne az orvosság .... :DDD



amúgy sztem is ez a legkirályabb vid.player.prog.

kicsi, nem kell installni, gyors (bitnagul) és ami kell, 90%-ban lejátsza

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11) #97544192


#97544192
törölt tag

Nos, felsorolom, eddig mien progikat használtam... Windows Media Player, ami s**r, Winampet, ami mindig befagyott, BSPlayert, ami nem volt rossz..., és VLC Media Playert, amivel eddig még nem sok gondom volt, de már akadt vele baj... Hangakadás, stb.... Bár lehet, h az codec miatt volt, de nem hiszem, ugyanis amikor ez történt, a WMP letudta jáccani. Szal nemtom mi volt vele a gond... :F
Sztetek érdemes kipróbálnom az MPlayert? Lejácc sok mindent, nincsenek vele gondok?... :)

(#12) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

én is ezt használom és alig volt olyan file amivel ne bírkózott volna meg

Resistencia eterna

(#13) bnss


bnss
veterán

Szép írás, gratulálok! :) Elég régóta használom az MPlayert, rajta kívül más nincs is a gépen, najó a MediaPlayer, de az is csak dísznek! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Még lejátszásra csak-csak elmegy az mplayer, de kódolásra, tömörítésre egy hulladék. Nem kezel több processzort, nem kezel hyperthreadinget, emiatt lassúúúúú.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) moma válasza bambano (#14) üzenetére


moma
őstag

Nah azért az, hogy ''csak-csak elmegy'' egy lejátszóra ami gyakorlatilag mindent lejátszik elég vicc :U

we all deserve a bit of luck.

(#16) cousin333 válasza bambano (#14) üzenetére


cousin333
addikt

''Nem kezel több processzort, nem kezel hyperthreadinget, emiatt lassúúúúú.''

Ez igaz, bár nem vészes.

A hozzászólásod többi része a ''vicces'' kategória. Bár minden program ennyire ''sz@r'' lenne... Különben is, a kódolást a Mencoder végzi, az MPlayer csak lejátszik. Arról senki nem tehet, hogy nem tudod használni :U.

"We spared no expense"

(#17) koxx


koxx
MODERÁTOR

Régebben használtam az mplayert a media classic mellett, de mindkét lejátszóban volt ami nem tetszett ezért váltottam a gom playerre [link] érdemes kipróbálni.

[Szerkesztve]

(#18) bambano válasza cousin333 (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miből gondolod, hogy nem tudom használni?
A mencoder egy csomagban van az mplayerrel, mindkettőt egy Mplayer-akarmi fileban töltöm le az mplayerhq.hu-ról.
A transcode nekem legalább 80%-kal gyorsabban fut, mint a mencoder. Ergo nem használok mencodert. Nem látom problémának, ha valaki a hátrányait is látja egy rendszernek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) cousin333 válasza bambano (#18) üzenetére


cousin333
addikt

Egy kissé valóban erősen fogalmaztam... :B

Csupán arra ugrottam, hogy ha szerinted valami lassú, akkor az nem jelenti azt, hogy rossz is. A Mencoder nagyon jó kis program, és sok mindent tud. Ugyanakkor kissé talán nehéz kezelni (GUI nélkül), és lassabb, mint esetleg más konverterek (a DC optimalizáció hiánya miatt). De akkor ezt írd, és ne azt, hogy hulladék, mert ez így erős túlzás...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#20) deter válasza cousin333 (#19) üzenetére


deter
aktív tag

Én láma windows felhasználó vagyok, így gondoltam letöltöm a kezelőfelülettel rendelkező válltozatot. Ezután a letöltöttem a kodek gyűjteményt, konkrétan ezt->Windows x86 20061022. Majd kicsomagoltam és bemásoltam a codecs mappába. De nem működik.. :(

Mi a teendő? :B

üdv_
deter

(#21) cousin333 válasza deter (#20) üzenetére


cousin333
addikt

Mi nem működik? :)

Elvileg jól csináltad. Nem játssza le a filmet? Vagy mi?

"We spared no expense"

(#22) VladimirR


VladimirR
nagyúr

azt mondjatok meg nekem, miert lassabb aalib, vagy cacalib hasznalata eseten, mint normal lejatszasnal?
elvileg gyorsabbnak kellene lennie, nem?

(#23) bambano válasza VladimirR (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem, mert az xterm karakterrajzoló rutinjai lehetnek lassabbak, mint az X direkte videora kitalált hw interfészei.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) bambano válasza cousin333 (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ott van a következő mondatban: nem kezel több processzort. Nem azért lassú, mert olyan, amilyen, hanem azért lassú, mert két procis gépen a fele gépet nem képes használni. A transcode képes használni mindkét procit, ettől sokkal gyorsabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) VladimirR válasza bambano (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

aalib, cacalib nem xterm-ben, hanem konzolos modban volt nezve, sot, a normal mod is vesafb-n keresztul ment

[Szerkesztve]

(#26) deter válasza cousin333 (#21) üzenetére


deter
aktív tag

A realmedia file-ok lejátszása... Avi-kat viszi de az ram, rm kiterjesztésűeket nem. Pedig emiatt szedtem le. És a program leírásában pedig elvileg szerepel ez kiterjesztés is.


üdv_
deter

(#27) cousin333


cousin333
addikt

Annak, aki szereti az MPlayer-t de elriasztja a GUI hiánya, és/vagy nem nyerte el a tetszését sem a Deje frontend, sem a hivatalos GUI, annak találtam egy tetszetős, letisztult, a WMP6 (és így a Media Player Classic) kezelőfelületét utánozó GUI-t, amihez ráadásul meglehetősen friss fordítású Mplayer és kodekjei tartoznak. A lelőhely: [link]. Tud magyarul is.

"We spared no expense"

(#28) moma válasza cousin333 (#27) üzenetére


moma
őstag

Nekem a gui nem hiányzik ellenben az zavar kicsit, hogy feljön mindig a parancs soros ablak is. Azt nem tudod véletlenül, hogy hogy lehet belőni, hogy az ne jöjjön? (lusta voltam még utána nézni...)

we all deserve a bit of luck.

(#29) cousin333 válasza moma (#28) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudom. Lehet, hogy el lehet tüntetni, de ez nem biztos. Engem nem zavar, mert legalább látom az infókat, kilépéskor meg úgyis bezáródik.

Mindenesetre a nevezett programmal nem jelenik meg a parancssor sem :).

"We spared no expense"

(#30) Calibos


Calibos
addikt

Nem tudja valaki hogy lejátszás közben hogy lehet előre és hátra tekerni?

(#31) cousin333 válasza Calibos (#30) üzenetére


cousin333
addikt

Olvasd el a manualt...

jobbra-balra gombokkal keveset (10mp), fel-le gombokkal többet (60mp), page up/down gombokkal 10 percet. Érdekes, hogy az általam linkelt MPUI-val minden pörgetés 10 mp többet jelent...:)

"We spared no expense"

(#32) moma válasza cousin333 (#29) üzenetére


moma
őstag

Áá mostmár annyira megszoktam ezt a billentyűzetről kezelést, hogy már nem szívesen váltanék (bezzeg az elején anyáztam miatta rendesen :DDD)
Egyébként annyira engem sem zavar, csak jobb lenne ha nem lenne, pontosabban csak ha akarom. Mondjuk, pont azért mert nem nagyon zavar, halogatom mindig hogy utána olvassak :D
A billentyűzet kiosztás egyébként benne van a readme.txt-ben is, szóval nem kell keresgélni hozzá nagyon...

we all deserve a bit of luck.

(#33) Calibos válasza cousin333 (#31) üzenetére


Calibos
addikt

Igazad van, sajnos csak átsiklottam a Read Me-n pedig ott van ami érdekel engem.
Köszi

(#34) cousin333 válasza moma (#32) üzenetére


cousin333
addikt

MPUI-nál csak akkor van, ha akarod. Ráadásul, ha jól láttam, működnek a gyorsbillentyűk is...

"We spared no expense"

(#35) finest


finest
őstag

Nahát, akkor az rm mégsem támogatott, pedig én is azért próbáltam ki, h ezen hallgassam a Bartókot.
Miért nem lettek a kodekek integrálva a telepítőbe?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#36) cousin333 válasza finest (#35) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáld ki az MPUI-t, ott egyben megtalálsz mindent, GUI-t, friss MPlayert és kodekcsomagot.

Jah, és ebben a pillanatban is a Bartók Rádió netes adását hallgatom vele (http://real1.radio.hu/bartok.ram). Gondolom rm-el sem lenne gondja...

Sok alapkodek integrálva van amúgy az eredeti Mplayer.exe-be is. Amit, ugye nem is kell telepíteni. Mellette egy csomagban tölthető le a kodek dll-eket tartalmazó mappa is.

"We spared no expense"

(#37) moma válasza cousin333 (#36) üzenetére


moma
őstag

hehe, nekem is pont a bartók kapcsán volt bajom az rm-ekkel. és hát emiatt raktam fel a realplayert is... Fura, hogy ez az mpui viszi. Lehet akkor mégis kipróbálom :P

we all deserve a bit of luck.

(#38) finest válasza cousin333 (#36) üzenetére


finest
őstag

Csak nem megy a Brtók. A debug console-ban az van, h kapcsolódás, a cache set to 320kb, majd alatta, h cache fill 0.07%. Olyan mintha nem várna eleget a progi a kiszolgálóra, hol lehetne ezen állítani.
Adsz a MPUI-hoz linket, mert csak korábbi verziót találtam hirtelen?
Köszi!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#39) cousin333 válasza finest (#38) üzenetére


cousin333
addikt

Az rm-ek (egyes műsorok lejátszása) nekem is csak pár mp-ig mennek :(. A ram (élő adás) viszont jó. Link a #27-ben.

"We spared no expense"

(#40) finest válasza cousin333 (#39) üzenetére


finest
őstag

Köszi!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#41) cousin333


cousin333
addikt

Nem MPlayer, hanem MEncoderrel kapcsolatos ez a kis progi: [link]. MPUI-hoz hasonlóan tartalmaz egy mplayer.exe-t (előnézethez) illetve egy mencoder.exe-t (CPU optimalizáltat, frisset), valamint egy frontendet, amivel egyszerűen vezérelhetjük ez utóbbit. A Program neve is mutatja, hogy ez elsősorban (szinte kizárólag) a h.264 formátumú, avi kiterjesztésű fájlokat csinál. Ez a formátum nagyon magas tömmörítési arányra képes jó minőség mellett (pl. egy 2 órás HDTV film elfér vele egy DVD-n), ugyanakkor mind a dekódolás, mind a kódolás nagyon gépigényes.

"We spared no expense"

(#42) ByB


ByB
addikt

Én is már jó pár éve elégedett használója vagyok a programnak, egyedül csak egy problémám van, mióta Samsung 244T monitorra váltottam, hogy minden indításkor kézzel kell beállítanom a 16:10-es képarányt! :((( Valaki nem tudja, hogy miként lehetne emlékezésre bírni a programot? :F

(#43) cousin333 válasza ByB (#42) üzenetére


cousin333
addikt

[link]

A konkrét megoldás persze attól is függ, hogy pontosan melyik verziót használod, milyen frontenddel. MPUI-t tudom javasolni, vagy a Deje félét.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#44) ByB válasza cousin333 (#43) üzenetére


ByB
addikt

Ezt használom - [link] - mplayer_setup_0-19-0_full.exe

Hova kell beírni ezt ''-monitoraspect 16:10''? Extra paraméterek, ezt merre találom? :R

(#45) cousin333 válasza ByB (#44) üzenetére


cousin333
addikt

Namost: a linkelt cucc ad egy frontendet. Felül tudod megadni a filmet, lejjebb a feliratot. És az alatt van egy üres sor, hogy extra paraméterek (vagy valami ilyesmi, most nincs előttem) és oda.

Ugyanakkor amit te használsz, az egy meglehetősen régi verziójú MPlayer (egy éves, vagy több), az illető már nagyon régóta nem frissített (régen én is onnan szedtem). Innen [link] leszeded ezt, ebben minden van: friss, adott processzorra optimalizált MPlayer, kodek dll-ek és egy Media Player Classic-szerű kezelőfelület. Valamint itt is meg tudsz adni extra paramétereket.

Vagy mehetsz a hivatalos honlapra [link], leszeded a legfrissebb MPlayert, kitömöríted, és ugyanabba a mappába telepíted ezt: mpf_setup_0-18-2.exe [link]. Én az előző megoldást javasolnám...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#46) ByB válasza ByB (#44) üzenetére


ByB
addikt

Megoldottam: mpf - [Main] - MovieAspect=16:10 :R

(#47) ByB válasza ByB (#46) üzenetére


ByB
addikt

Közben rájöttem, hogy ez nem megoldás, felraktam az új MPlayer-t, de nem jött be, így most átpártoltam a GOM Player-hez. Csak ámulok és bámulok! :U

(#48) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Én azt nem tudom, hogy lehet az MPlayernek a feliratot megadni olyankor, mikor az egy *.mkv-n belül van. Egy fájlban 3 hang és vagy 2 felirat stream... Lejátssza a videot, mint a kisangyal, holott semmi mással nem tudom, csak a hangsávok és a felirat a gond.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#49) cousin333 válasza 04ahgy (#48) üzenetére


cousin333
addikt

Ha megnézed a kimenetet, akkor láthatod, hogy milyen lehetőségek vannak. Az extra paraméterekhez hozzáadod, hogy -alang hu (audio) vagy -slang hu (felirat) és kész (vagy amilyen nyelvet akarsz. Az általam emlegetett MPlayer for Windows (aka MPUI) már menüből enged választani közülük.

"We spared no expense"

(#50) wiggen123


wiggen123
aktív tag

A program dokumentációja nagyon jó, abban minden benne van ami kell, csak meg kell tudni érteni. Érdemes a config fájlt jól beállitani, és akkor tényleg csak egy kattintás és máris indul a film, úgy ahogy az ember akarja.

Pl:

slang=hu,hun,en,eng,English
alang=hu,hun,jpn,eng,en


Ez a hang (alang) és felirat (slang) választásának prioritását szabályozza. Ha van, magyar felirattal és magyar hanggal játsza le a filmeket és nem kell állitgatni semmit hozzá. Azért van ''eng'' és ''en'' is mivel a különböző kodekek gyakran más-más szabványt használnak a különböző sávok azonosítására.

Sometimes you win, sometimes you learn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.