Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Már régóta sejtem, hogy az összes vallás csak arra jó, hogy az emberek hülyeségeket tegyenek a hatásukra.
Még jó, hogy vallás-tagadó vagyok.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#152) divot válasza Algieba (#151) üzenetére


divot
veterán

Soha nem a vallással van baj, hanem az emberekkel, akik félreértelmezik a vallást.

(#153) tiv83us válasza SLYM (#148) üzenetére


tiv83us
veterán

''aki csak megemlítette, hogy lehet, hogy kéne még a hanuka vagy micsoda is a karácsonyfa mellé.''

A Hanuka egy unnep amit a zsidok dec 25-en tartanak. /Ugy is mondhatnank, hogy a karacsony ''zsido-verzioja'', ami nem egeszen pontos, mivel kicsit mast unnepelnek.../ De ha egy kicsit boviteni akarod a tudasodat, akkor
[link]
Csak a tisztan latas vegett.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#154) SLYM válasza Lord Zero (#149) üzenetére


SLYM
veterán

szar volt a példa :)

(#155) SLYM válasza tiv83us (#153) üzenetére


SLYM
veterán

''Hanuka ünnepe emlékezik a Makkabeusok szíriai görögök feletti győzelmére (Kr. e. 165.), a jeruzsálemi szentély megtisztítására és újraavatására, valamint a nyolc napon át égő mécses csodájára. Azon zsidó ünnepek közé tartozik, melyek nem a Tórán alapulnak (ilyen még pl. Purim), abban egyedi, hogy egy hadi eseményt örökít meg a nép emlékezetében.

Ezt az ünnepet ismerik leginkább a nem zsidók körében.''

nemtudom, hogy egy háború megnyerését kéne a ''szeretet ünnepe'' (vagy legalábbis a TV-be így mondják :D) mellett ünnepelnie egy angol reptérnek.

(#156) tildy válasza SLYM (#155) üzenetére


tildy
nagyúr

Terebess Lexikonból:
Hanuka
Termékkatalógus

(más írásmóddal: Chanuka vagy Chanukka, a szó jelentése: megszentelés, megtisztítás) az egyik legnagyobb, nyolc napig tartó zsidó ünnep: a fény ünnepe, amely egy csodára emlékeztet. A hagyománynak megfelelően nyolc napon keresztül meggyújtják a nyolcágú Menóra (Chanukkia) egy-egy újabb gyertyáját. A Hanuka története időszámításunk előtt 164-re megy vissza, amikor a makkabeusok győzelmet arattak IV. Antiochus szír uralkodó felett. A János evangéliumában szereplő említés a legkorábbi írott forrás erre az ünnepre vonatkozóan, hiszen a Tanach (Tóra, Próféták és Írások), vagyis az Ószövetség könyvei erre az időre már teljességükben elkészültek. Egyedül Dániel könyve utal profetikuson erre az ünnepre. Az apokrif Makkabeusok könyve (I.-II.-III.-IV.) tartalmazza ezen események történelmi leírását. Az Egyiptomban legyőzött Antiochus a veresége feletti keserűségét élte ki Júdea megtámadásával, útja során férfiakat, nőket, gyermekeket mészárolva. Elfoglalta a jeruzsálemi templomot is. A templomból elhurcolta az arany menórát és templomi edényeket, és Izrael Istene iránti megvetését kifejezendő, disznót áldozott fel a Templomban Zeusz tiszteletére. Megtiltotta a zsidó nép számára a körülmetélkedést, a Sabat megtartását és a kóser étkezési szabályok gyakorlását. Megparancsolta, hogy a Templomban egyedül disznókat szabad áldozni. Ő maga is megfőzött egy disznót a Templomban, levét pedig a szent Tóra tekercsekre öntötte. A szír katonáknak pedig megparancsolta, hogy ezeket a rendelkezéseket tűzzel-vassal tartassák be a néppel. Egy napon, amikor Modi'in városában egy szír katona egy Mattitjahu haMakkabi (a makkabi szó kalapácsot jelent) nevű papot és családját arra kényszerített, hogy disznót áldozzanak, Mattitjahu megölte az első zsidót, aki engedett a kényszernek, majd végzett a szír katonával, és kíséretével. Így kezdődött a lázadás. Mattitjahu halála után fia, Jehuda (Júdás) vette át a zsidó felkelés vezetését és vezette győzelemre az először gerillaharcot vívó, majd nyílt háborút folytató zsidókat. Kiszlév hó 25-ik napján a Templomot újra Istennek szentelték, és új oltárt állítottak fel. Újra meggyújtották az ''örökmécsest'' (nér támid), de csak egy napra való megszentelt olíva olajat találtak. A Makkabeusok 2. könyve számol be arról a csodáról, miszerint az olaj mégis nyolc napon át égett, amely idő éppen elegendő volt arra, hogy előállítsák az állandó égetéshez szükséges mennyiséget. Hanuka posztbiblikus, azaz a bibliai idők utáni ünnep. Azt a Misna nem említi, aminek több magyarázata is lehetséges. Az egyiket Chátám Szófer, neves pozsonyi rabbi adja, aki szerint Jehuda, a Fejedelem, a Misna szerkesztője, Dávid király leszármazottja volt, a Hasmoneusok pedig, akik a szír-görög elnyomók elleni felkelést vezették - és később dinasztiát is alapítottak - leviták voltak, akik nem tartoztak az uralkodó Júda törzshöz. Ilyeténképpen Jehuda, a Fejedelem, trónbitorlóknak tekintette őket, és úgy tett, mintha nem is léteznének. Mint általában a zsidó ünnepek, ez is bensőséges, családi ünnep, de van egy különleges jellege. Kötelezővé teszi a csoda közhírré tételét (pirszum hánész), ezért a Menórát ki kell tenni az ablakba. A Hanuka változó ünnep, 2002-ben november 29. és december 6., 2003-ban december 20. és 27. között ünneplik.


A felvetésed kb. meg olyan, mintha okt. 23át alacsonyítanád le, hiszen ott is ''fegyveresen '' léptek fel honfitársaink, az elnyomók ellen.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#157) Lord Zero válasza SLYM (#154) üzenetére


Lord Zero
addikt

mármint a tied, nem? :)

nem, mindegy

(#158) Dare2Live válasza divot (#152) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vagy nem értelmezik félre. Koránban vannak részek amik elött biza ott van, hogy ezeket a részeket szó szerint kell értelmezni és ezen részek között bizony ott van egy ami enyhén szólva is a vallás fegyverrel való terjesztéséről szól.
Mindig elfelejtem hányadik szúra.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#159) parandroid válasza divot (#152) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy azokkal, akik kitalálták. Azaz lehet, hogy nem megfelelően találták ki. Azaz lehet mégis a vallással baj. Nehéz kérdés ez, végső soron igazad van, úgyis az emberek hibáznak, soha nem vádolhatsz egy eszmét, vagy vallást, vagy hívd akárminek, még akkor sem, ha nyilvánvaló ökörség.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#160) SLYM válasza Lord Zero (#157) üzenetére


SLYM
veterán

igen :D

(#161) SLYM válasza tildy (#156) üzenetére


SLYM
veterán

de azt nem emlegetik (vagy inkább társítják) a szeretet ünnepélvel egy kalapban

(#162) dabadab válasza SLYM (#161) üzenetére


dabadab
titán

Es egyebkent a Karacsony miota a szeretet unnepe? Mintha arrol szolt volna, hogy szuletett egy ficko, akinek az volt a kuldetese, hogy csunya kinhalalt haljon.

DRM is theft

(#163) biga válasza dabadab (#162) üzenetére


biga
senior tag

Nono! Mielőtt Jézus születését kezdték volna ünnepelni benne hívták azt pl. fenyőünnepnek, Saturniának stb is. A keresztények is csak felhasználtak egy már korábban létező ünnepet. Nem ez az egyetlen. Szóval eredetileg akár a szeretet ünnepe (is) lehetett. Nekem pl. ez szimpatikusabb.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#164) dabadab válasza biga (#163) üzenetére


dabadab
titán

Igen, de most konkretan a karacsonyrol, a teli nap-ej fordulos buli kereszteny valtozatarol van szo.

DRM is theft

(#165) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Engem a vallási része nem érdekel. A napforduló viszont örömteli esemény, még akkor is, ha teljesen természetes oka van, és az éghajtat változása miatt a tél eltolódott, tehát a hosszabbodó nappalokkal még nem jön el egyből a jó idő.
De a téllel szemben összefog a család, az emberek, senki sem fagy halálra, mindenütt gyertyafény, és bőség és béke.
Sáliláb. Ezt imádom Karácsonyban.
Ma is olyan jó diós sütikét sütöttem a nagy ünnepi süti maratonra készülődve, hogy csak két órát létezett, mert ennyi idő alatt befaltuk.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#166) SLYM válasza dabadab (#162) üzenetére


SLYM
veterán

nekem, meg az emberek többségének ezt jelenti

(#167) dabadab válasza SLYM (#166) üzenetére


dabadab
titán

Akkor esetleg megkerdezhetned a zsidokat is, hogy nekik mit jelent a Hanukka, nem?

DRM is theft

(#168) divot válasza dabadab (#164) üzenetére


divot
veterán

A feltámadást ne felejtsük ki sztoriból...

(#169) SLYM válasza dabadab (#167) üzenetére


SLYM
veterán

miért mit jelent nekik?

(#170) dabadab válasza SLYM (#169) üzenetére


dabadab
titán

Kb azt, mint a karacsony a keresztenyeknek.

DRM is theft

(#171) Cathfaern válasza dabadab (#162) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért a szeretet ünnepe, mert Isten annyira szeret minket, hogy feláldozta fiát (vagyis magát) bűneink megváltásáért.

(ja most látom elég rébi postra válaszoltam :B)

(#172) azbest


azbest
félisten

ez a korábbi
„A munkaadóknak figyelembe kell venniük, hogy az ünnepek nem feltétlenül tesznek mindenkit boldoggá”
tetszik :)

Kicsit fura érzés az értetlenkedés amit ismerőseimen látok, amikor megtudják, hogy idén direkt egyedül töltöttem a karácsonyt.... tehetek én róla hogy hónapok óta ez az első alkalom amikor végre magam lehetek és van időm átgondolni a dolgaimat?

Úgy tűnik ráéreztem a mostani trendre, mert ''Kellemes Ünnepeket'' szöveget tettem ki a honlapomra is ... ez elég univerzális :C

Hmm lehet később eszükbe jut az is, hogy ne is legyen munkaszünet Karácsonykor... hiszen más vallások más ünnepei sem általános szünnapok ;]

(#173) tildy


tildy
nagyúr

A vállalatok többsége lemond a karácsonyi ünnepségekről, mert túl nagy lenne a veszélye annak, hogy más felekezetekhez tartozók az eseményt sértőnek éreznék, s ezért akár perelnének is.
Én mminap azt olvastam, hogy inkább azért mondanak le ezekről az ünnepségekről, mert sok helyen "orgiába" csapott át. Ugye kicsivel több ital, és...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#174) venember83


venember83
nagyúr

Igen, a nagy egyenjogusag s politikai korrektseg ezt vonja maga utan... Ave liberalizmus! Lassan mar azert is fobe lohetik az embert, ha valakit megajandekoz Karacsony alkalmaval...

tildy: az orgiaval szemely szerint semmi bajom :DDD Felteve, hogy egyik fel sem ellenkezik :))

[ Szerkesztve ]

(#175) dabadab válasza Cathfaern (#171) üzenetére


dabadab
titán

Azert lassuk be, hogy ez elegge eroltetett indoklas (ennyi erovel a husvet es a punkosd is lehetne a szeretet unnepe, sot, leginkabb ez utobbinak kellene annak lennie).

DRM is theft

(#176) dabadab válasza venember83 (#174) üzenetére


dabadab
titán

"Igen, a nagy egyenjogusag s politikai korrektseg ezt vonja maga utan... Ave liberalizmus!"

Ebben az a vicces, hogy az egyenjogusag, a politikai korrektseg es a liberalizmus harom, egymastol fuggetlen dolog (sot, a PC-seg eleg nehezen egyeztetheto ossze a liberalis alapertekekkel), amiket sikerult egy jo nagy nekifutassal teljesen osszemaszatolnod. Gratulalok.

DRM is theft

(#177) venember83 válasza dabadab (#176) üzenetére


venember83
nagyúr

politikai korrektseg - ne sertsen senkit amit kimondok.
liberalizmus egyik resze: kimondhatok amit csak akarok, csak ne sertsek meg mast.

Enyhen hasonlo eszmek, nem?

Hmm, eddig <hsz-ek jo harom negyede> nem vettem eszre, hogy nem vagy jelen a topikban, de szerencsere megerkeztel!

:C

[ Szerkesztve ]

(#178) tildy válasza tildy (#173) üzenetére


tildy
nagyúr

No meg is van a cikk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#179) sanyixXx válasza tildy (#173) üzenetére


sanyixXx
senior tag

egész hamar megérett a válasz benned a cikkre ;] :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#180) tildy válasza sanyixXx (#179) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor ez mi?:D

El volt mentve kedvenc topikok, közé, gondoltam, előhozom így karácsonytájt:U

Mellesleg Divot írásainak tisztelője is vagyok, szóval...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#181) sanyixXx válasza tildy (#180) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jóvan jóvan...itt már viccelni sem lehet. még a végén orgia lesz belőle vagy valami politikai inkonzisztencia :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#182) philoxenia válasza sanyixXx (#181) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkontinencia ? :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#183) sanyixXx válasza philoxenia (#182) üzenetére


sanyixXx
senior tag

az majd csak később :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#184) dabadab válasza venember83 (#177) üzenetére


dabadab
titán

"liberalizmus egyik resze: kimondhatok amit csak akarok, csak ne sertsek meg mast."

Ez egy igen erdekes liberalizmus, aminek a klasszikus szolasszabadsaghoz (ami resze a liberalizmusnak es aminek egy nagyon fontos tulajdonsaga, hogy a serto beszedet is vedi (ill. hat ugye leginkabb azt, az "Eljen Rakosi!" szolasszabadsag nelkul is megy)) tul sok koze nincs.

DRM is theft

(#185) philoxenia válasza dabadab (#184) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem akarok komoly dolgokkal viccelődni, de Magyarországon nem liberalizmust kíván a nép, hanem

" izmust"

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#186) venember83 válasza dabadab (#184) üzenetére


venember83
nagyúr

Rendben, orulok, hogy ilyen szepen ki tudsz oktatni, akkor legy szives fogalmazd meg 5 szonal nem hosszabban a liberalizmust, koszonom.

(#187) philoxenia válasza venember83 (#186) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tiszta, száraz, biztonságos érzés. :U
Négy szó is elég.
Dabadab szerint általában azt jelenti, hogy szabad mindenbe beleszólni, de az Ő mondandójába is mindenki beleszólhat. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#188) dabadab válasza venember83 (#186) üzenetére


dabadab
titán

"- Írjon kiberotikus verset! Legfeljebb öt sor legyen, de szóljon szerelemről, árulásról és halálról, a néger kérdésről és a nimfomániáról, legyen benne a bonyolult női lélek extrém konfliktushelyzetben bekövetkező meghasonlásának ábrázolása, a középkori feudális viszonyok és erkölcsök maró bírálata, rímeljen, és minden szó k betűvel kezdődjön!"

:D

Ha nagyon tomor akarok lenni, akkor a liberalizmus racionalis hatalomkritika.
Vmivel bovebben arrol szol, hogy akinek hatalom jut, az valoszinuleg megprobal visszaelni vele, ezert fontos, hogy mindenfele hatalom felett legyen kontroll, a dontesi folyamatok pedig jol kovethetok es utolag is ellenorizhetok legyenek.

DRM is theft

(#189) bambano


bambano
titán

A karácsonynak két féle értelmezése gyakori mostanában: a szeretet ünnepe, s mint ilyen, családi, vagy a hívők vallási alapú ünnepe. A munkaadómnak egyikhez sincs semmi köze, éppen ideje volt észrevenni, hogy a céges karácsony maximum a konzumálási értelmezésbe fér bele.

Nagyon helyes, hogy leszoknak a központilag erőszakolt karácsonyról. Főleg, hogy időnként nemhogy szép, de otromba ajándékot próbál adni az elmeroggyant főnökség.

Egyébként is ellene vagyok mindenféle nagyívű céges ajándékozási szokásnak. Fizetésért dolgozom, a többi nem tartozik másra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#190) venember83 válasza dabadab (#188) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem folytatom, mert Race nem orulne...

(#191) tildy


tildy
nagyúr

Na gondoltam eloszedem kicst a topikot:)
Volt karacsonyi bulink is a brit munkahelyemen, es minden fel van diszitve, a varos is, az Oxford street is, az uzletek is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#192) mickemoto


mickemoto
őstag

Egy kis olvasnivaló: Patrick J. Buchanan
A nyugat halála

(#193) moonlight115 válasza tildy (#191) üzenetére


moonlight115
tag

A cikk óta eltelt 6 év. Még szerencse, hogy csak most olvastam.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#194) Eastman


Eastman
őstag

Ez úgy ahogy van, nagyon tanulságos.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#195) tildy válasza moonlight115 (#193) üzenetére


tildy
nagyúr

Eltelt hat ev, 3 eve kinn vagyunk, nem tapasztaltam akkor sem ( mar) a cikkben leirtakat. Egyebkent direkt voltam napi topikturkasz. :D

Eastmen: azert azt erdemes figyelembe venni, hogy angol nyelvteruleten a karacsony Christmas, ergo kereszteny szo. Otthon karacsony, ami szlav eredetu pogany szo, napfordulot jelent. Mondhatni maganaka szonak semmi koze a keresztenyseghez ( na jo, talan gorog katolikusok hoztak Magyarorszagra), talan emiatt is masabb.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#196) Eastman válasza tildy (#195) üzenetére


Eastman
őstag

A szó etimológiája.

...de ha már játszunk a betűkkel, egyedül vagyok. ...ha érted. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.