Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Marc71


Marc71
csendes tag

Bocsi a helyesírási hibákért...

(#2) divot válasza Marc71 (#1) üzenetére


divot
veterán

Marcikám, a pálya nyitott, fogod a gitárod, és te is meggazdagszol.

(#3) Marc71 válasza divot (#2) üzenetére


Marc71
csendes tag

Ezt most nemértem? Ki beszél itt rólam?

(#4) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hát azért valahol őket is megértem, meg persze téged is. (Én is kevés hanganyagot veszek)
''Elárulnátok az éves szinten befolyó szerzői jogdíjakból konkrétan mennyit kaszáltok? Igen, benne van az én családi fotóimat tartalmazó 13 darab DVD után fizetett 13xkábé 50 forint is, ésatöbbi...''
Hát ez a pont nem biztos, hogy így igaz, pontosan nem, de úgy tudom ebből ők nem sokat látnak.
A másik dolog meg, hogy az aranylemezek száma is nagyon lecsökkent, persze pont azért mert nehéz elérni azt a határt is manapság.
Mindenesetre nem a lemezeladásból szedik meg igazán magukat a zenészek/énekesek.(már akit annak lehet nevezni)

Azzal mondjuk nem tudom, mi hatalmas problémád van, hogy 4 év alatt adta ki azt az albumot, úgy látom nem vagy egy nagy rajongója :D .
Igaz ami igaz,egy ideje Ákost már én se hallgatom.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#5) ollie válasza Marc71 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondd, te olyan zenét hallgatsz, ami nem tetszik?
Ugyanis ezt lehet leszűrni a cikkedből. Nem veszed meg, mert nem elég jó a zene. De kérdem én, akkor miért hallgatod? Vagy mégis elég jó annyira, hogy hallgasd? Akkor meg mit jár a szád? Vedd meg, hiszen tetszik...

***

(#6) Marc71 válasza PazsitZ (#4) üzenetére


Marc71
csendes tag

Hogy miért is csökkent az aranylemezek száma, és hogy is osztják el a jogdíjakat, és miért - ez lesz következő írásom témája :)

Konkrétan nem Ákossal van bajom, bár nem szeretem, de ő legalább fel tud mutatni valamit, komoly rajongókat, koncerteket, stb. Ezt tisztelem benne, még ha nem is tartom a ''művészetét'' nagyra.

Épp ezért pont neki nem kellene ilyeneket mondania :)

De mondom, majd írok még... Hátha valakit érdekel. Ha meg nem, így jártam :)

(#7) 3psilon


3psilon
aktív tag

Hát lehet, hogy ez nem is Ákos véleménye, csak reklám, amihez csak az arcát adta, és kapott érte pénzt. :DDD
Amúgy a rajongók megveszik a zenét.
És tény, a zene elég drága dolog. Én speciel a számítógépes játékokat szoktam megvenni. Dehát tessék belegondolni: veszel egy régebbi játékot 2-5000 forintért, és alapból 10 órát játszol vele, plusz akár multiplayer, amivel hónapokig lehet szórakozni.
Sőt, újsághoz még olcsóbb, mert ugye akkor egy adagnyi adóval kevesebb az ára.

Ehhez képest egy lemeznyi zene az 75 perc, az sincs tele, és lehet rongyosra hallgatni, de nem tizenórákat...?

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#8) divot válasza 3psilon (#7) üzenetére


divot
veterán

Drága bizony, egy jobb CD akár hat-hét doboz cigi árába is belekerül.

(#9) PazsitZ válasza 3psilon (#7) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez természetesen mind szépen hangzik, de soha nem lett volna annyi pénzem amennyi zeném van, amennyit hallgattam/hallgatok, hogy megvegyem. Ebben biztos vagyok!
(Félreértés elkerüléseképp: itt nem a heti toplistaszámokról beszélek. Ma is van, hogy pl. 92es vagy korábbi albumot még mindig hallgatok. De ugyanúgy újjabbakat is...)
Ergo nem arról van szó, hogy nem éri meg megvenni, hanem hogy megteheted-e.
Persze egyetértek, jobb ha megveszed.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#10) RexpecT válasza divot (#8) üzenetére


RexpecT
addikt

Akkor ne cigizz :DDD !

(#11) VladimirR válasza divot (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hehe, ez talalo

(#12) Marc71 válasza 3psilon (#7) üzenetére


Marc71
csendes tag

Bizony a zene drága dolog... főleg itthon. Hogy lehet az, hogy Franciaországban (mostani példa) 2500 forintnyi pénzért megveszek egy albumot, és ugyanez itthon 4 ezer pénz?

De mindegy. Mondom, ha nem jött volna le nekem nem a zenével (legyen bármilyen vacak is) nem az árával (legyen bármilyen drága) van bajom. Legfeljebb nem hallgatom ami nem tetszik, nem veszem meg. Ami meg tetszik azt megveszem/rendelem külföldről.

A mentalitással van bajom. Sírás, rívás, stb.

Zene mindig volt, van és mindig lesz is. A zenészek mindig megéltek és meg is fognak, pontosan olyan szinten amilyen szinten zenélnek. Azok a ZENÉSZEK, akik valóban azok, nem pedig a szórakoztatóipari munkások.

A baj az, hogy mára a zene ipar lett. Csakhogy mihelyst ipar, és iparszerű nagyságban terem, jön a kereslet-kínálat törvénye. Az igazi piacon aki nem ad el, az tönkremegy. A zenében meg sajnos sír-rí, és még államilag is dotálva van a jogdíjakból, merthogy kultúra, meg jajjhogylesz így következőalbumom....

Na EZ A BAJ.

(#13) Totyi válasza ollie (#5) üzenetére


Totyi
őstag

Mo-n szabad zenét és filmet tölteni legálisan.És ha nem lenne szabad?Kit gátolna meg ez ebben?Sztem senkit.Tölt mki ezerrel;idő előtt kijönnek a filmek(pl üvegtigris 2);és mégis sok-sok ember elmegy a moziba és megnézi.Mert jó;és érdemes kiadni rá pénzt.A mátrix trilógia a kedvencem...bezony meg is néztem moziban mind a hármat;mert minőségi munka volt.Az utolsó film amit néztem moziban az a doom volt...hú mondom milyen jó lehet.Tévedtem.Azóta nem megyek moziba;nem éri meg egy olyan filmet megnézni találomra;amiről nem tudom milyen.Nem tudom mit fújjátok fel ezt az ellopás dolgot.Ellopják...és?Vannak erre szervezetek;majd ők intézkednek.Ja...nem tudnak sokmindent csinálni?Akkor szerinted Te majd tudsz.Ez miatt nem kell pattogni;sztem nem a Te és nem az én dolgom.

(#14) Marc71 válasza divot (#8) üzenetére


Marc71
csendes tag

Drága bizony, egy jobb CD akár hat-hét doboz cigi árába is belekerül.

Így van. Ez szerintem pont az elődaó termékét minősíti. Ha a vásárlónak többet ér hat-hét doboz cigi, úgy kell annak a zenésznek... :)

Egy Ákos rajongónak tuti hogy 6-7 doboz ciginél többet ér egy cd-je. Meg is veszi. Nekem meg tudi hogy többet ér 6-7 doboz cigi mint egy Ákos album.
Na és? Hol itt a baj?

Demagóg vagy barátom.

(#15) Totyi válasza Marc71 (#14) üzenetére


Totyi
őstag

Én már vitáztam ez miatt divottal;de nem jutottam eredményre.Isten hozott a klubban. :DD

(#16) Wajk


Wajk
addikt

Én is hallottam újra a napokban a kiadók/előadók sirámait, és pontosan ez fogalmazódott meg benne is. Örömmel vennék valamit, de a mozikba olyan béna filmek mennek, hogy az nemigaz, a magyar előadók meg semmi ruhában táncikálnak és a szerelemről siránkoznak. Szóval egyet értek.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#17) divot válasza Marc71 (#14) üzenetére


divot
veterán

Persze, hogy demagóg vagyok, viszont ha a cigit is le lehetne tölteni, akkor te lennél az első, aki a szájába nyomná a füstölgő usb-csatlakozót.

(#18) divot válasza Totyi (#15) üzenetére


divot
veterán

Én nem fogok harcolni a kiadók és előadók feltételezett jogaiért, meg valószínűsített bevételkiesésükért, csupán azt nem bírom, amikor valaki megpróbálja megideologizálni a saját hernyóságát.
Letötöm, mert letöltöm, és kész, de ehhez nem kell ez az Ákos mennyit keres, megy egyéb szar duma. A TESCO tulajdonosai is kurva sok pénzt tesznek zsebre, mégsem megyünk azzal lopni az áruházba, hogy egyébként is van mit a tejbe aprítaniuk.

(#19) BobChemistry válasza divot (#17) üzenetére


BobChemistry
őstag

Persze, hogy demagóg vagyok, viszont ha a cigit is le lehetne tölteni, akkor te lennél az első, aki a szájába nyomná a füstölgő usb-csatlakozót.

:)) :)) :)) :DD :DD :DD :Y :Y :Y
ez állati... :D

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#20) parandroid válasza Wajk (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''Örömmel vennék valamit, de a mozikba olyan béna filmek mennek, hogy az nemigaz''

Én meg annyi eredeti DVD-filmet veszek, hogy az nem igaz, mert tele van a piac jó filmekkel. Darabja egy ezres. Nem számoltam, de mostanra már tutira 100 fölött van a gyűjteményem, különösen, hogy a két gyereknek marokszám vesszük a klasszikus rajzfilmeket.

Különösen jó filmeket egyébként drágábban is megveszek, a lélektani határom 2e Ft-nál van, de ha valami igazán orbitális klasszikus megjelenik, akkor 3e-ig is elmegyek.

Ugyanígy venném a zenét is, de nem négyszer annyiért, mint egy jó filmet. Úgyhogy marad a rádió, így meg csak szívom a fogam a reklámokon, meg a hülye műsorvezetőkön. Ja, és ne mondja senki, hogy egy zenei album költsége a négyszerese egy filmének. És nem többmilliós példányszámú ámerikánisch sikerfilmekről eszélünk, mert egy ezresért (vagy némelyiket még olcsóbban) vettem olyan jellemzően kis piacra készült filmeket, mint Csak szex és más semmi, Terézanyu, Meseautó, Kontrol, Magyar Vándor, meg mittudomén még mi. Ja, és most jelentek meg az Ötvös Csöpi filmek, kapásból egy ezresért, csak még nem jutottam azóta nagyáruházba. Remélem hamarosan kijön a Három testőr Afriákban is. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) Blaise válasza divot (#17) üzenetére


Blaise
veterán

ez jó beszólás :DDD :DDD :C :C

(#22) Totyi válasza divot (#18) üzenetére


Totyi
őstag

Látod;megint a lopással jössz...csak a magadét hajtod.Mo-n nem lopás;és pont. :(

Erről már beszélgettünk;és akkor sem értetted meg.A jogszabályok lehetővé teszik;Te pedig kihasználod.Most a nyugdíjas ingyen utazhat;pedig a bkv őket is elviszi vhová.Akkor az összes nyugdíjas tolvaj?A bkv cipeli a seggüket...Az a törvény;hogy ingyen utazhatnak.

[Szerkesztve]

(#23) Marc71 válasza divot (#17) üzenetére


Marc71
csendes tag

Jól mondod. Ha nem is első, de második :).

És hol itt a baj? Kereslet-kínálat. Ha van olcsóbb alternatíva, jóhogy élek(élnék) vele. Te nem? Érdekes ember lehetsz, ha nem.

Tudod, minden pont annyit ér, amennyiért megszerezhető. Ha neked többet, az már a saját döntésed. Nekem is van számtalan dolog, amiért jószívvel fizetek.
Ez az a hozzáadott érték, ami ezt kiváltja egy vásárlóból-rajongóból.
Ezért művész/elismert cucc valaki/valami, hogy ezt elérje.
Ez különbözteti meg a kultúrát a napi fenntartó cikkektől. Azokért muszáj fizetni. Amazokért meg nem. Ha tetszik, fizetek érte. Ha nem és lehetőségem van rá, max meghallgatom, azt törlöm.
De ne szabályozással és átláthatatlan pénzosztogatással, közben meg kriminalizálással érjenek el hasznot.

A kiadók meg rájöhetnének, ők csak azért részesedtek eddig a művész produktumának bevételéből, mert eljuttatták hozzám valami műanyagdarabon. A művet nem ők kreálták. Ma már nem kell hozzám semmit eljuttatni - ergo nincs szükség kiadókra, sem az árba beépülő hasznukra - ergo jelentősen olcsóbb lenne a termék, jelentősen többet keresne az előadó. Csak ezt a kiadók és általuk kreált sztárocskák nem hajlandók belátni. De sebaj, az idő és a technika nekünk dolgozik, nem nekik.


A zenészeket meg nem kell sajnálni. Kegyetlen jól - túl jól - megélnek a jogdíjakból, amit pont én termelek nekik. Hogy hogyan? Megírom.
Szerintem pont Te fogsz rajta a legjobban meglepődni, aki elhiszi ezt a sajnálkozós dumát hogy ''jajénszegény..delopjákazenémet, mileszígyvelemmegakultúrával...''

(#24) divot válasza Totyi (#22) üzenetére


divot
veterán

Mert kétféle lopásról van szó: te a törvény szövege szerintit emlegeted, én meg a morálisat. Jelen pillanatban a kettő ebben a speciális esetben nem alkot közös halmazt, de azért mindketten tudjuk, hogy valami kis bibi akad a letöltötetéssel. ;)

Szerk: a nyugdíjas példa nem egészen jó, mert az nem joghézagon alapul.

[Szerkesztve]

(#25) divot válasza Marc71 (#23) üzenetére


divot
veterán

A kereslet-kínálat, minőség-elméleteddel az a baj, hogy az emberek mindet letöltenek, jót, rosszat, kedvencet, rajongott zenekart, imádott sorozatot, mindent. Szóval ez nem érv.

(#26) Totyi


Totyi
őstag

Itt azt nem értem a legjobban :
...hát nem mindegy?...kéremszépen?Lesz itt bárkinek anyagi kára belőle?Nem hinném...
Csak azon vitáztok;hogy szegény gyártók és művészek hiába dolgoztak.Neked nem halál mindegy?Szegény ákos is sír a mamája szoknyáját szorongatva;hogy 10 helyett csak 6 milliót keresett...rohadt emberek;inkább letöltik és törlik;mintsemhogy megvennék;és kidobnák ;] Szörnyű ez a világ...és az is;hogy ilyen fasságokkal vagytok elfoglalva;ahelyett,hogy komoly dolgokon és saját magatokkal törődnétek.És no flame.A törvény lehetővé teszi;és innentől szubjektív vélemény,hogy ki mit tesz.Ez nem elítélendő.Egy kapu;ki is van használva rendesen.És ha nem lenne kapu?Akkor is csinálná mindenki aki teheti.

(#27) divot válasza Totyi (#26) üzenetére


divot
veterán

De ha a törvényt modernizálnák, akkor legalább nem nyílnának ilyen topicok. Már megérné. ;)

(#28) Totyi válasza divot (#24) üzenetére


Totyi
őstag

Példa egyszerű volt és kész.Törvény törvény.Tudnék mondani mást;de nem vagyok aktakukac;így nem ismerem a jogszabályokat.

Így van;morális kérdés.Nem csinálok ügyet abból;hogy letöltöm és 1 napra rá kitörlöm;mert olyan a zene;hogy a szar is csak kapaszkodva marad meg bennem.És a hollywoodi szuperprodukciókról is hasonló a véleményem.


De ha a törvényt modernizálnák, akkor legalább nem nyílnának ilyen topicok. Már megérné....ha jól emléxem Te is nyitottál. ;]


Azé' maradjunk annyiban;hogy a jogdíjjal nagyon faszán kitalálták ezt.
A telefonomba kerülő memória kártyára is került ilyen matrica...de miért?Biztos törvényvédett fényképeket csinálok a családomról. :U
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#29) divot válasza Totyi (#28) üzenetére


divot
veterán

Ja, azt is megúszhattátok volna. :)

(#30) Totyi válasza divot (#29) üzenetére


Totyi
őstag

:DDD :DDD

(#31) Totyi válasza divot (#29) üzenetére


Totyi
őstag

És most komolyan kérdem;és őszintén felelj :)

Nem mindegy nekünk?

(#32) divot válasza Totyi (#31) üzenetére


divot
veterán

Ismétlem: én nem fogok pálcát törni egyetlen letöltögető emberke fölött sem, csak az idegesít, amikor valaki ezt megindokolja valami erkölcsi tákolmánnyal. (Mindt például hogy Ákos mennyit keres.)

(#33) Totyi válasza divot (#32) üzenetére


Totyi
őstag

Akkor meg? :)
Én csak mosolygok azon;hogy ezen képesek vagytok vitázni.Én leszarom;hogy Te mit töltesz...magánügy. :DDD

Akartam 100-as carrerat tankolni;de megijedtem az árától;így maradt a 95-ös C :D.

(#34) Marc71 válasza divot (#25) üzenetére


Marc71
csendes tag

''A kereslet-kínálat, minőség-elméleteddel az a baj, hogy az emberek mindet letöltenek, jót, rosszat, kedvencet, rajongott zenekart, imádott sorozatot, mindent. Szóval ez nem érv.''

Kereslet-kínálat-minőség hármasról nem írtam. Csak a kereslet-kínálatról.

Pont hogy érv, amit írtam. ''minden annyit ér, amennyiért megszerezhető''. Lásd fennt.
Mesterségesen és erkölcsökre hivatkozni nem lehet piacot generálni. Ha megvan ingyen, meg is lesz.

És mégis.

Minden bokorban terem havonta legalább x darab zenekar, új sláger. Minden bokorban ott bújik egy újabb nagyszerű sorozat/mozifilm/satöbbi.
Én nem hallottam még éhező zenei jómunkásemberekről - sőt bicskanyitogatóan élnek (dopemanok, majkák, ákosok, noxok, djsuttyósatöbbik). Ugyancsak nem hallottam éhező filmsztárokról, sorozatsztárokról.

Elgondolkodtál már ezen, akkor hogy is van? Miért éri meg újabb és újabb terméket kihozni?
Mert mégis megkeresik a magukét.

Jahogy szeretnének többet, mint annak idején kizárolagos monopol offline-fizikaihordozós világban?
Hát arról nem tehetek, jelenleg amit csinálnak, az pont ennyit ér. Ha nem éri meg ne csinálják. Ha meg csinálják, ne sírjanak.

A kultúra meg nem erkölcs. Ha neked vagy nekem színházb/mozibaajárogatási kényszered van, megfizeted(em) az exkluzivitást. Ha nincs, bámulom a hülye tévét ingyen.
Ha úgy érzed kedvenc előadód nem tud megélni, támogatod-megveszed a zenéjét. Ha nem, letöltöd, legfeljebb nem lesz jövőre már kedvenc előadód, ha nem tud így megélni. De megoldja majd, ne félj, ez a munkája! Legfeljebb nyakába kapja a cuccost, oszt megy haknizni.


(#35) P.H.


P.H.
senior tag

Mondd Ákos (vagy akárki) szemébe, hogy
''- Figyu, én most elviszem az albumod magáncélra, mert nekem tetszik, a törvény meg megengedi. Ja, azért itt egy öccázas a markodba, mer' azért királyság, amit csináltál, csak nem ér nekem ötmátyást.''

Zenét (médiát) senki sem élvez éhségből, inkább szórakozásból, és nehéz elviseni, hogy a zenész (médiaszereplő) a szórakozásunkat jövedelmező befektetésnek tekinti (foglalkozásának = azért fizetnek, amit leteszel az asztalra), tartja, a naívja (amilyen hülye, pont itt, Magyarországon), és mindent meg is tesz érte, hogy a lehető legtöbbet fogja rajta. De ki nem tenne így a saját vállalkozásával?

És ne hülyítsük magunkat. Amíg ingyen lehet, ki fizetne érte egy forintot is?


[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#36) divot válasza Totyi (#33) üzenetére


divot
veterán

Én a 95-öst tolom azóta is. Nem hiszem, hogy a magasabb oktánszámot megéreznénk.

(#37) divot válasza Marc71 (#34) üzenetére


divot
veterán

''minden annyit ér, amennyiért megszerezhető''

Ez nem igaz.
Minden megszerezhető ingyen, ha vállalod ennek következményeit. Ha megtetszik a csaj, akkor követed, és iccaka a házuk pincéjéban megerőszakolod. Ingyen volt. Ha megteszik a szomszéd Porsche-ja, akkor elkötöd, és máris ingyen a tiéd.

(#38) Marc71 válasza divot (#37) üzenetére


Marc71
csendes tag

''minden annyit ér, amennyiért megszerezhető''

Ez nem igaz.
Minden megszerezhető ingyen, ha vállalod ennek következményeit. Ha megtetszik a csaj, akkor követed, és iccaka a házuk pincéjéban megerőszakolod. Ingyen volt. Ha megteszik a szomszéd Porsche-ja, akkor elkötöd, és máris ingyen a tiéd.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Te vagy az én emberem!! :) Pont ezt mondom én is. Kicsit drágán szerezhetőek meg az általad említett ''javak''... - ha vállalod a következményeit. És nem csak a büntetést, hanem a társadalom elítélését, kirekesztését. Ez nem éri meg, csak a retardáltaknak.

Letöltöm valaki zenéjét. Lehet? Lehet. Ártok ezzel valakinek? Senkinek. Elítél ezért valaki erkölcsileg? Max Te, meg az artisjus, meg a nox. Ez meg bőven vállalható következmény, nekem megér ennyit, ennyiért megszerezni :))

Majd ha tisztességesen (munkájuknak megfelelő értéken) élnek-keresnek zenészeink, és megszűnnek a kiadók óriási hasznai, na majd akkor lesz erkölcstelen letölteni/''lopni''. Én leszek az első, aki mindenkit el fog ítélni aki akkor így tesz.

(#39) finest válasza divot (#32) üzenetére


finest
őstag

Alapvetően veled értek egyet, mert mások szellemi tulajdonát lenyúlni sem etikusabb mint a Porséjét vagy nőjét. Viszont nem állhatom meg, h ne adjak igazat a topiknyitónak abban, h az értékek, az értékrendszerek hibásak. (- amit ő Ákos vagyonával akar kifejezni, az én olvasatomban az, h az árak gyakran valóban mesterségesek, a mögöttük lévő munkával, nyersanyagárakkal köszönő viszonyban sincsenek)


[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40) Gh0sT válasza Marc71 (#38) üzenetére


Gh0sT
addikt

Tudod mit nem értek?

Mi a halál redvás f*száért kellett ehhez egy témaindító kisesszét írnod? Elég lett volna pusztán ennyi:
''Rohadjon meg az összes mocskos szájbakúrt zenész, mert sokat keresnek!''

Kb. ennyi mondanivalója van az egész topicnak és az összes eddigi hozzászólásodnak.

Nyilvánvalóan az a problémád, hogy Te mint tisztességes adózó magyar állampolgár a kétkezi munkáddal kevesebbet keresel, mint egy előadóművész. Elégedetlen vagy a fizetéseddel? Nem telik CD-re? Légy zenész! Nekik jól megy, hisz Te már csak tudod! Jah, hogy fikázni könnyebb?! Ááá, ez nem is fikázás, ez több annál. Igazi, zsigerből jövő képmutatás.

Ellopom (oh, nem ez nem lopás, mert van egy aprócska joghézag), aztán szóvá teszem, hogy a sok rohadék köcsögnek ez nem tetszik. Felveti őket a pénz, naná hogy kárt okozok neki. Csakazértis!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#41) s-men


s-men
tag

Én inkább letöltök amit csak tudok....mert nincs annyi pénzem,hogy megvegyem....
Ennyi!
Tömören... :C

Üdv : Dani

(#42) divot válasza finest (#39) üzenetére


divot
veterán

Egy normálisan összerakott lemez 10 millió forintba kerül, ebből érdemes a továbbiakat számolgatni, tekitetbe véve az értékesített példányszámokat.

[Szerkesztve]

(#43) divot válasza Marc71 (#38) üzenetére


divot
veterán

Nem Ákossal kell itt kalkulálni, hanem azzal a kezdő zenakarral, aki eladhatna mondjuk ötezer lemezt, de nem tud, csak kétszázat, ezért a harmadik ilyen buktánál lehúzza a rolót.

(#44) Marc71 válasza divot (#43) üzenetére


Marc71
csendes tag

Hát igen. Ez is mutatja, nem a lemezeladással kellene már számolni. Leárt a lemez ideje. Olyan mint a mammutok. Kihalt. Aki csak ezzel kalkulál, nem fog megélni/befutni.

(#45) parandroid válasza divot (#42) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tízmillió forint az ezer forintos áron tízezer példány. Kétezer forintos áron ötezer. A mostani négyezer forintos árnál mindez azt jeelnti, hogy kétezerötszáz eladott példánytól nyereséges a dolog.

A kérdésem továbbra is az, hogy az a több tízezer ember, aki négyezer forintért nem veszi meg a lemezt, vajon tízezerért megvenné-e? A DVD-piac bizonyította, hogy igen. Kis paraszti logikámmal nagyon ott vagyok, hogy az ezerforintos emezekkel nagyobb hasznot lehetne realizálni, és komolyabb lépés lenne a warezellenes küzdelemben is. Ja, és nem kéne nevetséges 7500 példányra levinni az aranylemez limitjét.

Mostanra gyakorlatilag nincs warez DVD-m. Ami tetszett, megvettem, ami meg még drága, azt megvárom, amíg olcsóbb lesz.

Zenét meg hallgatok rádióban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46) divot válasza parandroid (#45) üzenetére


divot
veterán

Én az árképzésben sem akarok igazságot tenni.
Ismétlem: mint aktív letöltögető, csupán azt nem komálom, ha valaki még morálisan igazolni is akarja az ügyködését.

(#47) Kisiparos


Kisiparos
csendes tag

Külföldön bevett szokás, hogy a zenészek turnézással keresik meg pénzük egy részét (ők is tudják, hogy a lemezekből sokkal kevesebb fogy, mint régebben.) Másrészt, ha megnézed az iTunes-t, láthatod, hogy hatalmas pénzek folynak be az emberi áron megvett számokból, amiből a terjesztő, az előadó, és a hallgató is jól jár. Szerintem a legnagyobb probléma, hogy mindenképpen erőltetni akarják 3-4-5 ezer forintos árakat, holott alacsonyabb árral egészen biztosan több vásárló lenne.

(#48) 3psilon


3psilon
aktív tag

Már bocs, de ez az alacsonyabb ár szerintem nem csak úgy jön magától...

A játékoknál is: Bejön külföldről mondjuk 4000-ért. Ebben benne van a fejlesztő és a külföldi kiadó pénze. Rárak a magyar kiadó 2000-et, a játékbolt is, és az állam is adóként. Ez már 10000 Ft. ennyibe kerül egy új játék (még ha csak ennyi lenne). Na és ebből ugye mennyi jut szegény fejlesztőnek...

Gondolom a zenénél is így van; maradjunk a magyar zenénél. A bolt rárak 1000-1500 Ft hasznot, az még kevés is, ugyanennyit az Artisjus meg a forgalmazó zenecég. Talán még külön adó is van benne a jogdíjon kívül.

Kész csoda, hogy ezer-kétezer forintért is adnak játékokat. Pedig nálunk erre van kereslet, nem sokan vesznek tízezrekért cuccot (jó, a hardcore rétegen kívül pl. WoW).
ÉS ugye az összes játéknál fix árak vannak, tehát a külföldi kiadó határozza meg, hogy ez most legyen $50, ha meg nálunk több az adó, ám legyen, kevesebb a bolt haszna. Gondolom különben megérné ki/be csempészni játékokat, ilyennel meg nemigen találkozni.

Azok a zenészek meg megélnek, akiket jól ismerni, pont ezért, hiszen a médiaszereplésekből jön be a pénz. A felemelkedő zenekaroknak (fejlesztőknek) nehéz.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#49) Marc71 válasza Gh0sT (#40) üzenetére


Marc71
csendes tag

Ez kulturált volt. :R

Csak így tovább.

(#50) fene_vad válasza divot (#42) üzenetére


fene_vad
senior tag

''Egy normálisan összerakott lemez 10 millió forintba kerül, ebből érdemes a továbbiakat számolgatni, tekitetbe véve az értékesített példányszámokat.''

???????????
ezt honnan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.