Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttower


ttower
aktív tag

Remélem tudtam segíteni az írásommal.
Leggyakoribb hibák:
A plug-inben és a szerverben más port van megadva.
A plug-inben és a szerverben más jelszó van megadva.
Rossz IP cím van a plug-inben megadva.
Ha router mögül sugárzunk, akkor ne a helyi hálózati IP címünket adjuk meg, hanem a router nyilvános IP címét.

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2) ataman válasza ttower (#1) üzenetére


ataman
aktív tag

A beillesztett képeid nálam nem jelennek meg. Próbáld meg ilyen formátumban megadni a cikkben:

http://users.atw.hu/ttower/southcast/main.PNG

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#3) EQMontoya


EQMontoya
veterán

egyetlen probléma, h a mahasz nem éppen szokott örülni az ilyeneknek, szal a make this server public opcióból pipa ki, és mélyen hallgatni róla :) Szerveremen van egy hivatalos rádió, és elég drága a mahasz engedély hozzá.

Same rules apply!

(#4) Napster01


Napster01
tag

nekem működik minden, én már régebben belőttem, de csak a Hamachi nevű programmal tudták hallgatni, mivel a szolgáltatómnál eleve dinamikus IP-m van :) és ráadásul routerem is van (SMCWBR14-G2) amin az istennek sem találom a port forwardnigot, szal nekem ebben kéne segíteni, h azt hol találom, amúgy a dinamikus ip problémát kiiktatam a dyndns-el de a port forwarding miatt még mindig nem tudnak csatlakozni..... HELP! :D

_.(-.-)._

(#5) #54715584


#54715584
törölt tag

most akkor soutHcast vagy sHoutcast?
azt tudom, hogy a sHoutcast az maceras, mert parancssoros modban letezik :)

mod: kepek nalam sem latszanak, nem link

[Szerkesztve]

(#6) ttower válasza Napster01 (#4) üzenetére


ttower
aktív tag

Nem biztos hogy port forwardingnak van írva. Általában a NAT menüben van.
monstre: Ha a szerverre gondolsz, akkor az attól függ, hogy GUI vagy console módban telepíted.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#7) SAMYka válasza Napster01 (#4) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Advanced Settings --> NAT-->Virtual server
:)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#8) #54715584 válasza ttower (#6) üzenetére


#54715584
törölt tag

a gui elkerulte a figyelmemet, de akkor utananezek en is :)
erdekelne egy ilyen dolog, igaz, felfele csak 96-tal toltok, de hat 3-4 hallgatot ki tudnek szolgalni :)
bar ha jol tudom az egyik radios pluginnak a winamphoz van szervere 2 vagy 3, szoval nem kell feltetlen a te geped szerverkent hasznalni

(#9) ttower válasza #54715584 (#8) üzenetére


ttower
aktív tag

Lehet hogy van. De lehet bérelni is. A múltkor láttam 50 hallgatóst havi 2500 ért. Esetleg ha lenne kedved segíteni a rádiómban, szívessen fogadnám. :D

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#10) Napster01 válasza SAMYka (#7) üzenetére


Napster01
tag

kösz szépen belőttem, bár még kérdéses, h a LAN port mennyi, meg a Public port mennyi, mind2-t arra nyomtam, amennyi a webrádiónak van beállítva

_.(-.-)._

(#11) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na most egy teljesen amatőr kérdést fogok feltenni.

Ehhez nem kell nagy feltöltési sávszél? Úgyértem, hogy ahányan hallgatják, annyiszor 128 kbit (vagy amennyivel sugározunk)?

***

(#12) #54715584 válasza ollie (#11) üzenetére


#54715584
törölt tag

de kellene, de eppen ezert lehet regelni mas sugarzo szerverekre, ahova csak egyszer kell az a 128/192 kbit :)

(#13) DJ.Gróf válasza ollie (#11) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Egy 128-kbps-es sugárzáshoz már bőven kell egy 256kbps es feltöltés! Nálam 128-as feltöltéssel max 96kbps-en ment a zene!

(#14) DJ.Gróf válasza #54715584 (#12) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Ezek a sugárzok gondolom pénzbe kerülnek. Vagy van ingyenes is?

(#15) ttower válasza DJ.Gróf (#14) üzenetére


ttower
aktív tag

Ingyenesről még nem hallotam, de lehet hogy létezik. Viszont pár ezer forintért lehet már bérelni 10-20 vagy több hallgatót kiszolgó szervert.
[link]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#16) ollie válasza DJ.Gróf (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na jó, de ha 2-an akarják hallgatni, akkor már összeomlik a rendszer, mert nincs elég sávszél.

***

(#17) #54715584


#54715584
törölt tag

igy van, potom penzert vannak ilyen oldalak
en tavaly probalgattam egyet winamp plugi-nal, es ott a beallitasoknal volt 3 szerver, ahova csak regelni kellett, ingyenes volt ha jol emlexem, persze az oldal tele volt reklamokkal
de mindjart utananezek es linkelek :)

(#18) #54715584


#54715584
törölt tag

megvan :D
jet cast a neve
sajna a winamp plugint nem talalom most, pedig tudom, hogy winamp oldalan fent volt, a google sem segitett ebben...
viszont itt a cowonamerica oldala [link]
ott bal oldalt lent van a jet cast directory [link]
most dolgozom, igy sajna nem tudok utananezni a pontos infoknak, de bongesszetek at az oldalt, biztosan van hasznalhato info :)

(#19) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

A cikk jo. :DD

De valaki csinalhatna olyan cikket is ahol az van leirva hogy a linuxra hogy lehet megcsinalni a servert, amire otthoni geppel csatlakozunk, es a linuxos gep sugaroza az adott(zenet).

"Later Nerd!"

(#20) ttower válasza Dr.Burn (#19) üzenetére


ttower
aktív tag

Holnap vagy ma megírom. Azt se olyan nehéz megcsinálni.

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#21) SySERR


SySERR
csendes tag

http://bermuda.unrealgames.hu/
Radioszerver es TVszerverhosting
Itt shoutcast es icecast2 szerver kozul is lehet valasztani.
Winampos TV hostolasa is van Shoutcasttal.
Icecast2 -vel meg lehet adni a joval jobb minosegu oggban vagy barmiben (FLAC, asf, wma, stb..)
Egy Icecast2 szerverre tobb radiot (vagy tobb fele formatumban/minosegben) is fel lehet kuldeni.

(#22) Dr.Burn válasza ttower (#20) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Azt megköszönem. :R

"Later Nerd!"

(#23) venember83


venember83
nagyúr

szerintem: ''Tudom hogy oldalak százai foglalkoznak ezzel a témával'' Mivel fent van a PH! cimlapjan, ezert nagyon szemet szurt, sry...

(#24) ttower válasza venember83 (#23) üzenetére


ttower
aktív tag

köszi, javítva

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#25) Mat7


Mat7
csendes tag

Köszi szépen a Segítséget!!! :R
SIKER!!! :C
viszont nem verjük nagy dobra nehogy bünti legyen a vége...
kár, h router újraindításkor más cím lesz...
1000 köszi!!!

(#26) ttower válasza Mat7 (#25) üzenetére


ttower
aktív tag

A dinamikus IP-re megoldást (myip.hu, dyndns.org) a kövi írásba beleteszem.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#27) dr42


dr42
tag

ha esetleg abban tud valaki okosat, hogy hogyan tudok shout pluginnal nem zenet ,hanem emberi beszedet kozvetiteni ugy, hogy ket geprol ket ember csatlakozik fel ,es egyszerre beszelnek. nem ilyen ventrillos TS-es egyiken atmegy a hang megoldas erdekelne, hanem ugy, h mindketto sajat winampal felmegy. allitolag van vmi .ini haxx, de nem talaltam meg megoldast. koszi

(#28) sekli válasza dr42 (#27) üzenetére


sekli
addikt

hujuj, sms bandi szeretnel lenni...? :DDD

(#29) Napster01 válasza dr42 (#27) üzenetére


Napster01
tag

ez érdekes dolog, ilyenről még nem hallottam, esetleg az h 2 ember 2 rádiója, és egymást hallgatják, ahogy beszélnek a pluginban, de ez elég érdekes dolog....... :F

_.(-.-)._

(#30) dr42


dr42
tag

semmi ordongosseg, cybaersport meccseket kozvetitek mar tobb eve SC-n, es igy szeretnem megoldani, hogy ketten lehessunk.

(#31) terrorwap


terrorwap
csendes tag

udv mindenkinek... Beloletek probaltam megcsinalni a radiom, es hat le a kalappal, csak abbol h olvasgattam, majdnem meg lett a radio. Par aprosag nem stimmel nalam, amit valoszinusitek h a szolgaltatom okoz. Remelem tudtok valami megoldast. Mivel kell a nagy feltoltesi savszel, igy wireless netet vettem, igy tudtam megoldani olcson. Ezzel kapok akar 1mbites uploadot. A hiba a dologban, amit a /showmyip.com/ kiir, azaz az allitolagos ip-m, azzal nem indul a plugin. A szolgaltatomra wireless kartyaval csatlakozom, es /pptp vpn/ kapcsolattal kapcsolodok fel. Az /ipconfig/-ban minden ipt kiprobaltam, meg ugy is h megadtam h ''/all'' akkor sem lett jo egy ip-vel sem. Vagyis egyel igen, de az lenyegtelen, az a wirelesskartyam cime, amivel csatlakozom. Mondjuk ugy birom is magam hallgatni, de ugy nem az igazi :D . Please help me :R

[Szerkesztve]

http://terror.try.hu

(#32) Napster01 válasza terrorwap (#31) üzenetére


Napster01
tag

Hali!

pontosan azzal kell ami a ''kártya címe'' mivel annak osztja ki az IP címet a szolgáltató, ammire bárki rá tud csatlakozni, a többi az belső, vagy átjáró cím, sztem a legegyszerűbb ha ezen [link] az oldalon beregisztrálsz, letöltöd a kliensüket és mikor megy a géped, vagyis a rádió, akkor fut a kliens ami folyamatosan frissíti az IP-det a serverükkel, ez végülis akkor kell ha dinamikus, de akkor is jó ha nem tudod az IP-det és egyszerűen csak a beregisztrált címedet kell megadni porttal, pl.: http://valami.myip.hu:8000 lesz a rádió címe és így tudják hallgatni :)

_.(-.-)._

(#33) terrorwap válasza Napster01 (#32) üzenetére


terrorwap
csendes tag

Koszi a gors reagalast! Azzal mar probalkoztam, de nem dhcp-s az ip-m. Ma reggel reagalt a szolgaltatom az emailemre, tehat [x] idon belul megoldodik a problema. Majd mindenki kap fix ip-t, es akkor rend lesz. Kulfoldi vok, nem tom h nalatok h megy ez, nalunk meg nincs adsl se. Vagyis a kisvarosban ahol elek meg nincs. Jol tudom h annak rossz a feltoltesi sebessege? :)

http://terror.try.hu

(#34) mongi_


mongi_
aktív tag

Nem tudom, nekem router mögött nem kíván csatlakozni, amikor rámegyek az ''Output'' fülnél a ''Connection''-ra. Mi lehet a gond? :U

booty time booty time across the USA

(#35) mongi_ válasza mongi_ (#34) üzenetére


mongi_
aktív tag

:U

booty time booty time across the USA

(#36) The DJ válasza mongi_ (#35) üzenetére


The DJ
addikt

A routeren ki kell engedni a 8000 és 8001 portokat (ha defaulton hagytad a beállítások ezen részét)

Amúgy nem csak ez a kis egyszerű shoutcast winamp plugin létezik ám, ha valaki komolyabban akarja űzni a rádiózást és nem elég neki, hogy winampban kattingat, akkor annak ajánlom a SAM Audio Broadcast progi beszerzését, a nagy online (és sok földi) rádió is ezt használja ;) Valamint a hamarosan induló online rádiónk is ezzel a progival dolgozik majd. A témával és úgy az egész cikkel kapcsolatban ha kérdése van valakinek engem is lehet zargatni :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#37) Napster01 válasza The DJ (#36) üzenetére


Napster01
tag

Egy kis tipp: ha vki SAM Broadcasttal akar rádiózni, kell hozzá a SHOUTcast server része, és az Encoders fülnél kell hozzáadni egy "kapcsolatot" ahol ugyan azokat az adatokat kell megadni mint winamp pluginba, csak így nem kell hozzá winamp (amit én nem szeretek) + sztem a SAM BC jobb netrádiozásra.

Szerk.: Még annyi h a SAM BC -hez szükséges egy adatbázist telepíteni a gépre, legegyszerűbb ha minden alap-beáll. van hagyva és akkor nincs probléma, ajánlom a MySQL adatbázist, de asszem még 3 fajta van mellette. (Adatbázis nélkül nem indul a progi --> fel sem engedi telepíteni)

[ Szerkesztve ]

_.(-.-)._

(#38) The DJ válasza Napster01 (#37) üzenetére


The DJ
addikt

Így van, korrekt kiegészítés és hasznos infók, valóban szükséges egy választott adatbázis rendszer feltelepítése a program előtt. A SHOUTCast szerveres részére is szükség van, de képes más szerver oldali programok irányítására is (pl. Icecast) :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.