Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) je_ki


je_ki
tag

félig olvastam el a topikot

––aki nem akar sokat olvasni, leginkább csak a végét olvassa el, az eleje közhelyes––

én is a KÖBE-nél vagyok, egy apró problémám nekem is volt, nevezetesen, hogy a szerződés megkötésekor a nő negyedévente 20ezer forintos díjat kalkulált (igaz, hogy kb. 5-ször számolta, és majdnem mindig más jött ki neki), a csekk azóta is 23 ezer forint körüli összegről jön... Kár, hogy nem ír ilyenkor az ember szerződést, amin rajta van az összeg és arra lehetne hivatkozni. Mindenesetre a neves biztosítóknál még így is évi 50-70 ezer forinttal fizetnék többet.

Sajnos a fiatalokat nagyon lehúzzák, hiába vezetsz normálisan, mások épségét nem veszélyeztetve. Miért kell nekem másfélszer annyit fizetnem, mint egy ''igazán felnőttnek''? Persze nyilván megcsinálják a pénzügyi matematikusok az elemzést, hogy melyik rétegre mekkora díjtól kezdve lesz meg az elvárt extraprofit... onnan meg elvileg verseny van, mindenki próbálhat a többiek alá menni árban ha akar, ...de úgy tűnik nem akar. És itt megint mondja a józan ész, hogy elvégezték a megfelelő kockázatelemzést, és sajnos más paramétereket nem tudnak belevenni ami az átlagtól való eltéréseket nagy százalékban magyarázná...
Tehát: aki fiatal, tutira szarul vezet és duhaj:
Viszont akkor ez ugyanolyan általánosítás, mintha a romákra (pontosabban minden egyes romára) ráhúznák, hogy eleve ilyen meg olyan. Amiben sajnos van egy csekély igazság, de ha ott küzdünk (már aki) az előítéletek ellen, akkor itt miért nem? Fogadjam el, hogy azok a fiatalok miatt fizessek többet (úgy évi 50ezerrel) akik nem vigyáznak? Szívhatnak-e a tisztességes romák azok miatt akik nem tudnak viselkedni?

Amit elveszítek az életkoromból adódó hendikep miatt, azt csakis a biztosító ''jól'' megválasztásával tudom behozni. Igen itt felmerül a kérdés, hogy ''korosodva'' átmegyek-e híres biztosítóhoz – nos ezt nem tudom előre, meglátjuk... elvileg igen.

Szerintem egyelőre a biztosítási piacon nincs rendes verseny, sokkal többet kaszálnak a nagyok, mint amit kifizetnek. Miből telne egyébként a böszme székházakra meg a külsőségekre és a nagy profitra – eléggé hasonló a helyzet, mint a bankszektorban, a lényeg az extraprofit. Nos én nem akarok ilyen cégeket támogatni.



És közben felmerült bennem mégegy ellentmondás:
ERRE kéretik válaszolni aki sejt valamit:
Ha nagyobb motor forog az autóm elejében akkor nagyobb veszélyt jelentek másokra? Egy 1,3 kocsival is lehet 170-nel menni...
Nem vagyok biztos benne, hogy a nagyobb autók tulajdonosai akár egyetlen forinttal is nagyobb kárt okoznak átlagosan...

[Szerkesztve]

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.