Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raver


raver
aktív tag

Kényes problémákat vet fel a cikk.

Hogy istenek vagyunk-e? NEM! De azok szeretnénk lenni.....
Az biztos hogy jókat fogunk vitatkozni, csak nehogy átcsapjon egy másik mederbe.

A kúlcsszavak között szerepel a ''beavatkozás''. Magunk körűl, szinte már mindenbe beavatkoztunk. A végeredmény, pedíg van akinek jó, van akinek rossz. Száűmomra az már nem is olyan meglepő, hogy egy 9 éves beted kislány életébe íly módon ''nyúlnak'' bele. Arra viszont kíváncsi leszek, ha mondjuk 5-10 év múlva megtalálják a gyógymódot, mit fognak mondani a saját lányuknak. Bocsi kislányom, de nekünk ez így sokkal kényelmesebb volt? :F :(
Komolyan nem értem a szülőket.....

(#2) tildy válasza raver (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Valószínűleg nem fognak tudni mit mondani a kislányuknak, hiszen az fel sem tudja majd fogni. Jelenleg a kislány egy 3 hónapos csecsemő értelmi képességeivel rendelkezik. És a szülők? :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) raver válasza tildy (#2) üzenetére


raver
aktív tag

Említettem, hogy ha meglesz a gyógymód. Gondolom akkor alkalmazni is fogják. És ha a ''kislányt'' elkezdi majd érdekelni, hogy ő miért néz ki ugyan úgy mint a nála 10x évvel fiatalabbak, akkor mit fognak mondani a szülők.

De ez már nagyon nagy spekulácio.

A homosexuálisokkal nincs semmi bajom. Mondjuk az érdekes hogy ha 10 kosból csak 1 ferde hajlamú, akkor érdemes volt e ennek érdekében drága kutatásokba kezdeni. Számomra elég ovis szintű fedősztorinak tűnik. Én arra lennék inkább kíváncsi, hogy a ''meleg'' kosok, milyen állapotban voltak, a ''melegséget'' kivéve. Mert ez a kosoknál lehet egy természetes kiválasztódás is. Hangsújozom, hogy ezt csak a szóbanforgó állatokra értem.

[Szerkesztve]

(#4) divot


divot
veterán

Evolúciós szemszögből a homoszexualitás zsákutca. Ha már Istent emlegetjük, akkor azt is mondhatnánk, hogy Isten úgy akarta, a homoszexuális egyed ne szaporodhasson tovább.

(#5) tildy válasza divot (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Zsákutcának ilyen szempontból zsákutca, de van-e joga bárkinek is ebbe beleszólni? Mit beleszólni, beleavatkozni, kívűlről?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) raver válasza divot (#4) üzenetére


raver
aktív tag

Szerintem itt nem is arról van szó, hogy egyidő múlva a homoszexuálisok többen lennének mint a nem azok. Csakhogy egyáltalán ''kell - e ezt gyógyítani''......

[Szerkesztve]

(#7) divot válasza tildy (#5) üzenetére


divot
veterán

Szerintem nincs.

(#8) 3psilon


3psilon
aktív tag

Ha a homoszexualitást gyógyítani kell, akkor az betegség.
''Megfáztam.''
''Agydaganatom van.''
''Elkaptam a HIV-et.''
''B*zi vagyok.''

Püffneki ennyit a mi toleráns, demokratikus, rasszizmustól és természetesen társadalmi különbségektól mentes világunkról. :D
Engem jobban aggaszt, hogy ha húst veszek a boltban, egyszerűen nem írják rá, mert nincs jogom tudni, mert ugye nincs különbség a génmanipulált, a klónozott, a hormonkezelt és a ''bio'' élelmiszer között, hisz mind ugyanolyan friss, üde és egészséges. (amcsiban már kilobbizták az egészet, kérdés itt mi van)

Na mindegy szóval szerintem annyi megtévesztés, mészárlás, diktatúra után már ez egészen apróság, hogy úgymond istent játszunk.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#9) yksz


yksz
aktív tag

Nem véletlenul lett az ember ilyen amilyen. Haepesek vagyunk ilyesmire miért ne? Ez az én véleményem. Ha kiirtjuk amgunkat mint felsobbrenmdu faj (ah tartjuk magunkat mi emberek) az a mi hibánk lesz, mert gondolkodunk. Amink van használjuk ki. Az állatok se restek használni képességeiket, nekunk a ''gondolkodás'' jutott. Ez tesz állítólag naggyá, sztem kicsinyessé.

Fly away my precious knowledge fly far away

(#10) moma válasza divot (#4) üzenetére


moma
őstag

Valamikor én is mondtam itt ilyesmit(azért kicsit mást),de az orromra let koppintva, hogy attól, hogy homoszexuálisak még szaporodhatnak! És teljesen jogos :DDD

Tildy-nek: Akárhogy is, de arra a kérdésdre, hogy mik is vagyunk azért ezek az esetek is elég erős választ sugallnak, amit nagyon nagyon nehéz kimagyarázni. Ha ennyire egyértelműen a fizikai felépítésünktől függ, hogy mi zajlik a fejünkben, ha ki be kapcsolhatók dolgok, akkor van bármivel több alapunk valami miszikus szellemi izét is tulajdonítani magunknak, mint egy gépnek pl? Ezek azért nagyon arra utalnak, hogy a por és hamu, az por és hamu és slussz.

Egyébként én nagyon nehezen tudom ezt bevenni, hogy a homoszexualitás nem valami szociális dolog, amikor kulturáról kultúrára hol divat volt hol nem.

we all deserve a bit of luck.

(#11) Dread


Dread
tag

mikor megláttam a cimet azthittem hogy ez az irás azzal fog foglalkozni hogy miért is élünk vagy hogy mit keresünk mi emberek itt a földön, és megfogalmazodott bennem valami amit leirok mindjárt, ezt még általános iskolás koromban találtam ki és ne röhögjetek ki ez csak egy feltevés :)

szoval mivan ha mi emberek a föld és a naprendszer nagyon kicsi, mint egy atom, szerintem elég sok hasonloság van a naprendszerünk és egy atom között.
én ugy tanultam még régen hogy van az atom mag, jelen esetben a nap, és vannak a körülötte keringő elektronok, a bolygok és a föld is, és ugyan igy lehetne a többi naprendszer egy egy atom.
a világ ür amiben benne vannak ezek a rendszerek fekete, legalábbis ugy látjuk, mivan ha ez mondjuk valakik számára akik sokkal nagyobbak mint mi mondjuk egy fekete asztal, és annak vagyunk mi a része,

remélem értitek mit akartam kihozni, de tudom hogy ez csak a cikk elsö pár sorára vonatkozott, a többit én is elitélem, amennyi energiát és pénzt bele fektetnek a homoszexuális kosok kutatásába azt adhatnák a szegényeknek éhezöknek vagy éppen kutathatnák a rák ellenszerét, bár nekem van egy olyan érzésem hogy már valakik feltalálták csak valamilyen okbol nem hozzák nyilvánosságra.

UT2004 és xDk rulz!

(#12) evR


evR
aktív tag

fuuu! megborzongok ha ilyenről hallok..
kicsit érdekes ez a világ, a fejlődés.. nagyon sebes.. lehet hülyének néztek, de elég sokszor, egyre gyakrabban ugranak be sci.fi filmek. bocsánat a hasonlatért, de innen már tényleg ''csak egy lépés'' szinte az h ''bármit formáljunk magunknak''.. olyat ''amilyet szeretnénk''..
egyébként nem vág témába, de 1kb 12év távlatból, amikor még vezetékes telefon volt, csak gagyi vagy épp értékesebb sci-fi-kben fikcionáltak pl videotelefonálásról..
szóval rémisztő...

''...trend a lelke mindennek...''

(#13) tildy válasza Dread (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Direkt kezdtem úgy. De abban a témában vannak nálam sokkal járatosabb emberkék itt a ph-n.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) evR válasza Dread (#11) üzenetére


evR
aktív tag

rák ellenszerét simán visszatarthatják.. állítólag túl sokan vagyunk a földön, kicsit kinőttük már.. biztos úgy gondolják, hogy pusztulhat még a nép, vagy épp a túlságosan nagy emberek kaphatnak segítséget.. sajnos előfordulhat. lehet más oka is.. például túl korai még..
ugyanígy tartok attól, hogy nagyon sok mindenről nem számolnak be nekünk..
jelenleg villanyosmérnöknek tanulok és az egyik szaktantárgy vezetője is kutatgat, mint általában az egyetemeken. aztán volt neki is volt/van olyan ''találmánya'', amely miatt németországba hívta meg a Siemens. Majd amikor részletesen beszámolt, bemutatott stbstb, mindent és látták, hogy ez tényleg nem viccel, akkor mondták neki, hogy köszi, menj haza, ez majd talán 20év múlva.. ''energiával'' kapcsolatos kutatásokat folytat..
ez már nagyon off.. sorry.. :U

''...trend a lelke mindennek...''

(#15) 3psilon válasza Dread (#11) üzenetére


3psilon
aktív tag

Hát szerintem nem így van. De mások agyában is megfogalmazódott...

Az egyik Simpson család részben, tudod az elején amikor leülnek a TV elé mindig van kis ''közjáték''. Na akkor kezd el távolodni a kamera a szobájukból... házak...felhők...kontinensek...Föld...naprendszer...csillagok....csillagképek....a Tejút...galaxisok....az Univerzum....aztán feketeség....aztán fény....kvarkok...atommag...atom...molekula...sejt....sejtek....Homér agya....nappali. :D

[Szerkesztve]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#16) Dread válasza evR (#14) üzenetére


Dread
tag

pont erre gondoltam én is hogy tul sokan vagyunk, ezért nem számolnak be rola vagy tul drága és nem tudná megfizetni egy átlagember, de erre meg azt lehet mondani hogy nincs az a pénz amit megér egy emberélet.

UT2004 és xDk rulz!

(#17) Dread válasza 3psilon (#15) üzenetére


Dread
tag

nemszoktam nézni a szimpszon családot de akkor ezekszerint nem jártam tul messze töle :)

UT2004 és xDk rulz!

(#18) tildy válasza Dread (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Pontosan ez a kettőség fogalmazódott meg bennem is. Jó vagy rossz? Mi alapján jelentenénk ki, hogy jó vagy rosz? Vagy hogy tiltva legyen vagy sem? LEhet hülyén gondolom , de a természet előbb utóbb ugyis ''kiegyensúlyozottságra'' törekszik....
És amiért a címet választottam: ''isteni'' : az ember aki sitent, vagy isteneket próbál játszani
''színjáték'' : itt pedig a homoszexuálisok zászlaja,a szivárványszínű zászló jutott eszembe

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) dragonfx


dragonfx
veterán

Az ember a legfelsőbb lény a földön, bármit megtehet, és ennek egyre nagyobb érvényt is szerez.
Persze vannak örültségek, mint amelyik linkre mutatsz, na az pl szükségtelen szerintme is, mivel tisztában kéne lenniüka tudósóknak azzal sokan vagyunka földön, ha ők még csak ezt tovább segítik, na annak nem lesz jó vége.
Az isten szó lassacskán csak babona szerintem, max megszállottakban él.
Amugy ezek tök okék amik leírtál, fedia valóságot de szerintme ezzel mindneki tisztában van, vagy legalábbis a véleménye megvan róla.

u.i.:nem lehet hogy amit régebben írtál hogy jársz valami nem tudom miylen jóshoz az miatt érdekelnek annyira ilyne picit szvsz elvont témák, mert belédülteti az ezek felé való túlzott érdeklődést? :U

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20) moma válasza evR (#14) üzenetére


moma
őstag

Nem az Egely volt véletlen? :)) Szerintem ezek a visszatartják, meg nem vesznek tudomást szegény elnyomott zsenikről dolgok kamuk. Egyszerűen teljesen ésszerűtlen, hogy a gazdasági versenyben senki ne csapjon le egy ekkora nagy üzletre (mondjuk azok közül akik épp hátrányban vannak).

Az istenes témához: a Hawking szokta azt nyilatkozni, hogy szerinte csak a géntechnológia, önmagunk ilyen módon való tökéletesítése lesz az, ahogy majd tarthatjuk a tempót a gépekkel :Y Szerintem elég vad ez a dolog, de megtiltani nem hiszem hogy fair lenne, hogy az aki pechesen születik ne turbózhatna rá kicsit, ha meg már valakinek szabad, akkor meg hol a határ, hogy kinek nem. Lehet, mint ahogy most van kontakt lencse látás javításra, de van esztétikai színes lencse is, ebből a genetikai izéből is lesz nem csak hallás javítás, de lesz esztétikai elf fül is :DDD Igazából szerintem ez még oké lenne. A durva tényleg az, hogy más életéről dönteni így, mint a szülők a cikkben (bár itt beszámíthatatlan a kislány tehát valakinek dönteni kell helyette mert ő nem tud, nem biztos, hogy előnyösebb lenne ha az állam tenné ezt meg helyettük, nem tudom).

we all deserve a bit of luck.

(#21) tildy válasza dragonfx (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha te tudnád... Hogy az elvont dolgokkal már cirka 7 éve foglalkozom, a hölgyet pedig mintegy 3 éve ismerem...
Kicsit előbb voltaka gondolatok, csak utána a pszichológus.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) dragonfx válasza tildy (#21) üzenetére


dragonfx
veterán

Most már tudom ;)

Amugy ez hogy valaki jó vagy rossz szerintem isten posztja lenne eldönteni, de mivel engem így ez a szó hogy ''vallás'' a 21. században hidegen hagy, így gyakorlatilag számomra lényegtelen.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23) #43960832 válasza Dread (#11) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ha hiszed, ha nem, pontosan ez a véleményem. Nem biztos, hogy a végtelen nagyban kell keresgélni, mert szerintem a végtelen kicsiben is megtalálhatjuk, amit keresünk.
A természetnek ezt a ciklusosságát máshol is felfedezhetjük (nem a legjobb példa de pl évszakok).

1) a buziságról:
Pontosan, ahogy Divot mondta, ez egy zsákutca. És a mai napig nem tudom elfogadni, hogy valaki ''így születik''. Miért van az, hogy főként a jóléti társdalmakban jellemző? Arról ne is beszéljünk, hogy a híres emberek közül hány százalék homoszexuális...

2) a beavatkozásokról:
Ha joguk van a homo-knak nővé, vagy férfivá operáltatni magukat, akkor a buzikat miért ne lehetne ''jó útra téríteni''? Azt mondjátok, mindenki legyen olyan amilyen. Akkor? Mind a kettőt tiltani kéne.

3) az isteni mivolról:
Hát ez elég kényes téma. Szerény véleményem szerint az embernek vannak, anyagi és szellemi vonalai, de ettől még nem biztos, hogy isten. Eleve mi is az isten? Valaki meg tudná határozni? Szerintem azt, hogy az emberek ilyenféle beavatkozásokat végeznek, nem azért teszik, mert istennek hiszik magukat. Az ember mindig is kíváncsi és brutális volt. Ez hol jó irányba, hol rossz irányba terelte a fejlődést. (Középkorban kínzások, boszorkányégetés, keresztények üldözése, de akár a lajka kutya fellövése az űrbe...)

Nagyjából ez a véleményem, lehet kötekedni. ;]

Egy korrektor tényleg kéne a logoutra. :O

(#24) róland


róland
veterán

„Igent mondtunk, mert a szülők meggyőztek, hogy ez a kislány érdeke” – nyilatkozta a BBC-nek D. D., a kezelést vezető orvos. - Ebből látszik a társadalom értékvesztése. Miért nem tud nemet mondani egy orvos? (Miért is tette le az esküjét? Meg mi is annak szövege?) A szülő jobban tudja, hogy mi a beteg érdeke, mint a beteg kezelőorvosa?

Nem szeretnék Amerikában - főleg az USA-ban - élni. S államfőnkkel egyetértve, addig nem akarok oda utazni, amíg vízumkényszer van Magyarországgal szemben.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#25) tildy válasza #43960832 (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

2) a beavatkozásokról:
Ha joguk van a homo-knak nővé, vagy férfivá operáltatni magukat, akkor a buzikat miért ne lehetne ''jó útra téríteni''? Azt mondjátok, mindenki legyen olyan amilyen. Akkor?


Mondjuk azért, mert nem saját akaratából lenne???

De kitérhetnék arra is, hogyha mondjuk van egy oylan hobbid, ami a társadalom számára nem hasznos, de neked az. Ilyen szempontból az is zsákutca.. Na és? Mégis jólesik az egyén szemszögéből.

Valószínűleg ez van a homoszexuálisoknál is. Bár a társadalom szempontjából zsákutca , egyén szemszögéből valószínűleg nagyon nem .(bár lehet mégsem, hiszen egy szabályzó mechanizmus is , lásd túlnépesedés problémája).

Korrektort az én írásomra érted?:F

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) dabadab


dabadab
titán

Ez az ''istent jatszunk'' szoveg engem erosen emlekeztet a ''nem termeszetes'' szovegre: tartalom nelkuli tirada.
Eloszor is, ahhoz, hogy ilyesmit mondjunk, el kell fogadni legalabb egy isten letezeset annak pontosan korulirt hataskorevel. Igazabol mar itt megbukik a dolog.
De tegyuk fel, hogy ezen a nehezsegen sikerul tullepnunk, es mondjuk elfogadjuk a mainstream kereszteny istent, mint akinek a szerepeben kellene tenykednunk, es hatokorebe soroljuk mondjuk az elet es halal dolgat (ami eleg elterjedt ertelmezest). Ekkor viszont azt kell latnunk, hogy teljesen random modon sorolodnak be egyes cselekedetek: a sima dugas az nem tartozik ide, pedig elet teremtodik akkor is - nagyjabol ugyanazzal a mechanizmussal, mint klonozaskor, ami viszont valamiert istentjatszas. Aztan azt se szoktak ide sorolni, ha valakinek mondjuk megmutik a perforalodott vakbelet, pedig az ember kozbeavatkozas nelkul valoszinuleg feldobna a talpat, viszont ha valakit lekapcsolnak a lelegeztetogeprol (vagyis megszuntetve a ''mesterseges'' allapotot a ''termeszet'' kegyeire bizzak), az mar megint istentjatszas.

Talan megis inkabb helyenvalo lenne az ''istent jatszunk'' kifejezes helyett azt a kevesbe grandiozus, am talan pontasabb mondatot hasznalni, hogy: ''Nekem ez nem tetszik.''.

DRM is theft

(#27) dabadab válasza dragonfx (#19) üzenetére


dabadab
titán

''mivel tisztában kéne lenniüka tudósóknak azzal sokan vagyunka földön''

Nezted mostanaban pl Europa nepszaporulati adatait, vagy csak ugy altalaban a nepszaporulati trendeket? Vagy a mezogazdasag termelekenyseget?
Ha igen, akkor mi alapjan allitod, hogy sokan vagyunk? Ha meg nem, akkor meg mi alapjan kritizalod azokat, akik viszont ezt megtettek?

DRM is theft

(#28) #43960832 válasza tildy (#25) üzenetére


#43960832
törölt tag

Bár a társadalom szempontjából zsákutca (bár lehet mégsem, hiszen egy szabályzó mechanizmus is , lásd túlnépesedés problémája).

Erre még nem is gondoltam. :R Mondasz valamit.

Mondjuk azért, mert nem saját akaratából lenne???

Az a baj, hogy ha az emberiség csak olyan dolgokat csinálna/fogadna el, ami saját akaratából lenne, akkor már le is húzhatnánk a rolót. Ezért lenne szükség olyan orvosokra, vagy mittudomén kikre, akik nemet mondanak a birkának.

Korrektort az én írásomra érted?

Nem az írásodra, hanem a hozzászólásokra. Kiábrándító.

[Szerkesztve]

(#29) Cathfaern válasza #43960832 (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Homoszexualitás mindig is meg volt az emberiség történelme folyaman. Csak egyszerűen régen ezt minimális szinten se tolerálták (és manapság a nem jóléti társadalmakban továbbra se), ezért az emberek nem vallták be magukról (érdekházasság, agglegénység stb.).
De tildy írása szerint, ugyebár 10 kosból 1 homo...szerintem az embereknél nem ilyen rossz az arány. Szóval ez messze nem olyan ''természetellenes'' (ez alatt most azt értem, hogy egyedi) dolog.

(#30) dabadab válasza Cathfaern (#29) üzenetére


dabadab
titán

''Csak egyszerűen régen ezt minimális szinten se tolerálták''

Ez nem regen meg most kerdese, hanem kulturake. A katonanemzeteknel teljesen elfogadott volt (pl sumeroknal (lsd Gilgames meg Enszuke) vagy a spartaiaknal (hasonlo okokbol, mint pl manapsag a bortonokben)), Atheniaknal a biszexualitas volt az alapfelallas, a kozep-amerikai indianok mindent megdugtak, ami mozgott (bar szerintem azt is, ami nem :) ), stb.

DRM is theft

(#31) tildy válasza dabadab (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, a te szempontodból talán igen.
Az már más kérdés, hogy miket képes átélni az ember élete folyamán .
Mindenesetre van oka, hogy pont ezt a szót használtam, akármennyire is grandiózus a számodra. Erről viszont (tekintettel a vallásosakra) nem szeretnék itt vitát, flamet , stb. nyitni.
Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen, hogy ezt a címet használtam. (Flamet viszotn tényleg nem akarok )

''Eloszor is, ahhoz, hogy ilyesmit mondjunk, el kell fogadni legalabb egy isten letezeset annak pontosan korulirt hataskorevel.''

Nem feltétlen. Amennyiben érdekel miért mondom ezt, ajánlom a daath.hu hasonló címmel megjelent írását. (Bár ott a téma igencsak más, sőt, valószínűleg olyasmi, ami újabb flamet indítana el, amit nem szeretnék )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) tildy válasza dabadab (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Nemcsak Európa van a világon:U Sőt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Andie


Andie
őstag

Elég sok kérdést feszeget a téma, igy részletekben válaszolok, és öszintén, nyiltan, max kimoderálnak.

Buzik: meglehetősen radikális a gondolkodásmódom a témában, mondhatni spártai, de mostanság inkább rasszistának neveznék. Azért próbálok finoman fogalmazni. Ahogy Divot is irta, ezeknek a korcsoknak nincs helye közöttünk. Semmivel nem viszik előre az emberiséget genetikai szempontból. Agyilag lehet, hogy hasznosak, pl komoly felfedezéseket tesznek, de amúgy teljesen zsákutcák, mitöbb, egyenesen kártékonyak, ha az örökitő géneket továbbviszik. SOHA, semmilyen körülmények között nem engedném, hogy szaporodjanak, vagy gyereket fogadjanak örökbe, mint azt a minap megint engedélyezték valahol (Svájc?). Rémes belegondolni is, mi lesz abból a gyerekből. Úristen, képzeljétek el, pár év múlva, mikor az iskolában kérdik, kik a szüleid, neki azt kell válaszolnia, hogy Béla és Pista. Bammeg. És még ha ezen túl is teszi magát szerencsétlen, valahogy megússza a millió megaláztatást és az öngyilkosságot, milyen példát lát? Mi lesz belőle? Hogyan vonzódna a másik nemhez, mikor egész gyerekkorát buzik között töltötte, egy olyan szemléletmóddal, ami korcs és abnormális? Biztos vagyok benne, hogy 99%-ban ugyancsak buzi gyerekeket nevelnének. Hová fejlődünk akkor?
A minap néztem a tv-t este, és 3 csatornán is olyan film ment, amiben buzikról volt szó! Akárhova kapcsoltam, azt láttam, hogy ''na éééés? tán bajod van a buzikkal?'' - és kikérték maguknak, meg minden. Mármár én érzem szarul magam, mert heteró vagyok. Komolyan. Elkeserit, hogy ezek az agyilag, söt talán genetikailag is nyomorék mutánsok egyre több jogot és lehetőséget kapnak, mitöbb, nyilvánosságot, a végén úgy leszünk ezzel is (vagy már vagyunk?) mint a cigánykérdéssel - mi leszünk kisebbségben.
Ha nagyon visszafogom magam, akkor egy ideig képes vagyok félretennei Taigetoszt - de húzzák meg magukat egy kis lyukban, ha lehet viselkedjenek normálisan közösségekben, és éljék le a kis nyomorult életüket úgy, hogy senki mást ne botránkoztassanak meg, és ne befolyásolják a környezetüket hátrányosan. Házasság? Gyerek? Meg a kis f....
(és most senki ne jöjjön azzal, hogy a delfinek x%-a is buzi, meg a többi állat, meg minden... valszleg azok nem úgy viselkednek, mint az emberi megfelelőjük)

Ashley : én elolvastam a blogjukat is. Elég sok olyan szempontra is felhivja a figyelmet, amit az indexes cikk nem emelt ki. Én igenis helyeslem a döntést. Akik ellenzik, nem gondolják végig, mivel jár ez a szülőknek.
Először is ugye tisztában kell lenni a tényekkel : jelenleg a kislány mozgásképtelen, valóban 3 hónapos gyermek szellemi képességeivel rendelkezik, és talán fizikailag még annyival sem. Teljes mértékben az ápolóira szorul, és millió vizsgálat arra utal, hogy ez nem is fog javulni az évek során. Más, hasonló szindrómában szenvedö gyerekek közül kevesen érték meg a 15 éves kort.
Namost ezután lehet feszegetni a kérdést, miért jó az, hogy Ashley 9 éves marad örökre testileg. (és ugye ezt hormonokkal és méheltávolitással lehet elérni jelenleg)
- mindig 20-30 kiló marad, igy hurcolni, öltöztetni, tisztábatenni, mosdatni, stb lényegesen könnyebb, mint a 100 kilós illetőt. Aki próbált már megforditani ágyban 100 kilós embert, tudja mi a szitu.
- valszleg soha nem javul az állapota, a mai orvostudomány állása szerint. DE ha véletlen mégis megtalálnák a gyógymódot, és túlélne addig, akkor valszleg meg lehetne inditani a fejlődését is. Méhe valszleg nem nőne vissza, de sztem ebből kevesebb hátránya származna, mint abból amit addig elszenvedne félig felnőttként, félig csecsemőként.
- több példát is emlitettek, hogy magatehetetlen nőket miként szégyenitettek meg - ismeretlen - ápolók. Egy hasonló szindrómában szenvedö 24 éves lányról az 5. hónapban derült ki, hogy terhes. Kellemes, ugye? Namármost ha Ashley 9 éves marad testileg, nem nő melle, akkor radikálisan lecsökken az esély ilyesmi csúfságra. Ha mégis - hát nem lesz terhes.
Ezeket végiggondolva - én továbbra is helyeslem a döntést. Amúgy meg szülőként egy csomó olyan döntést hoz az ember, amihez nembiztos, hogy a nááágy démokráciában erkölcsileg joga volna. És mégis megteszi. Mert úgy látja jónak. Ez van. A ''mi lett volna ha'' dolgok ugye később már hatályukat vesztik.

Istenek vagyunk? - igen, bizonyos értelemben. Ki/mi egy isten? Ha csak a mi Istenünket vesszük, a keresztény vallásból, hát ő az aki megteremtett minket, és sorsunkat igazgatja. Egy olyan felsőbbrendű lény, netán civilizáció, aki/ami érti a dolgát, és azt, hogyan kell ezt csinálni. Namost ha akarjuk, mi is tudunk ilyet. Tudunk teremteni Dolly-t, és tudunk neki világot, sorsot rendelni. Végülis ha Dolly agyával gondolkodunk, mi vagyunk az istenek, nemdeugyebár?
Tételezzük fel, hogy Isten egy idegen faj egy, vagy több képviselője. Miben tart egy ember-ufó klónt létrehozni? -> Jézus. Miben tart odavezetni egy világitó ürhajóval a 3 királyt? Miben tart csodákat müvel? Égő bokor? Halsoxorozás? stb? Ma már egy csomó olyan dolgot tudunk tenni, amit anno isteni beavatkozásnak véltek volna. Valahol istenekké váltunk, válunk folyamatosan, csak az a kérdés, kinek a szemszögéből. Ha repcsivel leszállnánk egy eldugott bennszülött törzs faluja mellett, istenként tisztelnének minket. Megfelelően alacsony iq-val és ismeretekkel minden civilizált dolog isteni szinjáték.

Hogy jó-e ez? Beavatkozni a környezet és a magunk dolgaiba? Klónokat létrehozni? Férfiakat nővé operálni és vicaversa? Buzikat normálissá tenni? Aszondom igen. Mi a célunk a világban? - megint megér egy témát. Most aszondom röviden, hogy belakni és meghóditani az egész világot, beleértve a világegyetemet, más bolygókat, stb, és kiismerni a világ összes ismeretlen dolgát. Ha ez ügy érdekében istent kell jáccanunk, hát tegyük.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#34) tildy válasza Andie (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hinném, hogy kimoderálnának, a te véleményed is egy vélemény.

Az utolsó sorokban leírt mondatok pedig mindamellett kavarogtak bennem, mint amit az írásban is olvashattok. Egyfajta kettős érzés. (Kicsit talán amolyan kettős tudat érzés) Vagy ''döntésképtelenség''? Mindegy hogyan nevezzük , szerintem úgyis értitek.

Félek , hogy úgy gondoljátok, elítélem ezeket az embereket. Pedig nem. Csupán azon gondolkodtam, hogy tényleg ez lenne az emberiség útja?

Említettem a Huxley könyvet is, annak olvasásakor is hasonlóan éreztem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) dabadab válasza tildy (#31) üzenetére


dabadab
titán

Megneztem (hajjaj, azok a regi szep idok :) ), de ez nem valtoztat azon velemenyemen (sot megerositi), hogy az ''isteneket jatszunk'' kifejezes egy melyen szubjektiv, emocionalis alapokon nyugvo, minden racionalitast nelkulozo elgondolasra utal. Ez persze onmagaban nem baj, viszont a tarsadalmi kerdesek megtargyalasara nem igazan hasznalhato alap.
(Egyebkent flame-et en sem akarok nyitni, de a kerdes vizsgalatahoz szerintem alapvetoen hozzatartozik az, hogy helyesek-e a premisszak?)

#32-re: Europa abbol a szempontbol lenyeges, hogy vmivel elorebb jar a folyamatokban, mint mondjuk Kina v India, es jol mutatja, hogy a nepesedesi boom nem tart orokke, lecseng (meg ugy is, ha nincs olyan durva kozponti beavatkozas, mint pl Kinaban).

DRM is theft

(#36) tildy válasza dabadab (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Na ha már régi szép idők... Akkor csak egy kérdés: mit gondolsz a természet a világ, és úgy cakkomapkk mindennek a ciklikusságáról , ismétlődéséről?
Mit gondolsz arról, hogy hegy után előbb utóbb következik völgy , és viszont. Arról, hogy bizonyos dolgok rekurzívak, ismétlődnek, akár időben is. Hogy ne maradjak példa nélkül: lehülések->felmelegedések->lehülések és így tovább ... Vagy babyboom, majd elöregedés, netalán majd megint babyboom? Remélem érted mire gondolok.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) #43960832 válasza Andie (#33) üzenetére


#43960832
törölt tag

Mindenben egyetértek veled. (Csak hát ebben a langyos fórumvilágban nem akartam megkockáztatni egy bant.) :R

(#38) dabadab válasza Andie (#33) üzenetére


dabadab
titán

Tudod, az a baj, hogy a magadfajta korcs, elfojtasoktol nyomoritott pszicheju bunkok is nevelhetnek gyerekeket.
(Ize, most kemenyen megmondos oszinteseg orat rendezunk nem? ;])

DRM is theft

(#39) Andie válasza dabadab (#38) üzenetére


Andie
őstag

De legalább a magamfajták miatt létezik még emberiség. Ha mármindenki buzi lesz, ki csinál gyereket?
Jaja, őszinteség rulez. Mostmár legalább tudom, hova tegyelek.

u.i.: azért üres szardobálás helyett legalább megmagyarázhatnád, mit értesz a mi esetünkben korcsnak - merhogy hálistennek az emberiség >90% még ilyen - , és mit értesz azalatt, hogy elfojtott pszichéjű? Mit fojtunk el?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#40) dabadab válasza Andie (#39) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem valamit felreertesz. A magadfajta az a ''frocsogve gyulolkodo'', nem a heteroszexualis. Innen meg mar talan egyertelmu a dolog, az effele gyulolkodes hattereben beteg lelek all. Hogy egesz konkretan mi a baj, azt nem tiszem megitelni igy a tavolbol, nem vagy egy Gyurcsok J, de te elgondolkozhatsz rajta, hogy honnan fakadnak ezek az indulatok.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#41) Andie válasza dabadab (#40) üzenetére


Andie
őstag

Kinosan vigyáztam, hogy ne fröcsögve gyülölködjek :D nem hallottál te még engem úgy. De sztem nemis fogsz, annál jobban visszafogom magam igy nyilvánosan.
Ellenben ugyan ne szellemi vagy pszichés probléma legyen már az, hogy nem ajnározom ezeket a torzszülötteket. Inkább bennük van szellemi vagy pszichés torzulás ugyebár. Amig a társadalmilag elfogadott norma az, hogy férfi nőt szeret és viszont, és csak -hálistennek- elenyésző kisebbség szerencsétlenkedik az azonos neművel, addig talán nem mi vagyunk a korcsak, hanem ők. Azért vagyok dühös, mert egyre inkább elérik - küzdenek érte foggal körömmel - hogy elfogadottá váljanak, sőt, mármár én vagyok elnyomva, mert normális gondolkodású vagyok. Nem kéne felvonulni, nyilvánosan hirdetni, hogy micsoda frankó dolog a buziság, ''jópéldát'' mutatni a fiataloknak, nyilvánosan jogokért küzdeni és erőszakkal elferditeni a világot. Csak úgy tudták ezt elérni, mert egyre többen vannak.
Sarkitok : ha sokan felvállalnák azt, hogy 10 éves kislányokkal szeretik csinálni, akkor esetleg egy idő után ezt törvényessé tennék. Mi a különbség? Akkoris én lennék a korcs és sérült elméjü, mert elitélem és irtanám őket?
Lehet, hogy indulatos vagyok, és kicsit erőszakos, de ha csak ülünk, azt bámulunk ki a világba, hogy jééé, nééémááá... na mindegy, maj lesz valahogy - hát akkor még mindig ott tartanánk, hogy pattintott kővel nyúznánk a nyulakat...
Remélem előbb utóbb gátat szabnak ezen az elkorcsosult lények térnyerésének, és 100 év múlva nem azonosnemű párok fognak lombikban gyártott gyerekekre várni, amig mi, párezren börtönben ülünk mert heterók vagyunk.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#42) dabadab válasza Andie (#41) üzenetére


dabadab
titán

''Kinosan vigyáztam, hogy ne fröcsögve gyülölködjek''

Ezek utan azert eleg eros inditas volt az ''ezeknek a korcsoknak nincs helye közöttünk'', meg itt is becsuszott egy ''torzszülöttek''. (Egyebkent ismerszi igazi, elo homoszexualist is, vagy meg csak teveben lattal ilyet?)
Egyebkent eleg erdekes az a gondolkodasmod, miszerint mivel a homoszexualisokat mar nem vetik meg es kozositik ki annyira, mint regebben, ezert hirtelen elnyomott kisebbseg lettel.
Egyebkent meg igazabol mi a bajod a homoszexualisokkal?
Az, hogy nem felelnek meg valamelyik tarsadalmi elvarasnak? Nincs olyan ember, aki mindegyiknek megfelelne.
Az, hogy nem produkalnak utodokat? Egyreszt te is tudod, hogy ez igy azert nem igaz, masreszt meg eleg sok heteroszexualis ember is van, aki valamiert kimarad az utodnemzesbol.
Az, hogy nem tetszik neked a szexualis eletuk? Eleg sok olyan hetero par van, akiknek a haloszobai tevekenysegere hasonlokeppen nem lennel kivancsi.
Hat akkor meg?

DRM is theft

(#43) Andie válasza dabadab (#42) üzenetére


Andie
őstag

Jó, kicsit erős volt, nemtagadom, de direkt volt, hogy nyomatékos legyen.
Nem ismerek hálistennek élőben, bár fene tudja hány futó ismerősőm, kollegám az. Amig nem viselkedik úgy, vagy nem teszi ennek jelét nálam, nem is érdekel. Nem az emberrel van bajom, a hüje és természetellenes szokásával, meg azzal, hogy el akarja fogadtatni a világgal.
Nem lettem elnyomott kisebbség, hanem leszek. Ha az bekövetkezik amit túlzóan vizionáltam ott lent.
Az, hogy igazából mi a bajom, már leirtam, túl részletesen is.
De a kérdéseidre kitérve:
1. Nem csak társadalmi normáknak nem felelnek meg, hanem a természeti normáknak sem. Alapvetően nem azért teremtődött 2 különböző nemü egyed, hogy aztán azok a magukfajtákkal párosodjanak - hisz biológiailag nincs is esélyük utódokat létrehozni. Márpedig az ösztönök ugye arra irányulnak, hogy a fajfenntartás biztositva legyen - ezt az ember úgy módositja, hogy örömszerzés céljából is használja a szexet. De az, hogy azonosneműekkel, hát elég távol áll a normálistól.
2. Nem produkálnak utódot. Pedig igy igaz. Közös vérszerinti gyermekük nem lesz. Örökbefogadhatnak - sajna - de azt a szerencsétlen normális gyereket is elferditik, mire felnő. Fertőznek, ha úgy vesszük, pszichésen. Nyilván, heteróként is kimaradhatsz a továbbörökitésből - ez egy sajnálatos tény, és ha szervi gondok vannak, akkor jobb is igy, hogy nem adom tovább a bajomat. Viszont ha én örökbefogadok, az a gyerek normálisan lesz felnevelve, heteróként, és ő tovább fogja örökiteni ezt.
3. Én már idáig el sem gondoltam. Életemben eccer pillantottam meg kb 3 mp-re egy ilyet, valamelyik xxx csatornán, hát pár napra mindentöl elment a kedvem. Na felejtem is, mer kár lenne a lasagnéért.

Egyébként nem szeretném tildy cikkét szétoffolni, és már igencsak ezirányba haladunk, javaslom zárjuk le a meddő vitát, ha egyetértesz. Alapjában véve úgy látom, magáról az eszméről Téged sem kell meggyőznöm, pusztán a vérmérsékletünk és a tűréshatárunk más. Arról meg kár beszélni.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#44) dabadab válasza Andie (#43) üzenetére


dabadab
titán

''Nem lettem elnyomott kisebbség, hanem leszek. Ha az bekövetkezik amit túlzóan vizionáltam ott lent.''

Es ha nem? Egyaltalan, mitol kovetkezne be? Az gondolom abszolut nem zavar, hogy ezzel a felesleges paranoiaval indoklod meg azt, hogy miert kell masokat olyan banasmodban reszesiteni, amit magadnak semmikeppen nem kivansz.


Az a baj, hogy ezek az ervek tovabbra is eleg erosen a levegoben lognak.
A ''termeszeti normak'' egyreszt eleg mondvacsinalt dolog, ha meg valamennyire is megprobaljuk komolyan venni ezeket, akkor azt kell latnunk, hogy az egesz civilizacio az ezzel valo szembemenetelbol all.
A leszbikus nok is teherbe eshetnek - ellenben ferfiakbol meg a heterok sem.

''Örökbefogadhatnak - sajna - de azt a szerencsétlen normális gyereket is elferditik, mire felnő.''

Erre van valami konkret forrasod is, vagy igazad van, mert azt mondod?

''Alapjában véve úgy látom, magáról az eszméről Téged sem kell meggyőznöm''

Fogalmam sincs, hogy mi lenne ez az eszme, amit osztanank. A zsigeri gyulolkodest tovabbra sem szandekozom felvenni az altalam helyesnek tartott dolgok listajara, mast meg nem nagyon sikerult produkalnod.

DRM is theft

(#45) Andie válasza dabadab (#44) üzenetére


Andie
őstag

Hát süket füleknek ugye hiába beszél az ember. Produkálni nem itt kell fórumon, hanem az életben. Ami a buziknak ugye nem fog sikerülni.
Részemről befejeztem, nem tudok olyannal vitázni, aki a szokásos ''ezek légbőlkapott dolgok'', meg ''mutass bizonyitékot'' dolgokat szajkózzák. (nemtom mér kell bizonygatnom, hogy a buzi pár buzi-szemléletmódban fogja nevelni a gyermekét, a tömeggyilkos pszichopata meg valszleg nem virágszedésre fogja tanitani)
Remélem eccer meghálálják neked a buzik, amiért védted őket.

További sok sikert a topicnak!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#46) Hunterevil


Hunterevil
tag

Lehet, hogy furcsa megközelítési mód, de én úgy látom a homoszexuálisok estét mint a depressziósokét, őket véleményünk szerint ''jogunkban áll'' kigyógyítani (gyógyszerrel) és megmenteni az öngyilkosságtól pedig az is autonóm, döntés amit egy abnormális állapot szül.(Hasonlóan a homoszexuálisokhoz) Ezen az alapon jopgunk van a társadalmi normákhoz közelíteni mindenkit egy bizonyos tűréshatárral(amit ''egészségesnek'' ítélünk).
Vagy akkor hagyjuk magára az egyént.(Értem én, hogy a homoszexuális nem szenved és élvezi amit csinál szemben a depresszióssal, de a kéjgyilkos is örömét látja abban amit tesz.)


Én úgyvélem, hogy a társadalmi szerveződés mint olyan a fajfenntartást szolgálja és ha már nekiindultunk ezen az úton tegyünk meg minden szükséges lépést. (Tudom túlnépesedés meg minden, de ez véleményem szerint ösztönös szinten működik.)

Lehet osztani :DDD

the fun is in knowing...

(#47) Gabás válasza Andie (#45) üzenetére


Gabás
addikt

ott sántít a dolog, hogy a ''buzi'' viselkedés ugyanúgy nem ''tanítható'', mint a hetero. Avagy téged a szüleid tanítottak meg, hogy kell utódnemzeni? és most nem a ''szexuális felvilágosítás'' néven futó órákra gondolok

(#48) Gabás válasza Hunterevil (#46) üzenetére


Gabás
addikt

társadalmi szerveződés mint olyan a fajfenntartást szolgálja azért ezt a véleményedet ne nagyon hangoztasd pszichológusoknak/társadalomtudósoknak, hacsak nem akarsz egy nagyon jó viccet mondani.
az ''abnormális állapotról'' pedig elhangzott itt egy s más

(#49) Hunterevil válasza Gabás (#47) üzenetére


Hunterevil
tag

Pszichoterápiával ''újrakondicionálható''. Genetikailag valójában csak a hajlam öröklődik.
(saját ismereteim szerint)

the fun is in knowing...

(#50) Gabás válasza Hunterevil (#49) üzenetére


Gabás
addikt

hehe, ilyen erővel az agymosás is ''pszichoterápiás újrakondicionálás''. eufemizmusnak kitűnő, meg kell hagyni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.