Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én ilyeneken sosem agyalok; van ez, van az, ez erre, az meg arra jó, ez meg kicsit erre is meg arra is oszt kész. :)

(#2) Remington


Remington
őstag

érdekes téma, igazából sztem is ez a jövő. ''kicsiben'' már ma is létezik, amikor otthon vki csinál egy szervergépet nagy tárhellyel és az összes gépen arról éri el a dolgokat

kíváncsi vagyok a többiek véleményére

Crystalheart: hát ez nagyon lényegretörő volt :C

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#3) adalbert1


adalbert1
veterán

Érdekes elgondolás. Nekem is nagyon sok olyan cucc van, ami kiírva szinte már halottá nyílvánult. Viszont nagy előnye a kiírásuknak, hogy ha arra van szükség, akkor nem kell pár gigát lerángatni valahonnan, hanem csak előveszem.
A blu ray-es példára pedig annyit, hogy 30 db lemezt tárolni azért nem olyan nagy ördöngőség, a tartalmukkal mondjuk már lehetnek problémák. Viszont erre kiválóan jó a where is it nevű program, nagyon egyszerűen lehet vele a lemezeket kategorizálni, így a usernek elég csak egy pillantás a monitorra, utána meg megkeresni az adott sorszámú lemezt.
Viszont megoszthatóság szempontjából van létjogosultsága a te verziódnak is.

A blu ray és hd-dvd ára meg szerintem belátható időn belül elérhető árba kerül a hozzávaló íróval is, eleinte a dvd és cd is iszonyatosan drága volt megjelenést követően. Na meg jobban szeretem, ha meg van kiírva is az anyag, így valahogy nagyobb biztonságban érzem.

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás, pont ezen gondolkodtam el nemrég.

Nekem is nagyon jó barátom a rapidshare :). Lelkesen szedem onnan a filmeket a családnak és csak telnek meg a DVD-k.
Azonban nálunk is az a helyzet, hogy ha egyszer már megnézték a filmet akkor az már halott (nem veszik elő és nézik meg újra).
Azonban ha a tv-ben megy egy film, amit már megnéztünk DVD-n, akkor a család tv-ben megnézni újra... :F :)

Na ettől tépem a hajam és gondolkozok, hogy mi a fenének írok ki én filmet egyszer írható korongra :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) adalbert1 válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Ebbe a minden szart kiírni hibába én is beleestem, főleg mikor nem volt netem, hanem haveroktól származtak a cuccok. Mostmár csak a számomra plusz értékkel bíró filmeket írom ki, amit évekkel később is meg lehet nézni (pl.: csupasz pisztolyok, die hardok, stb).
Jobban sajnálom, hogy kb. 100 eredeti dvd-t is vettem, de pl. a Keresztapát vagy a Nagymenőket és a hasonló klasszikusokat jó látni a polcon is, na meg ezek között is vannak olyanok amiket évente egyszer biztos megnézek, de így utólag belegondolva költhettem volna másra is azt az összeget.

(#6) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Szerintem hogy éppen milyen adathordozó lesz a sláger, az attól függ, a PC-játékok úgy általában mire férnek rá. :) Most az 1-2 DVD megy. :D

[Szerkesztve]

(#7) Kantorpe


Kantorpe
tag


En eroteljesen megvalogatom, azt, hogy mit erdemes megtartani, meginkabb, hogy mit teszek ki lemezre.
Viszont a szamomra ''korszakalkoto'' dolgokat megveszem eredetiben, 80% meg foliazottan pihen a polcon, de akkoris. ;)

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#8) Mijo


Mijo
tag

Én is rengeteg szir-szart kiírok. Sokat még nem is láttam.
Ha valami ismerősöm kéri, fogom, kezébe nyomom, vagy összeválogatom neki egy külön DVD-re a filmeket, zenéket. Szóval én ezért is gyűjtögetek. Elismerem, nem kis pénz az a sok DVD, még így sem, hogy enzimkénél veszem :R , de a kérésre írkálással szerzett ''barátság-pontok'' megérik. :)
Aztán ha kolis leszek egyszer, vagy munkahelyen 100 Mbit-es kapcsolatom lesz, lehet megváltozik a véleményem... :DDD
Üdv: Mijo

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#9) DarkByte


DarkByte
addikt

Érdekes elképzelés. Én filmeket nem is írok ki pont a fenti levezetés miatt. Ha véletlen nézhetnékem támad akkor úgyis be tudom szerezni valahonnan, de ilyen ritkán fordul elő. Talán most a HD videók képesek lesznek időlegesen megbolondítani kellően ahhoz hogy kiírjam őket. (az állam le szokott esni egyik-másiknál, pedig nem is TFTn nézem őket :Y) Egyébként visszatérve az mp3-makhoz: vizsgaidőszak alatt gyorsan rá lehet jönni hogy 5DVD-nyi zene nem is olyan sok :D Ezért kezdek mostanság rászokni arra hogy inkább webrádiót hallgatok; a Digitally Imported rádiók között több jó is van. :)

[Szerkesztve]

(#10) Nimrod válasza Remington (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Az a baj, hogy a szerveren tárolt adatot is le kell menteni időnként. :U
Esetleg az lehet megoldás, hogy backup szerverekre is mentegetni.

(#11) Calibos válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Calibos
addikt

Na most a TV-ben leadott filmek( főleg RtlKL és TV2) erősen megvágja a filmeket, egyrészt a korhatár miatt, másrészt pedig hogy a reklámok bele férjenek...

Jómagam szeretem a vágatlanul megnézni a filmeket...

Tehát nyugodtan írd ki lemezekre ;)

(#12) DeltaPower


DeltaPower
őstag

nálam főleg azért lesz kérdéses az új hordozó létjogosultsága, mivel egyszerűen marha sok adat fér rá, és ha tönkremegy egy lemez huszonpár giga adattal, a hajtépésem valószínűleg nagyobb méreteket ölt, mint anno a CD vagy DVD esetében :) gondoljatok csak bele, egy CD 10 mp3 album, egy DVD 60-70 album, egy BD már egy komplett zenei gyűjtemény... hasonlóan skálázható filmre is.
elvesztés/tökrementel/kölcsönmaradás (ez utóbbi igen veszélyes az adathordozókra) esetén aránytalanul nagyobb a kár. ezért is félek én a BD lemezektől.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#13) Sethdobaloah válasza DeltaPower (#12) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

A cd-n egy SVCD film, a dvd-n 1 DVD , a hd-n blu-ray en egy hd film fér el ;)
Ha így fogod fel nem vesztesz több adatot ;)

...csak én vagyok helikopter?

(#14) Dr. Romano válasza Calibos (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezzel egyetértek. Néha gusztustalan, hogy mennyire megjvágják a filmeket, csak azért hogy a fő sávban le tudják adni. :(
Úgy vettem észre, hogy az RTL-klub nagyon sokat vág, de a tv2 sem utolsó ilyen téren...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.