Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello

Hát igen, velem is többször előfordult már.
Ha valaki ''megkér'', visszagondolok ő mit tett értem, ehez mérten segítek neki.
Volt haverom aki megkér hogy töltsem le neki ezt meg azt, írjam ki és najd hoz DVD-t. Letöltöm, kiírom, jön hát a dvd-t nem pont otthonhagyta? :U Harnadszorra mondtam persze majd letöltöm... Jött, mondom neki bocs, pont elfelejtettem. Elkezedte szidni a felmenőim, azóta se beszéltünk...
Szánalom az ilyen ember. :(((
Visszaélni mások jóindulatával. :(

"Csak úgy mondom"

(#2) Mcray


Mcray
senior tag

Azt hiszem értem mire gondolsz. Én általában a másik oldal vagyok. Az amelyik kér és ki van ha haverom azt mondja hogy NEM. De mióta nem szarom össze magam ha meghal a registry vagy driverre kell vadászni már ott tartok hogy én is segítek a nagy semmiért, sokszor ''köszit'' sem kapok és még nekem van bűntudatom ha azt mondom HAGGYÁBÉKÉBE, mint ahogy neked is lehet. Gondolom részben ezért is a cikk:) Ha másra nem vagy jó csak havonta gépet szerelni akkor inkább egy idegen gépét fuseráld mert az ilyen még havernak is SZAR már elnézést. Üdv: Mcray

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#3) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Vannak áldozatok és vannak ragadozók. Ha nem vigyázol, a ''haverok'' kineveznek növényevőnek....

(#4) venember83


venember83
nagyúr

Szia,

lenyeg a kolcsonosseg, talald meg azokat a teruleteket, ahol ok tudnak segiteni s hasznald is ki a lehetosegeket. Amennyiben nem segitenek, nyugodtan mondhatsz te is nemet nekik s kesz. Szerintem. Ha meg csak a folytonos segitseg tartja ossze a haversagot, akkor az regen rossz!

[Szerkesztve]

(#5) lacam


lacam
aktív tag

Csapi007: Igen, pont az ilyen típusú ember miatt írtam ezt a kis szösszenetet. Egy ideig nem zavar (ha kisebb problémát kell megcsinálnom, akkor talán még az ''ügyeletes jófej'' szerepét is betölthetem pár pillanatra, annak ellenére, hogy ez nem célom) de ha mindenki rám mászik, és 12óra meló után hazaesve ''gyere át gépetszerelni'' üzenet fogad, na akkor átfut a fejemben pár cifra gondolat. :)
Valamit valamiért! Ez szép is lenne, de ha egyesek fejében a melós := kőműves, és ezen véleményét az órákhosszat tartó sz.pás sem változtatja, akkor nincs mit tenni. Ha én kérnék tőle valamit, akkor (márcsak jófejségből) fix hogy pár sört behűtenék....de hogy egyesek még eztsenem? :Y :W

Mcray: Nah igen, így kell csinálni. Eltanulni a dolgokat és nem minden szarért havert hívogatni (csörgetni, mert ugye hívjam vissza én! :((( ) Már a könyökömön jön ki a: ''melyik vírusírtót használjam'' (ott a google) és a ''hogy lehet ebből abba konvertálni'' szöveg. Én is google-ből tanultam, tudom egyszerűb megkérdezni, megcsináltatni és engem szidni ha nem megy...hisz ő pont azt csinálta amit én akkor mikor mutattam.

TompapaTM: Nah igen, ettől tartok én is. De lassan kiborul a bili, annyit lötyögtetik. Aztán jöhetnek nekem a problémáikkal. Vigyék szervízbe, ott minden szirszarért legombolják róluk az 5000ft-ot.

venember83: Na igen, egyenlőre úgy néz ki, hogy van ''haver'', meg van ''haverebb''. Már 10 éve ismerem őket, de most hogy mindenki melózik, (+magánélet miegyéb) kezd bomlani a közösség. És igen, ha soká így marad, akkor muszáj lesz búcsútvenni a barátságtól, vagy legalábbis előre leszögezni, hogy nem haverságból segítek, nekem ez meló...úgy mint másoknak a betonozás, vagy a földművelés, amiért pénz jár. Tetszik, nemtetszik...

[Szerkesztve]

(#6) wwenigma válasza lacam (#5) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jó az írás, nem vagyok egyedül. :)

Gyakran én is segítek ismeretleneknek, pusztán azért, mert tudok és baráti társaságban is sok téren kérnek meg erre-arra. Egyszerűen jólesik. Persze az érem másik oldala, amikor nem veszi a fáradtságot a másik, hogy akár egy google keresést elindítson, ilyenkor általában szépen rávezetem, legközelebb nem kéne egyből hozzám fordulni... működik. :)

Visszairányban lelkiismeretükre bízom, mi legyen, aki pedig nem hallgat rá, azok előbb utóbb széttárt karral szembesülnek. ;]

U.I.: nem fényezni szerettem volna magam. :B

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7) sh4d0w válasza venember83 (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én ezt csináltam egy haverommal, aki ért az autókhoz. Én a számítógépével variálok, ha baja van, ő az autómmal (ugye olajcsere pl. rendszeres). Ha valamelyikünk vészhelyzetben van, akkor cinquecento... (még mielőtt vki belémköt: tudom, mit jelent)

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Kantorpe


Kantorpe
tag


Erre a legjobb taktika , ha azt mondod, hogy szivesen, de keves az idom hozd el a cuccot es megcsinalom.

90% nemfogja elhozni, vagy ha megis, akkor megkerdezed, hogy monitor, eger, billenytu nyomtato, akarmi az holvan ?

Ekkor inkabb hazamegy, ha megsem akkor elrobog a cuccert, 2. alkalommal nemfog jonni.

Nemet sem mondtal, joszandek megvolt, ha neki igy nemjo, akkor keress mast sajnalom. :))

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#9) Realradical válasza Kantorpe (#8) üzenetére


Realradical
őstag

Ezt én is így szoktam. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#10) Realradical


Realradical
őstag

Egyetértek a barteres hozzáállással...nekem lerakták a padlót ingyen, javítottak házimozit, nem szégyellek kérni ha egyszer én már segítettem.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11) lacam


lacam
aktív tag

A barter tökéletes lenne, de egy elektrikustól mi a fenét kérjek, ha a családomban is van 3? :D

A járólap lerakásához és csempézéshez fix hogy hívom őket, (csempét verni bárki tud) de ez a ''két évente egy segítség kérés'' arány nemigazán tetszik :) Ráadásul pl. a folyékony kenyér biztosítva lesz...tehát nem ''tökingyen'' jönnek ők sem. (nekem még a vizet is kérnem kell! :((( )

(#12) the_pimp


the_pimp
senior tag

szerintem, az ilyen emberekre a legegyszerűbb megoldás az hogyha annyit mondasz ''nemtudom''.engem nem sokan zaklatnak, ilyenekkel, mer akik zaklatnak azok:
1. fizetnek azért hogy megoldjam a problémájukat,
2.baráti kör, akiknek szónélkül, és akik nekem is szó nélkül.

(#13) heihachi


heihachi
addikt

Pedig már azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy mindenkinek a gépét én szeretem. Ráadásul ingyen. Megyek, jövök, viszem az anyagot. Ráadásul a legtöbb embernek nem szívesen csinálom meg a gépét, mert 500 éves szutykok. Ha rajtam múlna felgyújtanám őket, ehelyett szerelni kell.
Csak az a baj, hogy olyan szerencsétlen vagyok, hogy egyszerűen nem tudok senkinek nemet mondani.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) lacam


lacam
aktív tag

the_pimp: Pont ez a lényeg. Fizetni senki nem akar és ''haverok'', a baráti kör! Amúgy jól elvagyunk, hétvégenként elég sokat ökörködünk, de a számtech problémákat mintha nem a ''munka'' kategóriába sorolnák, amiért pénzt lehetne kérni.

heihachi: Ez az! Frissítettem már BIOS-t olyan szutyok gépben, amit már nagyon régen nem láttam (talán P2 lehetett a lelkem)...ráadásul floppy-ról (meghajtó már nuku [pedig a régiekben azért még gyakori], ezért a saját gépemet kellett ''megbontanom'', az ügy érdekében)

Ki kellett porszívóznom...legalább pucolnák ki, ha hozzák. :U

[Szerkesztve]

(#15) HavocS válasza the_pimp (#12) üzenetére


HavocS
senior tag

Ja, a legegyszerűbb a ''nemtudom'', vagy ''ehhez sajnos már nem értek''. Csinálja meg nekik a sarki pistike, ha már derogál megfizetni. Gondolom a mosógépszerelőtől is elvárják, hogy haveri alapon ingyé' csinálja meg.

(#16) lacam válasza HavocS (#15) üzenetére


lacam
aktív tag

A ''nemtudom'' válasz már nem játszik, mert huszadjára ''ugyanúgy'' megy szét! Win beadja a kulcsot. Neki a szervíz úgy esik le hogy: ''legutóbb is meg tudtam buherálni a vindózt, akkor most is meg tudod''...az már ugye nehezen esik le, hogy hiba és hiba között is van különbség..aztán meg keressem meg a problémát, ha formázni kell, mentsem le a cuccokat a c-ről (pedig épp emiatt csináltam másik particiót, 100x elmondtam, hogy oda pakolja a fontosabb dolgait, de süket fülekre talált) aztán hipphopp rencccer fel, meg a net is jólegyen és a játék is fusson...

...ilyenkor sikeredik egy másfél órás művelet 4órássá.

[Szerkesztve]

(#17) dragonfx


dragonfx
veterán

Én is meloztam már szó szerint órákat régi szomszéd gépen ezt úgy kell elképzelni este 8kor valaki csenget akkor már tudtam...
nem e segítenék neki..mondom jó ne nézzen rám úgy mitn aki lexarja...átmegyek 10 után jöttme vissza félig megcisnáltam mondom oks, holnap folytatom sikerül si további 2 óra alatt kideríteni valami régi athlonos rendszer hibáját.
Mert ugy eő semmid river lemez, semmit enm tud róla stb.....
A lényeg cserébe kaptam 150es karácsonyfaizzót, kicseérlte a verdán autószerelő révén az ékszíjat motorolajat..... :R ...ezt hívják kölcösnös segítségnek, szal vagy kapok valami vissza avgy semmit nem cisnálók. :B ......üzleti világba élünka hvaerságnak is van határa az én szabad/pihenőidőm alatt.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18) burgatshow


burgatshow
veterán

Nem tudom. Nálam ez úgy szokott kinézni, hogy ha havernak/barátnak/ismerősnek a gépe szervízre szorul, akkor elmegyek és megcsinálom, de mindenféle taplóság nélkül megmondom, hogy bocs öreg, ennyibe (persze nem annyit mintha vadidegennek csináltam volna meg a gépét) kerül. Érdekes mód, szó nélkül mindig odaadja a pénzt (Ő is tudja, - ahogy te is mondtad - a boltban nem kapok a kedvességért semmit, max egy kedves mosolyt. Én is kifezetem a másikat, ha olyan a dolog.

Ennek ellenére a barátság, ismerettség soha nem ment rá. Ő is tudja én is tudom. Ettől függetlenül ugyanúgy elmegyünk sörözni, ugyanúgy segítünk egymásnak bármi másban. De ami anyagias, azt megfizetjük.


Azt a fajta javítást pedig most tegyük félre, amikor valaki új gépet vesz, vagy 3 év után lerohad a gépe, mert azt megszoktam csinálni baráti kedvességből.

Szerintem ahogy mi csináljuk, teljesen korrekt és mindenki jól jár. :)

(#19) the_pimp válasza HavocS (#15) üzenetére


the_pimp
senior tag

én már nagyon régóta így csinálom, azóta tényleg csak ez a 2 kategória keres meg akár telefonon, akár msn en.semmi több.ez egy ilyen világ.ez van.

(#20) Zamery válasza lacam (#16) üzenetére


Zamery
senior tag

Üdv!

Nekem is voltak hasonló élményeim barátokkal, munkatársakkal. ''...te értesz hozzá ugye? Nem csinálnád meg? Hétvégén áthozom.... '' És egy idő után egyre több ilyen lett. (terjedt a kollégák között a hír...) És akkor én is elmondtam a barátoknak, kollégáknak hogy milyen feltételekkel dolgozom: Nem biztos hogy aznap készen lesz a gép, és a munkadíjamat sörben mérem. Ez bejött és megmaradtam havernak... ;-)

Pénzt gépszerelésért nem szoktam elfogadni. Ha veszek bele valamit azt természetesen kifizettem. Vagy ha nekem van egy használaton kívüli alkatrészem és azt teszem bele, akkor azt is kifizettem, de általában egy 6-os pack sörért dolgozom. Tudom olcsó vagyok. De nem is tudok garanciát adni a javításra, se számlát. Kb ennyi.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#21) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Van erre jó duma, engem is oltott egy darabig a rokonság ilyen-olyan pc ügyekkel. Ilyenkor mindig azt mondtam, hogy figyu, én csak nagyvállalati rendszerekben használt gépeket ismerek meg csak olyan cégekkel van kapcsolatom, akik ilyeneket árulnak, én szívesen segítek, de az aranyárban lesz.

Ettől mindenki leszokott rólam. Meg a távolság is jót tesz, minimum egy megyehatár van minden rokonom felé menet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) [CaveMaN] válasza lacam (#5) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Egy ideje én új móccert használok. Hozd át a géped, ekkor és ekkor. Az esetek nagy része ezen a szakaszon már el is vérzik. Szívességet teszek nekik, akkor ne nekem kelljen még rohangálni utána.

(#23) Grizzly79


Grizzly79
tag

Én is elkezdtem már írni egy ilyen irományt. Megnyugtatlak. Nem vagy egyedül a témával. Már az első alkalommal el kell kérni a lóvét.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#24) Nus


Nus
tag

Mintha én írtam volna a történetet annyira igaz ez rám is.

The sky was pink...

(#25) Goose-T


Goose-T
veterán

Egy időben én is szerelgettem gépeket, de már leszoktattam mindenkit róla, kivéve a közvetlen családi kört. Elkezdtem ezeket mondogatni nekik, és nem baszogattak többet:
- Hagyjál már ezzel az ótvarral, hozzá nem nyúlok. Elvágja a sorja a kezem.
- Ezt fölösleges megjavítani, úgyis szar marad. A helyedben kidobnám az egészet, és vennék egy normális új gépet.
- Mi?? AMD-s gép? Ne haragudj, de tiltja a vallásom, hogy ilyenekhez egyáltalán hozzáérjek.
- Majd ha vettél bele egy minimum 10000 forintos tápot, akkor esetleg érdemes lesz átvizsgálni.
- Az a baj, hogy mindenből a lehető legszarabbat vetted a gépedbe. Ha rám hallgattál volna, most nem lenne problémád. Ilyen vackokkal pedig nem foglalkozom.
Lehet mazsolázni, bevált dumák. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26) bambano válasza Goose-T (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én pont a rokonokat kerülöm ilyen témában...

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) lacam


lacam
aktív tag

Huh, jönnek ám a jobbnál jobb ötletek?! :Y :C

A pénz helyett egyébb ''javakról'': Nemjó a sör, mert ''pont nincs otthon''...(najó, ez csak egyszer volt megkérdezve, többször nem fogom. Vmelyik nap VASÁRNAP délután (2?) körül kellett átrobognom cimbihez. Nem modnom, hogy nem voltam éhes, de éltetek olyan finom illatokat! :D ...nyamm...áh, megkínálni? Ugyanmár... :U (tudom, nem muszáj, de hátha elfogadom :B ) Najó egyszer egy másik illető TESÓJA hozta nekem oda a süteményt, hogy ''nesze, egyél'' (persze rendes volt a kiccsaj..nem ezekkel a szavakkal kínált) de a géptulaj megnemkérdeznéám...áhh... :F

Távolságról: Kb 50 méter van a két lépcsőház között....kocsim a ház előtt (''ellenőrizhető''), találjak már ki valami jó indokot, hogy miért nem vagyok otthon! :U
Rokonokkal nem szívózom, ők más tészta, persze néha ők is az idegeimre szoktak menni, de többségük azért meghálálja (nem anyagi javakkal! Nem vagyok pofátlan! :) ), ha körbenézek a gépén.

A ''nagyipari'' gépekről: :C :C Nagyon jó ötlet, bár a sokadik szervíz után hogy magyarázom meg azt, hogy ''elfelejtettem hogy kell megcsinálni és csak soklóvéért tudok rájönni'' Ez nemkicsit átlátszó! ;)
Félreértés ne essék, nem központi szervíz van nálam...van pár haver, aki notórius számítógép antitalentum....kb 4-5ember. Ezek 2 hetente jönnek a hülyeségükkel...ez a kiakasztó. :O ...szerintem egy hónap alatt többet melózok ezeken, mint egy PC-szervíz az ő ügyfeleinek gépein.

(#28) Grizzly79 válasza lacam (#27) üzenetére


Grizzly79
tag

A helyedben átértékelném a kapcsolatomat a barátaimmal.

[Szerkesztve]

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#29) EQMontoya válasza Goose-T (#25) üzenetére


EQMontoya
veterán

igen, ezek némelyike nálam is került alkalmazásra, egy nagyon szük kört kivéve én sem szerelek senkinek.

Same rules apply!

(#30) Vamp


Vamp
senior tag

Ennyire nem érti itt senki mi a különbség ''barát'' meg ''haver között''? Meg ''baráti kör'' és ''haveri kör'' közt?

(#31) lacam


lacam
aktív tag

Na igen, valóban át kéne értékelnem a haveri(!) kapcsolatokat....ha csak ezt a mozzanatát néznénk a dolognak, de mint mondtam, hétvégente, bulik alkalmával nincs felük semmi gáz, alapból jó fejek, csakhát mindenki ott spórol, ahol tud...ezesetben rajtam! :U (aminek kezdek nagyon nem örülni) Jó volt ez az írás, tetszenek a ''lerázós'' tippek! :DDD

Nem sokáig örülhetnek az ingyenmelósnak, mert tényleg elfelejtem még azt is, hogy hol kell bekapcsolni ezt a....hmm, mi ez a fehér doboz az asztal mellett? :C


A barter a megoldás a tutti, de hülye voltam, mikor a haverokat ''válogattam'' :D Mindenki csak egy bizonyos dologhoz ért (majdnem) professzionálisan, olyan segítség viszont nem kell, mert megoldom családon belül.

(#32) L@co válasza lacam (#31) üzenetére


L@co
aktív tag

Üdv. Jó az írás. :R
Velem is előfordult már sokszor ez. Mondjuk én mindig úgy megyek h. megmutatom h. kell és akkor legközelebb már ő is meg tudja csinálni, de valahogy sokadjára is kellek, mert egyedül nem merik újrarakni a gépet... :U

(#33) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hát ha ilyen hálátlanul állnak a dolgokhoz akkor, azok a haverok nem igazán haverok.
Nekem barátom mondta menjek le megcsinálni a gépét. Jóbarátom, mondom persze. Elmentem rögtön azzal fogadott, hogy vett jópár sört. (pechemre aznap még autókáznom kelett így nem ihattam)
A telepítgetés programok felrakása eléggé elnyúlt, már 1 óra körül volt, lemegy majd felhozott egy komplett ebédet.
Szóval iylen szempontból, az én haverjaim hálásak és kompenzálják a fáradságomat, hogy segítek nekik.
Másik barátomnak a múltkor kellett ledarálni egy két vírus, spyware-t a gépéről. Ő viszont rendszeresen szokta nyírni a hajamat, tehát bőven ''tartozok neki ennyivel :) .
Én pénzt személy szerint mondjuk nem is fogadnék el. Inkább olyanba eggyeznék ki, hogy meghív pár sörre vagy ilyesmi.


[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#34) BioNiCMaN válasza lacam (#31) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Lerázós tippekhez, még annyit, hogy:

- Mi?? AMD-s gép? Ne haragudj, de tiltja a vallásom, hogy ilyenekhez egyáltalán hozzáérjek.

Ezt nyugodtan alkalmazhatod alkalomhoz illően Intelre is. :DDD

Egyébként én úgy szoktam, hogy, hozz át mindent, a moncsit is, mert a faxom dugdossa innen oda, aztán meg vissza... Aztán 1 hét alatt rendbeteszem. Ha ez így megfelel neki, akkor hozza, ha nem, nem, engem nem zavar. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#35) bambano válasza lacam (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

''a sokadik szervíz után hogy magyarázom meg azt, hogy ''elfelejtettem hogy kell megcsinálni'': rögtön az elején nem kell elkapatni őket, így nem merül fel a kérdés, hogy n alkalommal sikerült, n+1-re nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) DarkByte válasza Grizzly79 (#28) üzenetére


DarkByte
addikt

Mondjuk füstjelekkel való kommunikációvá. :DDD

Egyébként a szitu ismerős, bár velem eddig nem mindenki volt pofátlan, apám kollegája például nem engedett abból hogy ne fogadjam el azt a pár ezer forintot amiért segítettem :U Viszont az tényleg fájdalmas amikor már 20adjára rontják el a gépet a gyerkőcei és 2 hét alatt lehet nekik menni újratelepíteni (mostmár vissza szoktam image-olni.. nehogymár :((( ) Szerencsére(?) most valami vírussal kinyírták a BIOS-t a gépükben, helyreállítani meg nem lehet, úgyhogy most alaplapért is én rohangálhatok. És minderre képesek voltak úgy hogy igyekeztem bekorlátozni a jogaikat és egy vírusírtó is fel volt téve. Hurrá :O

(#37) zfox


zfox
csendes tag

Nekem is volt ilyen.

Ajánlom a Deep Freeze 6.0 progit az megment az ilyesmitől:

A pancser felhasználó akár operációs rendszert is törölheti csak egy reset és minden a régi.
Bármit installál (akár virust is) a fagyasztott meghajtóra egy reset és minden eltünik.
Jelszóval le is tudod védeni hogy még véletlenül se módosítson stb.

A progi angol nyelvü de van magyar leírás is hozzá (hát egy negyedórát rá kell szánni a doksira).

Jah és meg azt hiszem ingyenes is

csüsz: nekem igy mindenki haver :R

(#38) DarkByte válasza zfox (#37) üzenetére


DarkByte
addikt

Elég érdekes proginak tűnik, csak nem ingyenes, ahogyan vártam is. :((( Nemtudom ugyan hogy ilyet lehet-e benne engedélyezni, de ha ez mindig visszaállítja az előző állapotot (ilyet emlékszem a középsulimban az egyik gépteremben lévő gépek is tudtak valamilyen hardveres cuccnak megfelelően automatikusan még a BIOS után, így nem is lehetett kikerülni a gép megbontása nélkül) akkor amit az user felrak játékot az is elveszik a kimentett állásaival együtt avagy tévedek? Screenshot-okat tudtam csak nézni és az alapján nem egyértelmű.

(#39) Zotya84


Zotya84
őstag

Pont aktuális. Én is általában szívesen segítek, sok tapasztalat révén. Kb fél órája értem haza havertól, mert most kötötték be neki a netet, és menjek már csináljam meg mert ő nem ért annyria hozzá. (Tényleg nem vágja, és ő is segít ha kérem). Szóval beállítom, tűzfal, frissítések, firefox, adaware, némi vírusirtás, stb, stb... (6kor mentem, egyből meló után.) Azonban jött a kérdés nyolckor: ''Éhes-é vagy?'' mondtam, h igen, erre felállt, körbenézett a konyhában, és kérdé: ''Mit szólál egy jó sonkás-rántottához?'' és már állt is neki...

Általában tőle nem kérek semmit, mert együtt is bicózunk, és van amikor ő hozza a csokit, van amikor én. Nekem ez a gesztus jól esett, én segítettem, ő vacsit adott, mert későn érek haza, és nem lesz időm vásárolni. Erre azt mondom, barát. ÚH én általában jó tapasztalattal bírok a haveri körben.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#40) Korcsii


Korcsii
őstag

nyugi.. nekem már volt hogy msn-en alig sikerült megtudnom hogy windows vagy linux van a gépén az egyik illetőnek... :U

meg azt szeretem kifejezetten, amikor még be se bootoltam, de már ott van 3 ablak, hogy segítsek :U mivagyokén? :F

[Szerkesztve]

(#41) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Annó a volt csajomnak csináltam mindig a gépet, meg vihettem neki a legujabb sims kiegészítőket, igaz természetben fizetett érte :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#42) zfox válasza DarkByte (#38) üzenetére


zfox
csendes tag

Hmm nekem ingyenes verzióm van (nem néztem lehet tört bár semmi jelszót vagy ilyesmit nem kellett állitani - torrentről van úgyhogy minden lehetséges :) )
Nem feltétlenül veszik el a játékoscucc és a többi.

Nekem így van beállitva a gép:
c,d,e,f,g,h,i,j,z meghajtók vannak a gépembe (2db vinyon)

''c'' (15GB) meghajtó rendszer ide van az összes wintemp mappa beállitva, virtuális memória is és a rendszer is a fix felhasználói programokkal installálva. Ez a meghajtó 23 órában fagyasztva van, 1 óra free beállitva amikor a win meg a firefox thunderbird virusirtó tüzfal stb.. frissiti magát - eközben semmi mást nem csinálok. Ez a meghajtó minden ujrainditáskor visszállitódik bármit telepitek rá a fagyasztott időben. Programokat lehet kiprobálgatni semmi nyoma sem marad (nem kell ...rozni a regisztrivel) Még annyit, hogy ahogy észrevettem a defragmentálással sem kell foglalkozni.

A ''z'' meghajtó (10GB) a program által létrehozott megmaradó virtuális mappa ahová lehet installálgatni mindenféle programot (azért ide mert ha gáz van akkor ezt a mappát simán törlöd. Ez a mappa c meghajtón egy fájlként látszik - persze elötte ki kell olvasztani a gépet) itt van nekem a thunderbird levelező temp könyvtára beállitva -és a játékok mentés mappája is , és még néhány játék ami nem cdről megy ide van installálva.

a többi meghajtó zenéket meg filmeket tartalmaz nem virusosodik ezért nem fagyasztom (ha gáz van format és kész) de persze ezeket is be lehet állitani fagyasztásra

ctrl+shift+alt+F6 lenyomva ki lehet választani azt hogy a következő induláskor aktiv legyen a fagyasztás vagy nem.

Nekem teljesen bejött a progi ...lehet küzdeni irc-n, msn-n, stb. hasonló gyanús helyeken ahol kedves emberek küldenek a gépre mindenféle botokat. Sőt még a poén kedvéért rámentem a leggagyibb szexoldalakra ahol általában trójai cuccokat, downloadereket lehet installálni a gépre és azok sem tudtak kárt tenni a gépbe. Újrainditás és minden a régi.
:C

Ha kell még segitség szólj(atok). Van teljesen magyar nyelvü install is nekem ha nem találnátok.



(#43) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hát figy, énnekem ha van időm, megcsinálok minden ilyesmit csak szivességből is.

(Jó önmarketing.)

Ha nincs, akkor azt mondom, hogy ''Bocs'', és el van intézve, nem csinálok belőle ügyet...

(#44) Crystalheart válasza zfox (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos ez jó progi, ha nem napi 24 órában megy a gép és napi jópár installal :) De pl géptermekbe, iskolákba is jó. Mi sulinkban Norton Ghost-os megoldás volt, de hasonlóképpen működött, annyi különbséggel, hogy a rendszergazdaként feltet dolgok megmaradtak, akármikor szerkesztették.

Az én telepített Windowsomat másfél év alatt nem tudta anyám meg húgom tönkrevágni, öcsém meg folyton mindenféle szexoldalakon lóg (hehe a keylogger áldása), de egy jól beállított rendszer nem sínyli meg általában. Asszem másfél-két évente kibírok egy darab újratelepítést :D

(#45) snecy válasza burgatshow (#18) üzenetére


snecy
senior tag

Ez a gyakorlatban azért nem nagyon szokott működni, ha rendességből ad pénzt magától akkor ad(más kérdés hogy egy baráttól vagy ismerőstől nem is biztos hogy elfogadnám a pénzt), ha nem, akkor valószínűleg nem is hoznám szóba hogy fizessen a jócselekedetért.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#46) Mcray válasza snecy (#45) üzenetére


Mcray
senior tag

Ja igen még annyit tennék hozzá a témához hogy akinek van kocsija és egy rakás haver akinek nincs az ugyanezzel szopik nap mint nap. Itt vagyok én. A legjobb barátaim szoktak lógni benzinpénzzel mert kibaszott csóró vagyok a kocsim 12 literes fogyasztásához, eladni meg ugye az ember a munkaeszközét nem adja el...És természetesen én vagyok a szemét ha szóvá teszem hogy ''Ugyan add már oda azt a 600 Forintot, NEM SÖRT, abból sajna nem élek meg''. Igaz van olyan aki még mindig tud gépet buherálni meg Filmet másolni stb, ott természetesen nem kérem el, ha megadja akkor viszont nem tehetem meg hogy nem fogadom el ( Sajnos ).

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#47) lacam válasza zfox (#37) üzenetére


lacam
aktív tag

Ugye ez a jelszavasdi nem komoly?

Az ő gépe, az ő lakásában, ő vette jópénzért, én meg tiltsak le rajta ezt-azt? Mintha valaki bevinné egy szervízbe a gépét újratelepíttetni, és a szervizes nekiáll dolgokat jelszóval levédni, megtagadni jogosultságokat a hardware-gazdától...kapnám az osztást rendesen...''miaz hogy nem tudom megcsinálni ezt vagy azt a saját gépemen?''-szövegtől lenne hangos a ház. Persze magyarázhatnám neki hogy az ő érdeke, de szerintem 5ből talán az 1ik ha megértené. (pl.: a router is az ő okoskodása miatt nem tette a dolgát. Jött egy másik srác a notijával, az illető meg örült, hogy ''nagy fej'' lehet és elkezdte a routert konfigurálni az új noti hálóbeállításai helyett :Y ) Övé a gép, azt csinál vele amit akar, nem tilthatom meg hogy elérje saját hardware-ét...pedig az lenne a legjobb. :U

(#48) lacam válasza snecy (#45) üzenetére


lacam
aktív tag

Itt nem a pénz a lényeg. Mondom, szódával nem kínálna meg, mert az olyan qrvatermészetes, hogy ha nekiállok gépetcsinálni és leáll az anyagcserém, míg ''hegesztem'' a vasat...

...hétvégente persze megvan a ''mindenki mindenkit meghív'', de a jófejségem miatt, nem vagyok ''kitüntetett'' helyzetben.

Ha még1szer elszúr valamit a gépén, már pusztán idegből is elküldöm egy PC-boltba, javítsa ott a forgalmat. :)

(#49) lacam válasza Mcray (#46) üzenetére


lacam
aktív tag

Úh, ez megérne még egy blogbejegyzést! :D
Nekem is van egy 15éves Fiat-om, hétvégente nagyon meg van járatva! :) (szerencsére elég jól fogyaszt így abból a 2000ft-ból amit kicsikarok az ''illetékesekből'', meg is tankolom...bár ''jóllakni nem fog az autó'', de legalább nem megyek minuszba! :)

(#50) Crystalheart válasza lacam (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én azt mondom, tilts le szinte minden alapból szükségtelen jogot és csinálj egy Install nevű rendszergazda felhasználót. Mondd meg neki, hogy ezzel csak installálhat (jobb klik, Futattás mint..., jelszó) de be nem léphet, ha ez nem jut el az agyáig, akkor passz, ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni :DDD Meg készíts parancssoros vírusellenőrző fájlt, amit ha gondja van, két klikkel futtasson le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.