Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Azért az 512 mega ramos 6600 sem éppen baráti ajánlat. :U

De azért köszi a figyelmeztetést. :)

[Szerkesztve]

***

(#2) Echoo válasza ollie (#1) üzenetére


Echoo
senior tag

Nem is erőszakoltam rájuk, de a passzív hűtés miatt megtetszett, plusz a 10 hó garancia sem hátrány.

(#3) dragonfx


dragonfx
veterán

Hát ja adtak már el sokan 9800se-t xtnek.
Meg sorolhatnám még a példákat :O

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4) (Kolombusz) válasza dragonfx (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Na ja, de ha az moddolható, akkor nem hazudtak nagyot. :)

(#5) .tnm


.tnm
addikt

nem tudom, nálam ilyen utcai eladásoknál alap, hogy nem utcán végezzük
ha nem hajlandó belemenni, hogy kipróbálható helyen találkozzunk, akkor nem is megyek.
sőt, ha én adok el valami 10ezer forint érték fölötti cuccot, akkor is szoktam mondani, hogy próbáljuk, mert az a biztos, kisebb az esélyes a későbbi anyázásra. 10ezer alatt is alap, ha a másik kéri, akkor próbálunk mindenekelőtt, de valahogy bennem bízni szoktak... biztos, mert nem vertem még át senkit ilyesmivel:D

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6) Lasi


Lasi
tag

No igen. Köszi a figyelmeztetést. :R
De azért vegyük figyelembe, hogy az esetek nagy többségében, ha valaki siet, akkor van elképzelése mit keres, és tudja hogy néz ki. ( és meg is nézi ;) )

Aki meg ráér az meg azért tudja, mert jó árat keres, sokáig és alaposan utánajár. Lehet tudja is hogy néz ki. (és meg is nézi ;) )

Szerintem. Persze azok, akik nem olvassák a PH logout-ot, azok lehet, hogy szívnak is.

:Y :DD

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#7) PazsitZ válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


PazsitZ
addikt

Na mondjuk, szerintem akkor sem ez lenne a normális, hogy: nem hazudtak nagyot.

- http://pazsitz.hu -

(#8) Achill3uS válasza .tnm (#5) üzenetére


Achill3uS
veterán

azért aki sokat üzletel nincs ideje mindig kipróbával szórakozni, de az még nem azt jelenti h valaki nem megbízható.. Echoo újra bebizonyította, hogy Apronetről semmit.. (na meg hogy mindent meg kell nézni alaposan ha nem vagyunk biztosak az eladóban)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9) zolle


zolle
tag

én mindig kipróbáltam eddig amiket vettem, és kértem rá 1 hét ''garit''
aki ezt nem vállalja, azzal nincs üzlet.. szerintem reális igényeim vannak :)

(#10) ollie válasza zolle (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha eladok valamit, én is mindig felvállalok 1-2 hét garit.

***

(#11) lesaux


lesaux
veterán

Azért garit vállalni elég necces. Próbálja ki, tesztelje, nyúzza. De hogy egy hét múlva is fog működni, azt én miért garantáljam? És ha tönkremegy, adjam vissza a pénzt? Hm...

(#12) Raymond


Raymond
félisten

LOL - ''hogy enyhén AGP-s''

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Vandit. válasza lesaux (#11) üzenetére


Vandit.
addikt

Így van.max adok próbagarit,megnézi,hogy működik és annyi.mondjuk elszáll a gépe és mondjuk eladtam neki egy vinyót akkor Én fizessem vissza a vinyó árát?nem jó bolt. :( :U

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#14) dome911


dome911
tag

Okulásként:

Ha ''látatlanba'' (kipróbálatlanul) megvenne tőlem valaki egy 400-as 512mb-os rossz memóriát 6k-ért, annak olyan fél év garit adnék mellé, hogy nem győzne megtalálni sem!!!

[Szerkesztve]

(#15) Peet


Peet
senior tag

Bár nem sokat sefteltem még így, azért pár jótanács:
- mielőtt elindulsz a találkozóra keress képet a termékről, hogy is néz ki pontosan, esetleg nyomtasd is ki és a helyszínen bátran hasonlítsd össze a kettőt
- csak akkor add oda a pénzt ha biztos vagy a dolgodban és meggyőződtél róla, hogy azt és olyan minőségben veszed meg amit lebeszéltél
- érdemes többen menni (haver kisérjen el), több szem többet lát, meg aztán ki tudja hátha valaki kékfoltokra szeretné VGA helyett cserélni a pénzed
- ha van rá lehetőség feltétlen próbáld ki! Ha nem lehet kipróbálni jobb ha kérsz egy személyit lakcímkártyával a sráctól és egy telefonszámot (ez már szerintem megvan) ahol később tudod keresni ha nem menne a cucc.

A gari dolog szerintem kicsit erős amit fent írtatok, hogy adok rá 1-2hét garit stb stb. Egyáltalán nem lehet érvényesíteni senkinél egy egyszeri szóban elhangzott garit, meg aztán ha Te vagy az eladó Te sem fogod visszavenni ha valami baja lesz szállítás közben a visszahozott cuccnak. Itt megintcsak elég erőteljesen eltérhetnek a vélemények, olyan fogalmakról mint bontatlan, gyári dobozban, karcmentes stb stb.
Van akinél a karcmentes azt jelenti, hogy nem monod meg, hogy új vagy használt a cucc, van akinél viszont a karcmentes annyit jelent, nem tört még le semmi róla.
Szóval én azt mondom kipróbálni, kipróbálni, kipróbálni, és saját szemmel meggyőződni mindenről. Így is lehetnek még buktatók, de aki így vásárol az vélhetőleg tudja mibe vágta fejszéjét.

A cikkről meg annyit, hogy a leírtak alapján egyáltalán nem biztos, hogy átverés akart lenni, lehet csak a srác nem tudta milyen kártyája van. Egy átlag user nem tudja mi van a gépében, legfeljebb a számláról tájékozódik mi is van benne, azt meg elírhatták, vagy valamelyik szervizelésnél kicserélték, kilopták belőle. Szóval nem hiszem hogy átverés, de persze lehet.

(#16) s1ru2 válasza Peet (#15) üzenetére


s1ru2
senior tag

Ez a baj h én is ilyen jóhiszemű vagyok mint te :D Egy átlagjúzer meg ne seftelgessen hanem boltban intézze, ahogy a legtöbb így is teszi. Ezért élnek még a számtechboltok :)

Jah használt számtechcuccot én meg max házat vennék. Azt is csak táp nélkül.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#17) Echoo válasza Peet (#15) üzenetére


Echoo
senior tag

Ha a dobozon Manli 7600GS felirat van, ami a számlán is szerepel, a kártya meg AGP-s Gigabyte, az minden, csak nem félreértés. Vagy nekem van üldözési mániám? :)

(#18) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Szerintem aki így aproneten vesz akármit is, az valamilyen szinten ért a dolgokhoz, bár enek ellenére előfordúlnak átverések. Tényleg hasznos, ha nem egyedül mész, és egy nagy trükköm, egy egyszerű adásvételi szerződés, amit elég meglengetni, és figyelni a reakciót. Abban sz.ig. szám meg minden benne van, és akár bírósághoz is lehet fordúlni benne. Nővérem ügyvéd, így megspékelte egy kis hivatalos szöveggel is. Ha valaki el kezd hebegni, hogy nem meg ilyenek, akkor tuti át akar verni.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#19) REDeath


REDeath
őstag

Hmmm... én eddig csak ismerőstől vettem cuccot, pontosaban cseréltünk, nekem 434-es rajaim voltak, neki 500-asok és adta el a gépét egy átlag usernek és hoy ne menejn kárba a jó kis tuningram, kicseréltük némi pluszpénzért...

Viszont ha valaki ezt el akarná játszani velem, akkor nem jópofiznék, mert utálok fölöslegesen csinálni bármit is, jelen esetben utazni... örüljön a srác ha visszavásárolhatja!!!!! ;]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#20) chikasszo


chikasszo
csendes tag

Én eddig egy hónap garanciával árultam notebook alatrészeket. Sok alkatrészre még így sincs kereslet.

[Szerkesztve]

(#21) t72killer válasza Echoo (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem kb 3 éve próbáltak nikon F80 fkgépet eladni, úgy, h aa közös kb annyi volt, h n-nel kezdődött annak is a neve... hja, meg az eladó nem tudta, h filmes v digitális gép az, amit árul:DDD (őszintén, kézbevéve a hirtelen ''csodálkozástól'' én se tudtam beazonosítni, h mire használható egyáltalán a cucc:)))

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) fodi-nka válasza ollie (#1) üzenetére


fodi-nka
tag

Sajnos vannak ilyen szemetek, nagyon résen kell lenni, főleg aproneten... Műltkor egy 7900GS-el volt hasonló, mikor megláttam hogy 25K egyből kértem róla egy képet, amit persze pont nem tudott küldeni az illető. :(((
Egyébként a Manli nem egy rossz márka, csak általában OEM kiszerelésben adják.

(#23) Vigneau válasza Echoo (#2) üzenetére


Vigneau
félisten

Érdekes dologba szaladtál bele ismét. Még jó, hogy nem voltál rest megnézni a doboz tartalmát. Mindenesetre elszomorító, milyen világban élünk. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#24) ftc


ftc
nagyúr

hát igen mindig megnézni a doboz tartalmát,hogy mi van benne. sosem lehet tudni

(#25) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Igen,ha lehet próbáljátok ki a cuccokat valahogy,az a legbiztosab,főleg ha saját konfigban!

(#26) Realradical


Realradical
őstag

Akivel nem bizniszeltem még és nem is hallottam felőle visszajelzést, én is mindig kérek személyit. A megver az eladó és elveszi a pénzemről meg annyit, hogy ha valaki azzal indít, hogy a Nyugati mögött a 3 utcánál fordulj jobbra majd a 2 kapualj, lehet beszólok, hogy jöjjön ki a térre vagy valami. A legtöbb átverés a vevő hülyeségéből fakad sajna.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#27) pink75 válasza Realradical (#26) üzenetére


pink75
aktív tag

no, igen. Áldozatnak is születni kell.

xxx

(#28) Attila_26


Attila_26
aktív tag

kicsinálnak a mai világban

(#29) omikron23


omikron23
senior tag

Én eddig szerencsére nem jártam így, pedig már üzleteltem egy csomót. Mindig kerültem a túl jónak tűnő ajánlatokat, és persze ha lehetett mindig a személyes találkozót részesítettem előnyben.... Az előre utalásos bizniszek nálam felejetősek, bár ezzel már próbálkoztak nálam... :U

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.