Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Részvétem...

Mi tavaly év végén cseréltettük le a panellakásunkban a 2x éves radiátorokat és a konyhabútort, és nekünk is voltak ''szép'' tapasztalataink.
Hihetetlen, hogy mennyire ki vagyunk szolgáltatva a mesterembereknek (néha csak idézőjelben).

***

(#2) erdey_a


erdey_a
őstag

Hiába... a kulcsmomentum a mesteremberek kiválasztása.
Lenyomozható referenciál nélkül nálam esélyük sincs.
Nemrégiben az újonnan vásárolt panelunkat újítottuk fel teljesen, de mind a festők, mind a burkolók ''ismerősek'' voltak, ismerősnél, rokonnál is dolgoztak már. A villanyszerelő pedig eleve ismerős volt.

De hidd el, ha kicsit rögösebb is a te utad, ha kész lesz, szép lesz ;)

Vérboci

(#3) tkazmer


tkazmer
addikt

Szerencsére a nálunk eddig dolgozók eléggé jól értették a munkájukat, csak a házunkat tervező építész hagyott ki néhány alkatrészt(pl mi van az ablak és a tető között stb, valamint az egész házat úgy tervezte, mintha alföldön lenne, holott hegyoldalon van:D...) a házból, de a kőművesünk nagyon rendes, és hozzáértő volt, és korrigálta a tervet. Az azóta történt felújítások mind elég jól sikerültek, bár az biztos, h miskolcról hoztunk festőt és burkolót ide, bp mellé....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) crab válasza Kalandor (#4) üzenetére


crab
senior tag

és legalább 32 amperes kellene, már ha biztosítva van a szolgáltató részéről. elektromos főzőlap/sütő mellett igen csak indokolt.

(#6) PhoenixK válasza Kalandor (#4) üzenetére


PhoenixK
őstag

Azt már akkor lecserélték, csak ez a kép maradt meg

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#7) PhoenixK válasza crab (#5) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szolgáltató felé beadva a megrendelés, elvileg márciusban teljesítik. Jelenleg a 16-ossal megy a cucc (csak a sütő elektromos, a főzőlap maradt gáz)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8) lapa


lapa
veterán

''mindig így kezdődik. aztán jön majd a sikítás, meg a rohanás...''

mi csak a korábbi ablak alatt található falat akartuk lebontani (a kék: [link])...

aztán ez lett belőle: [link]

többek között azért, mert nálunk is ''slim'' technológiával dolgoztak meg pár falat, lásd tetőcserép + vakolat kétoldalt. kicsit elrepedt menet közben, az első kép már dúcolt verzió. ott már tudtam, hogy ennek nem januárban kellett volna nekiállni.

(#9) mdk01 válasza crab (#5) üzenetére


mdk01
addikt

Nem egy nagy kell hanem lehetőleg több kicsi.
Ettől független a sütőnek tényleg nagy kell de 25amperosnál felesleges több, meg 25 amper felett amúgy is már engedély kell hozzá tudtommal.

(#10) mdk01


mdk01
addikt

Részvétem van ez így sajna...
Nálunk ennyire nem volt dúrva a helyzet de nem ment miden simán.

Azt ajánlom hogy mielött vki neki áll ilyen felújításos történethez kérdezzétek körbe ismerősöket, ki ismer jó szakit vmely téren.
Ha beajánlanak vkit már nem is annyira idegen a szaki.

üdv.

(#11) PhoenixK válasza mdk01 (#10) üzenetére


PhoenixK
őstag

A szakikat ismertük...
A gázszerelő már régebben is dolgozott nekünk, nem volt vele gond. A többit egy ismerős ajánlotta, aztán kiderült, hogy ott is volt velük egy-két probléma, csak nem ilyen halmozottan... :(((

mod: helyesírás

[Szerkesztve]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#12) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Azt a betondobogbót egy komolyabb ütvefúrós fúrógéppel a végén egy vésővel szét lehet kapni.Mi tavaly csináltunk ilyen bontási munkákat a bátyámék házán, és a téglákat egybe ki tudtuk szedni a falból, nagyon kevés volt az olyan ami eltört

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) wildrain válasza Jégkokó (#12) üzenetére


wildrain
addikt

Nem kell szétkapni, max két darabra, hogy lehessen vinni. Vésőgéppel alámentünk, és felemeltük egészben, végül háromfelé eltörtük, mert nálunk kissé nagyobb volt.

Ne tessék támadásnak venni, de azt érzem az írón, hogy körülményes, gyanakvó fajta, néha még abban is hibát keres, amiben nincsen. Ráadásul naívan azt hitte, hogy egy felújítás úgy megy, mint a karikacsapás. Egy 60 éves épületben nem szabad ilyen dolgokra számítani. Ettől függetlenül úgy tűnik, tényleg minden rosszul sül el.

(#14) PhoenixK válasza wildrain (#13) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hozzászólásod kicsit támadó hangvételű, de 100% igaz. :P
Számítottam sok mindenre, de hatványozottan jött elő az egész. Most már gyanakvó vagyok, mert eddig párszor átvágtak - mint írtam. Az elején sajnos bíztam a szakikban, most már csak olyanban fogok, akit legalább 1-2 ismerős ismer és tudja, hogyan dolgozik. A kőműves, akit a végén említettem visszahívott sűrű bocsánatkérések közepette. Mint kiderült, a telefonját otthon hagyta, a fiának meg elfelejtet szólni. Hétfőre mond egy árajánlatot... Remélem a legjobbakat!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#15) shaft72


shaft72
tag

Muha :)

Mi tavaly ősszel kezdtünk konyha építgetésbe a tetőtérben. Szoba már megvolt, betonpadló, vakolat, de ennyi. Csempézésen kívül mindent én csináltam, a csempézést egy profi csapat végezte, de még nekik is 2 nap volt úgy hogy 3-an voltak rá és a konyha van vagy 12 nm. Én véstem bele a vezetékeket a falba, ismerős villanyszerelővel úgy húztuk el a kábelt a villanyórától a sütőhöz, ami nem volt eccerű mert az emeleten van :D Én gipszeztem be a maradványokat, gletteltem, majd festettem ki, ja és a konyhabútor összeszerelését, gépek beépítését és én végeztem, némi segítséggel. A víz már szerencsére már jó helyre volt vezetve azzal nem kellett foglalkozni, de pl. a csap bekötést is én csináltam. Ilyenkor jön rá az ember hogy ezek marhára nem ördöngős dologok, és habár a glettelés, festés nyilván nem lett rózsadombi minőségű de csúnya sem és anyagáron volt - és a melósokra sem kellett várni :) De még így is marha sokba került és aszittem kitépem a hajam mire végére érek. Szóval nektek is sok sikert kívánok! :D

Ja azt még el kell mondanom hogy a létező legnagyobb behúzás a konyhabútor. ÓCSKA GAGYI MDF LAPOK csicsás frontokkal. ENNYI. Ha van egy kis eszed, lapszabásznál levágatsz tizedannyiért megfelelő méretű lapokat, a frontot meg hozzárendeled de kb lapszabászatnál még az is féláron kijön mint egy konyhastúdióban. Választasz hozzá egy fogantyút és ennyi. Munkalapból kell jót választani azt összemaratni és csá. Komolyan közröhej hogy egy szarabb minőségű konyhabútor sem áll meg 500 rongy alatt holott az anyagköltsége van vagy 100-150 ezer. Ja és ennél még az ajtók úgy bevágódnak mint az állat, holott egy csillapított zsanér kb 700 ft, egy nem csillapított meg 150 ft!

[ Szerkesztve ]

(#16) PhoenixK válasza shaft72 (#15) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szerencsére már régen véget ért a dolog... Azóta a lakás többi részét is felújítattuk, nem kevés pénzért, de az kicsit jobban sikerült. Bár az sem volt leányálom!!!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#17) Thunderzolee

Ablakot nem cseréltetek? ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) PhoenixK válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem így... :Y

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#19) Thunderzolee válasza PhoenixK (#18) üzenetére

Értem. :K

Mindenesetre meg sem merek szólalni.. :U

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) lúzer


lúzer
veterán

Az a vicc hogy gazdasági válság van, én is ismerek ilyen szakit akinek idén még nem volt melója, de az hogy egy kicsit összekapják magukat, azt nem :(((

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21) PhoenixK válasza lúzer (#20) üzenetére


PhoenixK
őstag

Megjegyezném, az eset még 2007-2008 átmenetén történt, csak update-elnem kellett az írást...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.