Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Fekete nap

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Meghalni értelmetlenül, fiatalon, tele tervekkel, a világ megváltása elött pár lépéssel... az élet legrondább, legbrutálisabb, legsötétebb baromsága. Én ilyenkor szoktam megkérdezni: hol a Ti Istenetek? (no flame)
Részvétem, remélem mégiscsak van valami odaát, és kárpótolja. :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) G@ben


G@ben
addikt

Részvétem!

Nekem 3 éve halt meg egy haverom motorbalesetben (kihajtott elé egy autó). Éppen lediplomázott, kapott munkát és arra a nyárra tervezte az esküvőjét. Igazságtalan az élet. :(

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3) sharKBITE válasza Andie (#1) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Tudod, csak az a gond, hogy ez a kérdés nem ilyen egyszerű. Nem is lehet megválszolni, majd csak odaát tujduk meg a sok miértre a választ. Mindenesetre biztos vagyok benne, hogy Isten mindenről tud, és semmi nem kerüli el a figyelmét, csak mi nem érthetjük hogy miért engedte ezt megtörténni.

Mindíg szomorú ilyen történetet hallani, részvétem. Egyik kedves ismerősömék is 2 évesen vesztették el a kislányukat, egyik pillanatról a másikra elkezdett fulladni és többet már nem lélegzett. A kiérkező mentősök már hiába küzdöttek érte. De biztos vagyok benne, hogy már ő is jó helyen van.

Kemény az élet, néha igazságtalannak is tűnik. Minden percet jól kell megélni, mert megismételhetetlenek.

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

nem szeretnék érzéketlennek tűnni, de a srác elvégezte a küldetését, nem volt már több dolga itt, ezért kellett ''meghalnia''. de hülye szó ez a meghalni, ő valószínűleg most sokkal inkább él, mint mi itt a földön...
nehéz, de nem szabad ezt tragédiaként felfogni. tudom miről beszélek, gyakorlott temetésre-járó vagyok...

(#5) bambano válasza #51736960 (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Abból, hogy gyakorlott temetésre járó vagy, már következik, hogy létezik túlvilág meg halál utáni élet?

Szerintem nem tudod, miről beszélsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) MBazsee válasza #51736960 (#4) üzenetére


MBazsee
tag

Én vitatkoznék veled! Nem azmiatt halt meg mert bevégezte a dolgát, hanem aki elütötte figyelmetlen volt, részeg volt, drogozott, vagy tudom is én milyen volt. Egyébként őszinte részvétem! Én az unokatesómat vesztettem el, amikor kb 10-12 éves lehettem, de még gondolok rá elég sokat. És ezt nevezik gyásznak, nem a legdrágább temetést!

(#7) #51736960 válasza bambano (#5) üzenetére


#51736960
törölt tag

elnézést, lehet hogy kicsit nehezen értelmezhető a hozzászólásom: abból, hogy sokat járok temetésre (de hülyén hangzik), az következik, hogy rájöttem, nem szabad tragédiaként felfogni a halált.
a túlvilági életben természetesen nem lehetek 100%-ig biztos, de én személy szerint hiszek benne. sok idevágó könyvet elolvastam már, és ezek alapján az a meggyőződésem, hogy van élet (vagy valami, akármi) a halál után. remélem így már érthetőbb :)

(#8) tiv83us válasza #51736960 (#4) üzenetére


tiv83us
veterán

Ja ezt irjak azok a lapok is amit az utcan osztogatnak vasarnap reggelente szorolap formajaban a jehova tanui. Csak hogy ebben sokan nem hisznek es ez az egesz igy bullshit es abszolut nem vigasztal.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9) bambano válasza #51736960 (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hozzászólásod egyszerű és világos, értelmezhető. A tartalmával nem értek egyet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) MBazsee


MBazsee
tag

Ja jehova tanúi! Ez jó, már engem is leszólítottak ilyenek... én arra lennék kíváncsi, hogy ilyen ''jehova tanúi'' tudják egyáltalán miről beszélnek? Szerintem a túlvilág mindenkinek más, és most nem a vallási dolgokról beszélek, hanem úgy egyénekre lebontva.

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Sajnos az elet mar csak ilyen.

Az egyik pillanatban meg beszelgetsz vkivel, a masik pillanatban mar a sirja elott allsz.

Este elkoszontem a nagyapamtol, ''Szevasz, minden ok, akkor majd holnap talalkozunk'' es felmentem a lepcson.
Masnap hajnalban a korhazban meghalt, elvitte a szive.
A temetese utan kb. 2-3 hettel realizalodott bennem igazan, hogy mar sosem fogom latni.

Amugy meg a halal nem olyan rossz dolog, sokan kiprobaltak es meg senki nem jott vissza panaszkodva.

(#12) #97544192


#97544192
törölt tag

Goose-T! Nekem nem rég halt meg a rokonom, úgyhogy tudom mit élsz át. Rákban halt meg... Hidd el, nagyon sokat szenvedett már, Isten bocsássa meg, hogy ilyet mondok, de jobb is, hogy meghalt. Legalábbis neki biztos. Részvétem! :(

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Fekete nap
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.