Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] De kik azok a cigányok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Hequila


Hequila
őstag

Az ingyen lakásról jut eszembe:

Kicsiny városkánkban (Kelet-Magyarország) történt jópár évvel ezelőtt, hogy a cigánysort lebontották, és gyönyörű, új házakat húztak fel helyettük (2 szintes, a kor követelményeinek bőven megfelelő), persze mindez az adófizetők pénzéből, a cigányoknak egy fillért nem kellett fizetniük, de megkapták a házak tulajdoni jogát.
Manapság mit látni az említett cigánysoron?! Szép új házak egy kissé megváltoztak, lekerült róluk a tető, és a falból is egy kevés. Mint utólag kiderült, a cigányok bontották vissza, hogy eladhassák az anyagokat belőle...
Véleményem szerint a cigányoknak a jelenlegi helyzetük több, mint kényelmes, és amíg az adófizető polgárok vérét szívhatják, ez nem is fog megváltozni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#152) tökfey


tökfey
tag

''ez elég érdekes lenne. elkezdenék írtani a kisebbséget amúgy meg mi a faszér kéne a bevándorlóknak lakást adni?''- nem említettem népírtást...nem vagy tisztában mi a különbség a vendégmunkás és a huzamosabb ideje más országban élő, letelepedési engedélyt kapottak között... ''Az életembe nem lesz lakásom, mert nem tudok félretenni önerőre, és senki nem ad ingyen semmmit, mert nem vagyok cigány. Ha az lennék, akkor kapnám 3 helyről a segélyt meg az ingyen lakást!'' Ezt nevezik kisebbségi politikának....''A külföldre mész lakást kapsz meg nagy humbug, jártam én már sokhelyen volthogy csöveztem is de max a rendőrség ált meg mellettem és akart bevinni az őrszobára, hogy következő nap repülhessek haza.
Mert ingyenélő nemkell sehova. akár roma akár nemroma.'' Nézd át te is mi különbség van az illegálisan bevándorló és a letelpült külföldiek között....

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#153) Dare2Live válasza tökfey (#152) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jahogy cigányak kell lennem, hogy ingyen pénzt és ingyen lakást kapjak, mert ez a kissebbség politika? Semmi probléma mostantól én cigánynak vallom magam! Apám is azvolt csak kapjak ingyen pénzt és ingyen lakást gázsi!

És kérlek mutasd meg holkapok ingyen lakást mint betelepült vendégmunkás! Mert pl Angliába, Németoban, Ausztriában már dolgoztam mint vendégmunkás és informálódtam is de ilyet nemhallottam! linket vagy akármit, akárhol!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#154) Vision válasza divot (#6) üzenetére


Vision
veterán

Erre már II. József idején is volt kisérlet, és akkor sem sikerült. Nem hiszem, hogy most sikerülne, de ne legyen igazam...
És egy kis adalék: A BMF józsefvárosi telephelyének szomszédságában a kisebbségi önkorményzat található. Naponta járok arra, és nem egyszer próbáltak ''szétverem a fejed, ha nem adsz egy százast'' jeligével egy kis adományozásra bírni. Nemrég állítólag egy purdénál kés is volt, és azzal vette el vki. pénztárcáját. Nem szeretnék általánosítani, ezért írok ellenpéldát is: Nyíregyházán pl van cigány bíró, továbbá a bírói kollégium vezetője. Sajnos ő a kisebbség.

[Szerkesztve]

(#155) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Nem védeni kell az összes roma (cigány) etnikumú magyar embert, hanem azt a részét megvetni és kiközösíteni, amelyik lehuzta a cigány szó jelentését, az összes többit pedig segíteni abban, hogy a jelenlegi össznépi negatív diszkrimináció alól mentesüljön, esetleg anyagilag is támogatni egy szintig.... de csak annyira, amennyire bármelyikünk jogosult, egy kapavágással se többel. Ez csak ugy valósulhat meg, ha ők is akarják, de amikor végigsétálok miskolcon, sajnos többségében nem ezt látom.

Tökfey: kicsit szabdald szét a mondanivalód és írd oda, kinek válaszolsz. Gyakorlatilag most annyit mondtál, a politikusok a hibásak, nem pedig azok, akik szívják a vérünket, pénzünket... a végén még tényleg áttérek én is arra, hogy kijárok pénzt osztani a cigánysorra, mert nekem milyen sok van, nekik meg nincs arra, hogy a kertjükben levágják a gazt.... :W :W

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#156) Dare2Live válasza tiv61us (#150) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azthiszem hozzátettem, hogy Magyar szinthez képest.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#157) Bici válasza tiv61us (#150) üzenetére


Bici
félisten

Az amcsiknál természetes, hogy megtesznek mindent, hogy a feketék felzárkózzanak, miven ŐK cibálták be őket Afrikából rabszolgának. Ezek után ez a minimum.
Mutass nekem egy magyart, aki ide behozott egy cigányt!
(ha lehet, névvel, címmel együtt ;] :DDD )

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#158) Vision válasza elit_hun (#130) üzenetére


Vision
veterán

A TV-nek mi köze a törvényekhez? Semmi baj a magyar törvényekkel, EU harmonizáltak ebben a kérdésben. Meg kell nézni a börtönöket, bent ülők nagy része roma. Amugy meg, a TV mindenhol ezt csinálja, ezt hívják sóbiznisznek, és a nép erre bukik. Ilyen egyszerű, nem kell túlkombinálni a dolgokat.

Bici: részben igazad van, de ez nem lehet kizárólagos ok. Azért próbálják felzárkóztatni őket, mert komolyan terhelik a szociális ellátórendszert, és ha többen dolgoznak, nő a versenyképessége az országnak. Úgy érzem, ez lehet az USA kormányának fő csapsvonala ezekben a kérdésekben.

[Szerkesztve]

(#159) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Aki a 8.kerben lakik leírná nekem milyen a környék? Tényleg érdekelne, majdnem odaköltöztem. :U

All Black...

(#160) tiv61us válasza Dare2Live (#156) üzenetére


tiv61us
őstag

a magyar szinthez kepest is sokkal surubb a halo
sokkal

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#161) tiv61us válasza Bici (#157) üzenetére


tiv61us
őstag

a feketeket nem azert zarkoztatjak, mert OK hoztak be ide annak idejen parszaz eve, hanem mert amerikaiai OK is, ha jol tudom a ciganyok is magyarok
szoval ott is kellene tenni valamit
tovabbra is azt mondom, csak sok penzzel menne az meg nincs es nagy lenne a tarsadalmi ellenallas

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#162) Bici


Bici
félisten

tiv61us, Tapsi: Nem hiszek abban, hogy Magyarországon működne az általatok felvetett felzárkóztatás. Sajnos ahhoz túlságosan is el vannak kényelmesedve. Ezt a rendszerváltás körül kellett volna megtenni. Azóta az állam kinyalja a hátsójukat. És ahhoz, hogy a pénzelős felzárkóztatás működhessen, további két dolog szükséges:
1.) A pártok értsenek egyet ebben a kérdésben, mert ha az egyik a kampányával keresztülúzza a másik törekvéseit, akkor nem jut előre a dolog.
2.) A nem cigányok élhessenek olyan színvonalon, hogy pusztán a felzárkóztatás ne hozza a cigányokat jobb helyzetbe, mint a nem cigányokat.

Igazságtalan dolognak tartom, hogy valaki azért részesül felzárkóztatásban, mert cigány. Ha én szegény vagyok, akkor én miért nem kapok egy vasat sem, mikor nekem a tizede is elég lenne, hogy kitörjek? (mert nem házimozira költeném a segélyt)

Mellesleg a legtöbben azért nem szeretik ezt az országot magyar létükre, mert azt látják, hogy tisztességesen dolgozni akaró szegény ember nem kap lehetőséget a boldogulásra, de a cigány, aki nem dolgozik, az bezzeg mindent megkap, és nem zárkózik fel ettől, hanem csak herdálja a közvagyont. Ez egy fontos kérdés, mert ha az emberek nem érzik azt, hogy megbecsülik őket a saját hazájukban, akkor kihal belőlük (sokukból) mindenfajta hazaszeretet, és a kedv a tisztességes munkára, és arra, hogy családot alapítsanak. Pedig ez a két fontos pillére annak, hogy Magyarország is felzárkózzon az EU-hoz, és nem csak az EU-hoz, hanem az itt lakó tisztességes emberek jogos elvárásaihoz.

Az én véleményem az, hogy 18 éves korig mindenki számára legyen kötelező, és INGYENES az oktatás. A segélyek pedig ne cigányoknak járjanak, hanem dolgozni akaró, szegény embereknek. Ha a cigány látja, hogy a dolgozni akaró cigány, van nem cigány kapja a segélyt, és egy idő után saját keresete van, és nem is kell neki már a segély, akkor előbb-utóbb beiktatja az életébe (két autólopás közé :D ) a munkát is. Azt a békát meg le kell nyelniük, hogy nem atomfizikai laboratóriumba, vagy bankigazgatói állásba veszik őket fel kapásból. Ez majd akkor lesz, ha a felzárkózásukból következően megszűnik a velük szemben gyakorlattá vált előítélet.

Végül: Akkor lehet a cigányokat felzárkóztatni, amikor a nem cigányoknak is legalább akkora esélyük van a felzárkózásra.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#163) Bici válasza Bici (#162) üzenetére


Bici
félisten

Az kimaradt, hogy nem felzárkóztatni kell őket, hanem elérni náluk (ha kell kikényszeríteni), hogy fel akarjanak zárkózni.
Akaratuk ellenére úgysem fog sikerülni.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#164) tiv83us válasza tökfey (#142) üzenetére


tiv83us
veterán

:DD

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#165) tiv83us válasza Dare2Live (#126) üzenetére


tiv83us
veterán

:D:D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#166) tiv83us


tiv83us
veterán

Ha mar komolyra forditjuk a szot, Amerikaban arany eletuk van a nyugdijasoknak, akik ledolgoznak 20-25 evet. Ezt hivjak a Soical Security rendszernek.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#167) Dare2Live válasza tiv83us (#166) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amerikában aki keményen dolgozik ''akármit'' annak Magyar visznyhoz képest arany élete van?
És aki szegény és nemdolgozik 20-25éve az miből él?

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#168) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tudom teljesen OFF topic de a Japók meoldották az Amik elhízás problémáját. [link]
tessék a videot megnézni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#169) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Igazából a cigány szó már nagyon régen egy pejoratív jelző. Semmi köze az etnikai csoporthoz. Mióta olyan nagyon hangsúlyozzák, hogy nem cigány, hanem roma a bőrszín alapján megkülömböztethető csoport, azóta teljes nyugalommal definíció szerint a cigány az: léhűtő, munkakerülő, tolvaj, rabló, gazember, mocskos, büdös, putriban lakó, élősködő, stb.... Mint látható ennek a felsorolásnak nem része a bőrszín, tehát manapság teljesen természetesen vannak fehér cigányok is, bőven. Ott hajingálják a csikket a buszmegállóban, éjszaka odahordják a szemetüket a közterületekre zsákokban, az utcára szaratják a kutyáikat, bliccelnek a BKV-n, tag-gelik a falakat stb...

Halál a fehérekre!

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#171) Vandit. válasza tiv61us (#161) üzenetére


Vandit.
addikt

hogy lenne magyar a cigány,amikor a magyar nyelvtant se tudja és írni olvasni sem tud?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#172) Vandit.


Vandit.
addikt

Csak annyit,hogy az előítélet sem magától alakul ki.nem véletlenül nem szívlelik a cigányokat és ezt szerintem mindenki belátja.ha mondjuk 1 cigány önkényes lakásfoglaló azzal mit csinálnak.rossz esetben töb hónapig akár évig is eléldegél azán kirakják és ennek tetejébe még kap lakást az Önkormányzattól szegény,mert Ő ugye hátrányos helyzetű.ja,de miért is,mert írni olvasni azt nem tud tanulni meg b@szik 1szerűbb lopni.még jó hogy senki nem akar ilyennel egy osztályba járni.És ez persze megint diszkrimináció.Én ha ugyanezt csinálnám beperelnek és fizethetek,mint a kisangyal és örülök,ha nem csuknak le.
Szerintem ne sajnáljuk már szegényeket.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#173) Vandit. válasza Bici (#162) üzenetére


Vandit.
addikt

:C

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#174) dabadab válasza Vandit. (#171) üzenetére


dabadab
titán

''hogy lenne magyar a cigány,amikor a magyar nyelvtant se tudja''

Ilyen alapon a PH kozonsegenek nagy resze se magyar.

''és írni olvasni sem tud?''

Ez hogy jon ide? A lanyom se tud se irni, se olvasni, megis magyar. Sot, evszazadokkal ezelott a magyarok koreben joval nagyobb volt az analfabetizmus, mint most a ciganyoknal (aminek a mertekerol mondjuk fogalmam sincs, de olyan nagyon durva nem lehet, es az is leginkabb funkcionalis).

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#175) Vandit. válasza dabadab (#174) üzenetére


Vandit.
addikt

Viszont a lányod szerintem meg fogja tanulni.
a cigány viszont nem is akarja megtanulni,mert lusta,mint a dög.
Inkább lehúz valami tizenéves gyereket abból megél.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#176) dabadab válasza Vandit. (#175) üzenetére


dabadab
titán

Az a baj, hogy mikozben azt az elmeletet probalod meg eloadni, hogy az intellektusod miatt felsobbrendu vagy, mint a ciganyok, meglehetosen sotet, egybites gondolkodasrol teszel tanusagot.

DRM is theft

(#177) Vandit. válasza dabadab (#176) üzenetére


Vandit.
addikt

Ha Te mondod biztos így van :U Neked elhiszem.
a Te gondolkodásod tuti legalább 128 bites

Kíváncsi lennék a Te állásfoglalásodra is erről a témáról

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#178) nguru


nguru
tag

Szevasztok!

Szerintem a cigányoknál elsősorban az ÉRTÉKREND-el van probléma! Amíg pl. náluk a lopás nem bűn ne akarjunk Európai polgárt nevelni belőlük! Először a fejekbe kéne rendet rakni! (NEM acélbetétes bakancsra gondoltam!!!) Amíg otthon a purdé azt látja a szüleitől, amit lát (ha nincs hűvösön!), addig fordulhat elő olyan, hogy egy kollégám lányának a füléből kitépik a fülbevalót, persze cimpával egyetemben!

Ehhez szerintem ki kéne nevelni egy roma értelmiséget, akiket az etnikum is elfogad, akik taníthatnák, nevelhetnék a gyerekeket... De ebből meg az lenne, hogy diszkrimináljuk őket!
Ez egy 22-es csapdája! Sebaj! Mi 50 éve nem tudjuk megoldani a romakérdést. Pár éven belül már ők lesznek többségben, simán meg fogják oldani a ''magyarkérdést...'' :F

[Szerkesztve]

(#179) VaniliásRönk válasza Dare2Live (#167) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt nem tudom USA-ban hogy van, de Kanadában x év felett jár a nyugdíjminimum, ami most 1000CAD, nem egy vagyon, de nem rossz, Magyarországon a legtöbben kevesebbet keresnek, és ott az árak inkább alacsonyabbak mint magasabbak a magyar viszonyokhoz képest.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#180) VaniliásRönk válasza nguru (#178) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez pontosan így van, nem lehet úgy kezelni a problémát ahogy kellene, mert az rasszizmus, és rögtön rohan a legalja Straßburgba...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#181) nguru válasza VaniliásRönk (#180) üzenetére


nguru
tag

De a legnagyobb bibi itthon, hogy te mint adófizető magyar állampolgár- utolsó vagy a sorban!
kb 1 éve kezembe került egy Magyarigazolvány....Nem semmi!: 90%-os vasúti kedvezmény, ingyen felsőoktatás, egészségügy, stb. Azon gondolkodtam, hogy megyek politikai menedékjogot kérni a Román nagykövetségre.... :Y

[Szerkesztve]

(#182) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Hadd mondjak egy picike pozitívumot is.
Nálunk is nagy számban vannak, de sokan dolgoznak, nem büdös a közmunka sem nekik. Persze a dolgozók aránya messze nem elég magas, de már jónak mondható. Köszönhető ez mondjuk erőskezű polgármesterünknek is. Mindezek a #90-ben írottak után történtek, a mezőgazdaság leáldozása után.
Ugyanis Mátra vidéki település lévén jópár vállalkozó van akik erdei munkával foglalkoznak, fakitermelés, erdőtelepítések, tisztítások stb, akik foglalkoztatnak cigányokat is, amennyiben becsületesen dolgoznak. Apám is vállalkozó, neki is van cigány munkása már jópár éve, és meg van vele elégedve.
Ahogy én látom, ha nincs előttük negatív példa, képesek fejlődeni, de amint közéjük kezül akár csak egy balhés bűnöző fajta is, mind olyanná válik. Míg a magyar kiközösítené az ilyet nagy valószínűséggel.

Elgondolkodtató példa: apám cigány munkása erdőn sarangol (fát rakodik), nála megkeres 80-90k között. Az ő testvére a két gyerekére hivatkozva kéri a segélyt. A testvére férje guberál, abból is összejöhet egy kevés. Az anyja szintén kéri a segélyt, ha már adják, miért ne. Össze lehet adni. Nemrég vett házimozi-rendszert. A putriba. De olvasni nem tud. Vezetékek színei alapján majdcsak összerakja :DDD

továbbá egy feladvány: hogyan váltassunk ki egy írni, olvasni nem tudó egyénnel alkalmi munkavállalói könyvet? Mert ugye kötelező.

[Szerkesztve]

(#183) kovy79 válasza Racecam (#2) üzenetére


kovy79
őstag

Védjed csak újra őket, elkötelezetten!
Addig jár a korsó...


Szánalmas!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#184) wwenigma válasza kovy79 (#183) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Remélem akik itt elszántan védik az összeset, az alját is, azokat egyszer jól megfuttatják este, vagy egyszer arra ébrednek, pakolják az udvart...kifelé.

Kisebbség leszünk nemsokára emberek , ébresztő! A saját hazánkban vagyunk lassan kisebség!

És mi magunk segítjük őket ebben. Valaki írta, a lánya sem tud írni. De Ő meg fog tanulni, mert akarja, mert szerertné, és a lánya annak az embernek el fog gondolkozni azon, hogy merjen e 3 gyereket szülni, vagy annak az egynek a felnevelése is komoly gondokba fog ütközni. Persze, ha annak a valakinek van pénz a számláján, mercedes a segge alatt, 3 lakás, akkor mindez nem így fog történni.

És most nem irigykedek, nem akarok sokat, milliókat, csak azt, hogy a kis hazánkban egyszer majd segitsegre szorulok, ne mutogassanak ujjal a cigányok felé, hogy nekik kell a segély, mert szegények kukáznak, meg nincs pénz házra, ruhára... NEKEM SINCS!!! De dolgozom.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#185) Vision válasza wwenigma (#184) üzenetére


Vision
veterán

Hát képzeld, én már meg lettem futtatva, verve is, mégsem szidom az összeset, és nem általánosítok. Ez csak gyerekszoba kérdése.

Kisebbség leszünk nemsokára emberek , ébresztő!
Valami statisztika, amivel ezt igazolod?

ne mutogassanak ujjal a cigányok felé, hogy nekik kell a segély
Mondj 1 példát, csak 1et, amikor ilyesmi történt. Nem fogsz találni!

De dolgozom.
Elhiheted, hogy közülük is sokan dolgoznak. El kéne olvasni a cikket, mielőtt hozzászólsz.

(#186) kovy79 válasza wwenigma (#184) üzenetére


kovy79
őstag

Szépen összefoglaltad a lényeget.
Én sem vagyok irigy, csak rohadtul felbassza az agyam az, aki elszántan védi őket.

Nagyszüleim falujában van egy cig@nynegyed. Egyforma házak, a célnak tökéletesen megfelelnek. Megfeleltek...
A ''kisebbség'' alanyi jogon kapott egyet, ha volt megfelelő számú ivadék.
Anyám semmi támogatást nem kap a 30K-s nyugdíjja mellé, mondván neki van egy lakása...

Ám a legfelháborítóbb mégis az a mondat, ami egy söpredék szájából jött ki, arra a kérdésre válaszolva, miért mennek ki Svédországba?:
-Mert ott több a segély!!!

Gratulálok!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#187) kovy79 válasza Vision (#185) üzenetére


kovy79
őstag

Nézd már meg, a kisebbség hány százalékának volt már atrocitása a magyar törvényekkel. Ezután nézd meg a ''nemkisebbséget''!

Igazad van, léteznek kivételek! Ám a magyarok 99,9%-a feláldozná azt a 0,001%-ot. És itt nem kell emberiességről beszélni. Ezek tények!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#188) Vision válasza kovy79 (#187) üzenetére


Vision
veterán

Hány %-nak?
És a nemkisebbség hány %-nak?
Kiváncsivá tettél:)

(#189) SLYM válasza Hequila (#151) üzenetére


SLYM
veterán

na azért nem olyan kényelmes. so-so azért nehogymá cigányok akarjunk lenni :D

(#190) SLYM válasza Dare2Live (#153) üzenetére


SLYM
veterán

mennyit kaptál angliába segédmunkásként? és hol aludtál?

(#191) SLYM válasza Stalker-2572 (#159) üzenetére


SLYM
veterán

hát a práterbe még mindig nincs térfigyelő kamera :U de haver azt mondta jobb már most mint régebben. bár a ladájukat havonta feltörik. ilyen, hogy cigi még véletlenül se legyen az ablakba.

(#192) SLYM válasza Bici (#162) üzenetére


SLYM
veterán

gyerek! te miről beszélsz? az emberek örülnek, ha van egy lakásuk meg egy szakadt kocsijuk. nemhogy gyerek.

(#193) VaniliásRönk válasza Vision (#188) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Most ne várd hogy konkrét számokat mondjak, de tény hogy az elmúlt 30-50 évben minimum megduplázódott a cigányok száma (google biztos dob neked statisztikákat), ami ''családonként'' 10-12 purdéval számolva nem lehetetlen.
Igen köztük is vannak rendesek, akiket rohadtul sajnálok, mert sokkal nehezebb nekik, mint egy fehérebbeknek, de ők is sz@rban vannak, mert ők sem vállalnak tucatnyi kölköt a segély miatt, mert nem abból akarnak megélni, nem lehet ennyi gyerek jövőjét biztosítani, ők is szépen elfogynak, csak az alja szaporodik.
Szép dolog a humanizmus, de majd amikor az unokád lába alatt hullik szét az ország, akkor te is máshogy fogod gondolni a dolgot, már ha nem lincselnek meg addig (nehogy azt hidd hogy egyedi és újkeletű dolog volt amit a média nemrég felfújt).

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#194) dabadab válasza nguru (#178) üzenetére


dabadab
titán

''Szerintem a cigányoknál elsősorban az ÉRTÉKREND-el van probléma! Amíg pl. náluk a lopás nem bűn ne akarjunk Európai polgárt nevelni belőlük! Először a fejekbe kéne rendet rakni!''

Azert jogkovetes teren nalunk is lenne hova fejlodni, ekes peldaja mondjuk ez a topik: [link]. Szintisztan ott van a ''nincs ra penzem, ezert elveszem'' mentalitas.

DRM is theft

(#195) Zenty


Zenty
őstag

Igen ez a majmolás támogatásal le kéne állnia az államnak. És senkit se kéne támogatni se jobban se rosszabul.
Mivel magyarázzák milyen alapon kaphat valaki ingyen lakást csak ugy és ,leginkáb csak róma?
Ez nem megkülönböztetés a magyaral szembe? Mehetnék én is sírni ,hogy jajj megklünböztettnek ,helyettük dolgozok ,hogy kapják a segélyt meg a luxus életett fentartsam nekik, mert a származásuk megkövetteli.( ennek nem forditva kéne lennije? :D)
Csak kérdezem ilyenkor ne legyen előítélette az embernek vagy forradalom érzete?
De nemszámit kapják csak továbbra is az ingyen élő arany életett,de akkor már legaláb a elvárható lenne a velünk szembeni tisztelet ,de nem mih mind szemetek vagyunk rasszisták ( az ajass eltartóik :D)
A szokásos közhely ,hogy tsz kivétel ( őszintén életem során még ezzekel a kivételekel nem találkoztam :) pedig sajna volt sok tapasztalatom velük..)
Szal a külön támogatást max ezeknek adnám ,de a többségük menyen amerre lát...

Guild Wars - Zenty a survivor

(#196) piqla válasza Vision (#185) üzenetére


piqla
őstag

Ehhez nem kell statisztika, nezzel korul: a belet kidolgozo embereknek ritkan van ''idejuk'' ket-harom gyerekre, netalan tobbre. Nekik meg mibol all egy nap? Esznek, isznak, a harmadikat mindenki kitalalja.
Nem lattam meg ciganycsaladot 10 fo alatt, es nem azert, mert az apanak es az anyanak 4-4 apja lett volna.

Szereted az állatokat?

(#197) Dare2Live válasza kovy79 (#186) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

erre mondta nemrég egy haverom, hogy nem lakást kéne nekik venni hanem repülőjegyet svédországba. najó ez gonosz de hogyis volt balra india, jobbra strasburg?

Arról, hogy a bűnözés mennyire elfogadott cselekedett sok cigánynál arról meg álljon itt ez az elhíresült példa:[link]
No Comment

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#198) Dare2Live válasza dabadab (#194) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez a példa sose jó.
Hadnehozzam a szokásos példát, hogy más egy kocsit, ellopni és nagyon más egy könyvet lefénymásolni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#199) qqtska


qqtska
csendes tag

Sziasztok!

A cikk tényleg nagyon jó, és azt hiszem hiánypótló.
Csak a nagy kérdés nem a múlt elemzése, hanem ennek a társadalmi rétegnek a jelene és a jövője. Remélem ez a cikk folytatódik és ezekre a kérdésekre is kapunk legalább egy két alternatívát.

üdv!

(#200) dabadab válasza Dare2Live (#198) üzenetére


dabadab
titán

Itt konkretan arrol van szo, hogy jogkovetes, ami azt jelenti, hogy aszerint cselekszunk, amit a torvenyek eloirnak (az osszes, nem pedig nehany osszevalogatott darab). Ugyanis ha azt mondjuk, hogy ''nekem jogom van bizonyos torvenyeket athagni, mert nincs penzem, akit a torveny ved, annak meg van'', akkor az pont az a mentalitas, amit itt eleg sokan kritizalnak, es amirol ugy velik, hogy ez a ciganyok kizarolagos es altalanos tulajdonsaga.

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] De kik azok a cigányok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.