Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Alapvető gond, hogy sok ember azért csal adót, mert nem tud anélkül normális szinten élni Vegyünk 1 átlag diplomás embert... németországban 2.000 euro alatt nem keres 1 se, de pl az egyetemi tanárok keresnek akár 8.000euro-t is. (barátok között 2millió ft). Itthon ittvan az egyetemi docens, ugye Ph.D doktor, jobb esetben kap kézbe 200-et. Ez már pofátlanság. De az még aztán méginkább, hogy ha Ő a tanszékének szerez egy külső (céges) megbizást, és azt a munkát elvégzi(k), akkor az összegnek kb a 30-35%-át kapja meg az, aki a munkát végezte, mindenki más meg gazdagodik a semmiért. És sajnos elég sok helyen ez van. Hát nem is csodálom, hogy emellett mindenki adót csal.

Másik: nem is lenne azzal baj, hogy a fizetések kisebbek, mint külföldön... csak aza a gond, hogy alig olcsóbb valami... olcsóbb a lakás, a tömegközlekedés, meg az alapvető élelmiszeri cikkek 1 része, és pont.

Hála Istennek, volt alkalmam néhányszor nyugati országokban járni. Az összes számitástechnikai/elektronikai cikk, a márkás (nem a nagy női divatmárkákra, inkább adidas, nike, puma, mark, stb-re gondolok) ruhanemük, a telefon percdijak, az internet olcsóbb, mint itthon. És én sem fogom megvenni a boltban 4.200ft-ért a 0.7l amarettot, ha van, aki dutyfree-ből hoz nekem 3.500ft-ért 1 litert. Aki meg ennyire gyorsan akar gazdagodni (20% fölötti haszonkulcs), az sztem nem is érdemli meg, hogy tőle vásároljak.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.