Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az én Mastercardomnak 3 év az érvényességi ideje. :)

***

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

Az így kiszámított összeget a Bank az elszámoló devizára jegyzett kereskedelmi devizaközép árfolyamon először forintosítja, majd a forint összeget, az általa jegyzett kereskedelmi devizaközép árfolyamon számítja át a kártya fedezeti számla devizájára (forint).
Tehát jobban megéri külföldön felvenni pénzt kártyával, mint itthon valutaárfolyamon vásárolni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) ollie válasza tkazmer (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszem.
Nekem egy pár ezer forintos KP (ha jól emléxem 6000 körül) felvételért külföldön 2 ezer Ft díjat kellett fizetnem.

***

(#4) tkazmer válasza ollie (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

De gondolom ha mondjuk 100k-t veszek fel, azért nem nő arányaiban:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) Andie válasza tkazmer (#4) üzenetére


Andie
őstag

Én legutóbb görögben felvettem kb 100ezer ft-ot (direkt nem vittem sok eurót), és olcsóbban váltotta, mintha itthon a Mamutban átváltottam volna előtte. Évek óta szivtam emiatt, és most nem :)
Nyilván nagyobb összegnél jobban jársz - bár a bank tranzakciós dija is sokat számit. OTP Visa classic elég olcsón számitja pl.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#6) tkazmer válasza Andie (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Na ez jó hír, úgyis lassan itt a nyár, és pont görögo-ba megyünk, és szerintem pont van otp-s visa classic is:D Igazából azért lepett meg a dolog, mert még mindig nem tudom elfelejteni, hogy a citibank meg tavaly augusztusban 29x forintért váltott nekünk eurót(arany színű visa classic).

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) Bash


Bash
őstag

VISA Platinum, Signature?
Abban igazat adok, hogy Magyaroszágon valószínűleg nem igazán terjedtek el, de külföldön nem túl nehéz hozzájutni, és főleg utóbbi rengeteg előnnyel jár.
Az utolsó mondathoz annyit fűznék hozzá, hogy sok-sok éves kártyás fizetéseim (online és offline egyaránt) során talán 1 hellyel találkoztam, ahol nem fogadtak el MasterCard-ot, csak VISA-t, szerintem gyakorlatilag egyenértékűek. Szerencsére van mindkettő, talán több is mint kellene. Cash-t abszolút nem hordok magamnál már évek óta, nagyon jól megvagyok nélküle.

http://bashtravel.com/

(#8) tkazmer válasza Bash (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

De jó lenne, ha ideát is meg lehetne lenni cash nélkül...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) Andie válasza Bash (#7) üzenetére


Andie
őstag

Jó, hogy állást foglalsz, mert sajnos az ottani viszonyokról nemsokat tudok :(
Az emlitett kártyákról csak hallottam, sajna sokat nemtudok róluk, utánnanézek.
Köszi a kiegészitést, akkor már le vagyunk maradva szitu ügyileg, tehát kérem figyelembe venni Bash realtime tapasztaltait : egyenrangú a 2 kártyafajta :D

Énis álmodok egy világot magamnak, ahol nem kell 2 kiló apróval, meg kötegnyi kpval járkálni, és 2 napig tartozni a kollegának, mert épp fizetni kell valamiért és nincs nálam kp. Hacsak lehet, nem tartok magamnák pénzt, max 1-2ezer ft-ot. Inkább megyek 2 utcát még, hogy kártyás helyet találjak. Telefont kártyával töltök netbankkal, számlákat kártyával fizetem, albit kártyán utalom, tescóban kártyával fizetek, benzinkútnál, stb.
De itt még ezzel nagyon macerás. Sarki bolt, cukrászda, posta, ebédrendelés, stb...
De álmodok egy világot, ahol lesz a böröm alatt egy chip, és nem kell 26 féle igazolvány, nem kell 3 bankkártya, shopkártya, azonositás, stb... csak ez az 1 chip...
Node ez más sztori :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#10) dabadab válasza Bash (#7) üzenetére


dabadab
titán

Platinum Mo-n nem hogy ''nem terjedt el'', hanem egyaltalan nincs. Gold van, de az meg semmi ertelmesre nem hasznalhato, sot, mivel a legtobben azt se tudjak, hogy mi az, meg villogni se lehet vele :) (Ausztriaban meg egy csomo helyen fizetni se, mert csak Mastercardot fogadnak el)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#11) moma válasza ollie (#1) üzenetére


moma
őstag

Legutóbb nekem a visa classicot, atták három évre és baromi gáz. Még másfél év hátra van és a kártya már tiszta kopott és egy helyen picit be is van repedve. Nem tom, hogy fogom kihúzni vele addig :D Jobban örülnék ha ahogy eddig évente cserélnék...

we all deserve a bit of luck.

(#12) doc


doc
nagyúr

jó cikk, köszönjük :)
én szívesen olvasnék még pl. a CVV2/CVC2 kódokról
főleg hogy pár helyen már ilyennel rendelkező Visa Electront is elfogadnak a neten

(#13) t72killer válasza Andie (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, azért jártál jól, mert az OTP-nek elég jók a devizaárfolyamai (valutára sem rossz), 400€-nál meg nem túl feltűnő a 4-5€-s kp felvételi ktg. bár én ha lehet közvetlen fizetek vele (szállás, kaja...)

#11 kell neki egy puha tok:DDD

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) ollie válasza Andie (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De álmodok egy világot, ahol lesz a böröm alatt egy chip, és nem kell 26 féle igazolvány, nem kell 3 bankkártya, shopkártya, azonositás, stb... csak ez az 1 chip...

Hehe, sokan még attól is kiakadnak, hogy a Windows-t aktíválni kell. Mi lesz majd, ha ilyen chipet akarnak bevezetni?

Na meg mi van akkor, ha egy rendszerhiba miatt összetéveszt a rendszer egy sorozatgyilkossal? Láttad a Különvélményt?

[Szerkesztve]

***

(#15) Andie válasza moma (#11) üzenetére


Andie
őstag

NAugye, hogy hozzászóltál! :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#16) tkazmer válasza ollie (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

Vagy a nem rendszerhiba miatti problémákra jó példa a The Net(magyarul A hálózat csapdája néven fut asszem)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#17) gLes


gLes
őstag

Ezek szerint konkrétan az online vásárlás Imprint-nek számít? :U

(#18) Andie válasza gLes (#17) üzenetére


Andie
őstag

Nem. Az Imprint az a müvelet, amikor a dombornyomott kártyát azzal a régi reszelős módszerrel rásatirozzák egy papirra. Igy megmarad a kártya lenyomata, késöbbi elszámolásra. Egyszerübb, mint felirni a számokat rajta.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#19) Renwick


Renwick
őstag

Respect ismét, és ismét néhány addendum. ;)

-a MasterCard kártyák felsorolásánál kimaradt a MasterCard Electronic (kb. a Visa Electron megfelelője),

-az érvényességi idő (szintén a MasterCard kártyáknál) nekem kicsit zavaros, én legalábbis nem két évről tudok (lehet ezt bankja válogatja),

-a presztízskártyáknál esetleg meg lehetne említeni, hogy a szokásos éves kártyadíj a dombornyomású kártyák díjának háromszorosa, a sima debit kártyák éves díjának pedig akár tízszerese is lehet,

-esetleg érdemes lenne említést tenni a prepaid kártyákról (meglepetéskártyák), illetve a junior kártyákról, azok igénylési feltételeiről.

De továbbra is respect... :R

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#20) Kraptor válasza Bash (#7) üzenetére


Kraptor
őstag

Bash azt ne felejtsd, hogy Mon a kártyák 90% vagy még több az nem hitel hanem debit kártya. Nagyon kevés a hitelkártya és ami van az is jó fos.

(#21) Andie válasza Renwick (#19) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm Renwick, a kiegészitéseket külön!

- MC electron télleg kimaradt... :B Odairom, hogy same as visa. mer valóban
- érv. idővel énis bajban voltam, főleg, hogy néhányan azonnal lecsaptak rá, mondván nekik 3 év :) Elég baj az, mivelhogy nekem 1 év alatt is úgy lekopott a mágnescsik, hogy már néhány régebbi POS 15-ödjére olvassa csak be, a mögöttem várakozók nagy örömére. Oda fogom irni, hogy ''nálunk''. Azaz bankfüggö.
- elite-kártyáknál emlitettem (vagy csak akartam?) hogy a nemcsak a szolgáltatásaik, de az áraik is hatványozottan nagyobbak... igy konkrétan kijelenti, hogy 10x-ese, nemmertem, lásd: érv. idö :)
- junior-, smart-, okos-, shop, egyéb kártyákról a köv részben szeretnék majd irni, ahol a chippessel is foglalkozok.

Tiszteletem! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#22) Kraptor válasza Kraptor (#20) üzenetére


Kraptor
őstag

Még valami külföldön ugye a sima, gold és platinum között még a hitelkeret is más és még azt is jelöli és sokkal több szolgáltatás is jár hozzá mint itthon, egyáltalán itthon jár valami? Plusz USAban régebben szinte mindegyik kártyánál elengedték az éves díjat, nem csak az első évben, hanem egyszerűen nem volt éves díj. Nem tudom, hogy ez most is él e vagy nem.

Kp felvételt teljes mértékben a bank határozza meg, pl nálam MKB külföldi ATMböl 7 USDt számol fel minden összegnél, ha 20et veszek ki ha 200et, míg Erste az 1000FT+1,5%/kivétel.


Van még Amex és Discover is ami még elég elterjedt kinn Amcsiba. Amex az egy kicsit másabb legalább is az alapötlet más volt régebben, de abbol aszem a legdurvább kártya az Amex black[kép]

[Szerkesztve]

(#23) t72killer válasza Kraptor (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

USA-ban 2 bankot ismerek: First National és a Wells Fargo - náluk van kártyadíj (viszont az electron vackokat nem ismerik, alapban VISA debitcardot kapsz kb évi 20$-ért - aztán lehet kérni creditcardot is)

Ettől flenül lehetnek bankok, ahol nincs kártyadíj, pl a svájci Coop ad ingyen hitelkártyát (rendes Visa v Mastercardot) ill. vhol diákszámlához jár ingyen hitelkari.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Kraptor válasza t72killer (#23) üzenetére


Kraptor
őstag

Én Bank of Americat ismerem ott majdnem mindegyik Credit/debit kártyánál nincs éves díj[link]. Csak a nagyon speciális kártyáknak van díja. Discover kártyánál nincs díj:[link]

[Szerkesztve]

(#25) Kraptor válasza Kraptor (#24) üzenetére


Kraptor
őstag

First National is van olyan ahol nincs éves díj:

[link]

(#26) gLes válasza Andie (#18) üzenetére


gLes
őstag

Azt én tudom, de gondoltam, hogy elméletben az interneten is csak ilyen kártyával lehet vásárolni, mert nekem hiába van Visa Electron rábiggyesztve a Junior-os bankkártyámra, csak a boltban tudok fizetni vele, meg ATM-ből vehetek ki pénzt, internetes vásárlásra nem tudom használni, mert sehol nem fogadják el. Ennek mi az oka? :U Vagy csak átsiklottam rajta? :DDD

(#27) Andie válasza gLes (#26) üzenetére


Andie
őstag

Igen, átsiklottál, bár én sem voltam túl részletes és egyértelmü ebben a kérdésben.
Tehát most akkor világosan: Az internetes azonositáshoz (egyáltalán, bármilyen offline azonositáshoz -az internet sok esetben ilyen, pl a skype szervere nembiztos, hogy be van kötve a VISA-hoz, online authorizációra) dombornyomott kártya kell. És itt nem a dombornyomás a lényeg, hanem az ehhez szorosan hozzátartozó CVV2 kód. Ez a kód a 16 számból álló kártyaszám mellett még plusz 3 szám. Általában a kártya hátoldalára irják rá. Ez egy olyan extra kód, amit még pluszban meg kell adnod netes vásárlásnál. Amolyan aláirás forma. Ha valaki egy adatbázisból ki is lopja a kártyád számát, nevedet, stb, ezt a kódot nem fogja tudni. (amig el nem lopja az egész kártyádat)

[kép]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#28) gLes válasza Andie (#27) üzenetére


gLes
őstag

Így már világos :U

(#29) Kraptor válasza Andie (#27) üzenetére


Kraptor
őstag

Ez így ízért nem teljesen igaz. Nagyon sok helyen nem kell a verification kod még mindig. A visa electron és a sima Visa között meg szem a számjegyekben volt eltérés régebben igazából és ''külön'' rendszerben is voltak/vannak, mert ugye elvileg az electron csak arra volt kitalálva még anno, hogy ATMböl kpt vegyél fel és kész csak mára ez kihalt(USA) vagy átalakult(Europa).

[Szerkesztve]

(#30) Andie válasza Kraptor (#29) üzenetére


Andie
őstag

Netes vásárlásnál nem kér vertification kódot?? Hol, melyik cég?
Az az érzésem, azok akkor phisingelnek... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#31) Bash válasza Andie (#30) üzenetére


Bash
őstag

Sok helyen nem kérik még most sem, bár egyre kevesebben vannak. Nem phishing, egyszerűen vagy lusták, vagy nincs meg az erőforrásuk, vagy nemtörődömök, vagy mert még senki nem kényszerítette őket arra, hogy használják.

http://bashtravel.com/

(#32) Kraptor válasza Andie (#30) üzenetére


Kraptor
őstag

pl www.bestwestern.com de van még egy csomó ilyen:):) mint ahogy BAsh is írta.

(#33) - iSO -


- iSO -
tag

Dombornyomott kártyának magasabbak a fenntartási költségei, mint a normálnak ? (OTP tapasztalat érdekelne.)

Köszi:
iSO

(#34) t72killer válasza - iSO - (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyar viszonylatban igen, mert az éves díj sok. (olyan 3-5kHUF 0-1k helyett) A többi költség viszont kb uannyi, mint electron kariknál.

Sajna nagyon rámentek arra, hha neten akarsz fizetni v paypalozni akarsz, utazol, akkor fizess jó sok éves díjat. Azt nem hiszem, h a banknak többe kerülne egy centtel is (főleg, h pl a VISA rendszer lesápolja a boltot is, ahol a karival vásárolsz)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) - iSO - válasza t72killer (#34) üzenetére


- iSO -
tag

Köszi! A választ...
Bementem az OTP-be..

Normál elektronikus kártya éves díja 1700 HUF
Dombornyomott 3700 HUF /év
Ezzel nem is lenne semmi baj, de az igányléséhez vagy arra megy folyamatosan a jövedelmem, vagy készítéskor kell, hogy legyen rajta 300.000 HUF...

Hmm... Annyi pont nem volt nálam :p

:R
iSO

(#36) Kraptor válasza - iSO - (#35) üzenetére


Kraptor
őstag

olyan sok? Általában 50e elég szokott lenni, mondjuk OTPt nem ismerem.

(#37) bod101


bod101
aktív tag

Mennyi az átfutási idő egy tranzakciónál? Pl.: ha angliában levesznek x ft a számlámról mikor jelenik meg rajta?
Visa electron kártyát neten nem fogadnak el sehol (pl. szállás kifizetése)? Akkor miért van az újabbaknak már az a bizonyos 3 száma.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#38) Andie válasza bod101 (#37) üzenetére


Andie
őstag

Az átfutási idő az függ a kezelő rendszertöl (visa/mc), az elfogadó és a kibocsátó bank kommunikációs módszerétöl, és szerencsétlen esetben a Hold fázisaitól is :)
Mondhatjuk úgy, hogy az általad vázolt esetben másnap már mutatkoznia kell a tranzakcióank a számládon is. De nem ritka, hogy 2-3 nap is eltelik (lásd Takarékszövetkezeti számlák)

Visa electronon még nem láttam CVV kódot, de újabban lehet, hogy raknak rá. Bizonyos esetben még azis lehet, hogy neten is elfogadják, bár ez ellenkezik az electron <--> dombornyomott elmélettel. Sikerült valahol fizetned vele?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#39) azbest


azbest
félisten

Az én kártyámon is van.. 2004es előző kártyán is volt.
A VISA kártya is lehet alkalmas netes fizetésre, ha ez engedélyezve van rajta.

A fizetés a K&H Bank által kibocsátott Visa Electron és Cirrus Maestro bankkártya használatával , illetve bármely bank által kibocsátott dombornyomott Visa és VISA Electron (az Electronnál csak abban az esetben, ha azt a kibocsátó bank engedélyezi), EuroCard/MasterCard, JCB kártyák és internetes kártyák használatával, a szükséges kártyaadatok megadásával történhet.

Egy példa a visa electronra egy cég weblapján.

(#40) bod101 válasza Andie (#38) üzenetére


bod101
aktív tag

Elvileg igen. Gyakorlatilag várom, hogy levegyék a moneyt, vissza nem szóltak, hogy baj van /amikor amex kártyával fizettem egyből szóltak, hogy nem ok a dolog/.

[Szerkesztve]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#41) shev7 válasza bod101 (#40) üzenetére


shev7
veterán

pont tegnap vettem repjegyet a klm-nel. Az SMS ''egybol'' jott, hogy levettek a penzt a szamlamrol

MOD: korabban a raiffeisennel is minden netes fizetesnel kb 5 percen belul megjott az sms, hogy levettek a penzt, bar ez nem jelent semmit, haverral is elofordult mar, hogy jopar nap utan terheltek meg.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#42) bod101 válasza Andie (#38) üzenetére


bod101
aktív tag

Sikerült vele fizetni 6 nap után vonták le a pénzt ami elég érdekes szerintem, de lényeg, hogy sikerült :C .
Tehát a visa electronnal is lehet fizetni interneten, csak kicsit lassú ;) .

[Szerkesztve]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#43) bod101 válasza shev7 (#41) üzenetére


bod101
aktív tag

Nekem 6 nap alatt sikerült.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#44) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Épp most vagyok szívásban Electron kártyával, Barcelonában akartam szállást foglalni, a hotel ugye kéri biztositékként a kártya másolatát, de se az én Maestromat, se batárnőm Visa Elctronját nem akarják elfogadni. Úgy néz ki, hogy marad az első éjszaka árának átutalása 2000 HUF tranzakciós díjért...
Tényleg, ilyenkor, ha nem jelenek meg, ugye a hotel levehetné az első nap
árát a kártyáról. Ez hogy történik? Ezek szerint egy dombornyomott kártyáról úgy is le
lehet venni pénzt, ha maga a kártya nincs jelen fizikailag??
Üdv,

(#45) bod101 válasza Oldmobil (#44) üzenetére


bod101
aktív tag

Milyen banknál vagy? Nekem elfogadták a visa electront szállás foglalásra igaz angliában. Van 3 jegyü security kódod a kártya hátulján /a kártyaszáma utáni 3 szám/? Ha nincs lehet azért nem fogadták el.
Nemcsak dombornyomott hanem visa elctronról is le lehet venni pénz a kártya fizikai jelenlete nélkül kártyaszáma + security kódod kell megadni.

[Szerkesztve]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#46) knajf válasza ollie (#1) üzenetére


knajf
senior tag

az enyém is :) kinél vagy?

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#47) knajf válasza ollie (#3) üzenetére


knajf
senior tag

vettem domaint (.com) és láss csodát 10$ 1877 forint volt... szerintem KORREKT

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#48) knajf válasza - iSO - (#35) üzenetére


knajf
senior tag

nem reklám de erste banknál 5k - és nyitsz egy folyószámlát, és 4k az éves díja a dombornyomott mastercardnak. korrekt! or NÁT?

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#49) knajf válasza Oldmobil (#44) üzenetére


knajf
senior tag

érdekes... mondjuk on line bankszámlacsomagnál ingyen utalsz netről... mastercardot nem fogadnak el? hát ez mégérdekesebb...

MÁS: nekem mindig egyből zárolják az összeget és könyvelt egyenleg mindig csak jó pár napra... sőt van hogy hétre íródik le. vásárolok, hazamegyek (2perc) és már zárolva van a levásárolt összeg. ha utalok, akkor 0 másodperc, megcsinálom a megbízást és paff már zárolva is van. miről beszélünk?

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#50) Ariadne


Ariadne
őstag

Megint jól sikerült a cikk, grat Andie! :)

A konverziós részhez egy kis megjegyzés: sajnos nem minden bank számol el valóban euróban az MC-vel és dollárban a Visával. A CIB konkrétan pl. az MC-vel Európában is dollárban számol el, ami azért szívás, ha eurós területen mozog az ember, hiába jó bank egyébként. Valahonnan az ászf-jük mélyéről bányásztam elő ezt az infót, de hogy tuti legyen, meg is kérdeztem most őket, plusz itt [link] is a táblázat alatti első sor írja. Érdekes lenne összeszedni, melyik bankoknál van még ilyen kis trükk... :U

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.