Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tkazmer válasza sgery (#50) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát nagyon úgy tűnik, hogy egyáltalán nem az alapján csinálják pl az iptv-t, meg a komolyabb sávszél emelést, hogy hol lenne rá igény, meg fizetőképes vevő. Nálunk Solymáron(egy hvg felmérés szerint az ország 3. legmagasabb átlagjövedelmű települése) pl csak 5Mbit-et kapok a 8 helyett, és nincs tudomásom róla, hogy lehetne iptv-t rendelni(pedig igencsak jó dolog lenne)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#52) ROBERTOH válasza tkazmer (#51) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nem a pénz és az igény a mérvadó, hanem hogy milyen minőségű a vonal illetve milyen messze van az elosztó berendezéstől!

ez a kedvenc aláírásom

(#53) tkazmer válasza ROBERTOH (#52) üzenetére


tkazmer
addikt

Na ja, de (legalábbis az én logikám szerint) oda kell jó minőségű telefonvonal és több elosztó, ahol van rá igény.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#54) ROBERTOH válasza tkazmer (#53) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ez egyértelmű! :) De mindenkinek erre van igénye, ezért általában a legsűrübben lakott helyeken cserélik ki leghamarabb a kábelt ill. bővítenek kártyát... ''általában''!

ez a kedvenc aláírásom

(#55) Vandit.


Vandit.
addikt

[link]
és megcsinálja :C

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#56) ROBERTOH válasza Vandit. (#55) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Akkor inkább ez [link] vagy ez [link] ;)
Amúgy a ''konkurencia'' sávszélemeléséről link :)

ez a kedvenc aláírásom

(#57) Probiker válasza ROBERTOH (#56) üzenetére


Probiker
aktív tag

Neszeneked Téonlájn :DDD Chello Classicom van, kiváncsi leszek arra a 10Mbit re :)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#58) btk666 válasza szepi79 (#47) üzenetére


btk666
csendes tag

PM ment a kérdésedről :)
elég sokat esett az ár, valamint a szolgáltatásokat is folyamatossan bővítani kell, hogy ugyan annyi pénzt el tudjanak kérni (ez cégfüggetlen).

egy egyszerű példa: van a nagy magenta testvér, árul egy X csomagot havi fix 4000 Ft-ért, 1 év múlva már nem fogja tudni eladni ennyiért, így változtatnia kell, vagy csökkenti a díjat, mely nyilván nem éri meg, hisz az adminisztrációs díj elvinné a hasznot
másik lehetőség =>növeljük a sebességet, mely hálózati beruházás, és ha jobban belegondolunk, akkor egyébként is megtörténne (korrozio stb)
tehát amit egyébként is megtesznek, azt adják el úgy, hogy ez egy ajándék.

másik tészta viszont az, hogy aki megkapja a nagyobb sebességet, mennyire fog ennek örülni, sok helyen perpillanat se tudja szolgáltatáni a nagy MAGENTA még a 2 megát se (ezzel nem azt mondom h mi igen...), majd emelés után észreveszi, hogy szakadozik a net, mert a vonala bár bírja a 8 megát, de azzal, hogy arra is van belőve, nem marad benne tartalék => és tényleg sokszor fog megszakadni. bosszankodás, anyázás...
csak hogy a másik oldalt is lássa mindenki

by: btk

(#59) ROBERTOH válasza btk666 (#58) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Épp azért lesz viszonylag kevés ember, akinek 2,3Mbitről 8 körülire lesz növelve. Átlagba 5-6 Mbit/s-re növelik a többségét... mondjuk az is bőven elég a felhasználók 99%-ának...Na persze ha elterjed az online televíziózás, akkor valszeg már ez is kevés lesz :))

ez a kedvenc aláírásom

(#60) raczger


raczger
őstag

Ma reggel nem volt net, ideges is voltam:)
najó elmentem a suliba és azt mondtam h ha nem lesz 4megavites a net akko ideg leszek:D
az emelés megvolt, de amint várható volt nem olyan stabil, de egész jó:)
[kép]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#61) spirit007 válasza tildy (#41) üzenetére


spirit007
senior tag

jaja , szerintem is érdemes elgondolkodni a visszalépésen , mivel úgysem fogják tudni tartani a ''mézesmadzag'' sávszélességeket , másrészt most nyílna először lehetőség (kompromisszumokkal ugyan....) , hogy jól megfing@ssuk a tékomot ;] ;] ;]

Ha ugye mindenki vissza lépne egy csomagot akkor akár 40% bevétel kiesés is előállhatna ...

(#62) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na gyerekek! Hozzám is megérkezett végre!!!! Reggel nem volt net- már is ez is gyanús volt. Erre most hazaérek, nézem h. milyengyors minden, gyorsan le is nyomtam egy speedtestet:
[kép]
[kép]
Volt ennél jobb is csak nem mentettem el. De 2 megabitről ez fantasztikus,ahhoz képest h. viszonylag kis városba élek(Mohács).

[Szerkesztve]

(#63) Probiker válasza raczger (#60) üzenetére


Probiker
aktív tag

Hát nemtudom gyerekek milyen az a tékom, kicsit kajleenak tünik. (vagy ez a speed test szart se ér :DDD :P
Miaz hogy 210kb/s és 3,4megabites?
Chello classic-om van, ami most még ugye 3megás, és 360kb/s az átlag max letöltés :U

[Szerkesztve]

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#64) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Hozzám is megérkezett. Ma délután megszakadt a net, utána a letöltési sebességem 65kb/s-ról 110KB/s-lett. Gyorsan nyomtam egy speedtest-et, az eredmény:
[kép]

(#65) Pocee


Pocee
senior tag

Itt mindenki egy mázlista...Nem olvastam végig,de úgy látom mindenki T-com-os.Bács-Kiskunban meg van a fasza EMITEL=Első Magyar Izraeli Telefontársaság,akik levédték hogy a megyében nem lehet T-com(asszem).Jelen netem 256kb le 28kb fel.korlátlan letöltéssel most 14000 a havi díjja,és sztem ez nem korrekt.Egy barátom írt levelet nekik hogy a Tcom emelget erre visszaírtak,hogy szem elött tartják a Tcom megmozdulását és üzletpolitikájuknak megfelelően döntenek majd ezzel kapcsolatban és hogy ők már számtalanszor csökkentették az árakat és növelték a sávszélt.

Más:
Valaki meg tudja mondani,hogy játéknál miért nincs 50-nél jobb pingem?a feltöltés miatt?
Mert egy ismerősömnek olyan gondja van hogy volt 50 körüli pingje emelték a sávszélét és már csak 70 a legjobb pigértéke.Ha van ilyen nekem inkább ne emeljenek sávszélt.Ha valaki ért ehhez elmagyarázhatná.

Mr.Brightside

(#66) ToxLee


ToxLee
őstag

Borsod megyébe senkinek semmi? :( (Sárospatak magaságában)

(#67) C4mp3r válasza Pocee (#65) üzenetére


C4mp3r
addikt

Nekem TVnet-em van, és meg vagyok elégedve. Szerintem nálad az 14k-s havidíj drága.

[Szerkesztve]

(#68) romolusz


romolusz
csendes tag

]Az ADSL sávszélesség emelés hogy zajlik egyesével minden embernél vagy kijelölnek egy csomó emerkét és úgy? valaki magyarázza már el mert még nem emeltek nekem és már nagyon várom előre is kösz!!

[Szerkesztve]

Gégény József

(#69) btk666 válasza romolusz (#68) üzenetére


btk666
csendes tag

alapvetően a központ és a modem szinkronja határozza meg a szinkront
a dolog egyszerű: a központban beállítják az új csomagokat (most t-com-nál van asszem 4), hogy mennyi a letöltés / feltöltés, majd a központban átállítják a vonalad az új csomagra
modemen a szinkron megszakad, majd újraszinkronizál és akkor már az új értéken kommunikál a központ és a modem
reménykedj, hogy a vonalad bírni fogja a nagyobb sebességet, ha nem, akkor sűrű szakadozásnak leszel a tanuja

egyre több bejelentés érkezik hozzánk is hogy sávszélemelés óta, egészen egyszerűen xar a net..
el lehet gondolkozni
ha lehet választani egy stabil de lassabb vagy egy gyors de szakadozós net között inkább az előzőt választanám
az első úgyis a nonstop dc, torrent, kazaa stb-zőknek való, ott annyira nem para ha többször megszakad

by: btk

(#70) raczger válasza btk666 (#69) üzenetére


raczger
őstag

nekünk szerencsére nem szakad meg, de ingadozik a net, mondjuk ez várható volt, de átlagban 3,5 megabittel magy a 4 helyett, és ez szerintem jó arány :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#71) wiggen123 válasza btk666 (#69) üzenetére


wiggen123
aktív tag

A szakadozós dolgot csak megerősíteni tudom :( Mióta emeltek (1M- > 4M) szakadozik ezerrel.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#72) szepi79


szepi79
őstag

nagyon szakad nálam is a net, úgyhogy megyek át másik szolgátatóhoz (viszem a telefont is)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#73) athomi válasza C4mp3r (#64) üzenetére


athomi
veterán

hozzám 3 napja érkezett meg
64kb/s-ról 135kb/s-ra ment a letöltés :P

(#74) ToxLee


ToxLee
őstag

Nálam 130ról 450-re :P :R

(#75) copass


copass
veterán

[kép]
előtte 260k val jött bárhonnan, most 650k átlag, de volt 850-900k is, magyar szerverről.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#76) btk666 válasza szepi79 (#72) üzenetére


btk666
csendes tag

amennyiben eddig adsl-ed volt, és a másik szolgáltató alatt egy másik ADSL szolgáltatót értesz, akkor ugyan az lesz a hibajelenség, lévén a másik szolgáltató is csak bérli a vonalat a helyi szolgáltatótól
ha adsl-ed volt, akkor felüdülés lehet pl egy kábeles szolgáltató
UPC-vel még nem volt dolgom, nálunk sajnos a régi kábelesünket pl felvásárolta :(
de az tuti hogy a kábelnet más, mint egy adsl

by: btk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.