Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdey_a


erdey_a
őstag

kopipészt?

Vérboci

(#2) #43960832 válasza erdey_a (#1) üzenetére


#43960832
törölt tag

...gyanús. :DD

(#3) Andie


Andie
őstag

Köszönjük az érdekes cikket! Nekem mondott új dolgokat.
Kicsit mélyebben a témába ásó infók: [link] , jobboldalt Tartalom -> Csernobil.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#4) Rive


Rive
veterán

[link]

Különösen az utolsó bekezdésre hívnám fel a figyelmet:
A kutatócsoport 2000 óta tanulmányozza Csernobil környékén az élővilágot, és arra jutottak, hogy bár helyi növények és állatok esetében háromszor nagyobb a genetikai elváltozások, mutációk előfordulási sűrűsége, mint általában, a nukleáris katasztrófa hosszú távon kisebb kárt tett az élővilágban mint az emberi tevékenységek, például a gépesített mezőgazdasági termelés.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Még vírus is született e nap tiszteletére.

[link]

Ezen a napon ''tette tönkre'' a cih a vinyókat, és ha tudta akkor bios-t telenyomta szeméttel, aminek következtében a géped egy rakat ócskavassá változott. Akkor még nem írtak bios minden sarkon.

[Szerkesztve]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#6) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok ide is tarozik meg nem is hogy volt egy film amit a national geographic leközölt annó és bemutatta a Csernobili balesetet..Erről a filmről tud valaki vmit?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#7) ÉM válasza kavicssli (#6) üzenetére


ÉM
tag

Az NGC-n a katasztrófák nyomában című sorozat egyik része foglalkozik csernobillal. A Discoveryn is volt pár film róla: A csernobili csata, Nulladik óra, stb.
Ezeket megvannak divxben, azért vagyok ilyen jól informált :D

Amúgy, ha már évforduló van, talán számíthatunk rá, hogy ismétlik mostanság ezeket a filmeket. Legalább is a szerkesztők helyében én ezt tenném. :U

(#8) #43960832 válasza ÉM (#7) üzenetére


#43960832
törölt tag

Én már nagyon rég keresem az Atomkatonák című filmet, szintén a Discovery-n volt. Nincs meg esetleg?

(#9) Vamp


Vamp
senior tag

''A nyugati atomerőművekben a reaktorelemeket vízzel hűtik.''


Ez az állítás teljes mértékben igaz, azonban az RBMK (a csernobili, valamint több szovjet reaktor neve) reaktorokat is vízzel hűtik, a technológiák között a különbség abban rejlik, hogy az RBMK esetén a szabályozórudak felületének egy részét grafit fedte, a neutronnyelő bóracél mellett. Csernpbil esetében a visszavett hűtővízmennyiség miatt odabent megszaladt a xenontermelődés, ami irreálisan magasra nyomta a szabályozórudakat. Innen nem volt megállás, a túlhevülés miatt elgörbültek a rudak, visszatolni nem lehetett őket.


Vízet tehát mindenhol alkalmaznak, a különbség a szaályozórudak felépítéséből adódott.

(#10) ktg3


ktg3
őstag

nekem tetszik:R

(#11) SLYM válasza erdey_a (#1) üzenetére


SLYM
veterán

ha az, ha nem, nagyon érdekes írás

(#12) SLYM válasza SLYM (#11) üzenetére


SLYM
veterán

LOL! mosthogy nézegettem a képeket ott a 6. képen ott a Stalkerből jól ismert óriáskerék :Y mekkora jó :D

[Szerkesztve]

(#13) SLYM válasza Vamp (#9) üzenetére


SLYM
veterán

erről jut eszembe

''A reaktormag teljes leolvadása azonban nem történik meg, és a tüzet néhány nap alatt eloltják. Így a reaktormag teljes radioaktívanyag-tartalmának csupán 3,5%-a szabadul ki''

mi lett volna ha kijön az egész :Y jól benéztük volna...

(#14) erdey_a válasza SLYM (#11) üzenetére


erdey_a
őstag

bizonyítékaim vannak ;)

Vérboci

(#15) SLYM válasza erdey_a (#14) üzenetére


SLYM
veterán

[kép] :D

(#16) horvathd válasza Vamp (#9) üzenetére


horvathd
aktív tag

Kicsit pontositanek.
A hiba nem a szabalyozorudakban volt, mert az neutronelnyelo anyagbol keszul minden esetben.
A baj az volt, hogy az RBKM-ekben a moderator grafitbol keszult, ami szukseges a neutronok lassitasahoz, hogy ujra maghasadast tudjanak letrehozni.Csernobil eseteben, a viz elforrt, de a moderator tovabbra is ott volt, tehat a lancreakcio tovabb folyt.
A modern nyugati reaktorknal (koztuk a paksiak is) ugyanazt a vizet hasznaljak moderatornak es hutokozegnek, igy ha elforr a viz, akkor a lancreakcio is leall.

Udv.: David

Ui.: Elnezest az ekezetek hianyaert.

"The Kid just rages for a while."

(#17) Vamp válasza horvathd (#16) üzenetére


Vamp
senior tag

Akkor úgy mondanám, a hiba a szabályozórudak tervezésében volt.

(#18) horvathd válasza Vamp (#17) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem, a szabalyozorudak es a moderator az ket kulonallo dolog.
A balesetnel a kezelok huztak ki a szabalyozorudakat, de a grafit fixen bent volt a reaktorban.

"The Kid just rages for a while."

(#19) bbandi válasza horvathd (#16) üzenetére


bbandi
tag

Nem venném olyan szigorúan a ''nyugatit'' meg ''keletit''. A világ 3 első reaktora is RBMK rendszerű volt amerikában. Igaz hogy csak néhány évig mentek, és ha jól emlékszem amíg mentek néhány mérföldes közelükben civil nem lehetett, de nyugati volt.

(#20) horvathd válasza bbandi (#19) üzenetére


horvathd
aktív tag

Igazad van, akkor ugy modositanek, hogy a korszeru nyomottvizes reaktorok ...

[Szerkesztve]

"The Kid just rages for a while."

(#21) george11


george11
senior tag

Egy képgaléria a témához kapcsolódva : [link]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#22) Vamp válasza horvathd (#18) üzenetére


Vamp
senior tag

http://www.npp.hu/tortenelem/balesetek3.htm


Lap közepe.

(#23) Vamp válasza george11 (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Úristen, micsoda beteg galéria... Bár szerintem a grafikák a falakon photoshoppal készültek...

(#24) horvathd válasza Vamp (#22) üzenetére


horvathd
aktív tag

A leiras jo. Engem az zavart meg, hogy eloszor azt irtad, hogy a keletkezo xenon nyomta ki a szabalyozorudakat, pedig nem, azokat az operatorok huztak ki.

"The Kid just rages for a while."

(#25) bLaCkDoGoNe válasza SLYM (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Amit május 1-én akartak felavatni, így végül soha nem használták.

Néhány érdekes videó Pripjaty témában:
Pripjaty építése: [link]
Pripjaty mindennapjai és kitelepítés utáni sivársága: [link]
Ghost town:
[link]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.