Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #31757056


#31757056
törölt tag

Hiányolom pont a lényeget, a München-i látképeket! :)

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Igen, pár kép jól jönne a város(ok)ról.

Jó kis írás, nagyon tetszett. :K
Aki pedig irigyli a kamionosokat, egyéb hosszútávú szállítókat, annak figyelmébe ajánlom a zsömlés-kolbászos-térkép nézegetős képet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) |*HayHa*|


|*HayHa*|
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek, a blog szerkesztve, kiegészítve képekkel, és egy kiemelt megjegyzéssel, ami még érdekesebbé teszi ezt a kis utat :)

#### I <3 Deutschland ####

(#4) Vakegérke válasza |*HayHa*| (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Van még autókról egy száz kép, de itt lehet hogy nem érdekel pár embert :) (Porsche, és ilyen Magyarországon nagyon ritkán látott márkák.)"

Nyomasd csak, ha van rá mód. Akit nem érdekel, vagy elunja, nem kattint a linkre.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) brumesz


brumesz
aktív tag

hm, tetszett.amúgyis nagyon szeretem az ilyen útleírásokat
:R

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#6) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Élvezem mindig az ilyen útleírásokat, én imádok utazni, 1000km meg sem kottyan, akkor indulnék el igazán. :)

Jöhet gyakrabban is! :)

(#7) keIdor válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


keIdor
titán

Hehe, akkor egyformák vagyunk. :K Még vezetni se sok 1000km/nap, persze autópályán... Bizony szép is Németország, bár az igazi nagy hegyek délebbre vannak. Közel voltatok a Zugsplitze-hoz is, ami Németország legmagasabb hegye. 2963m és fele Ausztria területén fekszik.
1-2 saját kép róla: :)
Zugsplitze környéke az osztrák oldalon
maga a hegy
(Bocsi a telefonos képekért, pont akkor merűlt le a gép, így csak telefon maradt...)

Hmm, lehet nekem is kéne írnom egy Blogot a nyári alpoki kirándulásról... amúgy gratula az első blogodhoz!

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) kristoof92


kristoof92
tag

Jó kis beszámoló.

ui: A "Bayern München stadionja" kép nem is a München stadionja, hanem az Olimpiai Park. A Bayern stadionja az autópálya mellett van.
Allianz Arena

[ Szerkesztve ]

(#9) |*HayHa*| válasza keIdor (#7) üzenetére


|*HayHa*|
aktív tag

Köszi Keldor! Várom a blogodat, bár már egy pár száz képet láttam erről a kirándulásról :) Deutschland über alles :R :R

Közkívánatra a blog kiegészítve autós képekkel!

Kristoof: Köszi! Javítva!

[ Szerkesztve ]

#### I <3 Deutschland ####

(#10) Klemice


Klemice
senior tag

Willkommen in Deutschen Republik

[ Szerkesztve ]

(#11) |*HayHa*| válasza Klemice (#10) üzenetére


|*HayHa*|
aktív tag

:R :R Javítva :R :R

#### I <3 Deutschland ####

(#12) JRF


JRF
csendes tag

A Porsche a 2001-es Turbo a '97-es Carrera (aztán lehet hogy a vászontetős később jött) és a régi (996? a lényeg, hogy akkor, amikor a Porsche épp csak megúszta a csődöt) Carrera elegye. Mondhatni ötlettelen. Ki a főnök? Csak nem Ferdinand unokaöccse, vagy ő halt meg pár éve? Tiszta gagyi lett a Porsche design. Sajnos csak azon jár az eszük, hogy felfalják a VW-t (ócóbb fejlesztés?). Nem csoda, hogy megint van orrmotoros kocsijuk. :N

(#13) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Komolyan levetted a Jaguárral az X betűt? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) |*HayHa*| válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


|*HayHa*|
aktív tag

Lele :) Itt a kép :)

#### I <3 Deutschland ####

(#15) (Kolombusz) válasza |*HayHa*| (#14) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szegény verda az enyészeté lett.
A motort azért hazahozhattátok volna belőle, hátha lehet vele valamit kezdeni. :DDD

(#16) lorenzen


lorenzen
aktív tag

A "nem tudom mi"t úgy hívják, hogy:
Propyläen (am Königsplatz)

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#17) Eastman


Eastman
őstag

Hahó, én Szilveszterkor voltam Münchenben a barátnőmnél. Nagyon jól éreztem magam! :K Ha nem zavar kiegészítem egy-két magyarázattal és január eleji képpel a beszámolód.

Először is (fontossági sorrendben :) ) a Highline Towers képednél jobboldalon a Lövenbrau sörgyárat és a sörkertet láthatjuk! ;) Nagyban itt és az oroszlán itt.

A Bayern München stadionja. című képednél (az autópályán útban a BMW gyár felé) jobb oldalon az Olympiapark részeként az Olympiahalle széle látható. Középen az Olympiahalle mögötte a TV torony (annak a tetején a körbeforgó étterem :Y és a Rockmúzeum!!!) balra a háttérben a BMW gyár. Az Olympiapark elrendezése itt.
Ezt a képet az Olympiastadionból készítettem.

Nagyon érdekes a létesítmények egységes tetőszerkezete amelyből ízelítőt az Aluljáró című képeden láthatunk. Részletesebben itt, itt, itt, itt, itt, itt és itt látható. Végig lehet kirándulni az Olympiastadion üvegtetején ha megfelelő számú eurót befizetsz. Két biztonságikötél, karabíner, kísérő. (Azért van a kiskapu az utolsó képen. ) Olyen oszlopok tartják az egészet mint amiket a háttérben látsz. Plussz drótkötelek.

Egy gyönyörű panorámakép a netről: [link]

A Nem tudom hogy mi csoda, de gyönyörű volt című képeden a Propyläen (Propüleák Kapuja) látható a Königsplatzon, melyet I. Lajos a művészetpártoló bajor király éppíttetett 1848-ban. 1862-ben készült el.

Végezetül az én müncheni kedvenc "építményem". :Y ...és itt. Befordultam egy utcasarkon és elém (rám) lépett. :K :Y Elképesztő érzés volt törpeként állni elötte.

Ha szeretnétek, tűzök be Bierhaus-os képeket is. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) Eastman


Eastman
őstag

...közben az urak itt már beelőztek a pontos infókkal. :B

Kiegészítés után: Ja, hát Bömbölő meg Porsche az volt rogyásig az utakon. :K Volt amiből nénik-bácsik szálltak ki. Ugye a német nyugdíjak stb, stb, stb...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) |*HayHa*| válasza Eastman (#17) üzenetére


|*HayHa*|
aktív tag

Köszönöm szépen ezeket a hasznos infókat, amit javítani kellett, azt javítottam...

Engem érdekelnek a Bierhaus-os képek... :) Amúgy miért nem csinálsz te is egy ilyen utibeszámolót? Elsők között lennék olvasók között :)

[ Szerkesztve ]

#### I <3 Deutschland ####

(#20) hbooo


hbooo
csendes tag

Amugy Dingolfing, es kb akkora BMW gyar van a varosban mint egy fél megye.

(#21) |*HayHa*| válasza (Kolombusz) (#15) üzenetére


|*HayHa*|
aktív tag

Hát ha talán még a jaguáréval nem is, de a Pontiac motorja biztos jó lenne itthon valamire.
Mondta a főnők, hogy azt a Pontiac-ot saját lábán vitték oda a franc tudja már honnan. Lerakták, egy pár napig ott állt, majd az egyik reggel így nézett ki ahogy a képen van. Annak tördelném egyesével el az ujjait amelyik így szétverte.

(#20) hbooo: Javítva, és köszönöm! Hmm! Amikor jöttünk ki láttunk egy pár BMW logoval ellátott ojjektumot, de nem gondoltam volna hogy gyár!

[ Szerkesztve ]

#### I <3 Deutschland ####

(#22) Prof01


Prof01
veterán

Grat az íráshoz! Jó volt olvasni! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#23) |*HayHa*| válasza Prof01 (#22) üzenetére


|*HayHa*|
aktív tag

Köszönöm! :R

#### I <3 Deutschland ####

(#24) Timyyy


Timyyy
őstag

Már csak a képekért is érdemes volt idejönni, de az írás is jól sikerült! :K

(#29) cizoe


cizoe
őstag

Hallgassatok jazzt. Nyugi...

[ Szerkesztve ]

(#31) #31757056


#31757056
törölt tag

Klassz a képes kiegészítés, köszönjük :)

(#32) gaborbol


gaborbol
őstag

Jó írás, nagyon tetszett. :R
(Kolbi a műszerfalon, az nagyon ott van, magyarok vagyunk ) :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.