Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Paladin1492

Szivesen olvasnék olyat is, hogy a környező országokban, mennyibe kerül. Például Ausztriában, függetlenül mennyiért lehet megvenni.Elképzelhető hogy valahol, barátságosabb áron hozzá lehet jutni.Mert valljuk be, ezek az összegek horribilisek.És ahogy írták még nem is telefonáltál egy percet sem.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#52) daninet válasza marositech (#39) üzenetére


daninet
veterán

Inkább nem írok semmit :((

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#53) Gengi válasza AkosL (#48) üzenetére


Gengi
senior tag

Szeretem az ilyen flegma beszólásokat. Legyen 5000 Ft tartalék. (A tenyerem is bizsereg ilyenkor.) Te el sem tudod képzelni ,hogy miről írhattam ,ha leírnák egy nem is kevés ismerősömmel megesett példát keményen elszégyellnéd magad. Egy ember élete pillanatok alatt mehet tönkre pontosan az ilyen és effajta vállalások miatt. Ahhoz ,hogy valaki 2 évre előre lásson iszonyat sok idő. Megélni azt a két évet már nem olyan sok.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#54) Balupapa válasza Gengi (#53) üzenetére


Balupapa
senior tag

Ha ilyen bizonytalan a lét, minek vettél galaxy s-t? :C :C

_-=*WheelWhores*=-_

(#55) AkosL válasza Paladin1492 (#51) üzenetére


AkosL
aktív tag

Ezt most nem értem. Ha egy percet sem telefonáltál, akkor 185. Ami tényleg nem kevés, de a többihez képest azért nem horribilis.

(Svájcban 160e körül van függetlenül, ha minden igaz...)

(#56) AkosL válasza Gengi (#53) üzenetére


AkosL
aktív tag

Nem, ne 5e Ft tartaléka legyen, ha iphone-t vesz, hanem annyi, amennyiből baj esetén 1 évig el tud lenni. Nem kötelező iphonet vagy hitelt felvenni.

És nem, nem szégyelném el magam. A sors osztja a kártyákat, de te játszol....

[ Szerkesztve ]

(#57) hemaka


hemaka
nagyúr

Én mindig azt szoktam ilyen esetekben javasolni, hogy ha megtehetik a telefonért fizessenek amennyit csak tudnak, jelen esetben a legtöbbet. mivel a szolgáltatások amiket adnak hosszabb időre(24hónap), bár nagyon csábító, azt azért ne felejtsük el, hogy ez csak hatalmas markteing duma.
Ezt, meg azt adnak hozzá. Persze, mert nekik az többszörösen visszajön, ingyen vannak azok a szolgáltatások már pár hónap rabságod után is. Azután csak az ők pénztárcájukat tömöd meg, aztán örülsz, hogy de frankó, kaptam Xdb ingyen sms-t, meg Xóra ingyen telefonálást. Holott ez csak parasztvakítás, de mesterien tálalva. :D

(#58) Gengi válasza Balupapa (#54) üzenetére


Gengi
senior tag

1; Mert megtehetem.
2; 23 000 Ft-t pengettem ki érte. Hónap végén vettem így arra a hónapra már csak 500 Huf-ot kellett kifizetnem. Illetve saját magamban tisztáztam az igényeimet. Tudom ,hogy néha jó volna mobilnetezni. De mivel kb 2 óra az az idő úgy általában ,amikor nem vagyok net közelben. Így számomra szükségtelen.
Viszont telefonálni meg szoktam. Sőt inkább ezt mint az SMS-t ez közvetlenebb.

5250 Ft-omba kerül havonta ez ahogy van. Mivel az első hónap tört hónap volt 11 X 5250 + 500 + 23 000 Ft. (egy évre kötöttem tarifa hűséget) Ez cakkum pakk 81 250 Ft. Nekem ennyibe fájt a Galaxy S. Ez egy jó üzlet volt? Szerintem az.

AkosL# Hát ez durva volt...

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#59) Balupapa válasza Gengi (#58) üzenetére


Balupapa
senior tag

1 éve , venni egy iphone 3g-t garanciával, T-set 63ért? Beletenni egy üzleti előfizus T-s kártyát (netto 12ft/perc MÁSODPERC alapon) 2500FT a havi és lebeszélhető. Sztem ez mégjobb volt :P :P

(jah 1 éve van a 3G meg, 2xer halt meg, most használom a harmadikat, iphone-t nem javitanak mindig adnak ujat, mire picit is karcos lenne tönkremegy és viszem is vissza...persze a gari előről kezdődik.)

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#60) BiP válasza Balupapa (#49) üzenetére


BiP
nagyúr

Az igazság valahol a kettő között van. Nem szabad csak úgy hozzácsapni, mert az csalóka, de érdemes azt is figyelembe venni, hogy úgy mennyi. 1 szempont a sok közül.
Az igényeidnek és a lehetőségeidnek legközelebb állót kell venni, és akkor úgy jársz a legjobban.

Az üzleti előfizukkal meg flottás csomagokkal dobálózni szintén felesleges. De ha ma bemegyek, és adnak nekem olyat, akkor nem szóltam. Persze akinek olyan van, az szerencsés, és vegye nyugodtan figyelembe, de általánosítani abból szintén túlzó, ha azzal villog valaki, hogy úgy éri meg a legjobban. Persze, csak nem összehasonlítható a sima előfizukkal.

[ Szerkesztve ]

(#61) LurkerSheik válasza marositech (#39) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

"És igen, 2010-ben ha venni akarsz egy 3G-s modelt (ami 2 éves) kb. 50000 Ft körül találhatsz használtan. Van értéke. És a többi telefon?
És még sorolhatnám..."

Úgy hasra ütésre, megnéztem egy samsung i8510 árát, ami szintén 2éves konstrukció, a cég termékpalettájának szintén zászlóshajója,mint a 3g.
Minő csoda az is 50k körül kapható használtan. :U
Úgy emlékszem alacsonyabb volt az ára mint a 3g-nek, tehát még az árát is jobban tartja.
Inkább a rajongótábor, ami felhozható mellette.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#62) Gengi válasza Balupapa (#59) üzenetére


Gengi
senior tag

Akkor meg mi a túrónak beszélsz össze vissza? Ez kész. Vettél egy használt telefont jó áron gratulálok hozzá! Ha meg az eredeti tulaj nem fizette volna a számlát kilőtték volna most akkor is büszke volnál rá ,hogy milyen jó üzletet csináltál?

Az utolsó bekezdést meg nem hiszem hogy be tudod nekem mesélni. Volt egy Ipodom betojt elvittem Buda-ra az Apple szervízbe (1 héttel a garancia vége előtt). 1 hét garancia maradt rajta. Mikor kaptam egy újat....

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#63) Zirowe válasza Balupapa (#49) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Már ne haragudj, de ha az ismerősödnek az olcsó percdíj a fontos, és minden más, ami jár ehhez az ikon 600hoz nem, akkor miért nem megy flottába?
Mert így eléggé értelmetlen pénzkidobásnak hat..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#64) Cyno válasza Gengi (#53) üzenetére


Cyno
tag

Nem másról beszélünk, mint a józan paraszti észről.
Ha valaki nem tudja felmérni a lehetőségeit, az vessen magára.
Persze a munkahely elvesztése más dolog, de én pont ezért nem vennék soha műszaki cikket hitelre/előfizetésre, hacsak nincs meg az a pénz valahol máshol. Azért (hozzá teszem, hogy szerintem) bukott telefon előfizuba még nem mentek tönkre életek, de még autó lízingbe sem.
A lakáshitel, na, az más.
Elárulom, hogy ha minden jól halad, jövőre immár hárman leszünk a feleségemmel.
Persze most egy rakás dolgot intézni kell, többek között a nőgyógyászt.
Ugye szerezni kellene egy meghízhatót, tapasztaltat,stb (=iphone 4). Ennek meg van az ára, kb. a szűlés végére >200k Huf. Meg van a lehetőség, hogy simán a kerületit válassza az ember,de …
Olvastam egy topikban egy hsz-t, hogyha valaki gyereket akar a mai világban, az nehogy már ne tudjon ennyit áldozni a célra. És valahol igaza van. Ebből csak annyit akartam kihozni, ha valaki Iphone4-re ruház be, és utána havi 10k-t nem tud kifizetni, azt sajnálni biztos nem fogom.

(#65) Gengi válasza Cyno (#64) üzenetére


Gengi
senior tag

Pont ilyenekről írtam váratlan alatt. Igen nem mennek tönkre életek ,de tudod akkor az egész fölösleges volt az egész görcsölés. Az előfizetések és az előfizethetetlenséget hoztam fel példának ,hogy igenis amint aláírod tudomásúl veszed ,hogy több százezer forintot már kiadtál úgyhogy az elkövetkezendő X évre és minden későbbi döntésedre ez az egy hatni fog. Az Ikon pedig nem arról szól ,hogy üzletember vagy és fontos a beszélgetés ,hanem arról ,hogy kis hülye gyerek vagy és multimédia mániákus. (Ikon 200 korrekt ,a többi már csak fölös terhekkel bővített vacak) mindez úgy csomagolva ,hogy "ha megnézed a hülyének is megéri" . Illetve Igen ,aki nem fogja tudni fizetni azt egyértelműen kiröhögöm.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#66) luw2win válasza marositech (#39) üzenetére


luw2win
őstag

Ja csak tudod, iPhone csak egy van, pl Samu telókból többvan, nem cska egy típus jelenik meg.
De ha a csúcskategóriát nézzük pl Nokia N900 utódja Nokia N9, keresztbe lenyeli az iPhone-t még az előd is, nehogy majd az N9. És jéé ez is évente jelenik meg. Lehet hogy ha az Apple telefongyártó lenne akkor ő sem ebből az egy típusból élne meg...
Ne hasonlítsunk össze egy mindenféle cuccot gyártó céggel egy mobilokat gyártó céggel....

Az Apple sokmindenből megél, legfőképp a hülyegyerekekből, nem úgy mint a Nokia aki a telefonokból...
Értelmetlen összehasonlítani... olyan mint a Mizó Sajt meg a Milka csoki...

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#67) fixedgear


fixedgear
tag

Jólett a cikk , végére már belezavarodtam a számrengetegbe :D
én azon a véleményen vagyok hogy inkább érdemesebb mostmár várni karácsonyig
addígra kialakul egyfajta árverseny (vodánál azt mondták okt vége felé már lesz náluk is
nagyon kedvező részletfizetési lehetőségek mellet is),telenorról nincs infóm.
aki idáig kibírta hogy várjon rá az még kibírja azt a + 3 hónapot...
persze ez csak saját vélemény, de kövezzetek meg ha nincs valamilyen szinten igazam :D
:R

LG Optimus 2X P990

(#68) Jhonny06 válasza Paladin1492 (#51) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván az EU-n belül már nincs jelentős különbség. Plusz ugye ha valahol máshol veszed, akkor szállítási vagy kiutazási költség..

Gengi: Aki ilyen telefont akar venni, az ne napról-napra éljen..

[ Szerkesztve ]

(#69) AkosL válasza luw2win (#66) üzenetére


AkosL
aktív tag

Majd ha már itt van és a kezedben, akkor hasonlítgassuk őket...
Jelenleg az N8 is erős csúszásban van.

(#70) StLui válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


StLui
veterán

Teljesen egyetértek.
Szerintem onnan kell kiindulni, hogy kiválasztasz egy csomagot amit kihasználsz. Ezek után eldöntöd meg tudod e venni a telefont azon az áron amit e csomag mellé tettek. Aki nem netezik, nem sms-ezik rengeteget, az úgy érezheti egy ikon600-al, hogy csak törlesztőt fizet, de akkor neki nem ikon600 kell. Mi van ha valaki bőven túlbeszéli pl az ikon200 bennefoglalt perceit, akkor még többe került a cikkíró szerint a telefon?
Ennek a számolgatásnak akkor lenne értelme ha törlesztő részletről beszélnénk.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#71) Jhonny06 válasza Gengi (#62) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Az utolsó bekezdést meg nem hiszem hogy be tudod nekem mesélni. Volt egy Ipodom betojt elvittem Buda-ra az Apple szervízbe (1 héttel a garancia vége előtt). 1 hét garancia maradt rajta. Mikor kaptam egy újat...."

Most erre mit írjak? Aki hülye, azt verjék is át, ezek szerint csak abból tanulsz, ha egyáltalán.. ha termékcsere volt, akkor újraindul a garancia. Utána kéne nézni a dolgoknak..

(#72) Cyno


Cyno
tag

Kár, hogy olyan statisztika soha nem fog készülni, hogy az iphone userek közül, ki milyen forrásból szerezte be a telefonját. Akiket én ismerek, a legtöbbje cégtől kapta, egy aki használtan vett, és egy aki kp-re megvette. No, mind1, sokat loholtunk a témakörül, ezzel is Jobs bácsinak használva.

(#73) StLui válasza Paladin1492 (#51) üzenetére


StLui
veterán

Párizsban a Louvre piramis alatt található Apple boltban 740 € a 32GB-os
hegyekbe volt, iPad is ugyanígy, rengeteg kipróbálható és vitték a népek tömegével, volt előfizuval is. Ez a bolt:

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#74) feciidapro


feciidapro
csendes tag

Nézted mit kapsz azért a 5000 forintért ? ( Miaz hogy még nem telefonáltam ? ) 200 perc.. 200sms + 1 giga internet ? (asszem igen..) De telefonáltam ennyiért.. sms-t írtam és interneteztem is.. nemis keveset... Miről beszélünk ? Ráadásul ezt old meg 5000ből mondjuk dominóba

(#75) Xirtam


Xirtam
veterán

Mekkora király vagy! :R

(#76) Depression


Depression
veterán

Nézze meg mindenki, hogy mennyit költ havonta telefonra, és az ahhoz tartozó árat. Na, neki pontosan annyiba kerül. Ha eggyel nagyobb csomagban sokkal olcsóbb, akkor érdemes kiszámolni a különbséget, egyébként meg hülyeség így számolni. Az előfizetés nem törlesztőrészlet, egyértelmű, hogy minél nagyobb csomagban veszi az ember, annál drágább.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#77) StLui válasza feciidapro (#74) üzenetére


StLui
veterán

Nálunk van egy ikon400 2 éve (iphone3G) fullra kihasználva, mindíg többet kell legalább pár100-al fizetni mint a díjcsomag, ennyi. Mondtam én is először díjcsomagot kell választani amire szükség van utánna telefont.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#78) stevve válasza Depression (#76) üzenetére


stevve
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy egyszer veszek telefont, nem pedig minden hónapban egy olcsóbb árát kidobjam, hogy végül úgyis csak egyet használjak. Részletre tehát sosem vennék. Hogy mennyit költök havonta telefonra? Közelít a nullához. Kártyásan, családi 0 forintos csomagban vígan elvagyok és nincs erre szükségem. Mindent az igények szabnak meg. Aki igényli, biztosan elő is teremti rá a pénzt, én nem igénylem se a havi 17.000-res előfizut, sem a telefon részleteit. :)

A cikk utolsó mondataival nagyon együtt tudok érezni. :)

(#79) DEJVID


DEJVID
őstag

iPhone-on kívül semmilyen telefonhoz nem kell havidíjat fizetni, vagy miért csak ennél szokás beleszámítani az árba?

(#80) Alex91 válasza DEJVID (#79) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO a tobbinel is ugyanez a helyzet :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#81) sede7


sede7
tag

A havi szinten egyébként is - készüléktől függetlenül - telefonálásra elköltött összeget beleszámolni a telefon árába kicsit meredek volna. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem népbutító az említett szolgáltató kommunikációja, de közel sem annyira, mint az olyan árkalkulációk, amik a telefonálási és egyéb szolgáltatásokra vonatkozó szokásokat figyelmen kívül hagyják.

(#82) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Accu+ csomag nincs valamelyik szolgáltatónál?
Abban talán engem is érdekelne...

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#83) 1430


1430
senior tag

Érdekes cikk, nekem nagyon tetszik!

Amit azért hiányolok belőle, az a Domino árak, a tarifahűség nélküli árak és az egyébként elvérzett Ikon 200 + 24 hó hűség (3. és 5.) esetén a részletfizetési lehetőség, mert akkor azért kevés a kezdeti befektetés és 0% a THM, lehet ezért is kerül többe. Ez szerintem fontos érv a konstrukció mellett.

Ekkora ár esetén pedig lehet érdemes biztosítást is kötni, és azt is hozzávenni az árakhoz. Nade így nyilván még többen elvesztenék a fonalat a konstrukciók között. :)

Én azt szoktam javasolni az ügyfeleknek, hogy aszerint döntsenek, mekkora csomagra van szükségük. Ezzel eleve leszűkül a kör, és a "rabságot" aszerint javaslom, hogy a mai tapasztalatai alapján ugyanezt a színvonalat el tudja e viselni újabb 2 évig vagy már most is rezeg a léc. Eddig mindenki a kettőt választotta. :)

Köszönöm a cikket!

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#84) cstommy


cstommy
csendes tag

Hello, venni akarok egy iPhone4-et, de megakarom tartani a mostani feltöltő kártyás (30-as) számomat, van rá esélyem hogy ez így összejön? :D
(az a lényeg, hogy ezután is feltöltő kártyás maradjak)

UI: és ha öszejön akkor ez a készülék megfelel e erre a célra (a leírásból arra következtettek hogy igen)

[ Szerkesztve ]

(#85) Jhonny06 válasza cstommy (#84) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor a domino-s árakat nézd, az az egyetlen feltöltőkártyás lehetőség, esetleg még tudod függetleníteni +20k-ért, de 30-as számmal fölösleges.

(#86) cstommy


cstommy
csendes tag

bocsi lemaradt a telefon linkje :DDD : http://www.technet.hu/shop/apple_mobiltelefon/termek/77972
Szóval ez jó e a mostani csomagomhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#87) tildy válasza capulet75 (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

A regi iphone kijelzoje pl egy desire mellett NULLA, ocsmany, gaz.
Nem vennek regit , semikepp.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#88) BiP válasza cstommy (#86) üzenetére


BiP
nagyúr

Elvileg jó, azt írja T-s. Viszont én a helyedben akkor már inkább rászánnám azt a +5ezret, és közvetlenül a T-hez mennék be megvenni dominósan.
(már persze ha mindenáron iPhone 4-et akarsz.)

[ Szerkesztve ]

(#89) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Dominóval is meglehet venni 185990-ért.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#90) Szpisti


Szpisti
addikt

Az életben nem fogom megérteni, hogy egyesek miért számolják bele a havi előfizetés díját az iPhone árába... :W Azt fizetni kell egy olcsó gagyi telefon mellett is... És amúgy sem csak "Ikon" díjcsomagokkal lehet megvenni, hanem bármelyikkel... Én például anno a 3GS-emet meglévő "MédiaMánia S" előfizuhoz vettem, 12 havi kamatmentes törlesztéssel... (ha jól emlékszem 35000Ft + 12 x 6000Ft = 108000Ft... Kb...) Szerintem korrekt ár volt... Az előfizetést miért számoljam bele? :F A havidíjam előtte is megvolt, a régi Nokiámhoz is...

(#91) tsimora válasza Balupapa (#49) üzenetére


tsimora
tag

"ismerősömnek ikon600 csomagja van, egy 3 éves fos nokiával"

Ezt hogy csinálta, Ikon előfizetéshez kizárólag iPhone vásárlásával lehet hozzájutni. Tehát valahol lappang egy iPhone a "fos" mellett...

Ha az olcsó percdíj számítana neki, akkor valami Médiamánia csomagja lenne, mert azon sokkal jobban jön ki.

 <- Alma vagy Ablak?

(#92) Alex91 válasza Szpisti (#90) üzenetére


Alex91
félisten

Mert pl. nekem most kartyasom van, havonta altalaban 1500 Ft-ot telefonalok rola (pedig meg dragabbak is a percdijak, mint elofizetessel). Es ha iPhone-t szeretne az ember, akkor ugye en is szamolom, hogy mivel mennyi :). Es ahogy mar irta itt valaki, ha bevallalja az ember a huseget, akkor azt ki kell fizetni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93) Jhonny06 válasza tsimora (#91) üzenetére


Jhonny06
veterán

Arról nem is beszélve, hogy IKON600 mellett már olyan olcsón meg lehet kapni a készüléket, hogy azt a pluszt mindenki bedobná egy iPhone-ért, eléggé sántít a dolog..

(#94) Jhonny06 válasza tildy (#87) üzenetére


Jhonny06
veterán

2010/04-es Desire-t a több, mint egy éves iPhone-hoz hasonlítani nagyon okos dolog.. gondolom azért, mert az iPhone 4 mellett elbújhat a dézi kijelzője..

(#95) szabage válasza AkosL (#55) üzenetére


szabage
tag

Télleg 160k kb a 16GB-os :Y :Y ezt nem is tudtam...

[ Szerkesztve ]

(#96) Gengi válasza Jhonny06 (#71) üzenetére


Gengi
senior tag

Jhonny06# Igen igazad van. Utána néztem a fogyasztó védelem oldalán (Legyen ez életem legnagyobb átverése),ha viszont a hülyét nekem szántad ,akkor egy kicsit nagy az arc...

Én leírtam ,hogy a kolléga miért számolt jól ,de most egy kicsit több időm van helyesen megfogalmazni a dolgot.

Előfizetés ; Utófizetés. A két szó közt egy különbség van valamiért látatlanba előre fizetsz vagy valamiért látottba utólag.

Amikor egy előfizetést megkötsz ,teljesen mindegy ,hogy melyik telefon mellé egy szerződést írsz alá. X illetve Y időre elhatározod előre (látatlanba) ,hogy egy csomagot fogsz fizetni X illetve Y ideig. Ezért persze kapsz is valamit. DE!

Amikor aláírod a szerződést két dologról döntesz ,hogy neked ez a csomag kell illetve ,hogy ennyi ideig. Látatlanba megelőlegezed magadnak azt ,hogy a futamidő alatt lesz annyi pénzed mindig ,hogy kifizesd. Tehát egy Ikon600-nak előfeltétele az ,hogy lesz az elkövetkezendő év(ek)ben 500 000 Ft. Ebből a körből ha tetszik ,ha nem nem fogsz tudni kuszálni az aláírt idő leteltéig.

Tehát megvetted a telefont és mellé már egy adósságot. (Gyakorlatilag elvontan már a szerződés megkötésének idejében kifizetted azt a pénzt. Érdekes paradoxon ,de igaz!).
Egy remélhetőleg igényeid alapján kiválasztott csomagod lett ,amit megfelelő mértékben ki tudsz használni. Ekkor te azon kategória vagy ,aki ezzel nyert. Elméletileg mind a két félnek előnyös a dolog. A szolgáltató mostantól számol a pénzeddel. Te pedig kaptál egy telefont és így is úgy is fizetned kell.

Viszont elvesztetted a változtatás(kivéve felfele váltás) és a lemondás jogát. Ergo neked innentől kezdve ez az egész egy adósság ,ami mellé ugyan kapsz valamit.

Az Ikon 200 csomag egy nagyon jó általános csomag. Ezek felfelé már annyira khmm khmm.. Abszolút nem jók ,annak aki ismeri a saját szokásait. Ugyanis innentől kezdve már jobban megéri sokszor egy specifikus csomag. Aki sokat telefonál ,az nem Ikonokkal szórakozik. Hiszen aránytalanná válik az egész egy idő után. Pl.: 600 percet ad 4 giga adatforgalomért. A 600 perc ebben a kategóriában már kevés a 4 giga meg sok ebből 1 giga szinte fölösleges inkább lenne több perc.
Kapod havonta a számlát ,amit be kell fizetned. Ha egy kicsit többet fizetsz az már a te dolgod ,az jót jelent ,hogy jól sikerült választanod. Viszont ,ha nem tudod megközelíteni a csomag kimerítését minden egyes bennmaradt bittel , perccel már a szolgáltatónak termelsz csak.
A véleményem szerint aki a cikk író kollégához hasonlóan számol jól is teszi ,mert a szerződés megkötésekor azt írod alá ,hogy lesz/van ennyi pénzed és a te zsebedből át fog vándorolni a szolgáltató zsebébe.

Ha a családod mint egy céget tekinted, a fizetésed pedig tőkealapnak (Levetíted 2 évre) és kivonod a szerződésben foglaltakat. Annyi maradt felső hangon minden másra. Mivel elkötelezett fizető és épp megváltoznak majd az igényeid (Mert 2 év alatt több dolog hatására megváltozhatnak) csak nyalod a sót.

Nekem ez a véleményem róla.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#97) joey04


joey04
titán

Nem mondanám, hogy teljesen haszontalan cikk, de nagyon furcsa szemszögből vizsgálja az árakat. :F
Nekem az IKON csomagok annyira bejönnek, hogy iPhone nélkül is azt használnám (miután volt egy 3G-m, ha nem 4re, hanem valami másra váltok, akkor is ikonom lenne) Az az érdekes helyzet állt elő, hogy akárhogy számoltam, az i4 lett a legolcsóbb a szóbajöhető készülékek között.

Olvastam olyasmit is, hogy a 2 év azért lehet gáz, ha hirtelen elszáll a melóhely. Ez az egyetlen igazán ütős érv, ami miatt valamennyire helyénvalónak találom a cikk nézeteit. De ez pl ikon 200ra már nem igaz, ha beüt a baj el lehet adni bőven annyiért, amennyiből a kötbér kifizethető. persze bukik az ember, de nem lesz olyan, hogy jaj nem tudom tovább fizetni az előfizetést.

47: eddig is olvasgattam mobilos topikokban az okfejtéseidet, és véleményedet, de számomra igen kifacsart, elrugaszkodott egy gondolkodásmódod van. Eddig egy olyan téma sem volt, ahol bólogattam volna a kommented olvasása közben, hogy igen, így gondolom. És ez azért ritka. Persze nem baj ez, csak kicsit (nagyon) úgy jön le, hogy te ezt úgy állítod be, hogy ez így van és kész, pedig szerintem konkrétan hülyeség amit írsz. :B
na de no offense, ez is csak egy vélemény.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#98) hatala


hatala
tag

Sziasztok!

Érdekes, amikor bejött 2 éve a 3G, akkor is hasonló volt a helyzet és a múlt évben is a 3GS-nél.
Akkor ezek a számítások nem jöttek elő? :)

Tisztelt cikk író, minden tiszteletem hogy vetted a fáradságot hogy megírd, de minek.
Aki ilyet akar venni az vesz is, így vagy úgy. :)
Az hogy milyen csomagban és meddig tudja fizetni, megint a saját gondja.
Aki Iphone-t vesz, valószínűleg el kellett hogy múljon 18 éves, mert csak így vehet, így aztán az ő felelőssége és pénztárcája, mire költi a pénzét. :)
Van aki bicajt vesz 400-ért pl. :)
Vagy bármi mást...
A szobai hifi vagy autó hifi is húzós hobby-életvitel, vagy a hegymászás, búvárkodás, stb....

Én a múlt évben, pl. Partner 3-ban vettem meg, az egész vége 110.000.-be fájt.
Miközben fizetgeted, persze jöhetnek közbe anyagi gondok, de hát ez van. :)
Akkor így nem vegyél soha se kocsit, se lakást, de ha így gondolkodik az ember, aki nem is fogsz. :)

Szerintem, tényleg próbálj ki egy Iphone-t! :)

Sziasztok!

H

[ Szerkesztve ]

(#99) Gengi válasza joey04 (#97) üzenetére


Gengi
senior tag

Köszi ezt tőled bóknak veszem :D. Én mindig igyekszem megfogni a másik oldalát mindennek. Mindenben ott az igazságtartalom (a jingbe a jang). Illetve valóban én egy olyan emberke vagyok ,aki sokszor elvontan gondolkodik picit a mérnöki énem össze van keverve egy enyhe filozófussal ,de legalább gondolkodik. Lehet ,hogy túl sokszor a filozófia jön ki ,de meglepődnél szerintem ,hogy mennyire ráérzek a dolgokra. Ezzel már leptem meg az arena szerkesztői között is pár embert. De ilyen embernek is kell lennie :). Tudom jól ,hogy nem csak az én igazam van ,de nagyon ritka az ,aki azt le is írja ,hogy miért nem az én igazam a jó. Vagy miért gondolkodok rosszul igyekszem mindig érvelni mellette.

De építő kritikának vettem.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#100) StLui válasza Gengi (#96) üzenetére


StLui
veterán

Ennyi energiát ebbe az írásba beleölni, nem is értem :F Egy telefontarifa csomag előfzetésről beszélünk, nem pedig egy háztörlesztőről 0%-os kezdővel 50 évre. Azért azt mérje már fel valaki, hogy az ő életét tönkre tudja e tenni 2 éves hűségnyilatkozat egy 5-10-15eFt-os előfizetésre, nekünk már kb a ötödik 2 év telik valamilyen hűségnyilatkozatra, volt amit megbántam, de amint letelt felmondtam, ennyi. Persze nyilván van ilyen, aki tönkre tehetne, de ő nem fog iPhone-t venni, HTC-t meg N8-at, gondolom én?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.